Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lime kóros a párom!Lehet, hogy babát várok! fórum

Lime kóros a párom!Lehet, hogy babát várok! (beszélgetős fórum)


23. 656f03db60 (válaszként erre: 22. - JDTT)
2010. aug. 2. 15:47

:)


Engem július közepe környékén csípett meg, augusztus 13-a körül vettük csak észre, hogy tényleg gond okozhatott az a kis valami az oldalamon(ekkor már megvolt a folt is). Utána jó egy hétre mentem el orvoshoz, szeptember előtt egy héttel kezdtem szedni a gyógyszert, napi hat darab tabletta. Ez még korán észlelt dolog volt, semmi károsodást nem okozott.

22. JDTT (válaszként erre: 20. - 656f03db60)
2010. aug. 2. 15:39
Én csak azt tudom amit olvastam,kezelhető,és utána minden vérvétel alkalmával kimutatható viszont akiknél későn veszik észre súlyos károsodást okozhat.Az hogy mit jelent a későn nem tudom,mert a páromnál ez a folt kialakulása majdnem két hétig tartott,akik nem tudják mi lehet,nem fordulnak egy szúnyogcsípéssel orvoshoz,és mi sajna a kullancsot sem láttuk!De lehet,hogy neked van igazad,én tényleg csak azt tudom mondani amit olvastam!
21. a1baa7edcc (válaszként erre: 17. - JDTT)
2010. aug. 2. 15:33
Nekem szoptatas alatt adtak amoxicillint, sok kismama pedig terhesseg alatt is kenytelen valamilyen antibiotikumot szedni, inkabb a nogyogyaszod kerdezd meg, majd o megnyugtat.
20. 656f03db60 (válaszként erre: 17. - JDTT)
2010. aug. 2. 15:30
Gyógyíthatatlan? Miért lenne az? Én is nagyon megijedtem tavaly, mikor én is Lyme kóros lettem, de húsz napig szedtem ősszel az antibiotikumot, októberben vagy novemberben ?) még voltam kontroll vizsgálaton, és már nem volt bennem. Semmi bajom nem lett.
19. JDTT (válaszként erre: 16. - Zita-anyus)
2010. aug. 2. 15:29
Rendőr,és az árvizekhez kellet mennie,valószínű,ott szedhette össze a kullancsot bár sosem láttuk lehet,hogy kikaparta,amikor hazajött egy szúnyog csípéshez hasonló volt a combján majd nőni kezdet,és a végén az egész combját beterítette,piros folt középen egy fehér körülötte,és egy óriási a körül mint egy kokárda!
18. c95c921ae7 (válaszként erre: 17. - JDTT)
2010. aug. 2. 15:28

Na látod, az amoxicillin(ami penicillin) nem káros a férjed hímivarsejtjeire. Nincs semmi okod, hogy aggódj:)Nyugodj meg, és kezdj örülni:)

Igen, tudom, hogy milyen a Lyme kór:)

17. JDTT (válaszként erre: 15. - C95c921ae7)
2010. aug. 2. 15:25
A Lime kór egész életében kimutatható marad a szervezetében,ez egy gyógyíthatatlan dolog,az nem káros azt már megnéztem,csak a gyógyszer lehet a hunyó Amoxicilin-b 1000mg-os.
2010. aug. 2. 15:21

Szia!

Nővéremet a terhessége alatt csípte meg egy fertőzött kullancs,kapott rá gyógyszert és egészséges babája lett(már 1 éves).

Hogy derült ki hogy beteg a párod?????

15. c95c921ae7 (válaszként erre: 14. - JDTT)
2010. aug. 2. 15:20
Milyen antibiotikumot szed, és mióta? Lehet, hogy inkább a betegség miatt akarta a doki a várakozást, hogy hasson a gyógyszer, ne betegen történjen meg.
14. JDTT (válaszként erre: 8. - *Vinike*)
2010. aug. 2. 15:18
Amikor kiderült,hogy Lime kórt kapott én rákerestem a neten,és ott egy orvos azt tanácsolta a párnak,hogy várjanak a babatervezéssel míg az antibiotikum kúra be nem fejeződik,Mióta együtt vagyunk majdnem 3 éve nem védekeztünk,csak kiszállással,nem bánnánk a babát,de most megijedtem,szeretném is meg nem is!
13. vvicus (válaszként erre: 1. - JDTT)
2010. aug. 2. 15:18
Már pontosan nem vagyok járatos a témában, mivel még az első próbálkozós hónapunk előtt sikerült teherbe esnem, szóval probláma nélkül ment a dolog, így annyira emlékszem csak, hogy az érett spermák hatvanpár nappal az előtt keletkeztek, mintsem hogy megtermékenyítették a Te petédet. Ami antibiotikumot most szed a párod, az a most érlelődő spermákra van hatással!
12. c95c921ae7 (válaszként erre: 3. - Homern)
2010. aug. 2. 15:18

Ezt hogy érted? Az első 12 hét a legrizikósabb. Az ekkor bekövetkező káros hatások lehetnek a legrosszabb következményekkel.



fórumnyitónak:

A férjed gondolom penicillint szed(valamilyet), az pedig nem okoz károsodást az ivarsejtekben, ne aggódj:)

11. katic
2010. aug. 2. 15:15
Szerintem sem leshet káros.
10. JDTT (válaszként erre: 7. - Anyuci91)
2010. aug. 2. 15:12
Köszi,volt már orvosnál,ő írta fel az antibiotikumot!
9. JDTT (válaszként erre: 4. - Acd9b54ef0)
2010. aug. 2. 15:10
Orvoshoz addig nem akarok fordulni,míg a terhességben nem vagyok biztos,de a kis agyrágó bogár addig is piszkál,nagyon parázok,hogy esetleg beteg lenne!
2010. aug. 2. 15:10

Ezt nem is értem. Mi köze a párod antibiotikum kúrájának a Te pocakodhoz????

Ne stresszelj,semmi bajotok nem lesz!:DD

2010. aug. 2. 15:09
Első hozzászóló először is a párod menjen el orvoshoz, mert azt a kullancs terjeszti és az bizony koczkázatos. Te meg keressél fel egy nőgyógyászt is vizsgáltasd ki magad, hogy valóban megálapitsa a terhességet. Kivánok sok sikert és szerencsét neked. Üdv.Ágnes
2010. aug. 2. 15:08
nem gáz
5. JDTT (válaszként erre: 3. - Homern)
2010. aug. 2. 15:08
Pedig az a legveszélyesebb időszak,én legalább is úgy tudtam!
4. acd9b54ef0 (válaszként erre: 1. - JDTT)
2010. aug. 2. 15:06
hát ezt egy orvos jobban megtudná mondani.
2010. aug. 2. 15:06
Akkor sem lenne káros hatással,ha te szednéd.(12 hétig persze)
2010. aug. 2. 15:05
nem hiszem :)
1. JDTT
2010. aug. 2. 15:05
Sziasztok,tudom hogy az lesz az első hozzászólás kérdezzek meg egy orvost,de még nem vagyok biztos abban,hogy terhes vagyok 3 napot késik a menstruációm,és még nem vettem tesztet!A kérdésem az lenne,hogy ha a párom antibiotikumot szed,és én terhes lettem az nem lesz-e káros hatással a magzatra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook