Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lézeres szemműtét fórum

Lézeres szemműtét (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
9864. Édua
2013. ápr. 29. 21:59
Azért egy vizsgálatra elmehettél volna, szerintem.
9863. jennyke 1
2013. ápr. 29. 21:53

Na megkérdztem Őket azt mondták mivel kicsi a dipotria így nem javasolt a műtét 1 dioptria altt csak akkor csinálják ha a beteg külön kéri.Hát ígya kkor nem érdemes:((

Pedig örültem volna neki.

9862. de Luca (válaszként erre: 9860. - Jennyke 1)
2013. ápr. 29. 21:44

Nem csak nem tudsz pislogni, de nem is érzed úgy, hogy kellene, merthogy nem fogod érezni a szemed :-)

Ha tüsszentened kell, akkor azt majd mondod közben, ugyanis a szádat érezni fogod :-D

9861. Édua
2013. ápr. 29. 21:41
A Femto intralesik-nél van másnap, egy hét múlva, 3 hét múlva, 1 hó múlva, megint 1 hó múlva, fél év múlva, ami kötelező, az egy évesnek meg örülnek, ha elmész, ma ezt az infót kaptam a Focus Medtől. Ezek a kontrollok ingyenesen, benne van az árban. a fejed nem tudod elmozdítani, pislogni sem tudsz, ez az ő dolguk, hogy megoldják, és meg is oldják! Kapsz Xanax-t, amitől Happy leszel majd!
9860. jennyke 1
2013. ápr. 29. 20:40

És mivel nem Pesti vagyok a kontrolra mindig vissza kel majd menni?És hány kontrol van kb?Milyen időközönként?


Amúgy attól is félek,hogy a szememben matatnak és nem tudok pislogni meg asszem még a fejet sem szabad elmozdítani mert akkor baj lehet:(És mi van ha akkor kell tüsszenteni valakinek:(

9859. Édua
2013. ápr. 29. 15:43

Sziasztok!

S.O.S.

Volt valakinek femto elit kezelése az Optimum klinikán az elmúlt egy hónapban?

9858. Lyzike (válaszként erre: 9850. - Justicia)
2013. ápr. 29. 10:37

Köszönöm, így lesz!Nem adom fel!

És igazad van teljesen, ezért értem én sem. Jobban láttam már a műtét utáni 7. napon, mint addigi életem során szemüvegben vagy kontaktlencsében.

Ezért is furcsa nekem ez hirtelen jött romlás. És 2 hete ilyen. :(


Egyúttal válaszolok a többieknek is: köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat!Leghamarabb május 9-én tudok visszamenni - bár csak júniusban kellene - de akkor visszamegyek, megnézetem és beméretem!Majd megírom mi volt, hátha lesz ilyen még valakinek!

9857. Lyzike (válaszként erre: 9846. - Ágnes-68)
2013. ápr. 29. 10:32

Szia!

Nekem 8-9 nap volt :)

9856. Édua
2013. ápr. 29. 10:25

Jennyke 1!

Engem már most is nagyon zavar a szemüveg, bent sosem hordom, csak utcán , meg vezetés közben, mert az zavar, hogy nem látok. Úgyis az agyunkkal látunk, ha ott fel tudod dolgozni, akkor nem lesz gond, az orvos is ezt mondta. A jobb szemen olyan kicsi a -, hogy azt nem szabad bántani, több helyen is ezt mondták. Ami biztos, hogy csak a Femto-t választom, főleg így, hogy csak egy szemről van szó. Rövidebb a gyógyulás, kevesebb steroid, kevesebb macerával jár, nem fáj és még sorolhatnám. De beszélj az Optimummal, mert ott még tart a tavaszi akciójuk, és lényegesen olcsóbb, de arra figyelj, hogy a kontrollnál viszont fizetni kell, számold ki,hogy jössz ki jobban.

9855. jennyke 1 (válaszként erre: 9854. - Édua)
2013. ápr. 28. 21:36

Értem.De nemlesz fura,hogy az egyikkel jól látsz a másikkal meg nem?

Te Pestre mész?

Neked nincs szédülésed fejfájásod a rossz szem miatt?

9854. Édua
2013. ápr. 28. 21:32

Szia!

Nekem -1,25 a bal és -0,75 a jobb szemem. Megvizsgálták, és mondták, hogy csak a bal szemem kell műteni, a jobbhoz nem szabad hozzányúlni. Ráadásul a bal a vezérszem és így tuti lesz a látásom. Május 2.-án megyek műtétre, már nagyon várom!

9853. jennyke 1
2013. ápr. 28. 21:16

Szaisztok.Én rövid látó vagyok 1 és 0,75 ös a dioptria.

Szerintetek ilyen kis dioptriával csinálnak műtétet?

9852. arrival (válaszként erre: 9851. - Justicia)
2013. ápr. 28. 11:01

Koszi szepen a biztatast!


Mar nagyon izgulok, de egyben varom is! Mar szamolom vissza, hogy mikor dobhatom el vegre 23 ev utan a szemuveget :)

9851. Justicia (válaszként erre: 9812. - Arrival)
2013. ápr. 28. 09:27

Szia Arrival!


Te jövő héten mész a műtétre.:-)))

Ne félj egyáltalán. Persze mindenki izgul egy kicsit. Ez a normális.

Csak annyit mondhatok, hogy maga a műtét pár perc kisebb fajta kellemetlenség, egyáltalán nem fájdalmas és teljességgel megéri. Utána hetekig-hónapokig csak ámulsz azon, hogy milyen jó dolog élesen látni.:-)))

Üdv.

9850. Justicia (válaszként erre: 9835. - Lyzike)
2013. ápr. 28. 09:02

Szia Lyzike!


Ezt írod:

"az első 2 kontrollon eltudtam olvasni a táblát. Már egy hét után csodásan láttam kint a természetes fénynél, nagyon távolra is – bár akkor még a közeli látásom nem fejlődött ki. Nagyon boldog voltam, hogy sikeres volt a műtét. De az elmúlt 2 hétben egyszerűen borzasztóan látok."


Nem értem... Józan paraszti ésszel, ha átgondoljuk, feljön a kérdés: ha maradt volna rajta dipotria, akkor az első 2 hétben miért láttál csodásan??!


Való igaz, hogy az igazi gyógyulás minimum 6 hónap alatt megy végbe. PRK-nál meg pláne, hiszen a hegesedés nagyban befolyásolja a látást. Szerintem is csak az orvosod, vagy egyéb szemész szakorvos tud neked ebben tanácsot adni. Mi laikusok és egykori páciensek - ebben az esetben -legfeljebb arra tudunk biztatni téged, hogy amennyire csak lehet, próbálj meg optimistán és felelősségteljesen hozzáállni ehhez a problémához. (Talán még Luca az, akinek a hozzászólásai alapján azt mondhatom, hogy -sajnos-nagyobb rálátása van erre a dologra.)


Remélem, nemsokára te is éleslátó leszel. Szurkolok neked!


Üdv.

9849. Gyarmi (válaszként erre: 9835. - Lyzike)
2013. ápr. 27. 20:58
Ne ess kétségbe 1 hónappal a műtét után. Egyáltalán nem igaz,hogy az emberek nagy részének 1 hónap után már végleges állapotba kerül a szeme. 6 hónapig simán változhat,javulhat,romolhat, sőt ha a saját példámat nézem ez akár 1 évig is eltarthat. Írtam már itt korábban: nekem a jobb szemem minden kontrollon gyengébb volt mint a bal,kivéve az utolsó, 1 éves vizsgálaton ahol beérte,sőt leelőzte a másik szemem.
9848. Gyarmi (válaszként erre: 9833. - Nyonyika.)
2013. ápr. 27. 20:55
Nagy rtitkán én is benézek, Luca általában itt van. :) 14-én volt 2 éve a műtétem és azóta is szuper mindkét szemem.
9847. Lolka33
2013. ápr. 27. 20:17

Nehéz eldönteni, hogy az ember melyik klinikán és milyen eljárással kezeltesse a szemét.

Én is igyekeztem a szemműtétem előtt körbejárni a témát. Sajna a fórumokon leggyakrabban azok írnak, akiknek valamilyen problémájuk akadt a kezelést követően, ami teljesen érhető... Az ember ilyenkor másokhoz fordul tanácsért. Aki még a kezelés előtt áll vagy gondolkodik rajta, persze ennek hatására jól elbizonytalanodik, én is így voltam ezzel.

Ha jól sikerül a kezelés, az mindenkinek természetes, erről kevesebben számolnak be. :)

Én a klinikát az alapján választottam ki, hogy milyenek a műszereik, a tapasztalataik - ill. hány kezelést végeztek, ezért döntöttem az Optik-Med mellett. Persze, minden klinikán vannak elégedett és elégedetlen páciensek, de szerintem bármelyik klinika és eljárás mellett dönt az ember, lényeg, hogy bízzon azokban, akikre a műtétet bízza.

Ha pedig aggódunk, vissza kell menni, tanácsot kérni, külön kontrollt, stb.

Ezt Lyzike hozzászólása miatt írtam le, Neked is azt javaslom, hogy menj vissza, oda, ahol kezeltek, beszéld meg a dokiddal, hogy mi a helyzet!

9846. Ágnes-68 (válaszként erre: 9835. - Lyzike)
2013. ápr. 27. 13:39

Szia! Engen 10-napja mütöttek az Optik-Medbe hasonló dioptriával /7.78,cyl,/ nekem azt mondták -6 dioptria felett biztosabb az Intra Lasik mert ezzel mélyebb rétegekbe dolgoznak és a visszaromlás esélye kisebb./ Neked erre nem hívták fel a figyelmed/ Steroidot is már csak 8-napig kell csöpögtetnem.

De nem biztos,hogy ez az oka. Neked aközzellátás mennyi idő múlva lett jó??

Remélem azért még javul mert 6-hónap az igaz.

9845. Lyzike (válaszként erre: 9843. - Arrival)
2013. ápr. 27. 10:53
Debrecent ajánlották, és sokan dicsérik. Ezért is választottam. Dr. Hassan van ott. Ő jó!
9844. Édua
2013. ápr. 27. 08:38

Tegnap voltam az Opitumumban, mert kiderült , hogy még tart a tavaszi akciójuk és most lényegesen olcsóbbak a műtétek. Nagyon alaposan megvizsgáltak. Van egy új lézerük, amit márciusban kaptak, ez a legújabb, az elit kezelés meg kiszűri a fénytörési hibákat is. Így most hétfőig el kell döntenem, hogy melyikbe is megyek. Volt valaki már az Optimumban?

Arrival Neked mennyiért műtik a szemed?

9843. arrival (válaszként erre: 9842. - Lyzike)
2013. ápr. 26. 22:18

Sajnalom, hogy igy allnak hozza.

En valoszinu nagyobb klinikat neztem volna. En 2000 km-re lakok az Optik Medtol, de probaltam a legjobbat megkeresni.

9842. Lyzike
2013. ápr. 26. 22:10

Debrecenben műtöttek. Hozzám ez volt a legközelebb.

Úgy látom senki nem járt még így, vagy csak még nem olvasták a hozzászólást :(

9841. Édua
2013. ápr. 26. 19:39
Lyzike! hol műtöttek?
9840. arrival (válaszként erre: 9839. - Lyzike)
2013. ápr. 26. 19:16

Ez nem valami jo hozzaallas egy maganklinika reszerol :(

Hol csinaltattad?

9839. Lyzike
2013. ápr. 26. 16:21

Felhívtam őket, azt mondta az orvos, hogy akkor maradt rajta dioptria. Majd menjek vissza korábban ha gondolom, de meg is várhatom a 3. hónapos kontrollt. És nem tudja, hogy fog-e javulni :(

Ezért lettem volna kíváncsi valaki olyan személynek az esetére, aki átélte ezt - hogy tudjam, még van remény!!!!

9838. arrival (válaszként erre: 9837. - Lyzike)
2013. ápr. 26. 15:45

Egyertelmuen menjel vissza , es megnezik. En egybol mentem volna mar, ha nem latok.

Nekem meg nem volt a mutetem, de en us ugy tudom, hogy 6 honapig a hegesedes miatt ez normalis.

9837. Lyzike (válaszként erre: 9836. - Arrival)
2013. ápr. 26. 13:22

1 hete beszéltem a klinikával. Amikor még csak 3 napos volt ez az állapot. Az asszisztens azt mondta, szerinte ez normális, mert 6 hónap a gyógyulási idő. Kérdezte milyen ha cseppentek, akkor se látok jobban?Mondtam, hogy de kb 1 percig, még ki nem pislogom a cseppet.Akkor tiszta minden. De vissza is áll a rossz látás egyből utána.Annyit mondott, hogy ha gondolom majd menjek vissza akkor hamarabb.

Nem tudom mi tévő legyek - vagy mit tudnak tenni... :(

9836. arrival (válaszként erre: 9835. - Lyzike)
2013. ápr. 26. 12:16

Felhivtad a klinikat?

Hivd fel oket, es kerj idopontot kontrollra mindenkepp.

9835. Lyzike
2013. ápr. 26. 09:58

Sziasztok!

Remélem valaki hamar reagál a hozzászólásomra, mert nagy szükségem lenne egy kis bátorításra olyantól, aki már átesett ezen.

Márc.20.-án volt prk műtétem (-7 dioptria,cyl), az első 2 kontrollon eltudtam olvasni a táblát. Már egy hét után csodásan láttam kint a természetes fénynél, nagyon távolra is – bár akkor még a közeli látásom nem fejlődött ki. Nagyon boldog voltam, hogy sikeres volt a műtét. De az elmúlt 2 hétben egyszerűen borzasztóan látok. 30 cm-ről nézem a monitort, az egyetemen nem látom sem a kivetítőt, sem a táblát, hiába ülök az első sorban, és olykor a közlekedésem is megnehezíti, 1 méterről látom csak az arcokat stb :( Rengeteget romlott. Tudom, hogy 6 hónap a gyógyulási idő, és hogy ingadozhat….de ennyire?És ilyen sokáig? Azért estem kétségbe, mert a megműtöttek nagy százalékának már 1 hónapra kialakult a látása. Összesen 2 db olyan esetet találtam a neten, akiknek 2,ill 3 hónapra tisztult ki a látásuk. Szeretném tudni, hogy lesz ez még jobb? Vagy már így marad? Mindenki azt mondja, hogy majd javulni fog, de most kb 3-4 dioptria lehet rajta…..nem tudom majd hirtelen hogy lesz ebből 0, vagy akár 1...

Köszönöm előre is a választ, illetve a válaszokat!

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook