Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lézeres szemműtét fórum

Lézeres szemműtét (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
9894. Édua
2013. máj. 3. 14:48

Sziasztok! Megvolt a kontroll, 120 %-ot láttam. Azt mondták még javulni fog. A műkönnyel még óránként csepegtettek, a Tobradex-e már csak napi 5x kell.

Picit szúrt még délelőtt, de a műkönny után jó. Mondta a Dr.Nő, hogy elég száraz még, azért van. A sminkeléssel várjak egy hónapot! A fürdés, szauna még 6 hét minimum. Ma reggel már vezettem, mondjuk hajnalban, homályban napszemüvegben kicsit ködös volt, de azért láttam. Nappal teljesen tiszta a kétszemes látásom. Azt olvastam, hogy ha borús az idő, akkor is használjunk napszemüveget. A régi típusú ablakok és a kocsi ablak sem szűri meg az UV-t. Nagyon vigyázok, mert az uv-től dolgozni kezdenek a visszaépítősejtek. Egy hét múlva újabban kontroll.

Arrival! mit mondtak a vizsgálaton?

9893. arrival (válaszként erre: 9892. - Lyzike)
2013. máj. 3. 14:28

Nekem 1 honapot mondtak, de tuti, hogy honapokig nem fogok, mert a lemosastol felek.

40 napig nem erte viz sem? Jol csinaltad, biztos ami biztos! Szerintem en is igy fogom.

9892. Lyzike
2013. máj. 3. 09:01

Lányok!Ti műtét után sminkeltetek a gyógyulási időszakban (6 hó)?Ha igen mikortól????

Nekem az orvos mondta, hogy 3 hét után lehet....de én nem próbálkoztam inkább. Biztos, ami biztos :))Sőt, még víz is csak 40 nap után érte a szemem!Nagyon féltem!

9891. Lyzike (válaszként erre: 9876. - Ágnes-68)
2013. máj. 3. 08:59
Én 92es születésű vagyok, nekem pont ennyi dioptriám volt és cyl. is! Sajnos mégsem állt be vagy ha beállt akkor rosszra :(
9890. Lyzike (válaszként erre: 9873. - Rita91)
2013. máj. 3. 08:57

Nekem ugyan ez volt -7+cyl. Sajnos lehet én pont rossz példa vagyok neked. Én műtét után 2 hétig láttam szuperül, azóta nagyon rosszul :( Már kb 2 hete!Így megyek vissza dokihoz!

De fel a fejjel, mindannyiunknál máshogy van!Sok sikert :))

9889. arrival (válaszként erre: 9888. - Édua)
2013. máj. 3. 07:56

Szia, latom Te is koran fent voltal :)

Nekem -4.5 os volt mindket szemem, hozza magas cylinder ertekek.

En is szemuvegben aludtam , de a parna nelkuli hanyattfekvestol szetment a derekam.

A jobb szemem kicsit szur meg, de az volt a rosszabb, lehet azert.

Majd irj mit mondtak a kontrollon.

9888. Édua
2013. máj. 3. 05:59

Nekem is sokat tisztult, sőőőt! Napszemüvegben aludtam, azzal sem volt semmi gond. Nekem nem volt nagyon nagy a dioptria, a bal -1,25 és csak ezt kellett műteni, a jobb megmaradt, mert az csak -0,5 és azt mondták, hogy ahhoz ne nyúljunk, úgyis kiderül, hogy az agyam hogyan reagál majd. Ma már kocsival megyek be a vasútállomásra, hát kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz vezetni szemüveg nélkül!

120 %-t igértek, mert szemüveggel annyit láttam, remélem,hogy sikerült-t is. Neked mennyire volt rossz a szemed?

9887. Galaxis1 (válaszként erre: 9885. - Arrival)
2013. máj. 2. 22:28
Közellátásnál kicsit zavaró. Főleg, miután "elég jól" láttam, előtte, szemüvegben pedig tökéletesen, és naaaaaaaaaa, AZ hiányzik !!! De lehetett volna rosszabb is... A lebennyel nincs gond pl... És fényudvarokat sem látok, csak amennyit kell . :)
9886. arrival
2013. máj. 2. 22:14

Ja, igen, nekem mar a vizsgalaton is, es most is, egy masik doktorno mondta, hogy 90 szazalekot igernek, mert az agyam egyszeruen nem kepes tobbet latni. Ez azonban meg nem jelent megmaradt dioptriat, szoval ezzel elegedett lennek.

Remelem minden jol megy ezutan is, es mindenkinek sok sikert kivanok!

9885. arrival (válaszként erre: 9883. - Galaxis1)
2013. máj. 2. 22:12

Sajnalom :(

De vegulis a napi eletben nem zavaro, nem?

9884. arrival (válaszként erre: 9882. - Édua)
2013. máj. 2. 22:10

szia, orulok, hoy Te is tul vagy rajta :)

Holnap nekem 10:45 kor kontroll.

En is orankent Tobradexezek, elotte 15 perccel mukonny.

Ejjelre talaltam egy regi napszemuveget, abban alszok majd.

Nekem azt mondta a doki,mhogy ne aludjak delutan, csak 2 orat becsukott szemmel uljek a fotelbe.

Szuper jol latok mar :)

Edua, Neked mekkora dioptriad volt?

9883. Galaxis1 (válaszként erre: 9878. - Galaxis1)
2013. máj. 2. 21:17
Nekem NEM az OM-ben volt, azt hiszem, SAJNOS...(Bár nekem semmilyen nem kellett volna, ha tudom ezeket a dolgokat, amiket most....,a szemüvegem inkább csak előadásokon, számítógépezéshez használtam munkában,nem állandóan hordtam. De szemüvegben tök jól láttam !!! :) Most még nem fogadja el a szemem a pluszos értéket, ezért nem jó se közelre -főleg-, se távolra igazán...:( Sima Lasik volt, tök felelőtlenül, kis dioptriával, viszonylag pici cylinderrel, bedőltem a "marketingesnek"... Még a vizsgálati pénzt is elkérte anno, 10e Ft-t, amit később láttam: "Ingyenes"... Arról, hogy milyen más műtéti lehetőség lenne, nem tájékoztattak... Az első műtét tavaly márciusban volt, a jobb szemem sikerült 100%-ra korrigálni (ezt OM-es doki mondta......), a bal valahogy u.olyan, mint előtte, sőt talán közelre még homályosabb... Távolra kielégítő........ Bár ahhoz képest, hogy lasik, 0,75 dioptria kb., + 1,5 cylinder volt azon. Túlkorrigálták végül is mind2-t, és pici cylinder is maradt, az OM-es doki szerint ugyanannyi, mint az elő műtét előtt........ (80-90%... annyi kb. előtte is volt, csak volt egy csodálatos szemüvegem, és azzal kristály tisztán láttam, ha éppen úgy akartam, ha meg nem elfogadhatóan picit homályosan.........)Na, én most kb. fél évre kipanaszkodtam magam itt a fórumon !!! :)
9882. Édua
2013. máj. 2. 19:59

Sziasztok! Nekem is megvolt, ma reggel 9-re mentem. Semmi kellemetlen érzés nem volt, megkaptam a Xanaxomat, pillanatok alatt kész volt a műtét!

Óránként kell csepegtetni, először műkönnyet, aztán 5 perc múlva meg a Tobradex-et.

A hazaúton fekve, csukott szemmel mentem, az első pár csepegtetésnél csípett a szemcsepp, mostanra már az is minimális lett. Nekem nem volt annyira durva, mint Neked Arrival. Holnap 10-re megyek kontrollra. Én már itthon is szemüvegben aludtam délután, hogy még csak véletlenül sem nyúljak bele. Ráadául hanyatt fekve, párna nélkül kell aludni és én meg hason szoktam, ezért is gondoltam, hogy a szemüvegbe nem tudok hasra feküdni. Van egy régebbi szemüvegem, azt használom erre a célra! Örülök, hogy Neked is jól alakul!

9881. arrival
2013. máj. 2. 19:47
Edua, Neked milyen volt ?
9880. arrival
2013. máj. 2. 19:46

Sziasztok, tuleltem, ma voltam 1- kor IL en az Optik Medben. Nagyon jo volt, semmi kellemetlen erzes nem volt, utana a haza ut, es meg ket ora nagyon rossz volt, csipett, szurt mart, nem birtam kinyitni. Itthon 2 orat pihentem, es most teljesen jo :)

Holnap kontroll remelem mi den jo lesz!

Az ejjeltol felek, h bele ne nyuljak. Szerintetek aludjak napszemuvegben?

9879. Szent Anna (válaszként erre: 9878. - Galaxis1)
2013. máj. 2. 19:26
Mikor volt a műtéted????
9878. Galaxis1
2013. máj. 2. 19:16

Sziasztok !!!

Nekem Lasik-em volt (2szer, mindkét szem, bal maradt kicsit homályos még mindig...), de nem adtak se Xanaxot, és azt sem mondták, hogy pl. kávét ne igyak........

9877. de Luca (válaszként erre: 9876. - Ágnes-68)
2013. máj. 2. 16:43
Nem okoz :-)
9876. Ágnes-68 (válaszként erre: 9873. - Rita91)
2013. máj. 2. 16:22

Szia! Engem 2-hete mütöttek az Optik-Medbe hasonló dioptriával+ cylinderrel. Ha jól látom 91-es születésü vagy tehát gyorsan be fog álni a látásod, minden ok lesz a mütét meg semmikülönös!!


A többiektöl kérdezném, veletek is előfordult már, hogy kiszaladtok az udvarra és elfelejtitek felvenni 1-2 percre a szemüveget?? Mivel nem fényérzékeny a szemem 1x 2x előfordult remélem ez még károkat nem okoz??

9875. de Luca
2013. máj. 2. 16:07
Vagy e hét csütörtökre vagytok beírva? Akkor már cseszhetitek :-D
9874. de Luca (válaszként erre: 9870. - Arrival)
2013. máj. 2. 16:07

Ne igyatok koffeint, meg semmi serkentőt, nem a vízelvonás miatt van a tilalom. Mivel a fejetek nem lesz lekötve, teljes nyugalomban kell feküdni, a vérnyomás kicsit sem mehet fel. Érkezéskor kaptok egy gyenge Xanaxot is, egyrészt, mert nyugtat, másrészt állítólag a szemterpeszt könnyebben be tudják helyezni, ha ellazulnak a szemkörnyéki izmok.

Szóval, ha nem vagytok a saját ellenségeitek, akkor max. gyümölcslevet vagy tejet igyatok! :-)

9873. rita91
2013. máj. 2. 15:18
Meg van az időpontom a Focus Medben intra lasekre, május 16 :) valakit műröttek már magas dioptriával (-7 +cylinder), hanigen akkor mily3n lett? Nagon izgulok amióta tudom, hogy mikor lesz a agy nap :)
9872. arrival (válaszként erre: 9871. - Édua)
2013. ápr. 30. 22:56

Optik Medhez!

Oke, az jo lenne, megirod privatba ?

9871. Édua
2013. ápr. 30. 22:09
Attól félek én is, mert bár nem iszom sok kávét, de a reggeli kávé ha kimarad, akkor nekem is megfájdul a felem. Te melyikhez is mész? Ha gondolod, megadom a számom és kérdezhetsz még a műtéted előtt!
9870. arrival (válaszként erre: 9869. - Édua)
2013. ápr. 30. 22:06

De izgi!

Nekem csut. 1 ora!

A kavet nekem is mondtak, gondolom azert mert elszivja a vizet , de en iszok reggel koran, mert ha nem, fajni fog a fejem.

9869. Édua
2013. ápr. 30. 21:51
Hát akkor csütörtök, 9 óra, Focus Med. Ma hívtak, nagyon aranyosak voltak, megbeszéltük még a hátralévő teendőket. Mondták, hogy kávét ne igyak, a műtét után viszont főzni fognak nekem egy finomat!
9868. Lyzike (válaszként erre: 9867. - De Luca)
2013. ápr. 30. 15:39

Köszönöm!

Akkor reménykedek az enyém is jobb lesz majd :)

9867. de Luca (válaszként erre: 9866. - Lyzike)
2013. ápr. 30. 07:52
Ez így szokott lenni. Erre a dokik rá is szoktak kérdezni, ha valaki lassabban gyógyul, mert ebből vonják le azt a messzemenő következtetést, hogy akinek kitisztul legalább pillanatokra a cseppentés után, annak jó eséllyel jó lesz a látása a végére. A bal szemem nekem is gyakran kitisztult még akkor is, mikor dioptria volt rajta a műtét után, de a jobb szememmel akkor se láttam, meg is műtötték még egyszer.
9866. Lyzike
2013. ápr. 30. 06:58

Tapasztaltam valami furcsát, és gondoltam megosztom, hogy ez mindenkivel így van-e? Már írtam ezt korábban, csak gondoltam megkérdezem mások tapasztaltak-e ilyet, mert nagyon kíváncsivá tett. Főleg, hogy miért van ez:

Ha belecseppentem a szemembe a flucont vagy a műkönnyet (nekem Tears Naturale II) hirtelen nagyon jól és élesen látok.De kb 1 perc és kipislogom a cseppet, így visszaáll a rossz látásom :(

9865. jennyke 1 (válaszként erre: 9864. - Édua)
2013. ápr. 29. 22:11
Pestre?Hát nemtudom
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook