Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Létezik, hogy ilyen sűrűn váltanak óvónénit? fórum

Létezik, hogy ilyen sűrűn váltanak óvónénit? (tudásbázis kérdés)


19. trapiti (válaszként erre: 17. - Futóbajnok)
2012. aug. 24. 22:09
A mostani óvónőnk másik óvodába megy, az előző aki 3 hétig volt, azóta egy magánoviban van. Az az érzésem, hogy ezzel az egy éves határozottal semmi nem fog változni, ha legalább határozatlanra vennének fel valakit, talán jobban jönne olyan is aki komolyan gondolja, és nemcsak arra kell az állás, hogy fizessék ki a TB-jét, meg legyen honnét táppénzre menni...
18. trapiti (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2012. aug. 24. 22:06
Nem VI. hanem IV. kerület :)
2012. aug. 24. 22:05
Az én igazgatómnak is annak idején az volt a fixa ideája, hogy fiatal legyen a kollektíva. Ebben látott valamiféle lendületet, erőt, ami majd fellendíti, illetve erősebben tolja az iskola szekerét. Velem együtt tízen voltunk egyszerre gyesen:-(((. Nálunk is nagy az elvándorlás, máshol próbál a pedagógus boldogulni, jobb lehetőségeket keresnek.
16. trapiti (válaszként erre: 15. - Noozimanoo)
2012. aug. 24. 21:47
Eleinte én is ezt gondoltam. A XV. kerületben lakunk ahol a körzetes oviba nem vették fel, illetve kellett volna egy szándéknyilatkozatot tenni, hogy az ugyanoda tartozó körzetes iskolába fogjuk iratni, amit nem tettünk meg, mert nagyon rossz hírű iskola, semmiképp sem akarom hogy oda járjon, Aki nem írta alá, mindenkit elutasítottak. Így aztán a VI, kerület kertvárosi részén kezdtük az ovi egy elméletileg jó hírű gyógyszergyári óvodában fizetősként, fél év múlva menekültünk el, de akkor már a környező kerületekben egyetlen ovit sem találtam ahol szóba álltak volna velem. Én a VII. kerületben dolgozom, az ovi nagyon jó - legalábbis a stabil egyszem óvónőnk és meg kell mondjam, azzal együtt, hogy sok a szegény gyerek, és van cigány ovistárs is szép számmal, semmi gondunk ebből nem származik. Csakhát jó lenne ha nemcsak az az egyszem óvónéni lenne a stabil pont a gyerekek életében - bár vegyes csoport, nyilván változik évről évre, de ez kezd sok lenni...
15. noozimanoo (válaszként erre: 12. - Nívea)
2012. aug. 24. 18:31
Az oviról nem tudok nyilatkozni, de a környék szerintem nem épp a legideálisabb...
2012. aug. 24. 18:29

Szegény gyerekek. Szegény csoport. Szegény szülők. Szegény kollégák.

Nem irigyellek.

2012. aug. 24. 18:29

Oviknál ritka az, amikor pénzügyek miatt így váltogatják az óvónőket. Embertelen és etikátlan a gyerekekkel szemben. Szerintem helyettesítésre veszi fel 1 évre, és ha közben valamelyik fiatal kolléga babázni megy, akkor az ő helyén esetleg maradhat tovább.

Nálunk is ez volt: A kolléganőm elment babázni. Vett ek fel a helyére 2 évre valakit. Még a két év nem telt le, de én lettem pocakos, így aki a kolléganőm helyére lett 2 évre felvéve, most maradhat maittam még 2-re. :)

12. Nívea (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2012. aug. 24. 18:23
Akkor nagyon nem stimmel valami abban az óvodában. 3 hét, állandó betegállomány, aztán új hely...valami nem okés, ha így váltogatják ott a pedagógusokat.
11. trapiti (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2012. aug. 24. 18:22
Erről jut eszembe... az ő státusza pedig biztosan határozaltan idejű volt... nem értem :(
10. trapiti (válaszként erre: 8. - Nívea)
2012. aug. 24. 18:21

Értem én :( elég szörnyű...


Tőlünk aki most elmegy tizenéve itt dolgozott, most gyesről jött vissza májustól, gondolom ő nem egy éves határozottat kapott az új helyén...

Az első óvónénink tavaly novemberben ment gyesre, utána, januárban jött egy másik aki 3 hétig volt. Májusig egy óvónővel ment a csoport, utána jött vissza gyesről aki most elmegy. Persze ez alatt a pár hónap alatt is alig láttuk, állandóan szabin meg betegállományban volt... :(

9. trapiti (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2012. aug. 24. 18:17
Nálunk most a 10 óvónőből még 3 szülőképes korú van, gyesen még hárman, ebből egy a mi régi óvónénink, aki novemberben ment el.
8. Nívea (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2012. aug. 24. 18:14

Hát igen. Csak nyáron miből fizeted a rezsit és a hiteledet. Miből élsz? 2 hónapig nincs fizetésed...

Esetleg azért is csinálhatja ezt az ovi, hogyha pályakezdő pedagógust vesz fel, akkor neki rendelkeznie kell start kártyával. Felveszi a kedvezményeket rá, aztán következő évben elküldi és új pályakezdőt vesz fel szintén a kártya miatt.

7. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2012. aug. 24. 18:13
sajnos, fiatal óvónői állományt foglalkoztató óvodánál előbb-utóbb megindul az elvándorlás gyermekszülés miatt, s akkor lavinaként indulnak az időszakos helyettesítések.....
6. trapiti (válaszként erre: 4. - Nívea)
2012. aug. 24. 18:12
Hát ez is durva, kiszúrás a pedagógussal is... de ebben az esetben legalább a gyerekek nem sínylik meg...
5. trapiti (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2012. aug. 24. 18:11
Én is ettől tartok, hogy ha a jövő évben nem megy el valaki (pl. három fiatal van akinek még nincs gyereke) akkor egy év múlva elküldik azt akit most felvesznek és jön a helyére megint valaki más... Elég zűrös ez így, ezek szerint 5-6 óvónővel csináljuk végig az ovit, legjobb esetben is :(
4. Nívea (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2012. aug. 24. 18:10

Én már a 4. tanévemet kezdem a suliban és mindig 1 évre hosszabbítanak meg. Ez azért jó, mert szól a szerződése mondjuk július 1-ig, és meghosszabbítják neki szeptember 1-től. Akkor a két dátum közötti időszakot nem kell neki fizetni...

Ezt el tudom képzelni az oviban is, nem csak a suliban.

3. homern (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2012. aug. 24. 18:10
igen,egy éven túl nem alkalmazzák tovább :( most kérdeztem meg egy vezető óvónőt .
2012. aug. 24. 18:08

lehet, hogy nincs betöltetlen státusz, így arra nem tud felvenni az ovi, csak szerződéssel.

Lehet, hogy pl. egy tanév múlva visszajön gyesről egy státuszos és annak kell a régi helye.

2012. aug. 24. 18:06

Kislányom csoportjának egyik óvónője elmegy a oviból, láttam az álláspályázatot, egy éves határozott időre keresnek óvónőt a helyére. Szerintetek ez azt jelenti, hogy egy év múlva ismét óvónőt váltunk? Nem tudom, mi a szokás, mindenhol így veszik fel az új embereket? (A most érkező óvónéni lesz a kislányom 5. óvónője ebben az oviban...)


Egyébként Bp-i jófej óvónénik még jelentkezhetnek augusztus 31-ig a VII. kerületi dob oviba... ;)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook