Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan válasszak óvónénit? fórum

Hogyan válasszak óvónénit? (beszélgetős fórum)


13. pzsvi
2009. márc. 24. 12:38
Jó, hogy a városi szülőknek az a legnagyobb gondja, hogy óvónénit választ...mi itt falun az válasszuk, ami van:)
2009. márc. 24. 06:11
A szülőnek joga van óvodát, ill csoportot választania az adott óvónővel. Ezt a csoportok elosztásánál lehetőség szerint figyelembe kell venni. Viszont más szempontokat is figyelembe kell venni, pl: Nemek aránya, hátrányos helyzetűek és halmozottan hátrányos helyzetűek arány, stb.. Ezt pedig az óvodavezetőt kötelezi. Így csak az esetek egy részében sikerül oda juttatni a gyereket, ahova szeretnétek, de mindenképpen próbálkozzatok, mert azért sok esetben sikerül jól megoldani a dolgot.
2009. márc. 23. 11:28
A gyerekekkel beszélgess, majd tőlük megtudod :o)
2009. márc. 23. 10:36
szia! ha megteheted h választhatsz óvónénit akkor ne te válassz!!!!a gyerek válasszon!nem biztos hogy a gyerek szeretni fogja azt akit te választanál!
9. Kriszti40 (válaszként erre: 6. - Erikpipi)
2009. márc. 23. 10:08
Nálunk nem így működik, kérheted, hogy kihez tegyék a gyereked, maradjon együtt a bölcsistársaival, stb.
8. erikpipi (válaszként erre: 5. - Kriszti40)
2009. márc. 23. 10:07
Na igen, ha elégedetlen vagy egyik csoportból a másikba átkérheted, ha van hely.
2009. márc. 23. 10:07
Én nem választottam. Oda adtam ahová következett. Mindenki a másik óvónénit akarta. Én mivel nem ismertem őket, mindegy volt. Nagyon fiatal volt a Rita néni. A mai napig a lányom legszebb emlékeiben őrzi. És nem csak Ő hanem minden ovis társa. A lányom 16 éves lesz a nyáron:)
6. erikpipi (válaszként erre: 1. - Kriszti40)
2009. márc. 23. 10:06

Óvónénit max. akkor választhatsz ha családi oviba viszed a gyereket. Az kb. 60ezer/hó.

Ha jól tudom, max. óvodát választhatsz, de azt is körzeten belül ahová tartoztok.Mi is szeptemberben kezdjük a legkisebbel az ovit, nincs választási lehetőség.

5. Kriszti40 (válaszként erre: 4. - Ada12)
2009. márc. 23. 10:05
Lehet kérni, de gondolom megfelelő kereteken belül. Kérdezgettem. Ki ezt mond, ki azt. Az a baj, hogy a fiamnál szinte mindig rosszul választottam:(
2009. márc. 23. 10:04
Ti választotok? Nem úgy van, h bejelentkeztek és szétosztják a gyerekeket csoportokba?
2009. márc. 23. 10:03
Próbálj meg érdeklődni. Biztosan lesznek olyanok, akiknek már nagyobb gyereke is oda jár, ezért viszik oda a kicsit is. Esetleg ismerős szülőktől stb.
2009. márc. 23. 09:56

Szerintem úgyis észreveszed az óvónéniken, hogy milyenek, ha elég ideig figyeled őket. Ajánlom, hogy, ha arra sétáltok a gyerkőccel, akkor "kukucskálj", ha az udvaron vannak a gyerekek. Egyik biztosan szimpi lesz... :)

Vagy a másik variáció: kérdezd meg a lányodat, hogy melyik óvónéni tetszik neki! A gyerekek általában megérzik, hogy ki a rendes ember...

2009. márc. 23. 09:50

Sziasztok !


Kislányom szeptembertől megy oviba. Pénteken lesz a nyílt nap abban az oviban, ahova vinni szeretnénk Őt az ősztől. Itt persze majd Mindenki a legjobb oldalát mutatja. Hogyan válasszunk jól????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook