Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen érzést váltanak ki belőled a reklámokban szereplő beteg (kopasz) kisgyerekek? fórum

Milyen érzést váltanak ki belőled a reklámokban szereplő beteg (kopasz) kisgyerekek? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. febr. 1. 06:22
nagyon szomoru ilyent latni!
36. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 35. - Trapiti)
2012. máj. 4. 17:14
Na hát ennyi lenne... és nem kellene sokkolni az embereket. Meg szerintem sokan szívesebben is adnak így, mint egy arcába ordító plakátfelhívásra.
2012. máj. 4. 16:54

Délután a Hospice alapítvány reklámját is hallotam:


Kb. így hangzik: "Ha ön támogatja adója 1%-ával munkánkat, segíti a daganatos betegek térítésmentes kezelését.... stb. Önnek ez semmibe nem kerül, kérjük támogassa alapítványunkat, köszönjük... " Normális hangvételben, kedvesen és zsarolás nélkül...

2012. máj. 4. 07:38

Ma hallottam a rádióban ezt a reklámot:

"A daganatos gyerekek 70%-a meggyógyulhat, HA TE IS AKAROD!"


Ez az, ami sokakból - belölem is - ellenszenvet vált ki.

Azzal semmi baj nem lenne, ha pl. csinálnak egy müsort egy-egy alpitvány munkájáról, hogy az emberek megismerjék, tudják kinek mire adnak. De nyilván egyszerübb egy ilyen reklámot leadni...

33. 83e25137af (válaszként erre: 32. - A93ca9f1c5)
2012. máj. 2. 09:24
kellene valami... lehet hogy kipróbáljuk mert már nagyon le van gyengülve.. :(( az a baj hogy semmi gyümit nem hajlandó enni.. erőszakkal sem.. :(
32. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 23. - 83e25137af)
2012. máj. 2. 07:55

Varga gomba kapszulát nem próbáljátok ki? Anyám attól jött helyre. Nem humbuk. 16e ft/hó.

Ha nincs, már nem él.

Nem élt táplálékkiegészítőkön, sem biocuccokon.

Rengeteg gyümölcsöt evett, céklát, meg nagy dózisú c-vitamint, minden orvosi utasítást betartott, tökéletesek az eredményei.

31. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 29. - 06ee330717)
2012. máj. 2. 07:48

Jajjj, nem a gyerektől kapunk hányingert, hanem a módszertől, ahogy tulajdonképpen "koldultatják" a reklámokban a gyerekeket.

Pontosan az a fájdalmas számomra, hogy az Ő gyógyításukat alapból az államnak kellene finanszírozni, kérdés, kérés nélkül.

30. egypt (válaszként erre: 26. - Hmkati)
2012. máj. 1. 23:16

Azért, mert nem tudsz róla és nem nézel utána, azt hiszed, nem is történik semmi? Rendszeresen lehet olvasni a gyűjtések eredményéről a megfelelő helyeken.

Iszonyú drága gyógyszerekről és műszerekről van szó, sajnos a kórházaknak szó szerint úgy kell összekoldulni ezekre a pénzt, mert folyamatosan elvonnak tőlük. De hidd el, senki nem teszi zsebre az adományt, menj be a kórházba, aminek adakoztál és kérdezz rá, mi lett az adományodból.

2012. máj. 1. 23:02

Daganatos volt a gyerekem és érdekes módon nem kaptam hányingert ha ránéztem, még akkor sem amikor vacsoráztunk.

Minden intelligens hozzàszólónak kívánom, hogy soha ne tapasztalja meg azt az érzést, hogy daganatos gyereke.

Az együtt a daganatos gyerekekért alapítvány lakásokat tart fenn a 2. számú gyermekklinika mellett, ahol a szülők alhatnak. Ez igen hasznos, tekintve, hogy az osztályon nem lehet. Van autójuk, amivel szállítják kezelésre és haza a gyerekeket, így nem kell fé napot várni pl. mentőre. A gyerek onkológia kicsit más mint a felnőtt.

Ja és a legkisebb bajunk a kopaszság. Az csak haj.

2012. máj. 1. 22:39
Akkor úgy látszik, nem csak én gondolkodom így...
2012. máj. 1. 22:38
Amikor volt lehetőségem segítettem de levélben kerestek meg,nem bírom ha kiteszik őket a kamerák elé sajnálom hogy őket használják fel arra hogy a kezelésük költségeit összegyűjtsék nem ezt érdemlik elég nagy teher a betegségük a kis életükben.
26. Hmkati (válaszként erre: 11. - A0c1361e44)
2012. máj. 1. 05:27

Igazad van. Többször sztárokkal fémjelzett a gyűjtés. Sőt azóta voltak átalakítások. Hova kerültek a gépek amik az átszervezett osztályoknak, kórházaknak gyűjtésből lettek?

Ezt sosem követik nyomon akik szervezték, pedig ezt közölni kellene. Hisz valamilyen fokban az adaakozó is tulajdonosa a gépnek. éngem ez elgondolkodtat. csak addig kellünk míg adunk.

25. Hmkati
2012. máj. 1. 05:22

Nem véletlenül vannak az elvonások. Az állam pontosan tudja, a nép összeadja. Így mi is közreműködünk.

Egyébként valóban a lelki ráhatás a cél. Egyszer azt hallottam egy kereskedelmi tv-n, hogy a gyerekek nem saját gyógyulásukra gyűjtenek, hanem a kezelő intézménynek. Estközbeszerzésre. Ez is a mondandóm elejét erősíti.

24. aa84065182 (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2012. ápr. 30. 12:49

Amikor Apukám beteg volt (daganatos), akkor az osztályon a modernebb gyógyszereket bizony a Rákellenes Liga alapítvány vette meg. Ha nekik nem volt pénzük, csak a "fapados" gyógyszereket kapta meg az ember, amitől egyéni érzékenység alapján sokkal rosszabbul volt, mint a modernebbektől.

Az egyik kórház folyosóján azt a szöveget láttam kiírva két-három hete, hogy a hozzátartozók legyenek szívesen pelenkát behozni, ellenkező esetben csak hagyományos módon, lepedővel tudják bepelenkázni a betegeket.

23. 83e25137af (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2012. ápr. 30. 12:36
Hiába ingyenes ha egyszer sz*rt se ér :S Ezt apumnál látom... kemózzák, sugarazzák de ha nincs havi minimum 50 ezred táplálékkiegészítőkre vagy bio zöldségekre/gyümölcsökre akkor fújhatod... :(
22. 83e25137af (válaszként erre: 19. - A0c1361e44)
2012. ápr. 30. 12:34
Sokan vagyunk sokfélék, ezzel nincs is semmi baj.
21. Pan Dóra (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2012. ápr. 30. 12:28

Abban egyetértek, hogy a hozzátartozók ebben az esetben sebezhetőbbek, mint maga a beteg. Én ezt a férjemen látom, egyre nehezebben tud megbirkózni az én bajommal :(((


Van egy könyv, ingyen letölthető a netről: Balogh Béla: A tudatalatti 10 parancsolata. Nekem most ez ad erőt, ha van kedved és időd, javaslom olvasd el!

20. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - Pan Dóra)
2012. ápr. 30. 12:14

Persze ezt a kérdést én is felteszem sokszor, mire gyűjtenek? Miért kell egy beteg gyerekért gyűjtést szervezni? Miért? Nem ingyenes az orvosi ellátás? Miért? Nem ingyenesek a vizsgálatok? ekkorát változott a világ? 20 éve ez mind ingyenes volt. És engem is ingyen műtöttek nem is olyan régen.


A férjem, a nagymamám, az apósom és sok ismerősöm rákos volt. Volt akik meggyógyultak, de sajnos voltak akik nem. Én ismerem az érzést és akárhányszor látok egy ilyen reklámot ők jutnak eszembe. Lehet, hogy színpadias, de feltépnek sebeket az emberben, így hatásosak.

19. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - 83e25137af)
2012. ápr. 30. 12:11

Igazad van, ilyen szemszögből.

Bár megtudnám én is tenni. Szidom is magamat elégszer a gyengeségem miatt...

18. Pan Dóra (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2012. ápr. 30. 11:37

Ezzel vitatkoznék - szerintem az ilyen reklámok csak azokból váltanak ki döbbenetet és sajnálatot, akik NEM ismerik ezt az érzést. Én, aki saját bőrömön tapasztalom a betegséget, viszolygok az ilyen színpadias megoldásoktól.


Egyébként meg a segítségről annyit, hogy az onkológiai osztályok ebben a pillanatban még jól felszereltek, a gyógyszerek mindenki rendelkezésére állnak - egyelőre még ingyen - akkor mire is gyűjtenek?!

17. 83e25137af (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2012. ápr. 30. 11:24
az érzést (betegség, közeli családtagok halála, leépülés stb) ismerem de ettől függetlenül nem vált ki semmit. igazából azért mert nem ismerem az illetőt.. nem sajnálhatok minden egyes embert nem foglalkozhatok mindenki érzéseivel. ezt a luxust nem engedhetem meg magamnak...
16. a0c1361e44 (válaszként erre: 15. - 83e25137af)
2012. ápr. 30. 11:18

Tulajdonképpen nem is a reklámnak kell kiváltania az érzést, hanem annak, hogy a látvány hatására előtérbe kerülnek a rossz érzéseid.

Persze csak azokból tud ilyen érzést kiváltani, akik ismerik ezt az érzést, akik fantáziája lehetővé teszi a beleképzelést, stb.

15. 83e25137af (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. ápr. 30. 10:09
őszintén? semmilyen hatást.. és nem azért mert érzéketlen vagyok hanem mert semmilyen reklám nincs rám hatással... kb ugyanazt az érzést váltja ki mint egy A.XE vagy ármilyen reklám... "Már megint félbeszakadt a műsor amit néztem, hozok valamit inni..." ennyi..
14. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - Pan Dóra)
2012. ápr. 30. 10:00

Értelek.

A férjemről is csak azt gondolták, hogy mindig kopasz szokott lenni. Hányszor szóltak utánunk, hogy van aki a kopaszokat szereti...ez persze nekem szólt.

2012. ápr. 30. 09:52
elszomorit. s amit az utcan latok az is. a beteg emberek ugy altalaban elszomoritanak. s ilyenkor az is eszembejut h sokan nyavajgunk hulyesegek miatt. nem becsuljuk meg amink van. masok haldoklanak megis kuzdenek.. :(
12. Pan Dóra (válaszként erre: 11. - A0c1361e44)
2012. ápr. 30. 09:44

Úgy nem így működik, hogy a rákos emberről a média kialakított egy képet: falfehér, csontsovány és kopasz. Persze, vannak ilyenek is... én 5 éve hadakozok ezzel a kórral, állandó vendég vagyok az onkológián, de nem ezt látom. És ha az utcán elmennél mellettem, azt se mondanád meg rólam, hogy akár náthás voltam valaha :)

Nem csoda, hogy ha valakire kimondják ezt a diagnózist, pánikba esik ő is, a családja is.


A média ezzel a képpel azt sugallja, hogy aki rákos, annak meg kell halni... főleg, ha az emberek nem segítenek az adományaikkal... felfordul a gyomrom :(

11. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Pan Dóra)
2012. ápr. 30. 08:09

Hogy nem működik?

Ezt nem értem.


Egyébként ezek a reklámok szomorúak. Aki járt már onkológiai osztályon, főleg úgy, hogy hozzátartozója betegségét nézte végig, az tudja milyen borzalmas ez.


Nem vagyok benne biztos, hogy "reklámozni" kellene, hisze enélkül is tisztában vagyunk ennek a betegségnek a mivoltával, de biztos sokan csak úgy tudnak róla, ha megmutatják a TV-ben.


Ami dühít az az, hogy valóban szükség van arra, hogy kalapozzanak a kórházak, alapítványok, mert egyébként nincs pénz a kezelésre és vizsgálatokra. Ennyire keveset szednek be tőlünk? Ez nagyon szomorú, de az is, hogy a felajánlott pénzekről semmit nem tudunk a befizetést/elutalást követően.

2012. ápr. 30. 08:00

Engem sokkol és feldühít. Agymosás és pánikkeltés a rákkal kapcsolatban, ráadásul kisgyerekeket használnak fel ESZKÖZként :(

Aki járt már onkológiai osztályon, az tudhatja, hogy nem így működik a dolog...

2012. ápr. 30. 07:53
Őszintén szólva - lehet lehurrogni - engem már dühít. Akárhová megyek, a pénzemet akarják, amiből sajna nincs sok nekem se, de ez még hagyján. De naponta, valahányszor kiteszem a lábamat a lakásból, a lelkiismeretemre akarnak hatni, és ebből rohadtul elegem van már! A koldusoktól elkezdve az újság- és tévéreklámokig, a kopasz kisgyerek, a megkínzott kutya, az éhező kisgyerek. Képtelenség segíteni mindegyiken, de csak tolják az arcomba, hogy adjááááááál! Még az a nyamvadt adó 1% is, abból is ilyen lelkis kérdést csinálnak a marketingesek, én meg nem tudom tízfele adni, csak egynek! Komolyan mondom, ilyenkor legszívesebben elmennék remetének a világ végére. :((
8. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 7. - Ee1dc9ba06)
2012. ápr. 29. 23:26
Én is, imádom őket! A tiéd is milyen édi. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook