Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lelkünk tükre fórum

Lelkünk tükre (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lelkünk tükre

2009. nov. 16. 14:03
U.I.: Cikkemet inkább azoknak céloztam, akik munkából kifolyólag kell egyfolytában a monitort nézzék, de szívbõl örülök, hogy a gyerekek is komolyabban szóba jöttek, mert fontosabb, hogy megvédjük.
6. 98a882c496 (válaszként erre: 5. - 0d32c1589e)
2009. nov. 16. 14:02

Huh, eltudom képzelni...annyit valljunk be azért, hogy manapság a suliban is túlhajszolják a gyerekeket (itt Erdélyben legalábbis ez van már alsó osztályokban is). Szórakozási lehetõség meg nem nagyon van, úgy értve, hogy hasznos, interaktív, de pihentetõ szórakozás, amit iskolán kívül lehet végezni. Pl. úszás vagy egyebek...olvasni meg nem divat sajnos, de ez már más.

Nem ijesztegetni akarok senkit, de egy 9-es fiút (tesóm osztálytársa volt) orvoshoz kellett vinni, mert valósággal idegbetegként viselkedett a gép elõtt. Lövöldözõs online játék miatt nap mint nap mérgelõdött, idegeskedett. Most eltiltották, viszok sportolni stb. de a szeme és a szíve gyengült (utóbbi a stressz miatt, és ez durva egy gyereknél)

5. 0d32c1589e (válaszként erre: 4. - 98a882c496)
2009. nov. 16. 08:17
Nálunk ma kezdödik "a nem engedek többet a gyereknek 1 óránál" gépezni. Már előre készítenem kell a tervemet mert ez tudom nem lesz könnyű mérközés az Ádámkával. Eddig rendszeresen ő győzött, de ezen változtatni kell. Lesz itt minden tudom, hízelgés, harag, dulizás,akkor én nem is szeretlek anyu,...
2009. nov. 15. 21:07
Ismerõs a szitu, nálunk a tesóm van odagyökerezve a géphez...a napi 1 órát minden gyerek kevésnek találja...ezt mondjuk lehetne úgy, hogy egy órát gépnél van, aztán szünet, majd még gépezhet. Csak ne egyfolytában legyen elõtte, mert egy tizenévesnek nem hiányzik a szemüveg ilyesmik miatt...
2009. nov. 15. 18:58
Köszönöm a hasznos tanácsokat, nagyon jó a cikk. Nálunk is a gyerek sokat ül a gép elött, és ezen sokszor van vita. Tudom ez nagyon helytelen, és most minden anyai szigoromra szükség lesz, hogy ezen tudjak változtatni. Az biztos sokkal egészségesebb lenne, ha kint az udvaron játszana. A játékait persze nem engedte kirakni a szobájából, de nem is játszik velük. Folyton a gépen jár az agya. Napi egy órát még engednék is, de ezzel ő nem ért egyet. Most 11 éves aranyos kedves, okos kisfiú, csak ezt nem hajlandó elfogadni. Mindig akaratoskodik, hogy csak egy picit, aztán veszekedés a vége... Mert úgy kell a géptől valósággal elhúzni. Nekem már ebből nagyon elegem van, változtatni kell ezen, és fogok is.
2009. nov. 15. 16:06
Köszönjük, hogy meosztottad Tudásod velünk, segít:))
2009. nov. 15. 16:03
Bizonyára mindenki rájött, hogy a szemünkre utalok. Az érzékszervre, amiről sokszor tudomást sem veszünk, mert annyira természetesnek tűnik, hogy látunk.
Cikkemben szeretnék tippeket adni azoknak, akik majdnem egész nap számítógép előtt dolgoznak...vagy azoknak, akik szórakozásból tengetik napjaikat a gép előtt.

Ugrás a teljes írásra: Lelkünk tükre

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook