Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lekvárok, dzsemek, ízek fórum

Lekvárok, dzsemek, ízek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lekvárok, dzsemek, ízek

11. Mary2 (válaszként erre: 5. - Rozália)
2008. szept. 8. 11:04

Szia!

Kedvet kaptam tőletek és én is főztem bodzalekvárt. Kicsit valóban darabos, mert a héja nem főtt szét, és nagyon sok mag van benne. De ezek ellenére nekem nagyon ízlik. Én viszont 4 kg bogyóhoz csak 1 kg cukrot tettem, mert szerintem nagyon édes lett volna. Miután kész lett, olvastam az interneten, hogy a magva mérgező, tehát lekvár készítés előtt magvatlanítani kellet volna. Egy kicsit most beijedtem. Ugye Te sem passzíroztad át, hanem magvasan készítetted el?

2007. szept. 6. 11:02
Van valakinek receptje rabarbara dzsemre? Egyszer vettem az egyik áruházláncban, de itthon is készítenék ha tudnám a módját.
2007. aug. 28. 11:32
Édesitő tablettával vagy canderer felhasználásával főzöm a lekvárokat, mikor megfőtt keverek bele pici szalicilt. Idén meggyből, szilvából, feketeszederből és körtéből főztem. Még soha nem volt velük gond.
8. Venes (válaszként erre: 7. - Bea70)
2007. aug. 20. 07:58

Szívesen.

Milyen lett egyébként? Már tesztelted?

7. Bea70 (válaszként erre: 6. - Venes)
2007. aug. 8. 16:49
Köszi, ezt kipróbálom.
6. Venes (válaszként erre: 4. - Bea70)
2007. aug. 6. 17:05

Rendesen főzd meg, de nem tárolhatóak el sokáig, mert nincs benne cukor.

Írok egy receptet:


Ehhez aszalt gyümölcs kell. Elturmixolod kis vízzel és kész.

(Sok aszalt gyümölcsöt ckroznak, úgyhogy erre figyelni kell.)

2007. aug. 5. 17:01
A napokban főztem bodzalekvárt, majd sárgaringló-lekvárt. A sárgaringló-lekvár ízre és színre megtévesztésig hasonlít a baracklekváréhoz. Pár hete főztem pár üveg őszibarack és sárgabarack lekvárt is. Ezek a gyümölcsök a kertben teremtek, nem volt külön kiadás, csak a beletett cukor. Így most van 15 db 720 ml-es üveg lekvárom.
2007. júl. 30. 22:15
Hogyan lehet lekvárt készíteni cukor hozzáadása nélkűl? A SZILVALEKVÁRT NEM SZERETEM.
2007. júl. 28. 18:35
Szílvalekvárt lehet egyszerűen és cukor nélkül készíteni.A tisztára mosott gyümölcsöt húsdarálón ledaráljuk és nagyon tiszta lábasba öntjük majd sütőbe toljuk.Így időt és energiát spórolunk.Csak ritkán kell megkeverni nem ég le.De ha van kemence,az még jobb.Ha elég sűrű már,akkor a csírátlanított üvegekbe töltjük és az üvegeket tepsibe tesszük és addig visszatoljuk a sütőbe míg a teteje bőrösödni (száradni)kezd.Tartósítószert nem használunk!Lekötjük és a kamrába a polcra helyezzük.
2007. júl. 19. 15:31
Én szoktam lekvárt főzni itthon. Lehet, hogy drágább mint a bolti és sok macera van vele, de ezt Én készítem, tehát finomabb. Ebben biztosan csak gyümölcs és cukor van. (Az E-ket kihagyom. :))
1. Hoxa
2007. júl. 11. 12:16
A fent felsoroltak gyümölcsből készült zselés állagú finomságok. Általában úgy készülnek, hogy cukor hozzáadása után a gyümölcsös keveréket addig főzzük, míg sűrűsödni, zselésedni nem kezd. De mi is a különbség köztük?

Ugrás a teljes írásra: Lekvárok, dzsemek, ízek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook