Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Házi szörpök, lekvárok és egyéb jóságok... fórum

Házi szörpök, lekvárok és egyéb jóságok... (beszélgetős fórum)


2012. júl. 13. 20:46
Elkészítettem ma életem első 4 üveg sárgabarack befőttjét. Nem is volt nehéz. Nagyon bízom benne, hogy finom lett.
2012. júl. 11. 17:31

Én sok mindent szoktam elrakni,befőttet,szörpöt,

lekvárokat.Meggyet,cseresznyét nyersen,1 kg meggyhez,20 dkg cukorral elkeverem,és pici tartósítóval,hagyom 24 órát állni,aztán üvegekbe rakom,és lezárom,fóliával,és kupakkal.Rakom a polcra!

Ha főzöm a befőttet akkor,őszibarackhoz,körtéhez,

almához,cseresznyéhez,1 l vízhez 40 dkg cukrot adok,egész fahéjat,és egész szegfűszeget,ha forr akkor belerakom a gyümölcsöt,2-3 percig hagyom,

belekeverem a tartósítót,rakom az üvegekbe,

lezárom,és rakom a hűtőládába!(12 üveg fér bele)

Szörpöket is szoktam elrakni,bodza,málna,

meggy,ribizli,citromfű,stb,nyersen,de főzve is.Lekvárokat is,vegyesen is,most sárgabarackból,

és sárga ringlóból csináltam,és nagyon finom.Előtte málna-rebarbara,cseresznye-meggy,

meggy-málna,ami éppen eszembe jut,vagy olvasom valahol,és beindul az agyam.

2012. júl. 11. 14:02

Én éppen most készülök sárgabarack befőttet elrakni a napokba. Egy kicsit félek tőle, mert még soha nem csináltam, remélem sikerül. A neten keresgettem recepteket, nem tűnik bonyolultnak a dolog.

Lekvárt biztosan nem készítek, mert azt nem igazán esszük. Palacsintába szoktam tenni, de azon kívül nem kell sem nekem sem a páromnak. Én nem szeretem az édességet.

Ha bejön a dolog, esetleg megpróbálom majd almából is, meg jövőre cseresznyéből, mert az nálunk már elfogyott.

2012. júl. 10. 17:31

Én almát és cseresznyét szoktam elrakni.

Az almát gerezdekre vágva fahéjas-cukros vízben szoktam felfőzni, amíg meg nem puhul, aztán lehet még forrón a levével együtt befőttesüvegbe pakolni.

A cseresznye annyiból más, hogy ott megcsinálom a szirupot és csak egy percre dobom bele "főni" a kimagozott, felezett cseresznyét, aztán szintén forrón bele az üvegekbe.


A befőttesüvegeket és a tetőket alaposan kimosom és kiforralom előtte, aztán figyelni kell, hogy jól zárjanak. Ha "becuppan" a tetejük, akkor elvileg jók. A cseresznyéről még annyit tudok, hogy néhány napon belül meg kell szívnia magát a gyüminek és lesüllyedni az üveg aljára.

2012. júl. 10. 17:31

sárgabarack lekvár

meggyszörp

őszibarack jam

szilvalekvár

Én ezeket szoktam

2. *ForróCsoki* (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. júl. 10. 16:55

Ez engem is érdekelne. :)

Nekünk rengeteg cseresznye-meggy lett, amit nem hiszem, hogy elhasználunk már...

Jó lenne befőttet vagy lekvárt csinálni belőle, de még sosem csináltam, így jól jönne pár tanács.

2012. júl. 10. 16:27

Eddig hallani sem akartam a lekvárfőzésről, vagy szörpcsinálásról, most viszont eldöntöttem, h az idén mindenből szeretnék csinálni kis családomnak.

Ehhez kérnék segítséget!

Mit érdemes, és milyen formában elrakni, akár receptet is szívesen fogadok... :)


Válaszokat előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook