Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehetséges, hogy ez egy betegség, két tünete, és azért nem találják a probléma okát, mert csak egy tünetet vizsgálnak? fórum

Lehetséges, hogy ez egy betegség, két tünete, és azért nem találják a probléma okát, mert csak egy tünetet vizsgálnak? (beszélgetős fórum)


2020. márc. 14. 15:32

Péternek lesz igaza szerintem.

(isten áldja az ilyen alapos és gondos háziorvost...😪)

2020. márc. 14. 12:52

A tünetek és a leletek alapján autoimmun betegség lehet, ami összefüggésben van a hormonális válozásokkal (serdülőkorban megjelent, várandósság alatt csökkent, majd újra erősödött).


[link]


Fogamzásgátlót szedtél-e? Ha igen, változtak-e a tünetek?

2020. márc. 14. 09:34
2020. márc. 14. 09:33

Nekem van egy ritka betegsegem amire 30ev utan jottek ra.

Ami nekem sokat segített az Debrecenben a Ritka Betegségek Tanszéke.Egy belgyógyász főorvos a vezetője.Nézz utána.Ugyan nekem gasztoenterologiai problemam volt de azert erdemes felhivni őket mit mondanak neked.Beutalo kell oda majd.

En Pestrol utazgattam oda.Vonattal gyorsan meg volt.

3. kisj
2020. márc. 14. 09:33

Szerintem immunológiai kivizsgálás mindenképpen kellene.


Prof.Dr. Domján Gyula, Rókus Kórház

Immunológus is, sógornőm is hozzá jár az autoimmun betegsége miatt, amit ő diagnosztizált nála. Előzőleg évekig járta a szakrendeléseket, ahol csak széttárták a dokik a kezeiket.

2020. márc. 14. 09:24

Szia!


Ha a terhesség, szoptatás alatt szinte megszűnt, akkor valami hormonális probléma lehet.


Sajnos, nem tudok többet, de mielőbbi gyógyulást kívánok!

2020. márc. 14. 08:10

Hosszú lesz, de hálás leszek ha elolvasod és esetleg tudsz segíteni.


A probléma amit vizsgálnak kislány korom óta tart, és én eddig sose gondoltam bele hogy természetesnek tűnő dolgok is jelenthetnek valamit, de most elültették a fülemben a bogarat, és gondoltam az időpontomig informálódok, hátha volt valaki hasonló helyzetben.


A problémám, illetve ezen elmélet szerint csak a fő problémám az Alopecia Areata. ( foltos/részleges vagy teljes haj és/vagy szörzet hullás)

Én eddig sose gondoltam bele hogy időiben megegyező dolgokkal hozzam ősszefüggésbe, de egy ismerősöm szerint velem született betegség nem lehet az ami csak 9évesen jelentkezett. Alapos gondolkozás után 1 biztos 9évesen kezdődött és a másik is a körül de azt nem tudom biztosra.

Ami biztos, 9 évesen jött meg először. Valamikor 9-10 éves korom környékén jelentkeztek a pattanások. Arcon, melkason, háton. Eszméletlen sok és csúnya, soknak a helyén gödröcske marad akkor is ha hozzá se nyúlok.

Meg 20 évesen szerintem már nem is keppene hogy pattanásos legyek, vagy legalább is nem ennyire.

Eddig minden leletem negatív volt. Nőgyógyászati vizsgálat negatív (bár hormonra még várok), pajzsmirigybetegség nincs, fogászati góckutatád is negatív, fül-orr-gégészet is negatív vólt de kivették a mandulámat "hát ha, még is az okoz gyulladást alapon" hát fél éve már és semmi változás. Most viszont volt egy kiterjesztett vérképem amin 3pozitív is van, neten sajnos eddig nem találtam meg mit jelentenek, az időpontomig meg sok van még sajnos így moat reménykedek, hogy valaki tudja a jelentésüket

Antinukleáris AT IIF pozitív 1:40

Antinukleáris AT IIF gyengén pozitív 1:160

Kromatin elleni AT IIF pozitív 1:40

Volt egy időszak mikor volt műkörmöm, rettenetesen potyogott(az tény biztos nem a körmös munkájával volt baj mert nagyon sok vendége volt és rajtam kívül csak egynek potyog úgy a körme mint nekem de ő immun beteg) a körmösöm szerint ez is össze függhet az Alopecia-val.

A körömnek nem de az immunbetegségnek, a fent említett vendég eset hallatán, utánna mentem (volna!?).

Elmentem a házi orvoshoz, ő kért egy labort az alapján azt mondta nem látja okát, hogy tovább vizsgáljuk, immun beteg vagyok-e.

Van egy gyerekem, amíg vele várandós voltam illetve intenzíven anyatejes volt (8hónap) majdnem teljesen megszűnt az alopecia

4 hónappal rá hogy az anyatej már csak reggel-este ment iszonyatosan durva lett az alopeciam (ekkor kezdtek megint vizsgálni) újjab 3hónappal később már teljes alopecia volt.

Kb 7hónapja "stagnáló" állapotban, nem hullik mert nincs mi, de nőni is csak 1-2 szál.

Lassan már nem az fáj a legjobban hogy 11 éve megkeseríti az életemet, hanem az hogy nem tud senki egy konkrét diagnózist mondani.

Van ismerősöm aki a lelki okojat pedzegette.

Én meg már nem tudom hogy milyen irànyba menjek a vizsgálatokkal, vagy hogy a mostaniaknak van-e egyáltalán értelme.

Ha van valaki aki járt/jár hasonló cipőben

Milyen vizsgálatokat érdemes csinálni? Kiderült mi áll a háttérben? Lehetett kezelni? (Az immunbetegség kapcsán mondták ha az okozza akkor sajnos nincs rá gyógyszer)

Bennem már az is felmerült hogy fertőzés, hogy elkaptam valamot de itt csak egy dologra tudtam gondolni ami hosszan lapoang a memi betegségek, viszont már ezt is kizárhatjuk.

Szóval szívesen veszek minden tiipet, tanácsot, hogy merre érdemes keresni a problêma okát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook