Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehet szoptatás alatt együtt szedni az Elevitet és a Dr. Lenkei féle kálcium-magnézium-c-vitamin italport? fórum

Lehet szoptatás alatt együtt szedni az Elevitet és a Dr. Lenkei féle kálcium-magnézium-c-vitamin italport? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
60. song35 (válaszként erre: 56. - A9986bef96)
2010. máj. 24. 11:17

Egy szóval sem mondtam, hogy ne nézz fel az egyetemedre, és egy szóval sem mondtam, hogy az legyen számodra mérvadó, amit én tanultam. Hidd el, nekem sem mérvadó az, amit te tanulsz. :D Arról egyébként nem hallottál, hogy újabb kísérletek is születtek?? Te csak azt vagy hajlandó elhinni, amiket valamikor régen elvégeztek? Az újabbakra nem vagy fogékony? Kár, érdemes lenne azokra is odafigyelni.

Amúgy jó lenne, ha mondjuk egy gyógyszer betegtájékozatót is bemásolnál. :D Vagy egy olyan tájékoztatót, ami kizárólag csak az orvosoknak szól, azokról a gyógyszer mellékhatásokról,amik nem kerülnek fel a betegtájékoztatóra. :P Ne szegény C-vitamint kezdd ki,amiről mindenki tudja, hogy ártalmatlan. Még te is. Jobb esetben.

"Akkor "szeretnek"! :)" Hát, jobb, ha tőlem tudod, hogy valóban szeretnek. :) Azt, hogy miről beszélgetek velük, nem fogom az orrodra kötni, mert nem rád tartozik. :)

59. song35 (válaszként erre: 57. - A9986bef96)
2010. máj. 24. 11:06
Nos, megint bemutatkoztál! "Ez egy". Miért, szerinted mi vagyok? Hm? És még rám aggattad az alulmunősített jelzőt? Bruhahahaha. Te majd a betegeidet is "ez egy" ,esetleg "ez csak egy" és hasonlóakkal fogod jellemezni?
58. a9986bef96 (válaszként erre: 46. - Song35)
2010. máj. 24. 01:14
És az oltásokéééééééé! :D
57. a9986bef96 (válaszként erre: 53. - Song35)
2010. máj. 24. 01:13
Alma!Lehet ez egy "dezertőr"? :O
56. a9986bef96 (válaszként erre: 54. - Song35)
2010. máj. 24. 01:12

Hát látod ez igaz.Én nagyon felnézek az egyetememre.Bármit is tanultál, számomra nem lehet mérvadó.Az én tanulmányaim tárgyai mögött elég tudományos kutatás áll ahhoz,hogy azt tanítsák,amit.Úgyhogy tökéletesen megbízom benne.Te persze végezhetsz saját szakálladra kutatásokat magadon és családodon,fiatal hozzá az idő...Én csak arra próbáltam felhívni a figyelmed,hogy ezeket a kísérleteket,tanulmányokat már egyszer elvégezték,az eredményük adott.Persze...kipróbálhatod,hogy igaz-e...:)


A betegtájékotató pedig nem csakhogy kötelező tartozék,de akkor is mérvadó,ha nem gyógyszerről van szó.És hogy mondvacsinált-e?Erre írtam azt,hogy ugyan ki húzná le a saját termékét?Ha a saját malmára akarná hajtani a vizet,csak egy mondat lenne rajta,kb ilyen tartalommal: "naponta 1x:reggeltől-estig".:P


Régebb óta beszélsz velük...Mit,hogy nem kell védőoltás,mert van napi 10.000mg c-vitamin? :)

Akkor "szeretnek"! :)

55. song35 (válaszként erre: 50. - Pirosalma)
2010. máj. 23. 23:34
Szerintem nem ez az oka.
54. song35 (válaszként erre: 51. - A9986bef96)
2010. máj. 23. 23:33
Nem baj, vegyél nagy levegőt, nyugodj meg, és kelj fel! De még mindig azt mondom, hogy nem látsz túl. Majd megtapasztalod, ha egyáltalán megtapasztalod. Bár a reakcióidat nézve, nem fogod. Ha már a családorvosnál, védőnőnél, asszisztensnél tartunk, melléfogtál. Valószínűleg már régebb óta beszélek folyamatosan ezen szakma képviselőivel, mint te!
53. song35 (válaszként erre: 49. - Pirosalma)
2010. máj. 23. 23:25
Hát, ha nem haragszol, neked biztosan nem fogom elmondani, hogy milyen problémáim oldódtak meg azóta, hogy vitaminokat szedek. :) Mert totál fölösleges lenne, mert szerinted úgyis csak azért van mert placebó. Hát, ha így gondolod, akkor legyen, engem ugyan nem zavar. A te dolgod. Abban pedig NE LEGYÉL OLYAN BIZTOS, HOGY NEM TUDOM MIT TANULSZ!!
52. song35 (válaszként erre: 47. - A9986bef96)
2010. máj. 23. 23:19
Nos, a C-vitamin az nem gyógyszer!!!Ha te hiszel abban amit a C-vitamin papírkájára, vagy dobozkájára ráírnak, akkor szíved joga. De nekem is had legyen a szívem joga az, hogy azt higgyem, amit én tanultam. :) Téged pedig az minősít, hogy ismeretlenül alá becsülsz valakit. Ismersz te engem? Nem. Na látod, akkor ne írkálj olyanokat, amiket nem kellene, mert ez meg téged minősít. Amúgy meg igazad is van, mert hála a jó égnem nem nagyon látok betegtájékoztatókat, mert nem szorulok gyógyszerre.
2010. máj. 23. 19:15

"Kár, hogy nem látsz tovább az egyetemi tanulmányaidnál." Bakker...ezt szóld már oda a családorvosotoknak is...A védőnőnek is...az asszisztensnek is...Meg mindenkinek,aki kijárta ugyanezt az egyetemet...


Dobtam egy hátast!:O

50. Pirosalma (válaszként erre: 46. - Song35)
2010. máj. 23. 19:12
Az igaz, hogy a vitaminokkal kevésbé foglalkoznak, mert azokra nem adható ki szabadalom, tehát bárki árulhatja.
49. Pirosalma (válaszként erre: 45. - Song35)
2010. máj. 23. 19:11

"Miért nem tudod elfogadni, hogy valakinek jó az, hogy a te szemedben már "giga" mennyiségű vitamint szed?"

Miért gondolod, hogy neked tényleg jó? Mert jobban érzed magad tőle? Valaki egy mágikus(nak képzelt) nyaklánctól is jobban érzi magát. A szubjektív tapasztalat, érzés, hit nem mérvadó továbbra sem.


"Feltételezem, hogy te nem fogyasztasz vitaminokat, maximum 60mg C-vitamint, amitől nem is várhatsz semmit." - tévedsz.


"Kár, hogy nem látsz tovább az egyetemi tanulmányaidnál." - kettőnk közül még én értek jobban a biológiához, neked valószínűleg fogalmad sincs arról, mit tanulunk.

48. Pirosalma (válaszként erre: 44. - Song35)
2010. máj. 23. 19:08

"Persze, nem vagyunk azok, de szerinted, ha nekik ekkora mennyiségre van szükségük, akkor az embernek is majdnem csak ugyan annyira van szüksége?"


Mint utaltam rá, nem lehet a tengeri malacból az emberre következtetni, legalábbis pontosan nem lehet megadni a szükségletet a tengeri malac szükséglete (8-10 mg/ttkg) alapján.

Ha viszont egy az egyben átszámítjuk, akkor egy átlagos (70 kg-os) ember napi C-vitamin-szükséglete 560-700 mg. Tehát nem több gramm!


Az ember pl. azért is más, mert benne az ún. nukleotidok egyik alkotója húgysavvá alakul, ami elég erős antioxidáns; ezzel szemben húgysav az állatok túlnyomó többségében nem képződik.

47. a9986bef96 (válaszként erre: 46. - Song35)
2010. máj. 23. 19:05

Nem igazán,viszont,ha gyógyszerre szorulok,akkor a dobozkában levő pici papírt nem w.c-papírnak használom el,hanem ELOLVASOM.

Ez a neve:betegtájékoztató!!!

Amúgy meg MEGISMÉTLEM a hsz-m végét:


Forrás: [link]


BETŰZÖM...:


Ez azt jelenti,


hogy amit bekopíroztam részeleteiben


abból a BETEGTÁJÉKOZTATÓ-ból való,


amit az 1000mg-os C-vitamon pezsgőtabletta


dobozába raknak,


nem w.c-papír célzattal.



Nagyon-nagyon alulmínősít,ha az ember családanyaként SOHA nem találkozott még a betegtájékoztató fogalmával...:S

46. song35 (válaszként erre: 43. - A9986bef96)
2010. máj. 23. 18:57
Pff, hát nem érted. A gyógyszeripar az egész világon a vitaminfogyasztás ellen tevékenykedik. Ha nem hiszed, járj utána! De szerintem tudod te ezt nagyon jól, csak valószínűleg te is a gyógyszerek lelkes híve vagy! Hajrá!! :)
45. song35 (válaszként erre: 42. - Pirosalma)
2010. máj. 23. 18:47
Miért nem tudod elfogadni, hogy valakinek jó az, hogy a te szemedben már "giga" mennyiségű vitamint szed? Miért nem tudod elfogadni, hogy sok-sok ember életminősége változott meg pozitív irányba a "giga" mennyiségű vitaminok fogyasztásától? Feltételezem, hogy te nem fogyasztasz vitaminokat, maximum 60mg C-vitamint, amitől nem is várhatsz semmit. De nem is kötelező, hiszen mindenki maga válassza meg, hogy mit szed, és mit nem. Kár, hogy nem látsz tovább az egyetemi tanulmányaidnál.
44. song35 (válaszként erre: 41. - Pirosalma)
2010. máj. 23. 18:35
Hát, ha belenézek a tükörbe, akkor valóban nem tengerimalacot látok. :D Viszont ha benézek a lányaim szobájába, akkor mindjárt kettőt is látok. :D Persze, nem vagyunk azok, de szerinted, ha nekik ekkora mennyiségre van szükségük, mert ugye nem tudják előállítani, akkor az embernek is majdnem csak ugyan annyira van szüksége? Ez nekem nem tűnik hihetőnek.
43. a9986bef96 (válaszként erre: 40. - Song35)
2010. máj. 23. 00:14
Értem.Tehát a gyártó riogat a saját termékétől...Hát ez világos.
42. Pirosalma (válaszként erre: 40. - Song35)
2010. máj. 22. 23:10

"Nem riogatott azzal, hogy akkora gyerekem lesz, hogy meg sem fogom tudni szülni, hogy a benne lévő C-vitamin (és a pluszban fogyasztott) káros lehet a születendő gyermekem számára??"


Abból, hogy nem káros, nem következik, hogy szükség van rá. Ez téves logika.

41. Pirosalma (válaszként erre: 39. - Song35)
2010. máj. 22. 23:07

"Ez abszurd, nem?"


Mi tengerimalacok vagyunk? Nem. A tengerimalac C-vitaminigényéből nem következik, hogy nekünk is 8-10 mg/ttkg a C-vitamin-szükségletünk.

40. song35 (válaszként erre: 38. - A9986bef96)
2010. máj. 22. 22:36
Ha ez mind igaz lenne, akkor hogy lehet az, hogy az én orvosom, amikor állapotos voltam, az általam akkor már fogyasztott "nagy" dózisú vitaminkésztímény további szedését támogatta? Nem riogatott azzal, hogy akkora gyerekem lesz, hogy meg sem fogom tudni szülni, hogy a benne lévő C-vitamin (és a pluszban fogyasztott) káros lehet a születendő gyermekem számára?? A gyógyszeripar riogatásai ellenére, mert tudjuk, hogy ezek az ő riogatásaik, teljesen egészséges és normál súlyú gyermekeim születtek.
39. song35
2010. máj. 22. 22:18

Alább emlegettétek a tengerimalacokat. Mint ugye tudjuk, ők sem tudnak C-vitamint előállítani. Kutakodtam egy kicsit, hogy a hiánya náluk miben nyilvánul meg, és hogy egy átlagos felnőtt egyednek mennyit kell naponta fogyasztani. Ezt találtam. "A tengerimalac szervezete, csakúgy, mint az emberé, az emberszabású főemlősöké, a gyümölcsevő denevéré, a füstifecskéé és még néhány énekesmadáré és halfajé, nem képes C-vitamint előállítani, ezt a táplálékkal veheti csak magához. Napi szükséglete 10 mg. Étvágytalanság, szem- és orrváladékszaporodás, sebek a bőrőn, testsúly csökkenése, hasmenés, izületi fájdalmak, levertség, jelentős szőrhullás C-vitamin hiányát jelzi. Ilyenkor durvább lesz a szőre, fájdalmat érezhet, ha hozzáérünk, felsír, esetleg képtelen saját testsúlyát fenntartani. Azonnal forduljunk orvoshoz, mert C-vitamin-pótlásra van szüksége, a skorbut megfelelő kezelés nélkül halálhoz vezet! A felépüléshez legalább 7-10 napig tartó kezelés szükséges. A napi adag 30 mg, egyes esetekben akár 50 mg/ttkg is lehet. C-vitaminhiány esetén hatásosabb, ha a napi adagot nem egy alkalommal egyszerre, hanem arányosan elosztva, naponta kétszer vagy akár többször adjuk. A növekedésben lévők, a vemhes és a szoptató nőstények a veszélyeztetettebbek, mivel ezek C-vitamin-szükséglete jóval magasabb!! A stressz alatt lévő és fertőző betegségekben szenvedő tengerimalacok szintén több C-vitamint igényelnek!!"

Nos, ha egy tengerimalacnak naponta 10 mg C-vitaminra van szüksége, betegség, vemhesség stb. esetén ennek jóval többszörösére, akkor hogyan taníthatják azt, hogy az embernek, aki súlyosabb egyed, mint egy kis tengerimalac, naponta 60-80 mg-ot kell csak fogyasztania???? Ez abszurd, nem?

2010. máj. 22. 22:04

Ok,akkor nézzük mit állít magáról a gyártó:

"C-VITAMIN PHARMAVIT 1000 mg pezsgőtabletta"

Egy kis "mazsolázás",íme:

"Nehéz fizikai munkát végzők, terhes és szoptató anyák, gyermekek és idős korúak C-vitamin igénye nagyobb, mint a napi átlagos szükséglet


(ez felnőtteknek napi 60-100 mg).



Egészséges ember számára a természetes C-vitamin jobb, mint a szintetikus


azonban az alábbi állapotokban ill. betegségeknél mesterséges vitaminpótlás válhat szükségessé:

égési sérülések, alkoholizmus, daganatos betegségek, AIDS, tartósan alacsony hőmérsékletnek kitett szervezet, hosszantartó lázas állapot, művesekezelésre szorulók, pajzsmirigy-túlműködés, fertőző betegségekben a szervezet ellenállásának fokozása, a gyomor-bél rendszer megbetegedései (pl. tartós hasmenés, gyomor-, ill. vékonybél műtét); dohányzás, állandó stressz, sebészeti beavatkozások, sérülések, TBC.

Az átlagostól eltérő étkezési elvek tartásánál (pl: nagyon szélsőségesen korlátozó étrend) a napi vitamin- szükséglet nem mindig biztosított. Vitaminpótlás szükséges lehet olyan egyéneknél is, akik nagyon gyorsan és radikálisan fogytak le, illetve egyoldalúan táplálkoznak, így nem megfelelő a tápanyag- és vitamin-bevitelük."

Továbbá:

"A pezsgőtabletta magas aszkorbinsav-tartalma miatt 14 év alatti gyermekeknek nem adható."

És:

"FELTÉTLENÜL tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is

A C-vitamin Pharmavit 1000 mg pezsgőtabletta szedése mellett más készítményt CSAK KEZELŐORVOSA tudtával szedhet. A pezsgőtablettával egyidőben szedett bizonyos gyógyszerek módosíthatják (ronthatják, vagy túlzott mértékben felerősíthetik) egymás hatását. Ez a gyógyszertárban vény nélkül kapható egyéb gyógyszerekre (pl. fájdalomcsillapítókra, szalicilát származékokra, hashajtókra) is vonatkozik."

Meg:

"HA ÖN terhes, terhességet tervez illetve szoptat, válasszon kisebb hatóanyagtartalmú C-vitamin készítményt, mivel ezt a gyógyszert terhesség és szoptatás során NEM AJÁNLOTT szedni. A túl nagy adag aszkorbinsav


KÁROS LEHET a magzat vagy a csecsemő számára."


Még?Néha a betegtájékoztatót is el kellene olvasni,nem itt kuruzsolni.

Egyébként honnan tudod,hogy nincs veseköved?

Tudtad,hogy a legtöbb esetben nem is okoz panaszt?Jól tudja a tolerálni a szervezet.Jó sokáig legalábbis.Aztán egyszercsak elindul...Hát sok sikert!

Forrás: [link]

37. a9986bef96 (válaszként erre: 33. - Pirosalma)
2010. máj. 22. 21:26
:)
2010. máj. 22. 21:07

Nem lehet elég alap erre a hülyeségre...:S

10.000...Istenem...:S

35. a9986bef96 (válaszként erre: 31. - Pirosalma)
2010. máj. 22. 21:05

Voltam.Alma,ez borzasztó...:S


Nem tud egyébként,tudod,hogy én nem vagyok nyitott.;)Az egyetem szent és sérthetetlen...:)

2010. máj. 22. 21:05
Liliana nyilvánvalóan nem tudja, miért kapta Szent-Györgyi a Nobel-díjat.
33. Pirosalma (válaszként erre: 31. - Pirosalma)
2010. máj. 22. 21:04
(Na nem mintha félteni kellene téged.)
32. a9986bef96 (válaszként erre: 28. - Lilliana88)
2010. máj. 22. 21:04
ÚrIsten!
2010. máj. 22. 21:04

Vita!


Ne hagyd, hogy Liliana megtévesszen, légy kritikus!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook