Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Betaloc-ot lehet szedni terhesség alatt? fórum

Betaloc-ot lehet szedni terhesség alatt? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. s700 (válaszként erre: 33. - Czirczamircza)
2010. szept. 29. 15:11

Hát nekem meg a nőgyógyász is meg akinél magzati szívultrahangon voltam egyöntetűen lecserélés mellett voltak, mert lassítja a baba szívverését.

A cardiológián is azt mondta a doki, hogy nem szerencsés ilyenkor szedni. Ez a Verapamil, amit én kaptam, állítólag nem hat a babára. Én is a pulzusomra szedtem a Betalockot.

Sőt azt is mondták, hogy a Verapamilt is szülés előtt le kell majd tennem...

Én pénteken 26 hetes leszek.

Minden jót neked!

2010. szept. 29. 15:03

Én 33 hetes vagyok, napi 100 mg-ot szedek három részre osztva, de még így sem elég.A pulzusom még sokszor nyugalmi állapotban is 120 körül van. Nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy a Betaloc semmilyen problémát nem okoz a babánál. Jó nagy már most is, állítólag lesz 4 kiló is, mire megszületik.

Gondot nem okoz a gyógyszer, csak nem elég hatékony.

Egyébként, több mint 20 éve szedem.

32. s700 (válaszként erre: 31. - Ritapam)
2010. szept. 8. 17:48
Köszi, nektek is minden jót!
2010. szept. 7. 19:44

írtam neked privátban, de már rájöttem :)

én köszi jól vagyok, idén még nem voltam kontrollon, mert tavaly terheléses ekg-ra küldtek, ott meg rosszul lettem. addig futtattak, míg majdnem elájultam. pedig én mondtam nekik h utálok futni, de nagyon... nem hitték el, ígyhát elkaptak :)

nem semmi azért, hogy ha nem vagy egy kicsit erőszakosabb, le se sz.rnak...

én is így voltam mikor kórházba kerültem 5 hósan, ha a doki nem telefonálgat a kardiológunak, még 2 hét után is csak hümmögtek, h mitől ájulgatok el...aztán persze egyből lett eredmény, 2 órába telt. 2 hétig meg semmi... de ez van :(

gratula a kicsihez, remélem minden rendben lesz!

30. s700
2010. szept. 7. 17:35

Köszönöm kérdésed, jól vagyok. A szívdobogás elmúlt a 40 fokos idő elmúltával.

Házidoki szedette velem tovább a Betalockot, így visszamentem a nőgyógyászhoz, aki adott beutalót a kardiológiára. Ott november végén fogadnának, ami vicc, addigra majdnem megszülök, erre kaptam egy telefonszámot, hogy beszéljek a dokival telefonon, persze felhívni nem lehetett. Begurultam és elmentem rendelési időben személyesen. Fogadtak is, megcsinálták az EKG-t és kaptam egy másik gyógyszert. Azt mondta a doki, hogy 90 körül kell a kismama pulzusának lennie. Hát ez nemrég történt és most épp szokom a Verapamil nevezetű gyógyszert.

Te hogy vagy?

2010. szept. 6. 20:31
én is szedtem, mert alacsony volt a vérnyomásom, a pulzusom meg magas... csak a terhesség 5. hónapjától szedtem, a szülésig. az esti adagot már nem kellett bevennem :) azóta se szedem, csak évente kell járnom kontrollra. de neked biztos más, ha már " régóta" szeded. mizu veled mostanság? :)
28. s700
2010. júl. 7. 10:18

Sziasztok!

Én 13 hetes vagyok most, végig kérdezgettem mit szedhetek a régi gyógyszereim közül és mit nem.

Betalockolt a pulzusomra kaptam, ezért szedem.

12. héten megbeszéltük a nőgyógyásszal, hogy a többi gyógyszeremet(utrogestan, Meforal, Bromocriptin) abbahagyhatom. A betalocra viszont nem mondott semmit, csak hogy a cardiológián beszéljem meg. Felhívtam őket, de szóba sem álltak velem, mert betaló kell a házidokitól.

Hát most itt tartok, a házidokim szabin van, majd csak 20-án megyek hozzá.

Ehhez képest a pulzusom folyamat 89 és napi 1x-2x szívdobogás érzésem van.

Nem tudom most mit tegyek, ma megyek a védőnőhöz, vele beszélek erről, aztán lehet, hogy a helyettes házidokival íratok beutalót...

De ha valakinek van jobb ötlete, várom!

27. Jucás (válaszként erre: 23. - Marianna1973)
2009. ápr. 18. 14:24

Végig szedted az egész terhesség alatt?

Látom, nagyon szép lányaid vannak. Gratula hozzájuk! Ezek szerint nem lett semmi probléma sem.

26. Jucás (válaszként erre: 25. - Micimacko72)
2009. ápr. 18. 13:45

Köszi, hogy szorítasz. Valószínű, hogy addig nem jutok el dokihoz, amíg ki nem derül, hogy terhes vagyok-e, de utána azonnal megyek. Ill. most találtam a net-en homeopátiás bogyókat, amit jövő héten meg is próbálok. Azt lehet szedni a várandóság alatt is. Majd meglátjuk.


Én is napi 2-vel kezdtem, aztán a végére 6 lett, plusz még 2 Corinfar.


Én is remélem, nem lesz semmi gond nálad sem. Mikor mész magzatvíz-vizsgálatra?

25. micimacko72 (válaszként erre: 24. - Jucás)
2009. ápr. 18. 09:53
napi 2-őt szedek, az előző terhességnél is igy szedtem. Nekem jo volt. Azt mondja doki terheseknél ezt használják. Szerintem menj el azért nődokihoz és beszéld meg előtte vele a dolgokat. Sosem lehet tudni mit okoznak a babáknál ezek a fránya gyógyszerek. Én vállalom a magzatviz vételt is, igy azért sok rendellenességet ki tudnak szűrni. Remélem nem lesz semmi gond. Szoritok, Neked is hamarosan ott legyen a pocaklakó :-))))
24. Jucás (válaszként erre: 22. - Micimacko72)
2009. ápr. 17. 21:29

Gratulálok a babához. Mi még csak most tervezzük.


Az előző terhességemnél én is Dopegyt-et szedtem, igaz csak az utolsó 1,5 hónapban, de a végén már nem használt. Remélem Neked beválik.

2009. ápr. 17. 20:36
Én is szedtem terhesség alatt, ellenőrzés mellett.
22. micimacko72 (válaszként erre: 20. - Jucás)
2009. ápr. 17. 18:53
12. hétnél tartok. Ma voltam az első szűrésen. Én bizom a Dopegytben, előző terhességemnél sem volt semmi mellékhatás és a Betaloc sem "hiányzott". Remélem a Te nődokid is odafigyel erre a problémára. Majd irj, hogy ha voltál nála s mit ajánlott !!!!
21. Encsy75 (válaszként erre: 15. - Jucás)
2009. ápr. 16. 15:31
A nőgyógyászra gondoltam.Mivel ő kiséri a terhességedet,és ő tudja mit lehet és hogan.Én is mindent megkérdeztem a terhességeim alatt.
20. Jucás (válaszként erre: 19. - Micimacko72)
2009. ápr. 16. 13:58
Köszi. Én is úgy gondoltam, hogy nődokihoz megyek. Te most hol tartasz?
19. micimacko72 (válaszként erre: 18. - Jucás)
2009. ápr. 16. 13:44
menj el nődokihoz és ő biztosan elküld belgyógyászatra. Ott pedig loo %-osan tudják mit is lehet egy terhesnek és mit nem. Engem egyből befektetett a nőgyógyra egy hétre és onnan küldött át belgyőgyászatra konziliumra. Fokozatosan átállitottak a Dopegitre és figyeltek rám. Itthon pedig mérem a vérnyomim és eddig minden rendben. Igaz még sok van hátra de reméljük nem lesz semmi komoly sem Nálad sem nálam. Szerintem irány a nődoki és kérd a vérnyomás figyelést!!! De ha normális a doki ezekre ő is figyelni fog.
18. Jucás (válaszként erre: 16. - Micimacko72)
2009. ápr. 16. 10:17

Az előző terhességem nekem is toxémia-gyanúval végződött. A magas vérnyomás elmúlt, de helyette a pulzusom lett magas.

Szerinted mit csináljak? Milyen dokihoz menjek?

17. micimacko72 (válaszként erre: 15. - Jucás)
2009. ápr. 16. 10:02
Velem "morgott" is, hogy már a terhesség előtt abba kellett volna hagyni a szedését.
16. micimacko72 (válaszként erre: 14. - Jucás)
2009. ápr. 16. 10:01
Amlodiphint és Betalocot szedtem ezelőtt. Nekem az első terhességemnél sajnos magas lett a vérnyomásom vagyis toxémiás lettem. (242 volt amire még emlékeztem) Ezért koraszülés lett a vége. Azota is megmaradt sajnos. Most veszélyeztetett terhes vagyok. De nekem a dokim az első perctől azt mondta, nem szabad szedni, mert már votl ilyen esete, hogy a babánál gondot okozott, mivel az anyuka nem volt hajlando elhagyni a gyogyszert. Engem megkérdezett, én hogy döntök. Persze, hogy elhagyom hisz a baba a legfontosabb. Minden nap mérem, naplot vezetek. Volt rajtam 24 órás EKG, vérnyomi mérő. Rám figyel a nődokim rendesen.
15. Jucás (válaszként erre: 13. - Encsy75)
2009. ápr. 16. 09:58
A házi orvos, aki felírta, azt modta, hogy szedjem nyugodtan. Nődokinál még nem voltam.
14. Jucás (válaszként erre: 11. - Micimacko72)
2009. ápr. 16. 09:57
És te mire szedted? Vérnyomásra vagy pulzusra?
2009. ápr. 16. 09:57
Úgy gondolom egy kismamának minden ilyen esetben az orvosával kell konzultálnia.
12. Jucás (válaszként erre: 9. - SF)
2009. ápr. 16. 09:56
Köszi. Azt tudom, hogy terhesség alatt tovább nő a pulzusszám. De én akkor is tartok tőle, hogy az első trimeszterben szedjem.
2009. ápr. 16. 09:55
Sziasztok! Én l2 hetes terhes vagyok s tőlem azonnal elvették a Betaloc-ot (vagyis egy hétig kórházban voltam s fokozatosan vették el.) Állitolag szivritmus zavart okoz a babáknál. Helyette Dopegitet kaptam. Az előző terhességemnél is így történt.
10. SF (válaszként erre: 6. - Jucás)
2009. ápr. 16. 09:51
Ja, persze, a lényeg, hogy mivel a korom szerint még nyugodtan szülhetnék egy csemetét, a doki szólt, hogy ha tervezem, az egyik gyógyszeremet ki kell cserélni, de nem a betalocot.
9. SF (válaszként erre: 6. - Jucás)
2009. ápr. 16. 09:49

Én is, többek között. De terhesség alatt is előfordul magas vérnyomás, és a vérnyomáscsökkentők gyakori mellékhatása az emelkedett pulzusszám.

Ilyenkor muszáj szedni, mert a szíved elhasználódik, mire megszületik a baba. Olvastam, hogy fokozott ellenőrzés mellett adni kell!

Ennek a menetét nem tudom, ezért írtam, hogy csak orvos által előírt adagot szabad beszedni. Úgy tudom, hogy emiatt veszélyeztetett terhes lesz az anya, szóval ez nem egy egyszerű kérdés.

8. Jucás (válaszként erre: 7. - Az álarcos)
2009. ápr. 16. 09:48
Köszi, megnézem.
2009. ápr. 16. 09:45

Itt egy fórum, ahol vannak olyanok, akik szedték terhesség közben is:

[link]

6. Jucás (válaszként erre: 3. - SF)
2009. ápr. 16. 09:44

Én a pulzusomra szedem, de most babát szeretnénk. A házi orvosom, azt mondta szedjem nyugodtan, de a papíron ez áll:

Állatkísérletek során magzatkárosító hatás nem igazolódott.

A Betaloc hatóanyaga kiválasztódik az anyatejjel.

Tekintettel arra, hogy megfelelő mennyiségű klinikai tapasztalat nem áll rendelkezésre, terhességben és szoptatás ideje alatt szedése csak a kockázat/előny - orvos által történő - gondos egyedi mérlegelése után javasolt. Ezért ne felejtse el tájékoztatni orvosát, esetleges terhességéről vagy gyermekvállalási szándékáról.

A Betaloc szedését lehetőség szerint a szülés várható időponját 2-3 nappal megelőzően fel kell függeszteni. Ha elkerülhetetlen adása, a magzatatot, ill. a szülést követő 2-3 napig az újszülöttet szoros megfigyelés alatt kell tartani.

2009. ápr. 16. 09:39

Tájékoztatójából:

Terhesség, szoptatás

Ne szedje a retard tablettát, ha terhes vagy szoptat, amíg orvosa nem engedélyezi Önnek.

A Betaloc ZOK okozhat mellékhatásokat, pl. csökkent pulzusszámot a magzatban és az újszülöttben. Amennyiben a készítmény szedésének ideje alatt esik teherbe, azt azonnal jelezze orvosának.

A retard tablettának az anyatejjel táplált csecsemőre gyakorolt hatása elhanyagolható, ha az anya a szokásos dózisban kapja a gyógyszert.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook