Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lehet egy magabiztosnak tűnő férfi önbizalomhiányos? fórum

Lehet egy magabiztosnak tűnő férfi önbizalomhiányos? (beszélgetős fórum)


1 2
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - E620d9d97b)
2022. aug. 29. 22:50
Igen, köszi 😅
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Krisztikrisz)
2022. aug. 29. 22:50

Hát egyébként olyan típusnak tűnik, aki igényli a külvilágot.

De valahol mind "oda tesszük magunkat" ahol a külvilág is lát, nem?

Most a kérdésemtől függetlenül, ha egy embernek egész életében azt szajkózzák, hogy ő egy szerencsétlen, egy vesztes alkat akkor ő is ezt fogja hinni magáról vagy szerinted nem így van? Igaz ez pozitív, negatív dolgokra. Kell a külvilág véleménye, hogy legyen elképzelésed magadról.


Például amit írtam is. Mesélte, hogy egy ismerős mondta neki, hogy meghízott és gondolom foglalkoztatja, hogyha elmeséli. Pedig (szerintem) nem kövér. Van rajta egy kis felesleg.

De én is olyan vagyok, ha azt mondják híztam akkor tűnik fel.

32. e620d9d97b (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 29. 21:43
Majd közli veled, ha akar.
31. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 29. 21:15

Ha igényli hogy rá figyeljenek, akkor a külvilágból meríti az önbizalmát. Ha a külvilág megszűnne, valószínűleg ő is összeomlana. A sikere annak a függvénye, hogy mennyien figyelnek rá. Ez helytelenül felépített magabiztosság. Bármikor összeomolhat mint a kártyavár és ez bármikor bekövetkezhet. (nárcisztikus tulajdonságok)


Ha belülről fakadna az önbizalma, az a külsőségeit is felülírná. Már nem a külvilág diktálna és jobban oda tudna figyelni másokra.

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Kannanana)
2022. aug. 29. 19:41
Csak igazad legyen 😄
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Ágio8405)
2022. aug. 29. 19:39
Értem. És tudsz rá valami módszert, hogy miből vehetem észre, hogy most akar tőlem valamit vagy nem? Mire figyeljek?
2022. aug. 29. 08:45
Ha valakinek sok visszaigazolásra van szüksége főleg ha külsővel az nárcizmus ami önbizalomhiány is.
2022. aug. 29. 08:44
Simán.
26. kannanana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 29. 08:01
Lehet, de az is, hogy neked szeretne csak tetszeni, felhívni a figyelmedet önmagára
2022. aug. 28. 21:35
Szerintem randira nem emiatt nem hívott el. Vagy nem tudja akar-e tőled valamit vagy épp komolyabbat akar-e, vagy nem tetszel neki mégsem. Viszont a hiúságát simogatja ha dicséred.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Janszi)
2022. aug. 28. 17:56
Okés, nem tudom, hogy hogyan keveredtél a fórumomra vagy miért jött ez szóba, de oké, köszi 😅
23. janszi (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 28. 15:27
A dóm úgymond leuralja a környezetét,kapcsolatban is,csak az ő akarata van,minden más eset bűntett a szemében,ami szigort igényel és büntetést.Ez a lételeme.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Jucika33)
2022. aug. 28. 10:30

Köszi, hogy leírtad ezt!

Pontosan, dumálásban, munkájában nagyon magabiztos.

Az is érdekes, hogy szerintem egy jó pasi, kedves, jól néz ki, arról mégis beszél, celozgat rá, hogy hiányzik neki egy kapcsolat, mintha nem találna könnyen. Olyasmit is mondott már, hogy az előző kapcsolatok nem voltak túl jók.

21. Channa* (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 28. 10:28

Szerintem ez nem jelez semmit.

A fiam és a férjem is sokat foglalkozik a külsejével.

A fiam 2-3 hetente jár fodrászhoz, barberhez, stb., mindig megkérdezi, hogy jó lett e?

A barátnőjének nagyon tetszik, hogy ennyit foglalkozik magával.

Nem önbizalom hiányos, ahogy a férjem se...

20. globus (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 28. 10:27

Ez nem baj, szeretne beszélgetni veled, és végre valakinek elmondhatja, kritika nélkül.

Nekem is van olyan problémám, amiről senki nem tud, mert nincs olyan, akiről tudom, hogy hasonlóval küzd.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Janszi)
2022. aug. 28. 10:26
Mi az, hogy dómot és szigorú kapcsolat? Emiatt pont, hogy visszafogottabbnak tűnik nekem, de tudom, hogy mások nem így látják.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Globus)
2022. aug. 28. 10:25
Igen, pontosan, esedékes téma.
2022. aug. 28. 09:50
Miért ne lehetne? Magabiztos a "dumáját", fellépését illetően, ezért úgy is viselkedik a munkahelyi környezetben. Ez simán lehet önazonos, valós önbizalom. Viszont magasak az elvárásai magával szemben és talált saját magán valamit- jelen esetben a külsejét,- amiben nem olyan biztos. Ennek számtalan oka lehet: korábbi nem jól sikerült kapcsolatok, gyerekkori megjegyzések, szülői negatív visszacsatolás, korábbi valóban nem előnyös külső...stb. Egyébként én találkoztam már olyan, amúgy önbizalomban nem szűkölködő értelmes, csinos férfivel, aki naponta ráállt a mérlegre, hogy biztosan nem hízott-e. Pl. Ha egy meglett férfiemberről van szó, akinek még soha nem volt igazi mély, szeretetteljes kapcsolata, ott is simán kialakulhat ilyesmi.
16. e620d9d97b (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 28. 09:38
Szerintem ez átmeneti nála. Mindenkivel előfordul. Nem vagyunk robotok.
15. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 28. 09:34
Simán lehet önbizalomhiányos,többnyire a karrierista Mr.vasmarok kompenzál,vagy csak adja magát,a dómot.Utóbbi esetben szigorú kapcsolat van kilátásban.
14. globus (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 28. 09:20
Furcsa lehet...nincs egyetlen férfi ismerősöm sem, aki kilóinak számával ennyire foglalkozna. Vajon miért osztja meg veled, közös téma?
13. tádámmm (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 28. 09:08

Minden ember igyekszik elrejteni a külvilág elől a gátlásait, hiszen nem akar sebezhetőnek látszani.

Ha veled ezen a téren őszintébb, az lehet jó jel, és lehet az is, hogy vigyázz, nárcisztikus, akinek majd állandóan fényezni kell az egóját.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Channa*)
2022. aug. 28. 00:53

Nem, nem így kérdezi meg.

Elmondja sűrűn épp hány kiló, vagy elmeséli, hogy egy ismerős azt mondta neki, hogy meg van hízva.

Beszéljük, hogy megy fodrászhoz, mondtam neki, hogy jól állt neki a múltkori frizura. Másnap kérdezi látom-e, hogy elment.

Nem egy piperkőc férfi egyébként, egyáltalán, se nem egy selyemfiú, mert ebből most úgy jöhet le, de nem.

Csak ezt a külső főleg alkati kérdést szerintem a kelletténél többször hozza szóba. Emiatt gondolom, hogy van valami félelme emiatt, és nem tudom mennyire komolyan, ha egyébként egy talpraesett, nyitott, és magabiztosnak (tűnő) férfiről van szó.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Channa*)
2022. aug. 28. 00:48

Teljesen érthető, hogy jól esik a bók mindenkinek, attól teljesen függetlenül, hogy hogy áll az önbizalma. És én is szívesen szólok pár jó szót bárkihez, attól függetlenül, hogy akarok-e tőle bármit is.


De ez a "nekem jobb, ha tudom, hogy ő nem magabiztos" dolog hogy jött le a kérdésemből? Őszintén nem értem, már ketten írtátok ezt.

Nekem nőként miért jobb a kedvem, ha egy ismerős férfi önbizalomhiányos? A feltételezést sem nagyon nem értem, meg az értelmét sem látom, valakinek ez jó?

Én tök jó pasinak tartom külsőre is.

10. Saoirse9980 (válaszként erre: 9. - Hattori)
2022. aug. 27. 23:45
Nyilván sokféle ember van. A kérdés szempontjából most ezt volt releváns.
9. Hattori (válaszként erre: 8. - Saoirse9980)
2022. aug. 27. 23:43
Meg olyan is van, hogy valaki elsőre kis nyuszinak tűnik,aztán kiderül, hogy nem.
2022. aug. 27. 23:22
Sokszor van olyan, hogy valaki próbál magabiztosan tűnni, mert a környezete (meg a társadalom) ezt várja el, és ő próbál konformálódni. Mászik fel szépen a létrán, még akár a kisugárzása is magabiztos, férfias. De mellette komplexusos. Igen, határozottan lehet.
7. Channa* (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 27. 23:18

Hogy hozza szóba a külsejét?

Mindig megkérdezi, hogy jól néz e ki?

2022. aug. 27. 23:15

Nő vagyok.

Magabiztos vagyok.

De roppant jól esik, ha pozitív visszajelzést kapok a munkámra, a külsőmre vagy bármire.


Természetesen a negatív visszajelzést is igyekszem feldolgozni és megpróbálom önbizalmamat megtartani ezek ellenére is.


Gondolom a pasik hasonlóan működnek. Nekik sem árt, ha dicsérik is őket.

Nekem pl. nem esik nehezemre egy jó reggelt után odaszúrni egy nőnek, hogy de szép vagy ma, és egy pasinak sem, hogy milyen jól áll ez a cucc, amit magadra vettél, stb.;)


Egyik megjegyzésem sem azért történik, mert akarok az illetőtől valamit, de nekik jól esik.


Mit szeretnél hallani? Köpködjük közösen az álmagabiztos pasit?

Jól esne? Jól éreznéd tőle magad? Magabiztosabb lennél, ha róla kiderülne, hogy ő nem az?

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Charlize)
2022. aug. 27. 23:13

Jó sok mindent láttál a sorok mögé.

Nekem tetszik a pasi, csak nem értem. Pár hónapja közeledünk egymáshoz, úgy gondolom tetszem neki, de lehet csak én gondolom így. De nem jutottunk el a randira hívásig még.

Én csak kíváncsi vagyok, hogy amikor a külseje miatt kér visszaigazolást az csak jól esik a lelkének vagy tényleg aggódik miatta. És ha komolyan aggódik miatta lehet-e ez az oka, hogy még nem hívott el randira.

Meg egyébként is furcsának találom, hogy ilyen férfi aki egyébként eléggé magabiztosnak tűnik sok területen, miért hozza a külsejét szinte minden alkalommal szóba.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook