Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Léböjt kúra - jó tapasztalataim vannak. fórum

Léböjt kúra - jó tapasztalataim vannak. (beszélgetős fórum)


1 2 3
2019. ápr. 14. 00:00

A tápanyagok és a víz felszívódása a belekben történik. Akkor is ez a folyamat iránya, ha a belek üresek, semmiféle folyamat nem fordul meg. Erről elég csak a Wikipédiát olvasni.

[link]

21. AppIe (válaszként erre: 20. - AppIe)
2019. ápr. 13. 23:32
Es ezzel az a legnagyobb baj, hogy azt hiszi, a "forditott kivalasztas" termeket teszi ki, es nem azt a sok xart kinjaban, ami a beleben volt.
20. AppIe (válaszként erre: 19. - Fisica)
2019. ápr. 13. 23:29

Aki 5 napig kakal eves nelkul, szerintem azzal nagy baj van.

Es biztos nem az a megoldas, hogy 5 napig ehezik.

De tegyuk fel, egyszer szuper hasznos volt, es utana helyes utra tert. Miert kell utana ezt hatodjara is csinalni? Ha meg mindig minden rossz, akkor at atlag etkezest kellene atallitani, hogy ne legyen tele -tudomanyosan fogalmazva- "szutyokkal".


Amugy szerintem az osszes ilyen tulzasba vitt onmegtartoztatas szerintem baromsag. De ha vallasi okokbol van... Amen. Mondoom ezt mint ateista, matearista.

Viszongt ha valaki a test pucolasat hirdeti, akkor kerem a biologiai tenyeket. Egy trauma, amit atelt a szervezet nem epito. A csont is erosebb ott, ahol egyszer osszefort, de attol meg nem logikus uthenger ala fekudni.

19. Fisica (válaszként erre: 16. - Mo-Ma)
2019. ápr. 13. 22:48
Talán rögtön kezdhetnéd az étkezésed megreformálásával is. Sokkal egyszerűbb és nem kell feleslegesen szenvedni. 5 nap alatt nem fogsz 3-4 kiló zsírt veszteni.
18. AppIe (válaszként erre: 16. - Mo-Ma)
2019. ápr. 13. 21:33
Pontosan milyen szutyok?
17. AppIe (válaszként erre: 10. - Mo-Ma)
2019. ápr. 13. 21:30
A majban egy teljes napnyi energia sincs raktarozva.
16. Mo-Ma (válaszként erre: 14. - Fisica)
2019. ápr. 13. 19:06

Igazad van.

"Majd amikor elkezdesz normálisan enni..."

---

Csak még nem jutottam oda.

A léböjt utáni kajálás talán fontosabb, mint maga a léböjt.

Mi az, hogy normálisan enni? Úgy, ahogy addig ettél? Ha minden ugyanúgy történik az étkezés szintjén mint előtte, akkor valóban úgy 2-3 hét alatt rendeződik az energia egyensúly és az 5 nap alatt leadott 3-4 kg visszajön.

DE!

Már az 5 nap alatt is rengeteget tisztult a máj, a szervezet egésze, és bár lehet, hogy nem vagy kisebb súlyú, de biztos, hogy sok szutyok kiment.

15. Mo-Ma (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2019. ápr. 13. 18:59

Azért fordított emésztés, mert nem a béltartalomból veszi fel a tested a tápanyagot, hanem a szervezet saját raktáraiból, és a bél ilyenkor csak a kiválasztás, szerepét játssza.

Először érdekes volt megtapasztalni, hogy még az 5. napon is volt székletem!!

14. Fisica (válaszként erre: 10. - Mo-Ma)
2019. ápr. 13. 16:13

Majd amikor elkezdesz normálisan enni szépen raktározza vissza.

Sok hűhó semmiért:)

13. Guruljka (válaszként erre: 10. - Mo-Ma)
2019. ápr. 13. 13:40

Miért fordított ez az emésztés?


A normális emésztési folyamat, a tápanyaghiányos (koplalásos) időszakban. Nem fordul meg semmi.

12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Mélység)
2019. ápr. 13. 13:39
Rooibos simán a lidlben is kapható. Még az íze is jó.
11. mélység (válaszként erre: 7. - Mo-Ma)
2019. ápr. 13. 13:35
Köszönöm :-) Egyébként ezt gyógynövényboltban, vagy hol lehet beszerezni? Citromfüvem van a kertben, rendszeresen iszom a teáját.
10. Mo-Ma (válaszként erre: 9. - Mo-Ma)
2019. ápr. 13. 13:23

A fordított emésztés marha egyszerűen történik (persze a szervezeted számára ez óriási sokk).

Rájön a tested, hogy nincs kaja utánpótlás már mondjuk 24 órája és ő életben akar maradni, ezért körülnéz, hogy honnan meríthet energiát. Tök kézenfekvő neki a májad cukortartaléka. Ezt kb. 2 nap alatt feléli a rendszer és ha még mindig nincs kaja, akkor még jobban körülnéz a barátunk és azt mondja: "Kénytelen leszek az elérhető tartalékokból gazdálkodni." És ezek az elérhető tartalékok minden olyan, ami nem létfontosságú - leegyszerűsítve.

Mi ebben a jó a tisztuláson és a fogyáson kívül? Az, hogy ha elkezd "belülről gazdálkodni" a szervezeted, akkor kb. a 3. napon ELKEZD ELTŰNNI AZ ÉHSÉGÉRZETED. Ez a legmegdöbbentőbb. Tapasztalatom szerint a 4. és az 5. nap a legkönnyebb.

De majd folytatom a 2. nap estéjétől.

9. Mo-Ma (válaszként erre: 2. - Rózsavirág48)
2019. ápr. 13. 13:05

De, van ennek lightosabb verziója, jó a kérdésed, csak akkor nem annyira intenzív a tisztulás.

Én a harmadik 5 napostól már napi 1-2 kv-t is megittam cukor nélkül és zöldség leves is iható - csak a lé.

EGY A LÉNYEG: szilárd anyag és kalóriát tartalmazó ital ne kerüljön a gyomrodba az 5 nap alatt. Akkor indul be a második-harmadik napon a reverz, azaz fordított emésztés.

8. Mo-Ma (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2019. ápr. 13. 12:56
Igazad van, de csak azért írom le ide olyan részletesen az első találkozásomat a léböjttel, hogy aki belevág, az ne csodálkozzon, hogy a szervezete milyen "meglepődve" reagál erre a merényletre és ne hagyja abba, ha furcsaságok történnek vele akár testileg, akár a gondolatilag.
7. Mo-Ma (válaszként erre: 6. - Mélység)
2019. ápr. 13. 12:45

:)

A rooibos az "vörös fokföldirekettye" - ha ez segít. :D

----

De viccen kívül, ez egy nagyon kellemes ízű főzete a vörös fokföldirekettyének és gyönyörű színe van. Nem kell semmi bele, önmagában is élvezhető.

Én a rooibos + citromfű kombót kedvelem a legjobban, abból el lehet iszogatni jó egy litert is egy nap.

6. mélység (válaszként erre: 1. - Mo-Ma)
2019. ápr. 13. 11:26

Jól írsz, várom a folytatást.


Mi az a roobois tea?

5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Mo-Ma)
2019. ápr. 13. 11:16
Ezt írhatnád inkább naplóba.
4. Lávli (válaszként erre: 1. - Mo-Ma)
2019. ápr. 13. 07:55
Várom a folytatást 😌
3. andita1 (válaszként erre: 1. - Mo-Ma)
2019. ápr. 13. 07:47
Én is várom! Tényleg jól írsz! Még a végén én is benevezek egy léböjt kúrára. 😁
2. Rózsavirág48 (válaszként erre: 1. - Mo-Ma)
2019. ápr. 13. 06:44
Igen erdekel😀 jol irsz es kivancsi vagyok a tapasztalataidra en ketozok es csinalom az idoszakos bojtot 16/8 de 5 napig vizen az azert eleg nehez lehet nincs ennek valami lightosabb verzioja amibe megiscsak beleferne a kave es egy keves zoldsegalaple?😀
2019. ápr. 13. 01:40

Sziasztok!

Először is: !Ischaemias szívbetegség, diabetes esetén TILOS!


Most hatodszor csináltam meg az 5 napos léböjt kúrát és egyre könnyebb.

Úgy 3-4 havonta csinálok olyan játékot, hogy 5 napig csak vizet és gyógyteát iszok.

Amikor először hallottam erről, sok-sok évvel ezelőtt, csak mosolyogtam a dolgon.

Egyrészt, hogy minek az, másrészt, hogy én nem szenvedném végig.

Amióta ilyet csinálok megkaptam a választ mindkét akkori, hirtelen gondolatomra.

1) Hogy minek? Nagyon jó lehetőséget adsz a testednek, a sejtjeidnek a regenerációra.

2) Szenvedés? Az első alkalom valóban húzós volt, de már a harmadszorra tudta a "rendszer", hogy hogyan érezze magát.

Se a technikájáról, se ennek a hivatalos véleményezéséről nem írok most, mert sok ezernyi weboldal foglalkozik ezzel.

Csak a saját tapasztalataimról néhány mondat.

----

2017 novemberében volt az első ilyen történet.

Úgy készültem rá, mint egy szűz baka az első harci bevetésére - vagy túlélem, vagy nem.

Úristen, mi lesz, ha 5 napig nem eszek!? Öt napig??? Ha nem reggelizek, már dél felé semmire nem tudok figyelni, csak arra, hogy mit lehetne hamizni...

(A következő hasonlatok villantak fel előttem: 5 nap gályarabság, 5 nap magánzárka, 5 nap kaloda, - éhhalál...)

.......

Egy munkahét hétfői napján kezdtem el.

A terv: péntek éjfélig csak víz és gyógyteák. Igen ínycsiklandó, nem?

Hétfő reggel meginnám a szokásos kávémat... Nem, nem! Esetleg üres gyümi tea lehet... Már hétfő délelőtt úgy 11 óra tájban marhára megbántam ezt az egészet - nóóórmális vagyok??? A kollégáim isszák az illatos kávékat és az ebédről dumálnak, én meg itt csak lesem a monitort az irodában, hogy eltereljem a figyelmemet a zabáról...

Kollégáim 12 óra felé elmentek ebédelni és én készítettem magamnak fél liter rooibos teát - és rohadtul sajnáltam és hülyének éreztem magam...

Jó, nézzük a melót, legalább legyen egy kis szellemi táplálékom!

Úgy 2-3 óra felé az ugrott be, hogy innék még teát. Nem a kávé ugrott be, ami ilyenkor már a második szokott lenni, hanem a déli rooibos... Hoppá! Akkor készítettem még fél litert és azt megiszogattam.

Fél ötkor indultam haza. Hát ehhez képest Jézus kereszt útja egy tündértánc volt...

Mindenhol pizza és girosz illat - legalábbis nekem ezek az illatok jelentek meg, még ha ebből egy molekulányi is volt a levegőben.

Este (november van) hatkor hazaértem. 11-kor fogok lefeküdni aludni. Addig 5 óra végtelen szenvedés, minden perc egy örökkévalóság - k..va éhes vagyok.

Ilyenkor szoktam megcsinálni a vacsimat. Mi a farkot csináljak?

TV, olvasás, szobabicikli, hosszas fürdés, tea készítés - kezdem megutálni a rooibos ízét...

22 óra. Döntök a lefekvés mellett.

Lefekszem. Gondolataim ízek és illatok körül forognak. Arra gondolok, hogy olyan betegségem is lehetne, hogy nem lehet enni. Van ilyen betegség. Pl. a heveny hasnyálmirigy gyulladás. Igen, és ő sem ehet semmit napokig..., csak..., még csak nem is ihat..., nem is ihat.... - elaludtam.

..

Reggel 6-kor megszólalt a telefonom: Hahó, ébresztő!

1-2 perc alatt beazonosítottam magamat, rájöttem, hogy ki vagyok és hol vagyok.

Nem haltam meg, végigaludtam az éjszakát és ma 8-kor ünneplem, hogy már 24 órája nem ettem semmit. Ez jó érzéssel töltött el és egész energikusan és vidáman készültem a melóba.

A vidám előérzetem nem csapott be.

Tök másként éltem meg a második böjt napot. Önbizalmam a Himalája csúcsán volt.:) Mit nekem kávé 1 cukorral, holmi ebéd féle... Na, itt, dél felé egy picit megroggyantam. Felálltam az íróasztalomtól és megszédültem - nem vesztettem el nagyon az egyensúlyom, de éreztem, hogy jobb lesz leülni. Ahogy leültem, éreztem, hogy kiver a víz...

Hú, basszus..., most mi legyen? Tök tiszta voltam fejben, de a testem olyan nehéznek tűnt.

Ültem és a gondolataim így cikáztak: Figyelj M.! Még soha senki nem halt meg azért, mert nem evett egy napig. Most ez egy nagyon új információ a szervezetednek. Vészhelyzet a számára. De van tartaléka, és ahhoz fog nyúlni - így tudom, ebben hiszek. Csak néhány perc telt el és varázsütés szerűen megváltozott a közérzetem. Felálltam a székemből és elmentem a konyháig, hogy megcsináljam a teámat. De mire odaértem a konyhához, nem kívántam. Sétálni szerettem volna. Szóltam a kollégáknak, hogy egy félórát kimennék az utcára.

És ez az utca már más volt, mint az előző nap.

Valami végtelen magabiztosság és könnyőség volt bennem. Olyan nagyképű gondolatok is beugrottak, hogy: "Figyeljetek! Én már több mint egy napja nem ettem és látjátok, hogy milyen jól érzem magam?"

A második nap délutánja már nem is hasonlított az elsőhöz.

Megpróbálom leírni.

Tudtam volna enni, de nem kínzó éhség volt rajtam. Csináltam egy délutáni programot, hogy késő érjek haza.

Este 9-kor hazaértem, levetkőztem, és fürödni mentem. A fürdőszobában a tükörbe néztem és gondolatbanelbeszélgettem magammal.

Huhú!!!!!

Tovább nem írhatom most, mert kimerítettem a bevezető hozzászólás mértékét, de folytatom még ezen a hétvégén, hogy mi történt, ha érdekel valakit.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook