Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Léböjt kúra - jó tapasztalataim vannak. fórum

Léböjt kúra - jó tapasztalataim vannak. (beszélgetős fórum)


1 2 3
82. kevuka (válaszként erre: 79. - Lávli)
2019. máj. 21. 22:44
Ez nem csak rost, a folyadékkal a gyomorba jutva egyfajta zselés anyag képződik, ez nyugtatja a nyálkahártyát és nem szívódik fel, hanem az egész bélrendszeren végig vándorol! Hatása egy üvegmosó keféhez hasonlít, hiszen minden lerakódott salakanyagot kipucol a bélredőkből, úgy, hogy kíméli a bélbolyhokat!
81. Lávli (válaszként erre: 80. - FulCa)
2019. máj. 21. 21:22
🎵
80. FulCa
2019. máj. 21. 21:21

<script>

alert("sdf")

</sript>

79. Lávli (válaszként erre: 78. - Kevuka)
2019. máj. 21. 21:02

Egyet értek veled.

Bár elegendő rost fogyasztása esetén "béltisztító" műveletekre sincs szükség a szakemberek szerint.

78. kevuka (válaszként erre: 77. - Lávli)
2019. máj. 21. 19:31

A heti 1 nap "könnyítés" valóban nem árthat, de lehet ugyanez gyümölcsnap is, ezt még várandós kismamáknak is szokták ajánlani.

Egyébként tisztító kúraként én az útifű maghéjat alkalmazom, teljesen áttisztítja a bélrendszert és a reggeli művelet is könnyedén megy, ha délután 1 evőkanál útifű maghéjat egy nagy pohár vízzel elkeverünk és megisszuk. Természetesen sok folyadékot kell fogyasztani utána is.

77. Lávli (válaszként erre: 75. - Kevuka)
2019. máj. 21. 07:59

Majdnem mindenben igazat adok.

Azt azért hozzá teszem, hogy hetente 1 napot ha rászán az ember, hogy tehermentesítse a máját, gyomrát, beleit, nyugodtan ihat gyümölcsleveket, ásványvizet, gyógyteát, jól fogja magát érezni utána.

Az 5 napig tartó léböjt dolgozni járva (és eredményes munkát végezve közben!) viszont veszélyes és buta dolog.

2019. máj. 21. 07:49
Tisztázzuk :a léböjtnek nem a fogyás a lényege,hanem a méregtelenités időnként.Akinek a szervezete alkalmas rá,használja,de ne túl gyakran szerintem.A friss zöldfélék és gyümölcslevek csak jót tehetnek.Sajna én bizonyos egészségügyi ok miatt nem alkalmazhatom,legfeljebb heti 1 alkalommal.
75. kevuka
2019. máj. 20. 18:14

Új vagyok itt, csak véletlenül kattintottam erre a fórumra, de megvan a véleményem a "méregtelenítésről" és a léböjtről is. Ugye nem baj, ha leírom.

Nagyon röviden összefoglalva: az emberi szervezet egy csodálatos "alkotás". Nincs szüksége semmiféle "méregtelenítésre", mert magától megteszi (normális esetben) minden nap minden reggelén amikor a fajansz szélére ülünk.

Namármost: ha valaki próbára akarja tenni a szervezetét, lelke rajta, tegye. Viszont nem gondolnám, hogy ezzel jót tesz magának, az egészségének. Ez egy divatos, kitalált valami, olyan mint a "mentes" étrend azok számára, akik nem betegek, nem érzékenyek gluténra, laktózra, egyebekre. A kereskedelem ezekre épít, mivel jó drágán el lehet adni a "mentes" élelmiszereket.

De térjünk vissza a "méregtelenítésre", a léböjt kúrára. Van ismerősöm, aki minden évben megcsinálja, egy hét alatt lefogy kb 4 kilót, az arca beesett, ráncos. Amikor vége a kúrának, fokozatosan elkezd enni és jó esetben visszaszedi az elvesztett kilókat, és jó, ha csak visszaszedi, mert a szervezet a vészhelyzet után tartalékolni kezd és sokkal többet tart meg, mint tartana a kúra előtti állapotában. Szóval ez a csiki-csuki biztos, hogy nem hasznos. Mire jó ez? Dietetikusok, orvosok sem értenek egyet vele, mivel a szervezetnek mindenből szüksége van bizonyos mennyiségben. Szüksége van zöldségre, gyümölcsre, fehérjére, vitaminokra. Véleményem szerint felesleges gyötörni magunkat ilyen és hasonló kúrákkal, de mindenki a maga egészségének "kovácsa".

74. Lávli (válaszként erre: 73. - Amaunet)
2019. máj. 17. 10:15
Én nem mondom, hogy nem :D
73. Amaunet (válaszként erre: 72. - D7ba7bf7ff)
2019. máj. 15. 00:10

A bankrabló sem rögtön a bankkal kezdi. Először lop pénztárcát és egyebeket.

Nem is a kamuregek számáról van szó, hanem arról, amiket ezek által közöl. Mindegyiken másnak adja el magát, és hazudozik össze-vissza.

Ne mondd, hogy ez nem személyiségzavar!:D

72. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 71. - Amaunet)
2019. máj. 14. 23:28

Figyelj! Én nem nagyon akadok fel ezen, mert véleményem szerint egy tök kicsinyes és ártalmatlan dolog. Ha körülnézünk az életben, vannak sokkal komolyabb, drámaibb, kétségbeejtőbb dolgok!


Én például kivagyok attól hogy teljesen elveszítettük a realitással a kapcsolatot és csak az okostelefont bámuljuk!


Ehhez képest a kamureg egy ártatlan kis vicc!

71. Amaunet (válaszként erre: 69. - D7ba7bf7ff)
2019. máj. 14. 06:02
Szerinted az normális és elfogadható, ha valaki tömegével hozza létre a kamuregjeit, hogy az embereket megtévessze?
2019. máj. 14. 00:41

Lualajnak is volt 100 regje az elmúlt 10 évben.


Jó, mondjuk ő sokszor a saját nevén jött vissza! :))

69. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 68. - Amaunet)
2019. máj. 14. 00:39

Nem látom ennyire sarkítottan! Én nem ítélem el! Szerintem ő csak egy játékos figura.


Kamu reggel teszteli a jó népet?


Kicsit erős, de nekem azért belefér!

68. Amaunet (válaszként erre: 64. - D7ba7bf7ff)
2019. máj. 13. 01:00
Már bocs, de mitől lenne ő tanító? Miért kéne itt a nagy plénumnak mély alázattal olvasni a hazugságait?
67. Lávli (válaszként erre: 64. - D7ba7bf7ff)
2019. máj. 13. 00:48
Köszönjük szépen a bejegyzést!
2019. máj. 13. 00:02
Fúú, mit fogok ezért kapni!! 8V
2019. máj. 13. 00:00
Azért a 23 éves egyetemista, orgonista doktor szöszi elég nagy kontraszt, ez már világos volt az elején, mint a Nap! :))
2019. máj. 12. 23:48

Nem veszitek észre hogy játékosságból teszteli az embereket? Szó sincs személyiségzavarról. Egyszerűen tudni akarja, hogy hol vannak az ütközési pontok.


Mellesleg (szerintem) tanítói szándékkal van itt, és akkor sem az lenne a megoldás, hogy rögtön lesavazzátok!


Lehet hogy nem csípik a búráját, mert "megmondó embernek" hat a felgyülemlett tudásanyaga miatt, de ez korunk egyik fő problémája, hogy aki több, aki jobb azt lenyomjuk, mert hülyének, ostobának érezzük magunkat mellette.


Ezt úgy lehetne áthidalni, hogy alázatosan meghallgatom a nálamnál okosabbat, mint egy diák a tanárt!


Ez meg ugye a legtöbbször nem megy az "egó" miatt.


Az egó inkább földbe döngöli a nálánál okosabbat, csak hogy ne érezze hogy ő a buta.


Félreértés ne essék, nem seggnyalás történik, csak nekem is van ebben bőven tapasztalatom.


Hiányzik a rugalmasság, a nyitottság, a játékosság a mai emberekből.


Akinek nem inge, ne vegye magára!

63. Amaunet (válaszként erre: 58. - Lávli)
2019. máj. 12. 12:49

Ez valami személyiségzavar.


Bármiként is regisztrál 2 bejegyzésből, 1 fórumból kiderül ki is. Aztán már senki nem foglalkozik vele.

62. Lávli (válaszként erre: 61. - Mo-Ma)
2019. máj. 12. 10:40
Bakiztál, no problem.
61. Mo-Ma
2019. máj. 12. 10:04
Tudtam, hogy ráharaptok a gumicsontra.
60. Lávli (válaszként erre: 59. - Gyöngy:))
2019. máj. 12. 09:15
Igazad van.
59. gyöngy:) (válaszként erre: 57. - Lávli)
2019. máj. 12. 09:14
A "buta beszólókat" is megbecsülhette volna egy néven, így meg nagyon lejáratta magát. Kár érte.
58. Lávli (válaszként erre: 56. - Amaunet)
2019. máj. 12. 09:11

Így van.

Talán úgy akarja édekesebbnek láttatni magát?

Vagy elhiszi, hogy mi elhisszük, és ez jól esik neki?

57. Lávli (válaszként erre: 55. - Gyöngy:))
2019. máj. 12. 09:09

Neki az úgy nem jó.

Ő azt szereti, ha "rögtön az első napon jönnek a buta beszólók".

Pedig szegény tényleg csak figyelmet és törődést szeretne .. De így?!?!? Áhhh ....

56. Amaunet (válaszként erre: 54. - Lávli)
2019. máj. 12. 09:08
Valami oka lehet annak, hogy nem tudja felvállalni az igazi énjét, így más karakterek mögé bújik. Csakhogy ezeket sem tudja hitelesen játszani, mert mindegyik egy fél.
55. gyöngy:) (válaszként erre: 48. - Henni_led)
2019. máj. 12. 09:04

Igaza van Lávlinak.

De ezt már elcseszted nagyon és ebből az ördögi körből nincs kiszállás, esetleg akkor, ha törlöd az összes nickedet és visszajössz egy újjal és megpróbálsz azzal az eggyel nyugton maradni.

54. Lávli (válaszként erre: 53. - Mo-Ma)
2019. máj. 12. 08:55

Mo-Ma és Henni_led? Más világnézetet képvisel? 😂

Mindahány karaktert te egyedül önmagad alakítod, és ha egészséges vagy, akkor egyféle világnézettel. Ha meg beteg vagy, akkor többel, érthetően. Csak úgy meg hiteltelenné válsz, és jönnek a nyaklevesek.

De te tudod, te életed. Én csak úgy mondom.

53. Mo-Ma (válaszként erre: 51. - Lávli)
2019. máj. 12. 08:49
Mert más véleményt, más világnézetet képvisel ez - és az.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook