Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 7napig tartó lébőjt kúrától mennyit lehet fogyni? (persze mellette 1,5 óra sport is van) fórum

7napig tartó lébőjt kúrától mennyit lehet fogyni? (persze mellette 1,5 óra sport is van) (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. jan. 26. 22:19

Paul C. Bragg, Patricia Bragg - A böjt csodája


*****


Ezen az oldalon megtaláljátok.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. máj. 17. 20:14
Akar valaki léböjtölni???
2009. máj. 17. 12:01

Picibaba!

Megjelent a cikkem mármint a Böjtikutya,most elolvashatod,tudod ahogy előzőleg megbeszéltük:)

52. 2d5a00656a (válaszként erre: 51. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 15. 07:46

Ebbe beleolvasok,nagyon érdekes szisztémának tűnik eza a váltásos diéta,élettanilag vagyok rá kíváncsi mivel magyarázza a hatásmechanizmusát.Jövök még.:)

Köszi a választ:)

51. fe9e12ede0 (válaszként erre: 49. - 2d5a00656a)
2009. máj. 14. 22:03

Szia! Bár nem engem kérdeztél, de a működési elv itt jól le van írva.

[link]

Itt több diétát említ, de ide sorolható a suth beach diet is, ami Attkins koppintás "szívbarát" kivitelben. Mindben az a közös, hogy a szervezet ugyanazon "túlélési stratégiáját" használják ki.


"Az olyan könyvek, mint Dr. Atkins New Diet Revolution-ja, vagy Eades Protein Power-e visszahozták az alacsony szénhidrát tartalmú diétát a fogyókúrák arénájába. Ráadásul a sporttáplálkozás terén két némileg eltérő megközelítés küzd egymással: az "Anabolikus Diéta", amelyet Dr. Mauro DiPasquale alkotott meg, és Dan Duchaine "Body Opus"-a. Ez a két diéta nem egyszerűen szénhidrát-szegény étrendet javasol, hanem ciklikus ketogén megközelítést, ahol 5 napos alacsony szénhidrát bevitel váltakozik 2 napos szénhidrát feltöltéssel, hasonlóan ahhoz a szisztémához, amit az állóképességi atléták használnak verseny előtt."

50. fe9e12ede0 (válaszként erre: 48. - Drnéni)
2009. máj. 14. 21:51
Tudnak azok ketont is enni. Bár a cukrot jobban szeretik. 2-3 hét glukózmegvonás után majdnem csak ketonokra fog működni az agy. (nyugalmi helyzetben a legnagyobb glukózfaló) Épp az a lényege a hosszan tartó koplalásnak, hogy a szervezet spóroljon a cukorrall, mert ugye ezt a máj csak az izmok feláldozásával tudja előállítani. Ezért inkább mindent átállít "alternatív" energiaforrásra. Továbbá az is igaz, hogy az agy ilyen alternatív üzemanyagon nem működik csúcsteljesítménnyel, tehát szellemi munkát végzők nem lesznek csúcson. De ugye ez "kényszerhelyzet", ezért nem tekinthető normál üzemmódnak. A szervezet egy "túlélési" mechanizmusát használja fel a fogyni vágyó, ezért nem árt tisztában lenni a kockázataival. Ketontestek koncentrációja megemelkedik, kiválasztódnak a tüdőben is meg a vesében. Ezért lesz acetonszagú a lehelet, és ezért színeződik el a ketoncsík a vizeletben. (Több ketontest keletkezik, mint amennyit a szervezet elhasznál).
49. 2d5a00656a (válaszként erre: 48. - Drnéni)
2009. máj. 13. 21:27
Drnéni !Írnál még erről??Atkins működési elve???
48. drnéni (válaszként erre: 43. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 13. 19:22
Azért nem árt tudni, hogy az idegsejtek csak cukrot tudnak "enni". Persze a szervezet ezt előállítja, de ha valami miatt leesik a vércukor, mégis azonnal központi idegrendszeri tünetek alakulnak ki. Atkinsezőknek se nulla a vércukra, csak a normál tartomány alsó régiójában mozog.
2009. máj. 13. 18:12

Rányomtam a küldésre de folytatom:)

Szóval,jó hogy itt vagy ,hisz segítő szándékot jelez,de legyél kicsit közvetlenebb és kevésbé tudományos:)

Ha tudományoskodni szeretnél szakmázni,akkor tudok ajánlani itt is partnereket a Hoxán:),ha csak segíteni akkor jó helyen jársz:)

46. 2d5a00656a (válaszként erre: 45. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 13. 18:10

Ördög!

Teljesen igazad van,és örülök ha olyan emberek is felmerülnek itt akik önmaguk próbálták,és oldották meg sikeresen a megfejtését a saját diétájuknak.Látom olvasottá váltál a témában/az említett lapot én is szoktam olvasni:)nagyon sok okosat írnak/Te vagytok kevesebben.Amit írtam azért írtam mert a te stílusod és hozzáállásod nagyon lehengerlő és tudományos ,és szegény emberek akik itt kérdést tesznek fel,még sűrűbb káosznak érzik az egészet.Fogyás-evés-kalória-ch-kardio-túledzés.....

Tök igazad van mindenkinek meg kell lelni a saát útját és válaszait erre.Aki nem képes magától,de változtatni szeretne ,azt segíteni kell,nem belekeverni.

45. fe9e12ede0 (válaszként erre: 44. - 2d5a00656a)
2009. máj. 13. 01:00

Kedves Csalánlevél! Nem az ördög ügyvédje vagyok, csak néha kibújik belőlem a kisördög (hehe). Nem volt nehéz kitalálnod, valóban hímnemű vagyok. (ez még nem zárja ki, hogy jókat beszélgessünk, pl. itt ezen a fórumon) Általam idézett linkek alapján is kitalálhattad. Igazad van, az embert több mint biokémia meg kalorimetria. Jót enni mindanyian szeretünk, hisz ez is az életnek a része. Mindammellett szeretnénk ha jól néznénk ki (pasikban is van jó nagy adag hiúság, legfeljebb nem ismerik be), de ami talán fontosabb az egészségünk megőrzése. Egészségünk csak 1 van, nem dobhatjuk el, és nem vehetünk helyette másikat, mint ahogy a fogyasztói társadalom diktálná. Az arany középút mindenkinek mást jelent. Persze hazudnék, ha azt mondanám, hogy soha nem akartam fogyni. Akárhányszor nekiláttam, maximum pár napig tartott a lelkesedés, aztán irány a hűtőszekrény. Már teljesen lemondtam róla, elfogadtam magam hatalmas pocakkal. Mindemellett szerettem mozogni, bringázni, túrázni, állóképességgel sem volt bajom, de megszabadulni a rengeteg zsírtól nem sikerült. 6 év alatt letekert 45 000 km(!) meg sem látszott rajtam. A lábaim megizmosodtak, csak ugye a nagy pocak...

Nem lehet annyit ledolgozni meg sportolni, amennyit meg lehet enni. Mindig éhes voltam, aztán kajáltam ha kellett, ha nem. Miután többen szóvátették, hogy már lóg a pocakom, mint a vietnami csüngőhasú disznónak, berágtam, drasztikusan váltóztatni kezdtem az étkezési szokásaimom. A kilók megindultak lefelé (5 kg 3 hónap alatt). (napi 2 szer 15-20 perc bringázás (lóhalálban melóba menet) akkor is megvolt, de arról meg azt gondoltam, hogy az nem fogyaszthat, hisz annyi idő alatt be sem indul a zsírégetés, ráadásul jóval a "zsírégető zóna" feletti pulzusszámon. (ezektől a dogmáktól mára már megszabadultam) Persze hirtelen vérszemet kapva ezen a fogyási tempón még gyorsítani szerettem volna. Ekkor kipattant a szikra, áldozzunk a fogyásra napi 1 órát, tehát hozzájött napi 10 km futás. További 9 kg 5 hónap alatt. Ez a lépés hiba volt. Épp orvoshoz akartam menni, hogy adjon valami nyugtatókat, mert már hetek óta éberen aludtam, minden neszre felébredtem. Ilyen nagy mennyiségű futás + napi 2szer 20 perc bringa már túledzéshez vezetett. Itt jött a képbe a kortizol nevű stresszhormon, csak még nem tudtam. Ekkor akadtam rá a neten az általam sokszor idézett gyúrós weblapra, ahol sok olyan dolgot olvastam, ami szöges ellentétben állt az a korábbi ismereteimmel. Miért is? Mert az állóképességi sportokat űző emberkék általában ektomorf testalkatúak, ha nem sportolnának, akkor is vékonyak (pipaszár lábak, ceruzanyak :)) lennének, legfeljebb nem lenne jó a kondijuk. Azóta van ez a "tudományos" hozzáállásom, mióta pár baklövésnek láttam az árát, lehet más szemében úgy tűnik, hogy úgy írkálok az evésről, mint más az űrkutatásról. De számomra másképp nem működik. Mindenben kételkedni kell, mindennek utána kell járni, minden állításra több, egymással szöges ellentétben álló "szakvéleményt" tudok felhozni. Mint ahogy mondják, puding próbája az evés, ami megállja a helyét, és a saját tapasztalataim is igazolják, azt a véleményt elfogadom. Ez is a tökéletesedés része, nem csak "külsőre" tökéletesíthetjük magunkat.

2009. máj. 12. 20:28

Littledevil!/Az ördög ügyvédje??:)/

Még nem néztem meg,de az életem rátettem volna arra ,hogy hímnemű vagy!!Csak a férfiak képesek ennyire tudományosan közelíteni az evés egzakt tudományához:)Teljesen igazad van minden vonatkozásban, biokémiailag ,és élettani hatásmechanizmusok tekintetében,egy dolgot nem számolsz bele az egyenletedbe,az embert ,és az ő természetét.Az ember emócionális lény/főleg mi nők/és pusztán ténnyel ,és érvek alapján képtelen táplálkozni.Ha ez menne ,nem lenne kövér,sőt fedett ember az utcákon,mindenki súlytudatosan tudna élni.Sajna ez így nem működik ,mert emberből vagyunk:)Ezért keresi mindenki az arany középutat,ahol élhet is és ehet is,és még mutatós is maradhat!:)

Ez van ,gyarlóak vagyunk,ha az elmélettel tisztában is vagyunk:))))Remélem neked azért megy a tökéletesedés!!

43. fe9e12ede0 (válaszként erre: 25. - PiciCicaBaba)
2009. máj. 12. 20:06
Elhiszem hogy nem jött vissza. Attkins egy ketogén diéta, teljes szervezetet átállítja zsírégetésre. Kb 2 hét után már az agy is inkább ketonokra működik, ezzel is kímélve az izmok lebontását, hisz koplaláskor a szervezet a világ legdrágább cukorjára működik, amit a máj az az izomból kibontott aminosavak átalakításával nyer. Ha nem lenne ez így, akkor pár nap alatt elfogyna minden izom, és elpusztulna a szervezet. De a tartósság érdekében itt is az izommegtartás a lényeg. Személy szerint inkább a sportot ajánlom izommegőrzés céljából.
42. fe9e12ede0 (válaszként erre: 24. - PiciCicaBaba)
2009. máj. 12. 19:49

Szia! Amit leírtál, azok alapján z kaja mennyiségével lehet gond. Vannak módszerek amik egyik embernél működnek, másiknál nem. Nem egyforma az inzulinérzékenységünk, valamint az inzulintermelésünk sem. Élsportolóknál többnyire nyerő az alacsony zsírbevitel. Persze nem vagyunk genetikailag ugyanúgy megáldva. Figyelmedbe ajánlok egy cikket:

[link]

Számomra az is elképzelhetetlen volt, hogy bárki napi 2 kajálástól ne haljon éhen. (azóta már volt rá számtalan példa) Persze sokan a több óránkénti keveset javasolják (de nekem ez nem megy, hisz mindig evés közben jön meg az átvágy :)). De mint említettem nem vagyunk egyformák. Ha csak tehetem a királyi reggeli elvét követem. Szinte mindenütt egyes kaják összetevői alapján vannak elbírálva, nem veszik figyelembe a napszakokat és az emésztőrendszer működését. Eddig 1 nagyon jó könyvet találtam, nálam ez volt a hiányzó láncszem, ettől állt össze a kép. Küldök belőle pár linket.


[link]


[link]


Nekem ez bejött, olajos tonhal (fél citrom) + 2 tojássárgája (fehérje meg tökéletes vacsira), sok rostoz zöldséggel reggel 7 kor megedve délután 2-3 ig jóllakat. Eleinte azt hittem, megbetegítettem magam , mert még délután 3 körül sem jött meg az étvágyam. Ebédre már jöhet valami zsírszegény szénhidrátos, vacsira (legkésőbb lefekvés előtt 2 órával) leginkább fehérje zsír nélkül, rostos szénhidráttal, mondjuk zsírszegény túrókrém eperrel vagy meggyel (alacsony kalóriatartalmú gyümölcsök). Fruktóz nem emeli az inzulinszintet, csak a máj glikogénjét tudja feltölteni. Ez pedig nem árt, hogy éjszaka legyen miből ellátni az agyat meg az idegrendszert. Ilyen étrenddel sikerült elérnem, hogy szinte nem tudom mi az az éhség (tartósan alacsony szinten tartani az inzulintermelést), aminek következtében termelődhet a világ legjobb zsírégetője a glukagon (inzulin ellentetje). Így elérheted, hogy még házimunka közbeni s több zsírt égetsz mint egyébként. Mielőtt eretnekségért megköveznétek itt a fórumon, zsírsavak ügyében a növényi eredetűket részesítem előnyben, kellőképpen kiegészítve omega3-as tartalmú lenmagolajjal. Igaz hogy így egy étkezés magasabb kalória tartalmú lesz, de mivel hosszú időre jóllakat, órákra lebontva mégis alacsonyabb kalóriabevitelt jelent. Számomra ez a nyerő.

2009. máj. 12. 14:48
Fló küldtem privit:)
40. fadigflo (válaszként erre: 38. - 2d5a00656a)
2009. máj. 11. 22:15
Ez tetszik :D
39. PiciCicaBaba (válaszként erre: 38. - 2d5a00656a)
2009. máj. 11. 20:53
Meglesz ;)
2009. máj. 11. 19:17
Írtam egy cikket a böjtről ,péneteken leadják,olvasd el Babus!!!A címe A böjtikutya avagy csalánba nem üt a ménkű:)
37. 2d5a00656a (válaszként erre: 36. - PiciCicaBaba)
2009. máj. 11. 10:08
Lehet persze böjtölni,de ne diétás motívációval elsősorban,persze az is egy következmény,hogy fogysz,de nem ez az elsődleges benne.
2009. máj. 10. 21:43
Jól gondolod :D
2009. máj. 10. 20:55

Visszaolvastam a fórumot!Azt hiszem nem gondolom rosszul hogy te még a huszas éveidet se érted el?!

nem hiszem,hogy egy ilyen fiatal lánynak kéne Atkinsesni vagy a másik vég ,böjtölni.

Zebracsikó és Fó és Apple mind ezt próbálja sugallni neked,ne a szélsőségekkel három másodperc alatt próbálj meg lefogyni ,és jó formába keveredni hanem sporttal és ésszel végigvittdiétával!!Másképp csak a jojót növeled,és nem minusz hanem plusz lesz a vége a dolognak!!!

2009. máj. 10. 20:49

Picibaba!

Attól függ persze hogy mennyi a kiinduló súlyod,mennyiből lehet leadnod?!

Nem is a leadás a lényege,hiszen ez csaak egy folyamat eleje,de nekem pl egy hét alatt a 10 kiló fölöslegből három ment le Buchinger féle léböjttel.

33. PiciCicaBaba (válaszként erre: 32. - Fadigflo)
2009. máj. 9. 21:39
Pont ma gondolkoztam azon,h fogok minden reggel 45 percet sétálni futópadon... 6km/h-val és fokozatosan növelve a meredekségi szintet :)
32. fadigflo (válaszként erre: 31. - Fadigflo)
2009. máj. 9. 21:12
*fogysz
31. fadigflo (válaszként erre: 30. - PiciCicaBaba)
2009. máj. 9. 21:11
Aha. Értem. Naponta? És a szervezet hozzászokott, ezért nem fogsz. Miért nem tornázol, táncolsz vagy futsz mellé? Szerintem ez kevés lesz, ha fogyni szeretnél...
30. PiciCicaBaba (válaszként erre: 29. - Fadigflo)
2009. máj. 9. 20:43
Görkori, 1.5 óra délután
2009. máj. 9. 19:32

Kicsit... tényleg türelmetlen vagy.

Ha meg akarod tartani az alakod, akkor MAX (!!!) 0,5 kiló hetente. Rosszul hangzik, mi?

De fogyhatsz 8 kilót is egy hét alatt, de tuti nem lesz tartós.

Eza véleményem.

Amúgy ha TÉNYLEG úgy étkezel, amit leírtál, akkor a mozgással és a kajamennyiséggel lehet a baj. Mozgás, mi, mennyi, mikor ?

2009. máj. 9. 19:28

Köszcsi:)

De am 1* már böjtöltem, csöppet jó volt mikor teljesen felfrissült voltam és ááááá

Télleg nagyon jóó volt :)

2009. máj. 9. 19:05

türelmetlen vagy, az a baj.

Ha bevált az Atkins, kezdj újra bele!

A 7 nap-7 kg még leírva is rémisztőnek hangzik.


A léböjthöz nyugalom, szellemi átállás, kis "belassulás" kell, az a meditációhoz sokkal jobban hasonlít, mint a diétához.

2009. máj. 9. 18:58
A böjtöt akkor fogod megérteni igazán-ha egyszer becsülettel végig fogod csinálni. Sok érdekességet fogsz tapasztalni magaddal kapcsolatban is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook