Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Léböjt kúra - jó tapasztalataim vannak. fórum

Léböjt kúra - jó tapasztalataim vannak. (beszélgetős fórum)


1 2 3
52. Lávli (válaszként erre: 50. - Henni_led)
2019. máj. 12. 08:49
Na pont ezért. Látod. 😂
51. Lávli (válaszként erre: 48. - Henni_led)
2019. máj. 12. 08:47
Lehet, hogy én elhiszem. De miért kellett ehhez megint nicket váltani? Miért nem tudsz önmagad lenni?
50. Henni_led (válaszként erre: 48. - Henni_led)
2019. máj. 12. 08:47

Pontosan ahogy Mo-Ma mondta.

Engem is komolytalanul vesznek.

49. 184481d874 (válaszként erre: 46. - 184481d874)
2019. máj. 12. 08:46
Bocsánat nem 8 nap,hanem 8 óra természetesen.
48. Henni_led (válaszként erre: 47. - Lávli)
2019. máj. 12. 08:45
Nem azt szeretnék - hanem odafigyelést a tapasztalataimra.
47. Lávli (válaszként erre: 45. - Lávli)
2019. máj. 12. 08:38
Belesodortad magad egy ördögi körbe, mint a "rossz" kisfiú, aki bármit is csinál, már rögtön kapja a nyaklevest, pedig csak figyelmet és törődést szeretne. Ez a baj. 😏
2019. máj. 12. 08:34
A léböjt kúra célja a méregtelenités, szilárd tápanyag kiiktatásával.Én sohasem próbálnám ki hosszantartó kúraként.De heti egy alkalommal,azon már elgondolkodtam.Ha valakinek a léböjt kúra alatt nagyon romlik a közérzete szerintem sürgősen hagyja abba.Én az időszakos böjtölést próbáltam már ki és újból bele is kezdtem pár napja.Tény ,különbözik a léböjttől .8 nap evési szakasz,16 óra evés kiiktatása,csakis viz bevitele.Ez sem annyira könnyű,napról napra,de megvalósitható.Van olyan ismerősöm aki olyan kúrát tart amikor egyik nap eszik,másik nap csak folyadékot visz be,léböjtszerűen.A zöldség és gyümölcslevek,természetes zöldfélék turmixolásával amúgy is egészséges.Sajnos én amúgy is érzékeny vagyok rájuk,bizonyos problémáim miatt nekem kockázatos,de akinek nincsennek kizáró betegségei annak biztos jót tesz.Persze vallom,mértékkel és átgondoltam.Csak irigylem azokat akik meg tudják valósitani.
45. Lávli (válaszként erre: 44. - Mo-Ma)
2019. máj. 12. 08:33

Eddig mindig azt éreztem, hogy bármilyen témát is felvetettél, nem az volt a célod, hogy szakértői társaságra lelj, hanem hogy felpezsdítsd a beszólókat. Akik persze jönnek is rögtön, mint légy a húsra.

Tapasztaltad nem egyszer, tudod, hogy így van.

Elhiszem, hogy néha carul érint, de te keresed magadnak.

44. Mo-Ma (válaszként erre: 43. - Lávli)
2019. máj. 12. 08:17

Nem erről van szó.

Arról, hogy "ahol tudok ártok, beszólok" effektusról.

Mivel itt nem én válogatom meg a társaságomat, a beszélgetőket, így a szakértői szintet sem várhatom el.

Ezzel nincs is baj, ez egy nyitott fórum.

De az, hogy már az első napon jönnek a buta beszólások..... akkor minek, kinek folytassam?

43. Lávli (válaszként erre: 42. - Mo-Ma)
2019. ápr. 18. 06:32

Nagyon rosszul érted.

Nem provokálok.

Szerettem volna végig olvasni, az ötödik nap végéig, és csalódott voltam, de csak kicsit, mert mint írtam is, már az elején tudtam, hogy így lesz, hogy belekapsz, de nem viszed végig.

Megtehetted volna a "mafla barom" hozzászólásokra való reagálás nélkül is, csak lazán, a terved (?) és ígéreted szerint.

De te inkább reagáltál (a "mafla baromságokra"), azt tartottad fontosabbnak.

Kár.

42. Mo-Ma (válaszként erre: 41. - Lávli)
2019. ápr. 17. 22:37

Provokálsz? Értem ám.:)

Reagáljak a mafla hozzászólásokra?

Hozzászólás 1: "A majban egy teljes napnyi energia sincs raktarozva."

Átlagosan 1,5 nap gükóz tartalék van a májban, aminek feldolgozása még nem mozdítja meg a zsírszöveteket.

2) "A tápanyagok és a víz felszívódása a belekben történik. Akkor is ez a folyamat iránya, ha a belek üresek, semmiféle folyamat nem fordul meg." (Megszólalt a mejdnem Nobel díjas olvtársunk)

Böjt esetén a belek a normáltól eltérő kiválasztó funkciót látnak el, azaz az ér rendszer által a testben összeszedet szennyeződéseket szedi össze, és választja ki. (Ettől van a böjt alatti széklet.)

3) "Aki 5 napig kakal eves nelkul, szerintem azzal nagy baj van."

A 2-es válaszomban ott a válasz, hogy nincs baj. Ez a természetes és ezért gyógyít a böjt: méregtelenít a beleken keresztül is.

4) "Én viszont óva intenék mindenkit attól, hogy ezt 5 napon keresztül munkába járás közben tegye, mert úgy fogják az emberek összekanalazni a mozgólépcsőn."

Baromság. Említettem, hogy cukorbetegség esetén ez TILOS! Egyébként egy átlag ember az 5. napon érzi a legjobban magát.

5) "Persze. Mindenki hülye lesz körülötte, csak ő nem."

Aki hozzászólt, senki sem próbálta és csak hülyeségeket mondott.

Milyen alapon kritizálta a böjtöt???????

41. Lávli (válaszként erre: 39. - Mo-Ma)
2019. ápr. 15. 02:53

Ennyi?

A második nap után kifulladtál? Pedig megígérted , hogy folytatod a történetet. Elhiszed, hogy már akkor tudtam, hogy nem fogod? Soha semmihez nem volt kitartásod végig vinni, mindenbe csak belekaptál eddig is.

Akkor egy 5 napos léböjt melóban?! ... Hmm hmm ...

40. Guruljka (válaszként erre: 39. - Mo-Ma)
2019. ápr. 15. 00:03
Boldog karácsonyt is. Ezen ne múljon.
39. Mo-Ma
2019. ápr. 14. 23:22

Köszönöm a zseniális hozzászólásokat.

Ez ennyi volt.

Kellemes húsvéti ünnepeket.

38. Lávli (válaszként erre: 37. - AppIe)
2019. ápr. 14. 08:06
Persze. Mindenki hülye lesz körülötte, csak ő nem.
37. AppIe (válaszként erre: 35. - Lávli)
2019. ápr. 14. 08:02
Szerintem nem a fonok lesz a hulye, ha o az, aki napok ota nem evett.
36. AppIe (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2019. ápr. 14. 07:59

Igen, igen, valami ilyesmi is van. A rooibosbol biza nem lesz. A fozz zocccseg le talan egy lepes.


En eleg sotlanul fozok, ha vendeget hivok, rogton kiteszem a sot. Nyaron a nagy melegben ram szokot jonni a chipset zabalhatnek. Meg betegen, mikor 5-szor is lecserelem a vizes pizsamat.


Ez a kura tobb szempontbol is szuper lehet.

35. Lávli
2019. ápr. 14. 07:56

Gondolom nem véletlen, hogy így Húsvét előtt született meg ez a topik.

Eljött a testi lelki megtisztulás ideje annak, aki így látja jónak.

Én viszont óva intenék mindenkit attól, hogy ezt 5 napon keresztül munkába járás közben tegye, mert úgy fogják az emberek összekanalazni a mozgólépcsőn, vagy netán más emberek halálát okozhatja, ha autót vezet, kb. a harmadik napon túl, és a befelé fordulós lelki megtisztulás is elmarad egy hülye főnökkel a nyakán.

Amúgy nem enni még 7 napig se nagy kunszt - ágyban fekve.

34. Alina*
2019. ápr. 14. 07:54

Én egy ilyen kúràt, csak kórházi körülmények között mernék bevállalni.

Folyamatos kontroll mellett.


Hallottam, olvastam róla, nem tartom butasagnak.

33. AppIe (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2019. ápr. 14. 07:47
Tenyleg!
32. Guruljka (válaszként erre: 31. - AppIe)
2019. ápr. 14. 01:16
Nem vagyok belgyógyász, de az elveszített sókat kell pótolni elsősorban. Azok majd megkötik a folyadékot, ami kell.
31. AppIe (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2019. ápr. 14. 01:14

Az elso hanyast nem olvastam el, de utana 1 liter rooibost emlegetett csak.

Amugy a bel foleg a szokott ingerekre mukodik. mikor egy hanyos-fosos virust valaki vegigelvez, a folyadekpotlason kivul a belek "elinditasahoz" is kella a normal feletti folyadek bevitel. Vagy ezt is rosszul tudom?

30. Guruljka (válaszként erre: 26. - AppIe)
2019. ápr. 14. 01:00

Nem szárazak.

Inni iszik a delikvens, nem szárad ki.

2019. ápr. 14. 00:59
Nincs nekem ezzel bajom, böjtöljön aki akar, de nem kell buta magyarázatokkal legyezgetni meg ködösíteni ezt az eljárást.
28. Guruljka (válaszként erre: 25. - AppIe)
2019. ápr. 14. 00:52
Már van, az időszakos böjt. Intermittent fasting.
27. AppIe
2019. ápr. 14. 00:15
Tulajdonkeppen a rendszeresen ehezok egeszsegesebbek, mint mi, mert tobbet lekuraznak?
26. AppIe
2019. ápr. 14. 00:14
Es a kis semmi kinyomasa a szarazbelekbol miert nem egeszsegtelen?
25. AppIe
2019. ápr. 14. 00:12
Az intervallum evesrol mikor lesz valami jo kis elmelet? (Intervallum edzes utan szabadon)
24. AppIe (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2019. ápr. 14. 00:10
Akkor biztos egeszseges :D
23. Guruljka (válaszként erre: 20. - AppIe)
2019. ápr. 14. 00:01

Az éhségsztrájkolóknak is van székletük.


[link]

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook