Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Társamat/társaimat keresem 5 napos léböjt kúrához fórum

Társamat/társaimat keresem 5 napos léböjt kúrához (beszélgetős fórum)


2012. máj. 6. 10:32

Ezúton kérek elnézést,minden kedves fórumot olvasó társamtól!Mint megtudtuk,sajnos én mégsem léböjtölhetek.

Sok sikert és kitartást elsősorba jó egészséget mindenkinek,aki kipróbálhatja!:-))

Köszönet minden hozzászólásért

21. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 20. - 37c11cc74f)
2012. máj. 6. 10:29
Köszönöm,ezt fogom tenni:-)
20. 37c11cc74f (válaszként erre: 19. - Cb4d6e9d49)
2012. máj. 6. 08:50
Hogy a vega meg a testkontroll mit jelent, azt érdemes megnézni a vonatkozó netes oldalakon, annál többet én nem tudok mondani, csak ajánlani.
19. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 18. - 37c11cc74f)
2012. máj. 6. 00:39

A vega hét húsmentes,de állati eredetű élelmiszerekkel,mint tej,tojás ugye?

Megpróbálkozom vele,úgysem vagyok húskedvelő .

Azért nagy kár,hogy nem léböjtölhetek..

Pszihológus vagy?

Majd írom a naplómat és mesélek,ha érdekel.

Kaphatok pontosabb útmutatást a vega hetekhez?

Mit ne egyek,kerüljek ezidő alatt?Puszi!Nagyon köszönöm!

18. 37c11cc74f (válaszként erre: 17. - Cb4d6e9d49)
2012. máj. 5. 22:31

Rossz hírem van, kedves Xéna:(

Ismerem mindegyik gyógyszert, és a szívbillentyű zavar mechanizmusát is.

Ezek mellet NE TARTS LÉBÖJTÖT!

Mindkét problémádra elég drasztikus hatása van a léböjtnek, de jó, hogy megkérdezted.:)

Nagyon tudom ajánlani neked a testkontrollt, azaz a szénhidrátok és a fehérje szétválasztásán alapuló diétát a fogyóhoz.

Tisztítókúrának pedig néhány vega hetet tarts heti 2 gyümölcsnappal.

Szóval, neked léböjt NEM! OK?:)

2012. máj. 5. 18:45

Még valami fontos Birsy!

Szabad nekem léböjtölni?

Rexetin-t,Frontin-t,és Huma-pronol-t szedek,azaz antidepresszánsokat és propanolt szívbillentyű zavarra.

Ingadozó kedvű,de nagyon optimista vagyok többségében és alapvetően jól vagyok.Végülis 8 éve eszegetem ezeket..jó lenne már kidobni.Bocsi a szívgyógyszert 17 éve..

Ugye nem zárja ki ez a böjtöt?

16. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 3. - 37c11cc74f)
2012. máj. 5. 18:39

Drága Birsy!

Nagyon örülök,hogy írtál!

Komoly tapasztalataiddal bizonyára hatalmas segítség leszel számomra és mindenki számára,aki erre adja a fejét.Így már kevésbé tartok tőle és hiszem,hogy sikerülhet.Ez remek önuralom-teszt is egyben,nem?

Szörnyen zűrös az életem,stresszesebb,mint valaha.Én pedig ilyenkor folyton az édes ízeket keresem,főként éjjel.Szedek cr-ot ez biztosan segít majd.

Azt hittem nem lesznek társaim,már-már lemondtam a böjtről,de így nem fogok.

Kérelk írd le nekem az általad jónak tartott léböjt helyes menetét!

Előre is hálásan köszönöm!

Egyébként üzenném ezúton mindenkinek,aki aggódik értem,up..te fanatikus vagyok:-)))

15. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 9. - Vircsa)
2012. máj. 5. 18:34

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!:-)

Én nem léböjt által akarok fogyni,csak úgy gondolom,hogy kezdetnek egy alapos méregtelenítés nagyon megkönnyítheti a dolgomat és jót is tehet minden tekintetben.

2012. máj. 5. 17:39
Ha mondjuk van rajtam, 8 kiló felesleg,mert több nincs, akkor is lemegy az az 5 kiló??Meg nem tudom,félek a rosszullétektől,ájulástól + a farkaséhségtől.Azért 2 nap nem evészet után nehezen tudom elhinni,hogy nem leszek éhes!!!Nem kötekedésből írom,szeretném megcsinálni, csak kétségeim vannak!!!
2012. máj. 5. 12:43

Egy ilyen léböjt alatt valóban inkább izmot és vizet fogsz veszíteni, mint zsírt. Ennek tök egyszerű oka van. Az izmoknak rengeteg energiára, fehérjére, szénhidrátra van szükségük ahhoz, hogy a testünk megtartsa őket. Egy ilyen léböjt kúra alatt a tested nem fog azon agyalni, hogy melyiket tartsa meg: a rengeteg energiába kerülő izmot, vagy a zsírt, ami csak úgy "van".


Egyébként ezért baromság nagyon sok diéta is. Tegyük fel a 90 naposon szénhidrát napon megeszel 24 óra alatt 2db almát, meg 2db közepes méretű főtt krumplit ( egyik ismerősöm csinálta így, tőle van a példa ). Kalóriát alig sikerült bevinned, fehérjét, meg jóformán nullát, ez egyenes út az izomvesztéshez. Így végeredményben a leadott kilóidnak csak talán az 1/3-a lesz zsír, a többi víz, de főleg izom. Egy jó diétában ez az arány fordítva van :)

12. 37c11cc74f (válaszként erre: 11. - 6b006fc769)
2012. máj. 5. 12:21
Így van, de ez minden diétára igaz.
11. 6b006fc769 (válaszként erre: 10. - 37c11cc74f)
2012. máj. 5. 11:37

Jó, előbb-utóbb összehozzuk a lényeget.

Tehát önmagában butaság, ha nem képezi részét egy egészséges életmódra való áttérésnek.

(Sajnos nem szokta)

10. 37c11cc74f (válaszként erre: 8. - 6b006fc769)
2012. máj. 5. 11:30

Szia!

Ezt írtam a hozzászólásomban:

"azért van az embernek esze, hogy tájékozódjon, mérlegeljen, okosan böjtöljön, táplálkozzon és mozogjon"

Mit gondolsz, véletlenül írtam? Nem!

Tudom, ismerek rengeteg csalódott léböjtölőt. De nem a léböjtben van a hiba, hanem abban, hogy nem tudják, hogy mit csinálnak.

A léböjt CSAK RÉSZE, DE NAGYON HASZNOS RÉSZE egy fogyókúrának, egy tisztítókúrának, egy gyógyító diétának.

Ha nem változtatsz az eddigi szokásaidon, az eddigi gondolkodásodon, akkor logikus, hogy pontosan úgy fogsz kinézni, és úgy fogod érezni magad, ahogy most.

Én ezzel a ténnyel soha nem vitatkozom:)

2012. máj. 5. 11:20
Panna33 elméletét én is csak alátámasztani tudom. Egy ismerősöm megcsinált egy hosszabb léböjtöt. 10 kilót fogyott, és kb kétszer annyit hízott vissza miután minden visszaállt a helyére.
8. 6b006fc769 (válaszként erre: 5. - 37c11cc74f)
2012. máj. 5. 11:02

Jobb, ha utána nézel, mert nem írtam hülyeséget.

Igenis a léböjt alatti súlycsökkenés leginkább víz és izom.

Ha valaki azt hiszi, hogy egy léböjt alkalmas fogyókúrának és utána minden mehet a régiben, akkor nagyon nagy csalódás fogja érni, és sikeresen beindítja a jojóeffektust.

Nem hülyeségből szajkózzák az életmódváltás szükségességét a szakemberek, ami ésszel való táplálkozást és sportot takar.

7. 37c11cc74f (válaszként erre: 6. - Gicza4)
2012. máj. 5. 10:57

Szia!

A felépítő nap kicsit nehezebb, mint maga a böjt.

Általában a harmadik böjti nap után azért nem vagy éhes, mert nem kerül szilárd anyag a gyomrodba és a vércukrodat már nem a májból pótolja a szervezeted.

Beáll egy másfajta egyensúly a rendszerben.

A felépítő napot én délelőtt rostos gyümölcslé fogyasztásával kezdem (~0,5 liter), ebédre lehet kis adag párolt zöldség, főtt krumpli, rizs, uzsonna gyümölcs, vacsora valami saláta.

A 2. felépítő napon már bejöhet a hús, a fehérje - módjával.

Az első felépítő napon rád törhet egy-egy éhségroham, de az teljesen kezelhető, általában fél óra alatt elmúlik.

Hangsúlyozom, minden ember más, én csak általános elveket, valós tapasztalatokat tudok leírni, de ezek a legtöbb embernél így vannak.

Üdvözöllek: Birs

6. Gicza4 (válaszként erre: 3. - 37c11cc74f)
2012. máj. 5. 10:36
Szia! Nekem lenne kérdésem. Mit jelent a felépítő nap? Akkor mit lehet enni?
5. 37c11cc74f (válaszként erre: 4. - 6b006fc769)
2012. máj. 5. 08:44

Ha nem értesz hozzá, akkor miért veszed el a másik kedvét?

Igen, vannak őrült diéták és vannak hülyén kivitelezett léböjtök.

Ugyanakkor, azért van az embernek esze, hogy tájékozódjon, mérlegeljen, okosan böjtöljön, táplálkozzon és mozogjon és úgy nézzen ki, hogy jól érezze magát a bőrében.

4. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Cb4d6e9d49)
2012. máj. 5. 06:28

Sokat veszíthetsz: vizet és izmot, majd visszanyered zsír formájában.

De hajrá.

Csak szóltam.

2012. máj. 5. 01:15

Én szívesen társulok úgy ide, hogy tapasztalatommal segítem az erre a csodálatos dologra vállalkozókat.

Azért nem tartok most veletek, mert tegnap hagytam abba az e havi 5 napos böjtömet és most, pénteken már a felépítő nap következik.

Minden második hónapban első hetében tartok ilyet. Ezzel a rendszerességgel már kb. másfél éve.

Nincs rajtam túlsúly (nem is volt), nem az egészségmegőrzést céloztam meg ezzel, hanem azért csinálom, mert rettentően jó a közérzetem, az energiaszintem és a napi meditációimra (agykontroll és zen meditáció keveréke)is nagyon jó hatással van.

Nem magamról akarok beszélni, csak azért írtam, hogy bátorítsalak titeket, hogy nagyon jó a gondolat és van benne tapasztalatom annyi, hogy bármilyen kérdés vagy kétség (mert a 2.,3. napon nagyon el tud ám bizonytalanodni az ember) esetén választ, vagy bátorítást tudjak adni.

Legelső véleményem a nyitó hsz-re: a kenyeres léböjtöt felejtsd el! Az is működhet bizonyos esetekben (pl. diabétesz, lábadozás esetén azt szoktam javasolni) de az nem A Léböjt.

A léböjt az varázslat!

Csak vizet fogyasztasz (2-3liter), napi egy-két citrom leve és 3x-4x1 kávés kanál méz az belefér, semmit nem von le a hatásosságából, de az sem szükséges egy 5 naposnál.

Mennyit lehet fogyni? 5 nap alatt kb. 4-5 kg lemegy (nálam más a helyzet, én most azokról beszélek, akik most kezdik és remélhetőleg most fogják megkedvelni:-)), ebből kb. 2 kg jön vissza néhány napon belül, ha okosan, mértékletesen eszel utána. Ha ugyan úgy eszel, mint előtte, tehát nem tudatosan, akkor vagy mind visszajön, vagy több.

Egy 5 napos teljes léböjt havonta ismételhető, és így fél év alatt le lehet adni kb. 15-20 kg-ot úgy, hogy a szervezeted eközben kb. 5 évet fiatalodik a sejtregeneráció és a sok szutyok eltávozása által.

Szerintem ez jó hír. És igaz! Világszerte sok millió példa van erre.

Azt írod "kérdés ki lehet-e bírni..":DDD Nem véletlen a jel. Röhögve!

A többit majd kérdésekre írom le, ha lesz kérdés.

2012. máj. 5. 00:28

Leírnád a pontos diétát?

Én csatlakoznék,de a zellertől és társaitól ráz a hideg...szia,H.

2012. máj. 4. 23:57

Sziasztok!Én kétféléről olvastam.Azt amelyikben lehet rozskenyeret fogyasztani a levek mellé és olyat is melynél nem.Nyílván a második a hatékonyabb,kérdés ki lehet-e bírni..

Én megpróbálom.Hatalmas a túlsúlyom,kb 20 kg.Ekkora töblletből vajon mennyit veszíthetek 5 nap alatt,mondjuk kenyérmentes léböjttel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook