Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Látászavar. Szorongás vagy más? fórum

Látászavar. Szorongás vagy más? (tudásbázis kérdés)


29. katt2 (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2021. jan. 29. 22:15

Anyukámat hordtam sokáig a Tömő utcai szemklinikára. ( Iszonyú sokan vannak, egész napos program. ) Egy orvos kijött valakinek fejtágítót tartani és jó hangosan beszélt, hátha értő fülekre talál. A lényeg az volt, hogy mindenki viseljen napszemüveget. Olyan erős már az UV sugárzás, hogy mindenképpen ártalmas. A legtöbb szemnyavalyát így lehet összeszedni.

Azóta hordok én is. Kifejezetten jól áll, de csak a maszkkal együtt. Mint a Láthatatlan ember...

28. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 29. 21:29

Sportolnod kell,mert a folyó víz sohasem poshad meg.

Vedd komolyan.

2021. jan. 29. 21:08
Volt egy idoszakom, egy par eve, az egyik pupillam rendre nagyobb volt mint a masik. De ugy hogy rendesen latszott is. :D Aztan magatol elmult. A latasban nem zavart, csak olyan fura volt.
26. bnedora (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 29. 21:02
Bármitől van, akkor is ki kell vizsgálni. Jobb minél előbb, nehogy nagyobb baj legyen belőle. Nálam a magas cukor okozott ilyen tünetet.
2021. jan. 29. 20:43

Inkább gyakrabban kérdezz rá ok nélkül.

A makula egyik változata is bevérzéssel jár, de kifelé nem látszik. Ijesztő.

2021. jan. 29. 20:33

Tehát, most megnézegettem...

Az előzőt töröltettem. Megpróbálom így:

[link]

A második kép hasonlít legjobban...


És a szemész, nem szokott aggódni...

1-2 nap alatt elmúlik, műkönnyet szoktam csöpögtetni bele...


De rá fogok újra kérdezni....

23. Guruljka (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2021. jan. 29. 20:13
Érdekes volt az a torzulás:a monitoron levő gépelt oldal közepe torzult el. Mintha egy félcentis gömbölyű üvegdarab lett volna a közepén.
22. Guruljka (válaszként erre: 21. - Channa*)
2021. jan. 29. 20:06
Azért nézesd meg a szemed, mert én pl. bármit csinálhatok a monitor előtt. Nincs igazán olyan, hogy a szem kifáradjon. A doktornő mondta, nem én találtam ki.
21. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 29. 20:03

Amikor ilyen "élményeid" vannak, akkor gondold végig, hogy nem csináltál e olyat, amitől (most erre az esetre gondolva), jobban elfáradhatott e a szemed.


Azt gondolom, hogy értem miről beszélsz. Nekem szemproblémáim akkor szoktak lenni, ha pl. olyan munkát végzek, amihez a szemeimet jobban kell használni, pl. ha géppel rajzolok, mert ugye ez nem olyan, mint a vakon gépelés, hogy időnként odapillantasz, hanem folyamatosan bámulni kell a monitort.


Tehát, a para helyett pihenj egy kicsit inkább.


Ha voltál dokinál, akkor minden rendben van, hiszen ez esetben csak pihenned kell egy kicsit, kikapcsolódnod, stb.

20. Guruljka (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 29. 20:02

Nem szorongtam ennyire.

Gépelés közben hirtelen eltorzult a szöveg.És ez nem múlt el másnapra.

(Különben meg,ha a tükörben a szemeidre fókuszálsz, akkor nyilván nem látsz olyat, hogy kétfelé állnának a szemeid.)


Aztán kicsit enyhült a tünet,nem tudtam ugyan rendesen fókuszálni, de a szem és az agy is alkalmazkodik. Két hét beletelt, mire szemészhez jutottam, diagnosztizálták a makula degenerációt.

Kínosan érintett, mert abból élek, hogy olvasok és írok. (Fordítok.)

Szerencsémre azon ritka esetek közé tartozom,akiknél használt az injekciós kezelés.

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 29. 19:55
Szuper!
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2021. jan. 29. 19:54
De neked is olyan tüneteid voltak, mint nekem vagy hasonlók?
2021. jan. 29. 19:52
Fülem is zúg két napja, de az már nem is érdekel. Ez a látaszavar volt nagyon furcsa. Mintha nem tudnék fókuszálni. Belenéztem a tükörbe, mert azt hittem össze-vissza állnak a szemeim, de nem lattam rajtuk semmi szokatlant.
16. Guruljka (válaszként erre: 10. - Alinka01)
2021. jan. 29. 19:52

Milyen korral? Lassan érők is vagyunk páran. 60 évesen volt a diplomaosztóm!

Rendszeresen járok kontrollra, ott látom a folyosói átlagéletkort.

Nem undok vagyok, de jó kedvem lett attól, hogy ilyen tájékozott vagy. Szép dolog az önbizalom.

Az a sz@r ebben a szembetegségben, hogy semmit nem tehetsz ellene. Max. rendszeresen viselsz napszemüveget, ha indokolt, és nem dohányzol.

A gyógyulásra sincs reális esély, nekem eddig óriási mázlim volt.

Viszont mindenképp örülök, hogy a fórumindító rendesen látta az Amsler-rácsot.

2021. jan. 29. 19:48
Most ettől fogok rettegni, hogy mikor jön elő újra.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Bnedora)
2021. jan. 29. 19:46
Csak gondoltam, hátha másnak is volt ilyesmi vagy hasonló szorongástól például.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2021. jan. 29. 19:44
Mennek ezek is gond nelkul.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Timycat)
2021. jan. 29. 19:44
Nem faj most
2021. jan. 29. 19:38
Szerintem először keresd fel a házi orvosodat és kérj kivizsgálást. Itt csak találgatni tudunk, több oka is lehet.
10. alinka01 (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2021. jan. 29. 19:30
60 év fölött nem vagy idős?? :) Ha-ha-ha!? Miért vagy ilyen undok? Ez is a korral jár? :)
9. Guruljka (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 29. 19:26
Akkor rendben! :D Örülök!
8. Guruljka (válaszként erre: 4. - Alinka01)
2021. jan. 29. 19:26

Hahaha.

Én sem tartom magam idősnek, de a kezelésre várakozók között a Szemklinikán vannak 40 körüliek is. (Nálam 60 évesen diagnosztizálták.)

Ritkább, de akad huszonéves beteg is, nála a diabetes szövődménye.

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 29. 19:24

Próbáld a nyelvedet az álladhoz érinteni, majd jöbbra-balra. Nézd a tükötórben sikerül-e?

Feküdj hanyatt, tedd a sarkad az ellentétes térdedre csukott szemmel, valamint érintsd nyújtsd ki a karod, és a mutatóujjaddak érintsd meg az orrodhegyét.

Ha ezek mennek, akkor talán nincs gond.

2021. jan. 29. 19:23
Fejed fáj? Van hogy a migrén aurás látással kezdődik. Nekem egyszer volt ilyenem, kellemetlen és ijesztő ahogy beszűkül és torzul az ember látótere
2021. jan. 29. 19:18

Nem láttam semmi rendkívülit az ábrán.

49 vagyok.

4. alinka01 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2021. jan. 29. 19:13
Nem tudjuk, a kérdező hány éves, de a makuladegeneráció időskori probléma.
3. alinka01 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 29. 19:12
Neurológusnál voltál már? Mert inkább idegi eredetűek lehetnek az ilyen tünetek, mint különböző szervi problémák.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 29. 19:10

[link]


Végezd el a szem-tesztet a négyzethálós képpel.

Ha torzulást látsz, jó lenne (nem tudom, hol laksz) egy szemészeti vizsgálat.

Szemészeti osztályra is betelefonálhatsz.

2021. jan. 29. 19:00

Sziasztok!

Kb.egy órája történt valami amitől nagyon megijedtem. Olyan érzés volt mintha összeakadnának a szemeim. Mintha bandzsítanék. Kb.20-30 másodpercig nem láttam tisztán. Teljesen bepánikoltam.Nagyon szorongó alkat vagyok. Voltak mar mindenféle tüneteim, szédülés, szívdobogás. Többször volt már - szerintem -vizualis migrénem. Szemésznél is voltam akkor vele, de nem talált semmit. Ez azóta is megvan. Szédülés, fülzúgás is évek óta. Van mikor elmúlik, azután előjön újra. Ez a tünet ami most volt, még soha nem volt ezelőtt. Alig láttam. Most beparáztam. Mi van ha valami komoly. Volt már valakinek ilyesmi? Itt a hétvége és én egyedül és persze most jön ez is elő. Hétvégén persze még magán orvost sem találok.

Lehet szorongástól? De nem akarok mindent arra fogni. Nagyon megijedtem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook