Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Laptop újratelepítése fórum

Laptop újratelepítése (beszélgetős fórum)


5. access (válaszként erre: 4. - Miszti3)
2015. ápr. 8. 20:46
Ha a BIOS úgy van beállítva, akkor nem kell változtatni, ezt már a telepítőlemez indításakor észrevenni :-)
4. Miszti3 (válaszként erre: 3. - Access)
2015. ápr. 8. 06:42

Nahhh, ennyire azért nem szakértek hozzá, kis amatőr számítógépkezelő vagyok. :-(

Egyébként mikor a 8-ast telepítettem magamnak, akkor szerencsére ilyen egyszerűen ment. Nem kellett a BIOS-al semmit gazsulázni.

2015. ápr. 6. 10:32
Azért nem teljesen így működik, mert ha a BIOS-ban a Primary Boot HD-ra van állítva, akkor a telepítő lemez nem fog kivülről indulni, csak belső telepítés lenne és az meg nem igazán megfelelő. Frissítések meg az XP-nek régóta nincs, lassan a WIN10 lesz már elérhető, tehát az sem oldja meg. Főleg ha a teljesítmény feltételek nincsennek meg.
2015. ápr. 3. 17:00

Ha nincs különösebb ok rá, akkor nem is kell újratelepíteni... Elég, ha a frissítések lefutnak rajta.

Én csak akkor telepítek újra, ha netán megette a vírus, és már tehetetlen vagyok, vagy winchester bővítésnél, illetve ha új verzióra térek rá. (Egy hónapja pl. a win8-ra tértem át a 7-esről.)


Egyébként nem ördöngős dolog az ujratelepítés: berakod a telepítőlemezt, indítod, és mindent csinál magától. Amit kérdez, arra válaszolni, vagy ha kér valamit menetközben, azt meg kell tenni. Annyi a plusz, hogy ami eddig a gépeden volt program telepítve, azokat újra kell telepíteni, mert a "C" meghajtón lévő dolgok elvesznek.

Telepítés elött kiírtam egy lemezre az összes gépen lévő programfájlomat, és az ujratelepítés után csak sorban lefuttattam őket.

2015. ápr. 3. 16:30

Sziasztok!

Olyat szeretnék csinálni, hogy van nekem egy laptopom ami már kb 4 éves és azóta nem lett újratelepitve. Ezt a dolgott szeretném magam végezni. Sőt a későbbiekben ezzel is foglalkoznék :)

Kérlek segítsetek ebben a helyzetben :)

Előre is köszönöm szépen mindenkinek. :)

Üdv.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook