Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakótárssal vagy egyedül élni? Melyiket a jobb? fórum

Lakótárssal vagy egyedül élni? Melyiket a jobb? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. okt. 17. 12:54

Köszönöm a válaszokat. Talán én is inkább afelé hajlok, hogy egyedül jobb lakni abban az esetben, ha lehet fizetni az albérletet.


Ha mindenképp együtt kell laknom valakivel, mindenképp azt részesítem előnyben, akivel minimális ismertség van. Totál idegen lakótárs nagyon lutri és egyszer már megjártam. Olyanhoz nem költözök, akiről semmit sem tudok.

2021. okt. 15. 11:35

Nyilvánvalóan mindkettő fontos. Egy toplák, lelakott nyomortelep a legszimpatikusabb lakótárssal is nehezen élvezhető, a fordítottja is igaz.

Igazság szerint a lakótársnak legfeljebb annyi előnye van, hogy kevesebb a rezsi vagy az albérlet fajlagos költsége. Én laktam albiban különböző életszakaszokban, és ahogy idősebb leszel, egyre kevésbé tűrhető.

2021. okt. 15. 11:27
Én azt mondom, hogyha jó a lakótárs akkor mindenképpen vele, ha viszont aránytalan az elosztás, meg nem passzol az életstílusotok, akkor egyedül.
33. b1f2eada98 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 15. 11:24
Remek kérdések.
32. b1f2eada98 (válaszként erre: 30. - Gabbbicica)
2021. okt. 15. 11:23
Egyetértek veled.
2021. okt. 15. 11:21

Én inkább azt mondom jobb egyedül mint lakótárssal bár egyedül nehéz fent tartani jó albi lakást mint lakótárssal.

Vannak egyiknek és másiknak előnye is hátránya

30. gabbbicica (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 14. 20:55

En mar irtam, de azt nem fogadod el.


Szamomra kizaro ok lenne az, h "ide mas ember be nem lephet a berlokon kivul"


Kizaro lenne az eletmodbeli kulonbseg. Pl van olyan ember aki reggel es este is kienged egy kád vizet, allandoan otthon van, mert mondjuk HO-ban dolgozik, folyamatosan sut-foz vmit, fazik, ezert elektromos hosugarzoja van, hetvegen es estenkent is otthon dekkol.


En pl regen sokszor elmentem wellnesre, kirandulni, anyamekhoz hetvegere. Letoltam napi 8-10 orat az irodaban, elmentem edzeni, edzes utan a konditeremben zuhanyoztam.


Magyarul kb semmit se hasznaltam a lakasban, de a rezsi felét fizettem...

2021. okt. 14. 14:48

Mi lenne számotokra kizáró ok? Akivel nem laknál együtt. Háziállat? Ha minden nap felhozni valakit, vagy bulizna, az kizáró ok lenne? Mennyire vagy rendszerető?


Számotokra az albérlet milyensége a fontosabb, vagy a lakótárs személye?

28. kannanana (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 14. 14:24

Heti 1-2 együttalvással nem fognak sokan összeköltözni, meg aláírni egy éves szerzõdést pl., fõleg ha fiatalok.


Te milyen korú vagy?

27. semleges (válaszként erre: 26. - Forrest2010)
2021. okt. 14. 13:02
Biztos van ilyen is.
26. forrest2010 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 14. 10:55
... vannak olyan idős emberek is a világon , akiknek se kutyájuk , se macskájuk :( de szívesen megosztanák a lakásukat olyan normális emberkével akinek szükségük lenne valakire , ha nem is anyagilag vannak rászorulva / bár olyan is akad:( / nincsen olyan ismerős ismerőse ? aki ezen tudhat segíteni ?
25. tumbo2 (válaszként erre: 24. - Semleges)
2021. okt. 14. 10:49
az bizony.én ugyan tudtam a gyerekemnek milliókat adni,utáltam is érte az antaljóskát.
24. semleges (válaszként erre: 23. - Gabbbicica)
2021. okt. 14. 10:02
Tök jól levezetted. Szomorú és kilátástalan az egész:(
23. gabbbicica (válaszként erre: 22. - Semleges)
2021. okt. 14. 09:49

igen, körforgás, amire nincs jó megoldás. Gondolom, nem tud a szüleinél lakni, nem tudnak neki adni a szülei 15 milliót, hogy felvehesse a másik 15 milliót.


Férje/barátja nincs, így nem tudják megosztani a költségeket, együtt spórolni, vásárolni.


Ebből kifolyólag gyereket sem tervez, nem tud élni a kedvezményekkel, de a kedvezmények miatt felnyomott árak őt is érintik :(


Ha azt vesszük, hogy van mondjuk valamennyi félretett pénze, és csak 10 milliót kell még félretennie az önerőhöz, akkor ha csak szobát vesz ki, akkor 150 rezsi helyett csak 75 + rezsi jut rá.


Akkor egy hónapban 75-öt tud félretenni az albin spórolás miatt. Ez 900 000 Ft / év. Tehát 10 évig kell mással együtt élnie, amire a leírása alapján se nem vágyik, se nem alkalmas, mire összejön a mai áron számított önerő. 10 év múlva meg lehet, hogy ez is kevés lesz :(

22. semleges (válaszként erre: 21. - Gabbbicica)
2021. okt. 14. 09:25
Így nem is lesz, mert az albi elviszi. Újpesten meg azért 30 milla a 30 m2 panel vagy tégla, vagy bármi mert van rá kereslet. Megveszik. Ismerek olyat aki felül licitálta, ráígért az eladó által kiszabott árra. És ha körülnézel nőnek ki a földből a lakóparkok. Miért? Én sem értem. De valószínű van rá igény és még fel sem húzták a falakat, el vannak adva a lakások. Én azt hittem, hogy a covid miatt a fene sem akar Bp-re vagy városokba költözni. Hát dehogy nem.
21. gabbbicica (válaszként erre: 20. - Semleges)
2021. okt. 14. 09:21
valószínű, nincs önereje ahhoz, hogy tudjon venni egy 30 m2-es panelt 30 millióért Újpesten :(
2021. okt. 14. 09:13

Egyedül, ez nem kérdés.

Ha már albérlet, miért nem veszel fel hitelt és fizeted a sajátodat? Az albérlet kidobott pénz. Ma már olyan albérlet árak vannak, hogy vetekszik a hitel összegével.

19. Bichi
2021. okt. 14. 09:10

El nem tudom képzelni, hogy a családomon kívül együtt akarjak élni bárkivel is, hacsak nem vagyok rákényszerítve.

De mivel leírod, hogy egyedül nem tudod kifizetni, teljesen mindegy, hogy mit írogatunk itt

18. Epresturmix (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 14. 04:45
Sheldon szerepe szerint Aspergeres, nem autista.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Epresturmix)
2021. okt. 14. 04:20
Nem tudom amúgy... Tuti autista vagyok, hogy ennyire emberfóbiám van, meg ennyire fura vagyok. Nem tudok szociális kapcsolatokat kialakítani.
16. Epresturmix (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 14. 04:18
De neki is volt lakótársa, Leonard. Később pedig Amyvel költözött össze. Nem lehetetlen! 😅
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Loch ness)
2021. okt. 14. 00:32

Ez mind szép éa jó, viszont Pesten olyan magasak az ingatlanárak, hogy sose fogok tudni egyedül lakást venni.


Marad az albérlet, de ha egyedül bérlem, az már majdnem olyan, mintha a sajátom lenne. Persze sok realitása ennek sincs anyagiak miatt. A pénz beszél, a kutya (én) meg ugat.

2021. okt. 14. 00:18

Az ember huszonéves korában másképp áll hozzá ezekhez. A kollégiumban nem is éreztem volna magam jól egyedül, de egy bizonyos életkor után az ember már nagyon áhítozik a privát szférára. Ha a fórumindító albérletekben tervezi leélni az életét, jó erre gondolni, hogy egy idő után úgy fogja érezni, hogy nincs élete. Jobb lenne saját lakásban gondolkodni, amíg még van hozzá ereje, hogy megszerezze. Viszont ennek érdekében esetleg egy-két évet érdemes kibírni társas albérletben és intenzíven spórolni. Kompromisszumot ilyenkor muszáj kötni, de az nem azt jelenti, hogy mindent el kell viselni egymástól.

Az embernek egy idő után otthonra van szüksége, ahol otthon érzi magát. Ha nem egyedül lakik (vagy családdal persze), akkor az nem otthon, csak egy szállás, és eléggé lehet szenvedni tőle.

13. gabbbicica (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 13. 20:49

Ezert nem is szeretnék veled lakni 😊 Azert addig, amig osszekoltozik valaki a csajaval/pasijaval, addig a szoba berlese mellett menjenek szallodaba?


Nem tudom, laktam az egyetem alatt lakotarssal/lakotarsakkal. Ilyenbol sose csinaltunk problemat. Jellemzoen tobb szaz kilometerrol jottunk, es ha jott egy testver/barat latogatoba, akkor ott aludt.


Ugyanigy 25 evesen is jol kijottem a lakotarsammal, vszinu mert hasonlo karakterek voltunk. Nala is aludtak ott masok, nalam is.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Gabbbicica)
2021. okt. 13. 20:41
Egyébként meg valamilyen szinten jogos. Egy albérlet nem átjáróház, pláne ott aludni, ha nem fizeti a lakbért. Az albérlet annak a 2-3 embernek lett kiadva, nem a haveroknak, meg csajának/pasijuknak.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Gabbbicica)
2021. okt. 13. 20:37

Igen, valószínű jobb lenne. Ha ki tudom csengetni az árát. Vagy keresni egy olyasvalakit, aki hasonló karakter, mint én.


Nekem fura ez picit. Barátokkal semleges helyen is tud találkozni, ha pedig csaja van, aki feljárogat hozzá, ennyi erővel már össze is költözhetnének.


Ilyen szempontból nagyon finnyás vagyok. Mint Sheldon az Agymenőkből.

2021. okt. 13. 20:28

Nem tudom, hány éves vagy. De vszinu jobb egyedul laknod.


En 25 eves koromban kerestem szobát Budapesten, es mar fejvesztve menekultem, ahol azzal kezdtek, h de ide ne jojjon fel senki, ne aludjon ott senki...


Na persze, fizetek egy vagyont a szobáért, es akkor nem hivhatok oda egy baratnot/baratot/pasit sem...

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Lanvin)
2021. okt. 13. 19:56

Igen amúgy lehet, hogy barátok lennénk végül. De mindenképp egy hasonló életvitelű valakivel érdemes együttélnem. Aki csendesebb.


Remélem, megtalálom a legoptimálisabb megoldást számomra.

Addig is kell gyűjtenem bőszen a suskát.

8. libikóka (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 13. 19:48

Nem mondanálak fóbiásnak mert nyugit akarsz:))Ezen az alapon,,,:DD

Viszont vannak csendes emberek,,,és jó nyugis albik,igaz kell egy kis mázli,,de keress jobban.Meg kicsit azért szólj rá magadra hogy ne légy nagyon zárkózott:))De te tudod:)

2021. okt. 13. 19:48
Akar ossze is baratkozhatsz a lakotarsaddal. :) De megertem az erveidet, szemely szerint en is egyedul akarnek lakni, ha netan ugy alakulna az eletem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook