Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásdekor ötletek fórum

Lakásdekor ötletek (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. febr. 14. 14:08

Sziasztok!

Kár, hogy így elmaradt mindenki a fórumról.

Lassan kész a lámpabúra. Festettem is rá, és dekupázsoltam körbe pár elefántot. Először egy sávban hasonlóra akartam festeni, mint a szalvéta széle, de meggondoltam magam, nekem így jobban tetszik.

Még megy rá egy kis arany akril vagy üvegkontúr, egy kis lógós gyöngyizé az aljára, és mehet a hálóba.

50. caffi
2010. febr. 9. 14:19

Sziasztok!

A Lidliben voltam....és képkeret amire vászon van feszítve 900valamennyi,durván egy 1000-res!Tökre megéri,csak nem volt időm válogatni,mert több méretben van!

49. caffi (válaszként erre: 47. - Ad65f28ec1)
2010. febr. 9. 08:12

Sziasztok!

Én festettem a lámpa búrát....szép lett,és gyors:)

48. Judita79 (válaszként erre: 47. - Ad65f28ec1)
2010. febr. 8. 22:06

hát én virágot festenék a falra, és csak a nappalinak egy kis részére, ahol még simán elmegy. szóval egy csak egy kis zsiráf! :DD


a rizslámpát meg dekupázsolnám! az a legegyszerűbb, és rengeteg keleti mintás szalvéta van! körülötte porpasztell kréta amit az ujjaddal is fel tudsz vinni, és rá lakk, ami tartósítja! én így csinálnám meg! :)

2010. febr. 8. 21:04

A héten vettem egy rizslámpa búrát a hálóba, és ezt szeretném valahogy dekorálni, valamilyen keleties mintával.

Nincs valakinek bevált módszere a díszítésre? Kifeszítve gömb alakú, így papírról átmásolni a díszeket nem igen lehet, legfeljebb szabad kézzel. Lehet erre normálisan szalvétát tenni?


Mindenféle ötletet szívesen várok. (Egyébként most csak 290 volt a búra, úgyhogy nem akkora katasztrófa, ha elsőre nem sikerül.)

46. ad65f28ec1 (válaszként erre: 42. - Judita79)
2010. febr. 8. 21:01

:S Nekem ez a falfestés egy okból nem jön be: állati tartós.

Mikor ide költöztünk, még a Csipetcsapat volt a fiam kedvence, aztán Pókember, Scooby Doo, mindig más.

Egyszerűbb, gyorsabb és olcsóbb a képeket cserélni.

Most kartonból csináltam kereteket a falra, így ebbe a saját alkotásait tudja már beletenni.

A mi szobánk más, de elég kicsi, és nem mutatna jól a falfestés.


Ez is olyan, mint a zsiráf: szép, szép, de otthonra..?! :O

45. caffi (válaszként erre: 44. - Judita79)
2010. febr. 8. 16:32

Már sok gyerekszobát festettem,szívességből,és gy kis jövedelem kiegészítésként:)

Úgy h "sablonom" van bőven:):)

44. Judita79 (válaszként erre: 43. - Vigyorex6)
2010. febr. 8. 16:09

:)) amúgy üvegfestéses oldalakról lehet jó mintákat előbányászni! ott tuti találsz Te is Caffi mesehősöket! :DD


mondjuk nekem sajna nagyon meg kell tervezni hogy mit hogyan, mert tetőtéri a lakásunk, és emiatt rendkívül nehéz dekorálni! De apránként azért boldogulok! :D de ötletek mindig kellenek! :D

43. Vigyorex6 (válaszként erre: 42. - Judita79)
2010. febr. 8. 16:06
Elő vele :DDD
42. Judita79 (válaszként erre: 41. - Caffi)
2010. febr. 8. 16:05

ez a gipsz kartonos ötlet nekem is eszembe jutott, hogy azt lefesteni,és ha elrontom akkor újrafestem, és felfogatni a falra! :))

mondjuk én csak sablon után tudok festeni, mert nincs túl jó kézügyességem, de másolni azt remekül tudok! :DDDDD


majd elő kell szednem a női rafinériámat! :DDD

41. caffi (válaszként erre: 40. - Judita79)
2010. febr. 8. 16:02

Áááá csak ügyesen kell tálalni:)

Az én férjem,olyan büszke az üzletünkre,h 1hétig kell könyörögni h egy csavart becsavarjon,mondván h ott marad a helye:D

Nahhh most tegnap kitaláltam,h a gyereksarkot mese hősökkel kéne kifestenem,de tudtam h a rücsis falat félti....mondtam h kéne két gipszkarton tábla,amit felerősít a falra,én glettelem,csiszolom,dekorálom......nahh persze h nem ment bele...és végül örült h kitaláltam h lecsiszolom a rücsis falat:D....elsőre ha azt mondom ak bele se ment volna:)....mert PASI:D:D

40. Judita79 (válaszként erre: 38. - Caffi)
2010. febr. 8. 15:57
ja az ember meg kivág! :DDDDDDDDDDD de ráveszem magam mindenképpen! :D egyszer..... :DD
39. Judita79 (válaszként erre: 37. - Vigyorex6)
2010. febr. 8. 15:56

:)) a rózsás doboz ékszertartó, mert már nem tudtam hová tenni a láncaimat! :DD

ja, a cserép a büszkeségem! :DDD igaz hogy nyakig pasztellkrétás voltam! :DD de megérte! :D

köszi a dicséretet! :D

38. caffi (válaszként erre: 36. - Judita79)
2010. febr. 8. 15:56

Szerintem is szép....olyan mintha festmény lenne.....ügyi vagy:)

A falfestésnek meg nyugodtan állj neki....max ha elrontod,újra csiszolod,és fested azt a falat!

37. Vigyorex6 (válaszként erre: 36. - Judita79)
2010. febr. 8. 15:52
Szééépek! Meg a szalvétatechnikás dolgaid. Az a cserép :)))), meg a rózsás doboz. :D
2010. febr. 8. 15:48

Sziasztok!


Nagyon jó ötleteitek vannak! :D ez a falra festés engem kb. 1 év bizgerál, de nem mertem még én sem megvalósítani! :DD vagyis igazából még nem találtam sablont amibe beleszerelmesedtem volna! caffi nagyon jók a virágok! ügyi vagy! :D úgyhogy én egyenlőre vászonképeket csináltam helyette (képek a naplóm elején) meg most az az ötletem támadt hogy egy sima képkeretet mondjuk 50x50-est bevonok anyaggal, négy darabot más-más, de egymással harmonizáló színnel és mintával, és mehet a falra kép gyanánt! csak még nem sikerült megvalósítani idő hiányában! :D de a terv megvan! :D

35. caffi (válaszként erre: 34. - Vigyorex6)
2010. febr. 8. 15:35

A sablont úgy rajzoltam szabad kézzel,írólapra,minden virág egy külön lap...aztán egyenként fel rajzoltam indigóvala szabad kézzel kötöttem össze a mótívumokat ezek lettek a szárai.....olyan festékkel amit színezőpasztaként árulnak a festékboltok....sokkal gazdaságosabb mint a tempera:)

Van egy amit még nem festettem meg,az az elefántos(az is a naplómban)....teljesen bele vagyok szerelmesedve:)


Imádok virágokat "kötni",ragasztó pisztollyal nagyon egyszerű!

Köccike a dicséretet(a lakásra)...büszke is vok rá,mert majdnem mindent mi csináltunk saját kezüleg:)

34. Vigyorex6 (válaszként erre: 31. - Caffi)
2010. febr. 8. 15:22
Nagyon jól néz ki! Honnan voltak a sablonok és mivel festetted? Vagy egyáltalán mi a technikája? Nagyon szép a lakásod! Tetszik a virág kompozíció a virágos ládában.
33. halexa (válaszként erre: 31. - Caffi)
2010. febr. 8. 15:21
Én egy barátomnál láttam. Igaz, csak simán egy fa volt a gelériájához festve. Ezt gondoltam most tovább.
32. caffi (válaszként erre: 27. - Vigyorex6)
2010. febr. 8. 15:15
De ha magad öntöd ki....ak olcsóbb is meg nagyobb örömet is okoz:)
31. caffi (válaszként erre: 30. - Vigyorex6)
2010. febr. 8. 15:14
Ha van némi kéz ügyességed,a falra festés nem olyan nehéz....én fekete virágokat festettem a lányom bordó falára.....jó lett szerintem:)....Valahol a naplómban van is egy kép aszem:)
30. Vigyorex6 (válaszként erre: 29. - Halexa)
2010. febr. 8. 15:04
Nagyon egy hullámhosszon vagyunk :))). Ha hiszed ha nem én is gondoltam erre, de nem merek festeni a falra, hátha nem olyan lesz amilyennek képzeltem.
29. halexa (válaszként erre: 28. - Vigyorex6)
2010. febr. 8. 15:00

Ok, megnézem majd. Ide azért bemegyek majd. :)

Különben egy fölfestett fa a falra, amire fényképeket teszel az is jó lehet. És kész is a családfa. :)

28. Vigyorex6 (válaszként erre: 24. - Halexa)
2010. febr. 8. 14:55
Én nagyon fa mániás vagyok. Nem szeretem a fémet, mert hideg. Imásom a rattant, a fa dobozkákat, a fonott kosarakat stb..., ezért egyszer én is vettem már olyan cicát a tesómnak, de az egyedül van és hosszú. A nappalijukban előkelő helye van :))). Nagyon mutatós. Nézd meg több helyen, mert nagyon eltérő az áruk.
27. Vigyorex6 (válaszként erre: 21. - Caffi)
2010. febr. 8. 14:53
Általában hobby-dekor boltokban lehet készen is kapni.
26. Vigyorex6 (válaszként erre: 22. - Halexa)
2010. febr. 8. 14:52
Én is gondoltam rá ilyen elrendezésben is.
2010. febr. 8. 14:51
Szia! Nekem van rengeteg családi fotóm, de a pároméktól is tudok összeszedni. Most valami családfa szerűséget akarok összehozni, de gyerekkori képekből, hogy ilyenek voltak a szülők gyerekként és mi pedig ilyenek lettünk.Írj majd, hogy mit sikerült találnod az Arénána. mi most vettünk lakást és fel kéne öltöztetnem, ezért számít minden ötlet. Sajnos mostanában nem megyek Pestre, mert az elmúlt hetekben voltam. :(((
24. halexa
2010. febr. 8. 14:41
Húúú...nézegettem ezt az oldalt és tök jó. Itt van a Cserépváros ahol tök jó dolgokat lehet kapni. Ez a legjobb: [link] Ezek a macskák annyira aranyosak. Ilyet tuti veszek. Pláne, ha most még olcsóbb is.
23. caffi (válaszként erre: 22. - Halexa)
2010. febr. 8. 14:35

Ilyen fotósat má egyszer én is kitaláltam:)...

Mégpedig:Kiönthető gipsz keretbe a lányom,fotóit ragasztani,és körbe rakni a szobáját mint a tapéta dekor csíkkal,ami elválasztja a két szint:)Bármilyen színűre festhető,és végig lehet kisérní a kicsi lány,növekedését:)

22. halexa
2010. febr. 8. 14:32
Ez nagyon jó. A fényképes ötlet nekem is tetszett. Valami szép és egyéni formában föltenni a családi képeket nagyon jól nézhet ki. Pl. a sarokban mindkét falra. Lehet, bemegyek szerdán én is az Arénába, ha ilyen akció van.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook