Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » L-carnitin - tapasztalatok helyes, fogyást segítő használatáról fórum

L-carnitin - tapasztalatok helyes, fogyást segítő használatáról (beszélgetős fórum)


1 2
31. Enéh1 (válaszként erre: 29. - 05c76ddffc)
2012. szept. 25. 21:21
van egy kupak rajta ami be van számozva és aszerint kell adagolni
2012. szept. 25. 21:20
Eddig üdítőben ittam, tabláttaban szedtem - itt több fajtát is, épp mindíg amit a pénztálcám megengedett - és a 1500 -as , 3000mg-os ampullás kiszerelés volt a kezemben.
2012. szept. 25. 21:18

Aha, értem. Hát jelenleg pécsen vagyok, de peste nem gond felmenni, mert elég gyakran járok. De itt is bizosan megtalám azt a helyet ahol árulnak ilyet. Eddig szinte csak a BioTech-es termékeket nézegettem.


Bevallom ennél kicsit félek az adagolás eltalása miatt.


Ilyen kiszerelést ugyanis soha nem mertem eddig megvenni.

28. Enéh1
2012. szept. 25. 21:17
szívesen
2012. szept. 25. 21:14
Köszönöm szépen, a linket.
26. Enéh1
2012. szept. 25. 21:14

nem ők, csak egy fajtát szedek...liquid carni x 100.000-et!!!!!

westendben van egy üzlet, ha közel van hozzád

2012. szept. 25. 21:11

Komolyan nem tudom, de ha én edzés előtt veszem be akár folyadékban, akár más formában, akkor 20 perc után kifullodok edzésen, ha nem veszem be akkor egy másfél órás edzés az ami igazán jól szokott esni.


Ez kicsit elkeserít, mert mindenki azt írja hogy edzés előtt kellen hogx működjön, de valamiért nem akkor működik.


Bár úgy látom hogy azért a tapasztalat van ahol azonos :) "bőrszépség, jobb fizikai, szellemi állapot " Mert én is ezt tapasztalom csak más időpontban bevéve.


Ha tényleg ők azok , akkor szívesen kipróbálnám a "löttyöt" - Bp.-n tudok is egy üzletükről . :)

24. Enéh1
2012. szept. 25. 21:10

nem!


én ezt használom:


[link]

2012. szept. 25. 21:05

[link]


ők lennének azok?

22. Enéh1 (válaszként erre: 20. - 05c76ddffc)
2012. szept. 25. 21:05
edzés előtt negyed órával iszom! mindig...a bőröm is szépül tőle, közérzetem is jobb, fittebb vagyok és több az energiám is...rossz tapasztalatom nincs
2012. szept. 25. 21:04

Mennyit iszol?


Bocs kírnád s cág teljes nevét.

2012. szept. 25. 21:03
Tapaszatlatok? Hogy használod, mikor iszod, mikor jó nem jó?
19. Enéh1
2012. szept. 25. 20:58

Sziasztok!


én a S.itec n.trition cég egyikét használom és nagyon jól bevált! lötty és finom is! :) prolaktin betegségem van, ergo hízásra hajlamos. bromocriptint szedek rá

2012. szept. 25. 20:46
Remélem érthető volt , ha van kérdésed bátran írj . :)
2012. szept. 25. 20:42

Tehát BioTech 1000mg-os. Elismert cég, ellenörtött, biótermesztésből származó alapanyagokkal, és eddig az ő termékeik váltak be nekem.


Az L-carnintinről nálam.


1. 2 betegségem van :

1.1. pajmirigy alulműködés -> gyószert szedek: Levotiroxin nátriumot => Gyakorlatban azt jelenti hogy lasabb az anyagcserém az átlagnál

1.2. PCOS - Petefészek ciszta -> Kezelve , gyógyszer : Metformin vagyis a hatóanyag , ez nem a gyógyszernév.


Plusz ezekhez diéta is tartozik , mindkét betegséghez külön.


Nos a problémám az L-carnitennel: Jó, és segíti is fogyást, ha megfelő időben veszem be.


Ha edzés előtt egy fél órával , 1000mg-t tablettában - akkor edzés közben 20 perc alatt úgy elfáradok hogy nem bírom folytatni.

Ha közben veóiszem be folyadék formájában szigorúan víz fogyasztása melett, kis adagokban. közel 700mg/edzés tényleg több lesz az energiám.


A tabelettás vátozat, akkor hozza meg nekem a fogyást, ha nem edzés közbenre időzetem a felszívódást hanem két edzés közé - tehát azokon a napokon mikor nem edzek - , és akkor is, csak akkor hatékony ha már éhes vagyok, vagy nem éhes csak még kómás a reggeli felkeléstől - ugyanis reggel rendszeresen nem vagyok éhes, mert ha reggelizem egyszerűen egész nap fáradt vagyok és éhes. -, de este van vagy reggel bevéve mindkét esetben éhgyomorra, ebéd előtt max. - ha ezt túllépem akkor már nem - 3 órával, 500mg/alakalom . Olyan sok energiám lesz hogy ihaj :) és ebédnél sem kívánom úgy az ételt, de marad energiám. És este, ha sokat kell tanulnom.


Ami nekem itt gond az a felszívódási idők. A tablettásnak relatíve hosszú közel fél óra- 20 perc közt mozog. Nekem inkább fél óra. És mire a teljes tabletta felszívódik az kb 3 óra .

Ezért is jobb a folyadék , annak azonnal van hatása, tehát többet tudok bevinni egyszerre, bár 1500mg semmiképp nem többet! De árban az 1000 mg az ami kifizetődő.


A probléma: Metformin hatóanyagú tabláttám hoszított felszívódású, így stabilan tartja ugyan a cukromat, viszont ha 3 órán belül rászedem az L-carnitint akkor beödémásodom. Étkezés előtt , után beszedve szintén.


Ezért én inkább úgy használom hogy :


Ha tanuláshoz, munkához kell az energia akkor használom, és szedem, és lefőzök mellé egy fekete zöld-tea keveréket. És fantasztikusan sok energiám léesz , a szellemi teljesítményem megnő.


És előnye még ennek hogy így ha este tanulok, nem kell ennem, mert van energiám, oda tudok figyelni, fogyok is .

És nekem ez a fajta életmód azt hozta , hogy mozgás nélkül 7 kg fogytam tavaly októbertől - decemberig. Utánna megváltozatak a körülmények jött a tavasz és nehezebb volt. De most megint elkezdtem és augusztus óta 4 kg lement. És tartósnak tűnik. Mert megint így tudok élni. És tavaszra is szeretnék valami ilyesmit fenn tartani , mert most más koncepcóval álltam neki kicsit . Ami talán tavasszal is tartható. Mozgás+ megváltoztatott diéta (nem fogyókúra!- fogyókúrázni nekem TILOS, és szerintem nem szabadna senkinek) csak annyiban hogy a fehérje CH-értékkel játszadozom kicsit / nap vagyis ahhoz próbálom igazítani amilyen tevékenységet naponta végzek, és melette 2 mozgás közti napokon szedem az L-carnitint. De mozgásos napokon nem. Max csak este mozgás után , vacsora + mercformin után 3 órával.

És egyszerűen fogyok tőle.


Kb. Nekem úgy működik mint egy olyan energia ital, ami első sorban a testi működést serkentve növeli a szellemi terhelhetőségem.


Ami még tapasztalatom ezzel kapcsolatban:


Mikor szedem az L-carnitint , mindíg megjegyzik az ismerőseim , hogy egyszerűen nem tudják miért de szép vagyok. :) Nekem ez sokat ad. :) És én is észre veszem hogy a bőröm szebb , jobban csillognak a szemeim, hajam szebb...


Tehát az L-carnitin szedésem nem rendszeres, ez elsősorban pénz és fizikai állapot függvénye.


Ezt főként akkor tudom elérni ha a folyadékot tudom szedni. Most majd ha ez elfogy akkor


Itt tudsz böngészni, egyedül a pezsgőtabit nem ajánlom.


[link]

2012. szept. 23. 10:04
( A képektől nem megijedni! :) )
2012. szept. 23. 10:01

Én úgy tudom, hogy eddig nincs olyan kutatás/tanulmány ami bizonyítja, hogy az L-carnitin valóban támogatja a fogyást. Ami biztosnak tűnik, hogy a regenerálódást segíti, csökkenti az edzések során az izmokban bekövetkezett mikrosérüléseket, de a fogyást nem segíti.


[link]


Azt sem szabad elfelejteni, hogy a táplálékkiegészítő az mindig csak táplálékkiegészítő marad. Tehát messze nem csodaszer, tehát csodát nem ezektől kell várni, hanem a diétától és a mozgástól.

14. csilcsi (válaszként erre: 1. - 05c76ddffc)
2012. júl. 10. 12:07
Várom a tapasztalataidat!
13. b81fcd1219 (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2012. júl. 10. 09:09

Nekem 20 perc pluszt hoz,ha beveszem és kétszer annyit izzadok,mint ha nem.:D


Az,hogy neked mit kéne érezned,azt én nem tudhatom,mivel nem vagyunk egy séma.A

saját testedet neked kell ismerni.

12. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - B81fcd1219)
2012. júl. 10. 07:42

Miért? Mit kellene éreznem?

A pulzusom, amúgy is magas, így az már fel sem tűnik. A tornától megizzadok amúgy is és heti 3x1 órát tornázok, tehát mindenképp kell lenni hatásának, nem?



Te mit érzel, ha beveszed? Vagy mit nem érzel, ha nem veszed be?

11. b81fcd1219 (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2012. júl. 10. 07:36
Mozgás előtt fél órával és az baj,ha nem érzed,hogy használ-e.:D
2012. júl. 10. 07:34

Szervezet függő,hogy ki mennyi L-carnitint tud feldolgozni.Én 1000 mg-ot meg sem érzek.Nem a fogyás alapja.A fogyást csak megtámogatja,az egyéb pozitív élettani hatás mellett.


Mi az,hogy nincsenek róla kutatások?Rossz helyen olvasgattál akkor fórumindító.


Hízni az L-carnitintől?Úristen!Ez komoly???

2012. júl. 10. 05:18
Én most tablettában szedem, de nem érzem a hatását. Amikor folyadékként ittam viszont tényleg megdobott, nem is kicsit. 500 mg nál többet nem érdemes bevinni mert egyszerre csak ennyit tud hasznosítani a szervezet. Szerintem a fogyás alapja, mmint edzés mellett persze.
2012. júl. 7. 14:29

Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak az l-carnitinnel. Edzés előtt 20 perccel veszek be az tervezett edzés hosszától és intenzitásától függően 500-1000 mg-ot. Ha folyékony állapotú, akkor akár edzés előtt közvetlenül is be lehet venni.

Edzés nélkül semmi értelme szedni, viszont torna mellé nagyon jó. Sokkal jobban lehet teljesíteni, ezáltal több kalóriát elégetni. Az izomláz is enyhébb.

7. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 4. - Arer)
2012. júl. 5. 10:17
Az L-carnitin szedése semmilyen igazolt előnnyel nem jár.De ha valakinek ez a legjobb ösztöke,hát fizessen érte.A lényeg,hogy az alapelvek menjenek megfelelő módon.Attól lehet fogyni,nem mástól.:)
6. szepeci (válaszként erre: 1. - 05c76ddffc)
2012. júl. 5. 09:41

Én még csak mostanában kezdtem használni, torna előtt fél-egy órával 500mg-ot. Túl sok tapasztalatom még nincs, mert nem csinálom olyan régen, de szeretném ha a napi rutinom részévé válna a mozgás. Ártani, nem árt. Ha ez a bogyó még segít is, annál jobb.

Érdekelne a te tapasztalatod, mint ahogy mindenki másé is. :)

5. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - 05c76ddffc)
2012. júl. 5. 07:18

Ha le akarod írni a tapasztalataidat, akkor miért kötöd feltételekhez?

Ezt sokan nem szeretjük. Ha nyitsz egy fórumot, akkor oszd meg amit akarsz és ne úgy várj érdeklődőket, stb., hogy te nem írod le amit le kellene.


Egyébként nem értem miért nyitottad a fórumot. Az L-carnitinról nincs mit írni. A tájékoztatóban benne van, hogy mozgás előtt 1-2 órával kell beszedni, mert akkor végzi el a feladatát. Nem hiszem, hogy más tapasztalatod lehet ezzel kapcsolatban.


Én torna előtt szoktam beszedni 1-2 órával és fogalmam sincs, hogy csinál e valamit.

4. Arer
2012. júl. 5. 07:05
Szia! Engem is nagyon érdekelne, mert most szeretnék venni, de nem tudom érdemes-e pénzt kiadni rá. Várom a tapasztalataidat.
2012. júl. 5. 06:33

Szia!


Első és legfontosabb: az l-carnitine-TŐL nem fog lefogyni senki. Hízni meg aztán pláne nem, hacsak nem mondjuk folyékony formában kólával viszed be. Hiszen az l-carnitine szerepe a zsírok hatékonyabb szállítása oda, ahol majd jól elégnek. Aerob vagy kardió MOZGÁS KÖZBEN. Ebben segít. És tapasztalatom szerint megdobja az állóképességet, valamint az izomláz sem jelentkezik olyan mértékben a használata mellett.


Magam rendszeresen használom, minden edzés előtt bedobok 2000 mg-ot. De csak edzés előtt, napközben feleslegesnek érzem. Van, hogy súlyzós edzés előtt már megiszom, ha energiára van szükségem.

Meggyőződésem, hogy segít, tehát tutira segít, mert minden fejben dől el. :D De csakis sport mellett.


Én személy szerint várom a tapasztalataidat.

2012. júl. 5. 02:23

Még valami, a profilomban fenn van néhány rólam.Képek alatti felirat: "L-carnitin fórumhoz:" megjelöléssel. ezek nagyjából jól mutatják mit értem vele.


A tapaszatalatimat, majd az első hozzászólások után akarom elmondani. Persze , csak ha kíváncsiak vagytok rájuk.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook