Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyatartás. fórum

Kutyatartás. (beszélgetős fórum)


1 2
13. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 10. - Molyka)
2009. nov. 23. 17:49
de ez Titeket nagyon zavar?? mert ha nem, akkor szerintem nem akkora baj! persze Ti tudjátok ez milyen morgás?? ha csak duzzog, akkor rá kell hagyni...:) ha viszont mondjuk fogvicsorgatva, támadólag csinálja... az más.
12. Molyka (válaszként erre: 11. - Moonlight1984)
2009. nov. 23. 17:48
Az a baj, hogy már maga indul ki olyankor, ha meg grabancoljuk, akkor addig morog amig el nem engedjük és még egy kicsit. :)
11. moonlight1984 (válaszként erre: 6. - Molyka)
2009. nov. 23. 17:47

Próbáljátok ki:ha durva,azonnal éleset kiáltani,nyakánál a bőrt megmarolni,megrázni.Persze nem brutálisan.

Ilyenkor ki kell zavarni/vinni a közeletekből.

10. Molyka (válaszként erre: 8. - A6cd9cfa0c)
2009. nov. 23. 17:47
De ránk morog. Ezzel tudatosítja bennünk ha nem akar simogatást vagy nem akarja hogy hozzányúljunk, hogy nem. De nem bántana egyikünket se, de nem lehet lezsoktatni róla.
9. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 7. - Moonlight1984)
2009. nov. 23. 17:46
azért van a kutyusodnak sikerélménye??? szerintem néha hagyni kell hogy egy egy játékban ő nyerjen!!
8. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 6. - Molyka)
2009. nov. 23. 17:45
szerintem az nem olyan baj, hogy morog... végülis kutya!! :)
2009. nov. 23. 17:45

Én eszem először,ő kizárólag akkor,ha már befejeztem.Sosem áll előtte az ennivaló,mindíg személyesen tőlem kapja az adagját-néha kis időre elveszem tőle,majd visszaadom.Csak a "tiéd" szó elhangzása után eszik az enyém.

Sétánál én megyek ki először,befelé jövet is ugyanígy.Játéknál mindíg a gazda kell hogy "győzzön",tehát birózós játékban a kutya kerül a földre,majd abbahagyom a játékot.Kötélhúzásnál,labdázásnál a végén elveszem a játékot-később persze visszakapja,de így tudatosul benne,hogy csak akkor adom oda,ha akarom.

Milyen kutyusod van?Mennyi idős?

6. Molyka (válaszként erre: 5. - A6cd9cfa0c)
2009. nov. 23. 17:44
Mi már meg is csaptuk érte, persze nem erősen, mert imádom... és amikor morog húzza össze magát, megy is a büntibe, de csak morog...
5. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 2. - Hajni80)
2009. nov. 23. 17:42

meg kell büntetni...valamivel! mondok egy példát...

amikor ugat, morog - olyat csinál amit nem szabad, akkor határozottan rá kell szólni!! MI ilyenkor azt mondjuk: "mit csinálsz??"

ha nem hagyja abba, akkor pl. kizárni a lakásból, már ha bemehet, vagy egyszerűen hátatfordítani neki... szóval helyzetfüggő...de egy idő után a büntetés és a morgás között meg fogja látni az összefüggést! de akkor minden családtagnak hasonlóan kell eljárni!!!

4. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 1. - Hajni80)
2009. nov. 23. 17:40

következetsséggel! nálunk hamar megtanulta hogy nem az van (mindig) amit Ő akar... csak néha, ha Mi is úgy akarjuk.... bár Nekünk nagyon nagy szerencsénk van, irtó jó természet és nagyon intelligens...


szerintem ha sok szeretetet kap, biztonságban érzi magát, és okosan van nevelve nincsen gond!

3. Molyka (válaszként erre: 1. - Hajni80)
2009. nov. 23. 17:40
Sehogy. :S Pite kutyám nagyon önfejű és szeretne uralkodni. Pl. ha nem tetszik neki valami, akkor morog. Persze ez nem olyan harapós morgás, de nem tudom róla leszoktatni. Pedig tudja hogy bünti jár érte, tudja, hogy akkor "nem szeretem annyira" és mégis.
2009. nov. 23. 17:39

A problémám a következő. Van egy 11 hetes kiskutyánk, aki rájött arra, hogy tud ugatni, sőt, néha morogni is. Ma már nem az első eset volt, hogy szidást kapott valamiért, és elkezd ugatni, morogni, sőt, néha mintha támadni készülne..

Nem vagyok/unk verés pártiak...hogy tudatosítod egy kutyában, hogy ez nem éppen "illő magatartás"..

2009. nov. 23. 17:37
Hogyan tudatosítod a kiskutyádban, hogy Te vagy a "főnök"?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook