Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tapasztalt kutyatartók segítségét kérném! fórum

Tapasztalt kutyatartók segítségét kérném! (beszélgetős fórum)


2014. aug. 2. 08:49

Köszönöm az eddigi segítséget, és az ezutánit is! :-)

<3

:-*

18. fhunor (válaszként erre: 16. - Panka78)
2014. aug. 1. 22:37
Nincs megszokva vele. Idő kell hogy elfogadja a pórázt.
2014. aug. 1. 22:34

Maradj nagyon nyugodt.

Fél. Eddig a ketrec biztonságot jelentett a számára a külvilág elől.


Egy csivava ha odakap? Naaa.... :DDD


Én komondort tartok. Na az gáz lenne.

2014. aug. 1. 21:52

És azzal mit tegyek, hogy az esti séta teljesen kiborítja?! Ideges, ingerült lesz. Kapkod a póráz után, alig tudom levenni róla a 'felszerelést', ugrál, rángatózik, tisztára bolondos.

Komolyan, attól tartok, hogy nekem is odakap!

Jajj! :-D

15. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Panka78)
2014. aug. 1. 21:09
nem kell semmi extrát tenned, csak jól bánnod vele :) hamar megszokja majd, hogy jó helyen van, megismeri a szokásokat, nem lesz baj
14. Guruljka (válaszként erre: 1. - Panka78)
2014. aug. 1. 20:33

Most nem szabad az ellenkező végletbe esve, folyton szeretgetni, de minden érintés szeretetteljes legyen.

Szegény kis drága, majd felenged, ha el meri hinni, hogy jó történt vele.


Hadd pihenjen néha, "csak úgy magának", hiszen még az is újdonság, hogy mászkálhat kedve szerint.


Az én pumim is menhelyi problémás volt, én kifejezetten olyannak akartam esélyt adni, aki senki másnak nem kellett. Még hónapokon át nem lehetett a fejét megsimogatni például.

Volt, hogy feküdt élete első saját kis szőnyegén a melegben, és elkezdett reszketni. Ilyenkor csak szóltam, beszéltem hozzá. Lassan építettem ki a bizalmát irántam. Sétálni hordtam, és megtapasztalhatta, hogy mindenhonnan haza is hozom... :D Neki az is új volt, hogy nem kerül újra utcára, mert a menhelybe az utcáról került.

13. 99279bb06f (válaszként erre: 10. - Panka78)
2014. aug. 1. 14:09

Igen lehet hasmenése.


Nem gondolkodtál azon, hogy egy másikat is befogadj? Nagyon egyedül érezheti magát, hisz eddig nagyon sok "testvérkéje" volt. Ketten könnyebben ellennének.

12. siba22 (válaszként erre: 10. - Panka78)
2014. aug. 1. 10:45
az első max 1 hétben normális.sok mindenen átment,sok új érte.ha ez után is megy a hasa dokihoz menjetek el és beszélj vele.lehet,hogy a menhelyen mást kapott mint most nálad,ez is kiválthatja nem csak a stressz.
11. vacsa (válaszként erre: 10. - Panka78)
2014. aug. 1. 10:10
Mit eszik?
2014. aug. 1. 09:42
Hasmenése lehet a stressztől?
2014. aug. 1. 08:31

rengeteg türelemmel kell neki állni.minden egyes jóra dicséret,simi és jutalmazás legyen.így a vissza csatolás el kezd működni nála.sose erőltess nála semmit,várj mindig egy kicsit ha esetleg 0 reakciója van az adott dologra.én márciusban kezdtem el fogalkozni egy teljesen anti szoc.blökivel aki a kezdetekkor pl a sétánál a földel akart egyenlővé válni.a simi volt az egyetlen olyan kontaktus nála amit " tűrt " .sem behívás,sem egyéb nem volt igazán ismert neki.a pórázon való sétát kb 1 hónap alatt tanulta meg,a simi mellett se juti falat se semmi más finom falatot nem fogadott el a lelkem.behívást 2 hónap alatt értük el :) de ez blökinként változó dolog.nektek lehet,hogy több időbe fog kerülni.a lényeg foglalkozni kell vele rengeteget és megmutatni igen is vannak még jó emberek.a bizalmat nem lesz könnyű felépíteni,de ha van elég türelmed akkor nem csak bízni de szeretni is fog tudni újra.de ehhez rengeteg türelem,kitartás és idő kell,hogy felépítsétek újra az alapokat.egy mentett blöki igaz nem könnyű eset,de az a rengeteg szeretet amit adnak cserébe az leírhatatlan.nagyon jól választottál :)) sok sikert :)


itt tudsz még segítséget kérni :



[link]

8. vacsa (válaszként erre: 2. - Panka78)
2014. aug. 1. 08:22
Szeresd és legyél vele türelmes. Beszélj hozzá sokat, legyen napirendetek. A kutyák szeretik az állandóságot. Hamar megszokja és várja pl. a sétát... Legyél vele amennyit csak lehet.
2014. aug. 1. 08:22

Engem mindenki azzal bánt, hogy nem vagyok normális, hogy ez egy bolond, ideggyenge kutya, majd megtámadja a 7 éves lányomat, meg, hogy soha nem lesz belőle kutya!


(azt azért megjegyezném, hogy a 7 évesem úgy vigyáz rá, úgy bánik vele, mint a hímestojással)

2014. aug. 1. 07:56
Már talán éppen itt írtam már, mi az Illatos-útról hoztunk ki 2hónapos korában egy rendkívül félénk, valószínű az előző gazditól semmi törődést nem kaphatott kutyuskát. Türelemmel , sok törődéssel neveltük. Nagyon rövid alatt szobatisztává vált,szépen fejlődött. Ragaszkodó, kedvenc lett belőle.Sok sikert kívánok és türelmet.
2014. aug. 1. 07:48
Ma lesz 3.napja!
2014. aug. 1. 07:46

Már leírtad...türelem. Sok dicséret és jutalmazás, ha valamit jól csinál. Beszélj sokat hozzá, a szavakat nem érti, de a hangodra figyelni fog.

Csak nagyon apró lépésekkel fogsz haladni, de megéri, a legragaszkodóbb kutya lehet belőle.

Mióta van Nálad a kutyus?

2014. aug. 1. 07:35
Fejet hajtok előtted.
2014. aug. 1. 07:30

Szóval a fő kérdés:

-hogyan 'fogjak' a dolgokhoz?

(persze sokat olvasok a témában, de hátha írtok olyat, amivel még nem találkoztam!

2014. aug. 1. 07:27

Segítségét kérném tapasztalt kutyatartóknak, én a kis kezdő!;-)

Szóval, lett egy mentett kutyusom! (2 éves 'kislány' csivava)

Előélete:

-szaporítótól lett mentve

-borzasztó körülmények között élt, 23 másik kutyával (kis helyre bezsúfolva, bántalmazva stb.)

.

.

2 hétig volt ideiglenes 'otthonában', majd hozzánk került

.

.

Amit tudni kell róla:

-soha nem érintették, fogalma sincs róla

-nagyon félős

(kicsit már lehet simizni, ~földre lapul,~ ill. felvehető)

-egyértelműen nem szobatiszta, de legalább egy helyre, pelusra pisil (persze hordom le, de vagy ürít v. nem)- az utcán még jobban fél, reszket

.

.

Félelmem:

Haraphat?! ('még nem kapott oda, max. a pórázt kapja el, harapja-haragszik rá)


.

.

Tudom, sok türelem kell, de minden ötletet, véleményt szivesen veszek.

Azt is tudom, hogy a legnehezebb esetet választottam ki, de nekem ő lett a szerelem!;)


Köszönöm, ha írtok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook