Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyatartás. fórum

Kutyatartás. (beszélgetős fórum)


1 2
2012. jan. 27. 20:37

Sziasztok! Én is tapasztalt, dolgozó kutyások tanácsát szeretném kérni. Évek óta szeretnék egy mopszot, és az utóbbi időben komolyan elkezdtem foglalkozni a megfeleő kutya keresésével. Viszont kétségeim merültek fel azzal kapcsolatban, hogy mindent meg tudnék-e adni a kiskutyának, ha magamhoz veszem.

Szóval én jelenleg a belvárosban lakom és dolgozom. És úgy gondoltam, ha elhozom a kicsit, akár még napközben, ebédszünetben is haza tudok menni megsétáltatni, ha kell. Viszont a tervek mostani állása szerint október környékén kiköltözünk egy kertes házba. Ami kutyaszempontból is jó a kert, én csak azon aggódom, hogy ha ott lakunk majd, akkor reggel 7-kor elmegyünk otthonról, és este 6-7-körül fogunk megjönni a férjemmel.


Szerintetek nem lenne az nagyon rossz a kiskutyának, hogy egész nap egyedül van??


Annyira nem tudom mitévő legyek, mert tényleg nagyon szeretnék már kiskutyát, de egy csomó ismerősöm azzal érvel, hogy nem lenne jó neki. És attól tartok igazuk van.

Hát ebben szeretném, a tanácsotok kérni. Köszönöm.

2009. nov. 24. 11:25

Sziasztok!

Nekem van egy 4 hónapos keverék kutyusom és itthon már szépen ül, marad ha mondom neki és csak akkor jön ha szólok neki, hogy gyere, meg úgy ahogy fekszik is, de ha lent az utcán mondom neki, hogy ül, úgy néz rám, mintha soha nem hallotta volna ezt a szót. Ez azért van mert még kicsi és lent sok az érdekesebb inger és majd ha nagyobb lesz már ismerni fog mindent és megcsinálja? Vagy erőltessem lent is a "produkciókat" ?

41. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 39. - Ca2ffaf6c3)
2009. nov. 23. 21:16

nézd meg az adatlapomat.. ott van egy kis szösszenet a drágáról :)


amúgy kanári szigeteki kutya... neve pedig Morpheus, de inkább csak Morfi :)

2009. nov. 23. 21:13
mármint, hogy a kutyák annyi örömet okoznak
39. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 38. - A6cd9cfa0c)
2009. nov. 23. 21:12

szoktam a kutyust szivatni néha ha a póráz fele járok, hogy megrázom, és egyből ugrál

egyébként én már nem adok rá pórázt este megyünk sétálni és akkor már nincs forgalom erre felé, de azért magammal viszem hogy ha gond vann akkor ráadom

de imádom a disznót annyi örömet okoznak nem?

milyen kutyád van?

38. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 34. - Ca2ffaf6c3)
2009. nov. 23. 21:04
detto :)
37. Bcicus (válaszként erre: 2. - Hajni80)
2009. nov. 23. 20:30
Ilyenkor le kell szorítani addig a földre amíg abab nem hagyja, már ha morog, ha cska ugat akkor játszani akar ilyenkor ott kell hagyni és nem kell vele foglalkozni, amig le nem nyugszik.
2009. nov. 23. 18:56
persze el kell kezdeni tanítani
35. Hajni80 (válaszként erre: 32. - Ca2ffaf6c3)
2009. nov. 23. 18:47

Tudom hogy még kicsi hozzá. De azért valahogy el kell kezdeni.

Bár ha azt nézem, hogy ahhoz nem kicsi, hogy megfigyelje, hol tartjuk az édességet, és pofátlanul beleegyen, akkor talán ahhoz sem kicsi, hogy elkezdjük tanítani..

2009. nov. 23. 18:43
olyan érdekes, hogy a kutyám ha meglátja elkezd az udvaron körbe körbe futni és besorakozik a kapu elé és várja, hogy feladjam neki a pórázt, imádja a drága
33. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 30. - Hajni80)
2009. nov. 23. 18:41
Nálunk a póráz csörgése akkor örömujjongást vált ki Nála :)))
2009. nov. 23. 18:41

11 hetes kiskutya? áhhh, hisz még kis porbafingó

a milyénk sem tudott még rendesen pórázon járni csak rá pár hünapra gyakorolni kell vele sokat

harapd meg a fülét, így jelzed, hogy te vagy a főnök

na jó ez vicc volt, de rá kell szólni erőteljesen, hogy ne szokja meg a dolgot, és esetleg bezavarod a házába

nekünk bevállt, és most ha rosszat csinál elég ha mutatok a háza felé és farkát behúzva szalad be a házába

31. Hajni80 (válaszként erre: 29. - Noncsi18)
2009. nov. 23. 18:41
Dettó ugyanez. Nálunk még bent van az előszobában. Mikor valami rosszat csinál, és megszidjuk, akkor bemászik az ágy alá, vagy a cipős polc alá (bár lassan már nem fér be), és onnan ugat..aztán egy idő után csak néz esdekelve...Ha ki akarom húzni, akkor azt hiszi, játszunk, fogócskát...
30. Hajni80 (válaszként erre: 28. - Moonlight1984)
2009. nov. 23. 18:34
Háááát, az Nálunk úgy van, hogy a pórázt utálja..Pedig előtte odaadjuk neki, hogy tudjon játszani vele. De mikor feltesszük, és elindulunk, akkor mindig a szájába veszi, vagy magára csavarja..szóval képtelen helyzeteket produkál. A póráz sajnos muszáj, legalább addig, amig el nem érünk olyan helyre, ahol már nyugodtan szaladgálhat anélkül, hogy zavarna valakit.
29. Noncsi18 (válaszként erre: 2. - Hajni80)
2009. nov. 23. 18:21
Nekem is ezzel van problémám! Szót fogad, de nyáron az udvaron van a helye télen meg beengedjük az előszobába! És ha beengedem a konyhába vagy a szobába gyors besurran, akkor mindig befut az ágy alá vagy a sarokba és ugyanazt csinálja nekem is mint neked! Morog nagyon és ha kiakarom húzni onnan még oda is kap!!! :S Én se tudom mit csináljak vele! Pedig már 2 éves! Nekünk nem rég kezdte el! Nálunk én vagyok a főnök, régebben mindig kitudtam küldeni! Párom előtte se tudta:) De most már nekem sem engedelmeskedik ebben! (Mondjuk meg is értem :) ) Szeret velünk lenni!
2009. nov. 23. 18:13
Egy kis jutalomfalattal viszonylag könnyen lehet a sétát láb mellett tanítgatni.Először hagyjátok hogy kiugrándozza,kitombolja magát.Aztán valami nagyon kedvenc jutalomfalatot fogsz a kezedbe,kicsit lehajolva hogy az orra előtt legyen,másik kezeddel fogod a pórázt,lassan sétálva mondogatod neki:lábnál,mellettem,lassan-vagy bármit amit parancsszónak szánsz,és ha kicsit nyugton sétál veled,kap egy kis jutalmat.A pórázzal lehet irányítgatni kicsit,hogy szépen melletted haladjon.Ezt egyszerre 5-6 ismétléssel,naponta akár többször,hamar megérti,aztán majd lehet ritkítani a jutalmazást.
2009. nov. 23. 18:13
van a spektrumon(?) egy nagyon jó műsor, pont a kutyanevelésről szól. látta már vki???
26. a74de3d08a (válaszként erre: 24. - Hajni80)
2009. nov. 23. 18:09

11 hetes még nagyon aprócska, ne várjatok tőle túl sokat.

Én a pozitív megerősítéses tanítás híve vagyok, a rosszról nem veszek tudomást, a jóért pedig jól megdícsérem.

Eddig bevált, olyan mint egy kezes bárány a kutyám. :-)

2009. nov. 23. 18:07

A sétáláshoz rengeteget kell gyakorolni,amíg ilyen kicsi,addig ugrabugrálni is fog :-)

Viszont érdemes tanítani ül,fekszik,maradj utasításokkal.Apportozni érdemes lenne megtanítani,jól lehet vele motiválni,lemozgatásnál is jól jön.

24. Hajni80 (válaszként erre: 7. - Moonlight1984)
2009. nov. 23. 18:03
11 hetes. Anya rotweiler (remélem, jól irtam), apa amerikai bulldog.Szóval most kell nevelnünk.. Vele még a sétálás is nehéz, mert megy össze vissza:-)
23. moonlight1984 (válaszként erre: 22. - Molyka)
2009. nov. 23. 18:02

Fiatal még,talán játékként fogja fel,de ne hagyjátok rá.Erélyes rászólás után ha abbahagyja simi,jutalom,ha tovább hőzöng kizárás.Pár percnél tovább nem érdemes büntetni.Ha van kedvenc játéka,morgás esetén el lehet venni,megmutatni neki és eltenni.Ha jó,visszadni neki,így összekapcsolja a rossz cselekvést a játéka elvételével,a jó viselkedést pedig a játékkal,jutalommal.

Bent lakik veletek?Milyen fajta?A fajta adottságai sokszor magyarázatot adnak a viselkedésre.

22. Molyka (válaszként erre: 20. - Moonlight1984)
2009. nov. 23. 17:56
Jó lenne valami módszer... azt tudja, hogy imádjuk, talán ez a baj, hogy ki is használja. A kezünkből szoktunk enni adni neki, el is várja, tehát tudja, hogy nem bántjuk, azt is, hogy tőlünk füg... Érthetetlen egy kutya. :)
21. moonlight1984 (válaszként erre: 8. - A6cd9cfa0c)
2009. nov. 23. 17:56
Szerintem viszont nem helyes.Egy felnőtt kutyánál főleg,veszélyes is lehet.Mielőbb leszokik róla,annál jobb,sok neveléssel meg lehet oldani.
20. moonlight1984 (válaszként erre: 12. - Molyka)
2009. nov. 23. 17:54
Lehet hogy csak bizonytalan,nincs önbizalma.Próbáljátok kézből etetni,hogy megerősítsétek benne,nem bántani akarjátok.A morgásról pedig ne vegyetek tudomást,ha abbahagyja,hívjátok oda,játszatok tovább.Sok kutyus félelemből agresszív,főleg kicsinek.
19. 34551f4e45 (válaszként erre: 2. - Hajni80)
2009. nov. 23. 17:52
Szerintem kinővi majd ,hiszen még kicsi kutyus. Majd rájön,hogy szereted és te adsz neki enni és nem lesz ilyen.
18. moonlight1984 (válaszként erre: 9. - A6cd9cfa0c)
2009. nov. 23. 17:52

Persze hogy van sikerélménye!Rengeteg trükköt,parancsszót megtanítottam neki,játszom is vele,élvezi is a gyakorlást,főleg a jutalomfalatot :-).Mondjuk nekem egy dog-boxer mixem van kb 40 kg-és nem örülnék ha egyszercsak erősebbnek gondolná magát.

A kutya helye a rangsorban a gazda után van,és ezt nem jó szem elől téveszteni.

Így elég sok kutyaharapásos balesetet el lehet kerülni.

17. Hajni80 (válaszként erre: 5. - A6cd9cfa0c)
2009. nov. 23. 17:51

Mi is ezt csináljuk most. A "Mit csinálsz" kérdés után, a " Kifelé", majd kimutatunk az ajtók. Akkor már tudja, hogy vaj van, mert megpróbál elbújni, de persze közben ugat eszeveszettül...

Majd kitesszük egy időre. Mikor visszajön, akkor sokáig nyugodt, olyan bújós, de aztán minden kezdődik előröl:-(

Főleg akkor csinálja, mikor a játék hevében van, vagy úgy érzi, nem foglalkoznak Vele. De hát nem mindig van Rá annyi idő.

16. Molyka (válaszként erre: 14. - A6cd9cfa0c)
2009. nov. 23. 17:51
Az én kutyám 6 éves lesz. Én nem a kérdező vagyok. :)
15. Molyka (válaszként erre: 13. - A6cd9cfa0c)
2009. nov. 23. 17:50
Nem, csak ezzel jelzi, hogy az van amit ő akar. Nem kapott még oda senkinek, de ez abból a szempontból zavaró, hogy babát várok és nem szeretném ha majd rámorogna csak azért mert a gyerek épp elment mellette.
14. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 12. - Molyka)
2009. nov. 23. 17:50
de még csöpp kutya, most tanulja ezeket... meg fogja tanulni!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook