Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Feljelenthető-e az a kutyatartó, akinek a kutyája rendszeresen más kutyákra támad és szájkosár, valamint póráz nélkül van sétáltatva? fórum

Feljelenthető-e az a kutyatartó, akinek a kutyája rendszeresen más kutyákra támad és szájkosár, valamint póráz nélkül van sétáltatva? (tudásbázis kérdés)

2012. aug. 19. 17:47

Fotózd le, és tegyél egy bejelentést a közterület felügyeletnek, a kutya tulajdonos adatairól és a sétáltatások várható idejéről, nekik ellenőrizni kellene hivatalból ez alapján...

Amúgy a rendőrség nem sokat csinál, engem pár évvel ezelőtt kutyák támadtak meg, és a 112-re kiérkező segítségnek köszönhetem, hogy megúsztam, meg a lélek jelenlétemnek. Mivel harapás nem történt, ezért nem foglalkoztak vele. De a közterületnek meg kell büntetnie- ellenőrzi az oltást is....

2012. aug. 19. 17:47
Szó szerint habzott a szája a kutyának, mialatt az enyémet harapta. Egyébként az a kutya egy boxer, és a gazdája meg sem fenyítette, csak tőlem kértek elnézést. Szerencsére az én kutyám nem sérült meg, és ő nem támadott, csak védekezett. Egyszer normális vele a boxer, aztán legközelebb bevadul. Több kutyának is nekiment már.
6. 298b15dfdd (válaszként erre: 1. - F28ef45e80)
2012. aug. 19. 16:42

Póráz,nagytestű kutyánál szájkosár is kötelező,függetlenül,hogy harap-e ?


Simán fel lehet jelenteni.

2012. aug. 19. 15:59

Én teszek a törvényekre,ha az én szelid,ember és kutyaszerető,játékos lakótársamra (kutya )

Egy ilyen szabadon kószáló fenevad támadna minimum a gerincét törném,de a gazdája is 8 napon túl gyógyulna.Kiváncsi lennék menne e panaszkodni,vagy tartana e ilyen fenevadat.

4. janos53 (válaszként erre: 1. - F28ef45e80)
2012. aug. 19. 15:22
Igen, az állatvédelmi törvény kimondja, hogy kutyát csak pórázon szabad sétátatni.amennyiben harapós a kutya, szájkosár kötelező!!
3. Nívea (válaszként erre: 1. - F28ef45e80)
2012. aug. 19. 15:20
Fel! Mivel kötelező a szájkosár és a póráz használata is :)
2012. aug. 19. 15:20

Ha valóban rátámad más kutyára, netalántán emberre, és azt bizonyítani is tudod, fel lehet.

Sajnos ennyi. :(

Ezután ha a bíróság megítéli, vagy van sérült, el altathatja az állatorvos a kutyát, viszont ez után sem biztos, h nem lesz egy másik vad kutyája az embernek... :/

2012. aug. 19. 15:15
Feljelenthető-e az a kutyatartó, akinek a kutyája rendszeresen más kutyákra támad, és szájkosár, valamint póráz nélkül van sétáltatva?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook