Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyások segítsetek légyszi!! Lehet, hogy egy kutyus nem szeret játszani inkább lustább? fórum

Kutyások segítsetek légyszi!! Lehet, hogy egy kutyus nem szeret játszani inkább lustább? (tudásbázis kérdés)


1 2
2022. ápr. 21. 12:36
Mi örököltünk egy Rotot 2 évesen. Kb. Fél év kellett mire megbízoott bennünk. Adj neki sok időt. Ne erőltesd. Meg lesz az eredmény. Sok sikert.
47. lilimia (válaszként erre: 45. - Casia)
2010. júl. 30. 18:32

Gondolom te is meglepődtél első alkalommal :D Én annyira ledöbbentem, hogy még megkapaszkodtam benne :D

Kutya nélkül tényleg nem élet az élet annak, akinek volt már szerencséje egy szeretetgombóccal együtt élni!

46. t.Ili
2010. júl. 29. 22:17

Sziasztok!

Mi is rongyozunk az ujfoundlandimmal.

Nagyon szereti.Közben morog is,hogy ő milyen vad,és miért akarom én azt elvenni?akkor elfordulok,hogy akkor nem is játszok veled,de ott sündörög,hogy húzzam,na.Viszont szivesen labdázik is.

Szerintem,ha 4 éves a kutya,és nem veled nőtt fel,nagyon nehéz dolgod lesz.Ő már felnőtt,lehet senki nem játszott vele.Parancsra hallgat.de a játékkal nem tud mit kezdeni.Vigyázz a rongyozással,mert még nem bízik benned,a rongyot a sajátjaként tudja,mint egy csontot,nehogy megharapjon!

Jobb lenne,előbb csak sétálgatni,kézből etetni,fésülgetni,fürdetni.

Adj neki abból amit te eszel.pl.pogácsa,párizsi,hagy érezze,hogy társ vagy.

Sok sikert!

45. Casia (válaszként erre: 31. - Lilimia)
2010. júl. 29. 21:26
Hehe, enyém is 33-35 kg között van, és én is a ráfekvős módszert alkalmazom, ha pl doki jön vagy új nyakörv. És igen, én is körbelovagoltam már az udvart, mivel csak 47-48 kgt nyomok (jobb napokon). :P Amúgy tényleg buli az élet egy kutyával!! Nélküle meg nem élet. ;)
2010. júl. 29. 21:24
bocs az elején félreolvastam , szóval egy négy éves kauval azért óvatosan játszanék, fel kell mérni milyen a természete. Nem akarok ünneprontó lenni, de ők azért nem játékkutyák. Arra vigyázz, hogy a tudatositsd benne, hogy te vagy a főnök. Sok sikert
2010. júl. 29. 21:22
Na léptem játszani :)
42. lilimia (válaszként erre: 40. - H.Ancsi)
2010. júl. 29. 21:22
Nem vagy szőke, csak szimplán bambaaa :D :P
41. lilimia (válaszként erre: 39. - Krisztina:))
2010. júl. 29. 21:21
Várjuk a beszámolót!
40. H.Ancsi (válaszként erre: 14. - Lilimia)
2010. júl. 29. 21:19
jó van na, szőke vagyok:)
2010. júl. 29. 21:17

Köszi mindenkinek!

Jó éjt!

majd írok mire haladtunk!:D

2010. júl. 29. 21:13
Imádni fog, csak türelem! :)
37. lilimia (válaszként erre: 35. - Krisztina:))
2010. júl. 29. 21:12
Biztos úgy lesz :)
36. lilimia (válaszként erre: 34. - 8915ea1f00)
2010. júl. 29. 21:11
Próbáltunk mindent, de betokozódik neki :(. Az alap probléma az, hogy egy éves koráig moslékkal, romlott ételekkel etették, így az emésztése totál felborult, meg egyértelműen állandóan ment a hasa, és soha nem ürült neki. több orvosnál is voltunk, mind azt tanácsolta, hogy havonta nyomjuk ki neki.
2010. júl. 29. 21:08
Hát azt szeretném,hogy imádjuk egymást!
34. 8915ea1f00 (válaszként erre: 31. - Lilimia)
2010. júl. 29. 21:06
A bűzmirigy begyuladását megelőzheted, ha száraz, vagy piritott kenyeret adsz neki, valamint csontott ezeknek az a célja, hogy a mirigyet tisztántercsa pucolja!!!!!!!!!
33. lilimia (válaszként erre: 32. - Krisztina:))
2010. júl. 29. 21:05
Jó szórakozást hozzá! Iszonyat nagy buli tud lenni :D Én imádok a kuttyjaimmal játszani, akármilyen feszült is vagyok, ők képesek felvidítani, ellazítani, és a végén őrületes csoportosegymáshegyénhátános buli lesz belőle :D Nagy élmény még ennyi év után is!
32. Krisztina:) (válaszként erre: 29. - Lilimia)
2010. júl. 29. 21:01
Ez nagyon jó köszönöm,holnap ki is próbálom!Köszi
31. lilimia (válaszként erre: 28. - Krisztina:))
2010. júl. 29. 21:01
Az én labradorom 33kg. Amikor ki kell nyomni a bűzmirigyét, és épp be van gyulladva, rá szoktam feküdni, hogy ne mocorogjon. Az 56kilómat olyan simán kiemelte múltkorában, hogy csak pislogtam, hogy most mi van :D Szóval lényegtelen ki hány kg :D
30. 8915ea1f00 (válaszként erre: 27. - Krisztina:))
2010. júl. 29. 21:00
Igen ugy szoktak rongyozni akutyákkal, és nem vadítod el vele. Nekem rottijaim vannak, ök is szeretnek igy játszani, de azt is szerettik, ha birkozok velük. Még azt is megengedik, hogy kisebb gyerekek lovagoljanak rajtuk. Ha rongyozod arra figyelj, ha huzza a gongyot akkor sikerélmény kel neki, ezért el kell engedned a rongyot, de csak akkor ha erősen húzza, utána meglehet probálni ujra elkapni a rongyot és húzni!!!
29. lilimia (válaszként erre: 27. - Krisztina:))
2010. júl. 29. 20:59
Igen, így gondolom. Nem, nem teszi vaddá. A lényeg, hogy te szabd meg a játék kezdetét, és a végét. Ekkor légy határozott, de játék közben felszabadult. Jó bizalom-, és kapcsolatépítő még, ha képből eteted.
2010. júl. 29. 20:56
Ja és kb.80kg és én meg a fele majdnem!:D
27. Krisztina:) (válaszként erre: 26. - Lilimia)
2010. júl. 29. 20:55

A törölközőt úgy gondolod,hogy ő is húzza a szájával én meg a kezemmel?

Úgy nem elvadítom?

26. lilimia (válaszként erre: 23. - Krisztina:))
2010. júl. 29. 20:52

Ahha! A kauk nem szeretnek annyira apportozni, inkább húzódzkodni. Keress egy rossz törölközőt, vagy rongyot, csavard össze, és barátkoztasd meg vele. :)

Ismerősömnek is kauja volt, 6 éves koráig nem játszott, aztán mondtam hogy ők inkább ezt a fajta játékot, meg a birkózást szeretik.

25. Gine (válaszként erre: 17. - Lilimia)
2010. júl. 29. 20:51
:D
24. Gine (válaszként erre: 16. - Krisztina:))
2010. júl. 29. 20:50

Nem biztos,várj még pár hetet.Elszakították a gazdijától,új a hely...meg kell,hogy szokjon Téged,most bánatos még,nem érti,hogy mi is történik.Legyél Vele minél többet!!


Én nyaralni mentem el,a kutyimra a tesómék vigyáztak,s mikor hazajöttem,nagy örömködésre vártam,erre még rám sem nézett,úgy megsértődött!Tesóm mondta,hogy Nála meg nyüszögött folyton,pedig jól ismerte

2010. júl. 29. 20:46

Botot is dobáltam neki,meg kislabdát

De elgurult előtte követte a szemével aztán elfordult!

2010. júl. 29. 20:44

Jogos a játék dolog...

Milyen játékokkal próbáltál vele játszani?

21. lilimia (válaszként erre: 19. - Krisztina:))
2010. júl. 29. 20:43
Valószínű azért, mert a párodat erősebb egyéniségnek érzi. A kutyák akkor teljesednek ki, ha a gazdik az alfák. Csak akkor érzik magukat annyira biztonságban, hogy lazítani tudjanak.
20. 8915ea1f00 (válaszként erre: 5. - Krisztina:))
2010. júl. 29. 20:43
Azt tudnod kell, hogy ennek a fajtának nem ez a természetes környezete, a hideg helyekhez alakult ki szervezete, szörzete. Itt nálunk a jelenlegi meleg helyzet miatt egyébként is lustábbak, de a környezet változása is okozhat ilyen tüneteket. Tanácsolni csak azt tudom, legyél türelmes megszokja a helyét, utána majd mozgékonyabb lesz, ha porázon tudod sétáltatni, akkor a mmenet tempojának növelésével is lehet szoktatni a mozgásra. Valamint probáld megtalálni azt a játékot, ami legjobban felkelti a figyelmét, ez lehet hanggal járó játék is!!!!!
19. Krisztina:) (válaszként erre: 15. - Lilimia)
2010. júl. 29. 20:40

Szeretgetem meg állandóan megyek le hozzá de nem is hallgat rám annyira,páromra meg igen!

Nekem pacsit se nagyon ad neki meg egyből persze!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook