Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya ínszalag műtét fórum

Kutya ínszalag műtét (beszélgetős fórum)


1 2 3
13. szuszuek (válaszként erre: 6. - Sulawesy)
2010. okt. 14. 19:30

szia!

örülnék ha megírnád privibe a doki nevét !

köszike

12. szuszuek (válaszként erre: 6. - Sulawesy)
2010. okt. 14. 19:22
hú ez nem semmi!
2010. okt. 14. 19:21

hát mi is Pestre megyünk műttetni,Dr Kendik Józsefhez!


Állítólag nagyon jó szakember!

a műtét maga mennyi idő kb?

10. yoya (válaszként erre: 6. - Sulawesy)
2010. okt. 14. 19:21
Atyaég,ez nem semmi!!!!! :O :((
2010. okt. 14. 19:17

Nekem is volt rövid ideig dobermann kutyám, de ő valahonnan megszökött és nálunk egy darabig maradt, de neki semmi baja nem volt. Kedves 8. hozzászóló sajnállak, hogy így jártál szegénykével neki is mielőbbi felépülést kívánok. A miénk átkerült egy

ismerőshöz aztán magától elpusztult.

Üdv.Ágnes

2010. okt. 14. 19:11

Nekem egy dobermannom volt és egy autó ütötte el a zebrán, mert engem védett meg. Szilánkosra tört a jobb hátsó lába( igaz ez nem inszalag műtét)

De nekünk 80 ezer volt baráti áron, plusz a gyógyszerek. Annyi talán a kapcsolat a kettőnél, hogy nekünk a csont el kezdte nyiszbálni a szalagot és azt is varrni kellett, ami viszont rövidebb lett, tehát a kutyim élete végéig sántikált. Ez nem azt jelenti hogy a tied is fog!

De arra készülj fel, hogy ez lelkileg nem lesz kis feladat. Nekem az altatástól epilepsziás lett és maga az a látvány is amikor altatásból ébred fel...borzasztó volt.

És nem állhatott rá a lábára, törülközőt, volt hogy sálat húztam át a hasa alatt és emeltem az 50 kg-os kutyát miközben sétált.


Sok erőt és gyógyulást kívánok és egy jó orvost!

7. yoya
2010. okt. 14. 19:08

Két kutyámnak is volt ilyen műtétje, az egyiknek "csak" 1, a mostaninak mindkét hátsó lábában egyszerre szakadtak el a szalagok + a csontjai is szétcsúsztak. Egy év alatt műtötték 2x úgy, hogy alkalmanként 2 műtétet csináltak rajta, a szalagokat, ill. a csontjaiba tettek csavart, fémlemezt, drótokat, az utolsó műtét alkalmával pedig kiszedték ezeket belőle.

Hát mit mondjak, engem nagyon megviselt, én biztos belehaltam volna ennyi macerába, ő nagyon könnyen átvészelte, igaz az első éjszaka elég gáz volt, de utána semmi probléma nem volt vele. 10 nap múlva varratszedésre mindig gyönyörűen sétált a saját lábán.

Ne aggódj, nem lesz semmi probléma! :)

6. Sulawesy (válaszként erre: 1. - Szuszuek)
2010. okt. 14. 18:59

Én nagyon szívesen mesélek róla, a rossz és a jó dolgokat is.

Nekem egy magyar vizslám van és azt mondták sportsérülés. De akkor az elején kezdem.

Sántikált elvittem dokihoz 17.000 forintért elaltatták megröntgenezték majd mondták ez ízület, kap gyógyszert rá.

Egy fél év múlva sem javult.

Állatorvos ismerősünk ajánlott egy ha nem a legjobb ortopéd dokit ezen a területen.

Megvizsgálták Fülöp urat és azt mondták szalagszakadás van a bal hátsó lábában. Egyeztettünk időpontot el is vittem meg is műtötték. Ez a gyógyszerekkel együtt amit utána kellett szednie majd 100.000 forint volt. ÁÁÁ nem ment ilyen simán semmi, írd és mond a bal hátsó lábában volt szalagszakadás és a jobb hátsó lábát műtötték meg!!!!!!!!!! Fülöpöt két hétig ölbe vittem le (akkor még Budán laktam) a 6. emeletről!! Ha épp nem volt lift... Talicskáztam vele, éjjel forgattam mert nem tudott egyedül megfordulni. Otthon voltam két hétig.

A doki már nem volt bent műtét után ezért azzal ordítottam aki az utamba jött a kórházba! Tajtékoztam, dühös voltam.

MÁsnap a doki már egy higgadtabb Klaudiával beszélt. Ott megegyeztünk én semmit nem vagyok hajlandó ezek után fizetni. A röntgenek, a másik műtét ami ugyebár az első lett volna, a varratszedés mind-mind ingyen volt. Én megmondtam neki, hogy ha valamiért fizetnem kell, akkor mehetünk műhibaperezni, mert van ilyen állatoknál is. Beszéltem ügyvéddel is, minden papír amit kaptam a bal lábáról szól, még a számla is... csak épp nem az volt megműtve.

Ha érdekel hol műtötték privátban megírom és a doki nevét is. Itt nem, mert a tekintélyét, tudását nem vonom kétségbe, csupán elmagyaráztam neki, ne vállaljon sokat ha nem bírja. Műtét előtt egy perc ellenőrizni:

Vizsla? - Vizsla!

Bal hátsó? - Nem jobbhátsó, na akkor csere....


A műtét maga nem vészes dolog, hamar felgyógyult, nekünk azért volt rossz, mert egyik hátsó lábát sem tudta terhelni... :S

5. 0c49369de6 (válaszként erre: 4. - Szuszuek)
2010. okt. 14. 18:39

Egy rokonnál volt ilyen eset, a kutyusuk rosszul ugrott át valamit, s szalagszakadása lett. Úgy tudom pesten műtötték meg szegényemet, s nem egy fiatal kutyusról volt szó, 10 körül. Szépen felépült belőle. 16 évesen húnyt el, el kellett altatni, mivel elég sok problémája volt szegénynek.. :(

Ne aggódj, minden rendben lesz.

A mi németjuhink idén lesz 10 éves, olyan kis szeleburdi, mindig meghúzza a lábát, s sántikál, azt hiszi tini még...

2010. okt. 14. 18:29
nem tudjuk,hogy sikerült neki ezt összehozni,udvaron játszott!egyszer csak elkezdett a lába lógni :S
2010. okt. 14. 17:56
Hosszas felépülés lesz, általában min. 6 hét, amíg elkezdi normálisan használni a lábát.
2010. okt. 14. 17:44
Ó szegényke,hogy sikerült neki ezt az attrakciót végrehajtania???
2010. okt. 14. 17:25

sziasztok!

érdeklődnék,hogy valakinél volt e már ilyen,és hogy mire kell számítanom!

nekünk egy francia bulldogunk van,és hétfőn műtik,mert elszakadt a hátsó jobb lábába a szalag!

kivagyok készülve teljesen!

nem beszélve a költségekrül,ami 50-60 ezer forint!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook