Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya és macska összeszoktatása - hogyan? fórum

Kutya és macska összeszoktatása - hogyan? (beszélgetős fórum)


12. Nagyonorsi (válaszként erre: 11. - D62762eb79)
2011. jún. 20. 12:15
Köszönöm, így fogok tenni, gondoltam, h idő és türelem.... Rem sikerülni fog... :)))
2011. jún. 20. 12:13

hogyan tovább? szép lassan...

emlékeim szerint egy 10 hetes macska még annyira apró, hogy járni is alig tud, inkább csak botladozik. az teljesen természetes, hogy a kismacs morog a kutyára -- és legalább most már biztos, hogy jó a látása:)

adnék még neki egy-két hetet. addig megpróbálhatod, hogy kézben kiviszed a macskát, a kutya reakcióit figyelve közelebb nyújtod hozzá-- ideges lesz, de ez nem baj. aZT IS LEhet, h leteszed a kismacsot, és mellette guggolsz, véded a kezeddel, miközben a kutya megszagolgathatja. a lényeg, hogy figyeld a kutya reakcióit, mert a farokcsóválás nem mindig a szeretet jele:/

2011. jún. 20. 12:00

Sziasztok!

Sziasztok! Állatbarát segítségét kérném!!!!

Van egy befogadott 1 év körüli kutyánk, tegnap hoztunk egy 10 hetes kiscicát. Segítséget kérnék, hogy hogy szoktassam össze őket. Családi házba, kutyus kint van és azt szeretnénk, ha a cicus is kinti lenne, persze most még bent van.... Ma reggel megmutattam őket egymásnak az ablakon keresztül. A kutya csóválta a farkát és nyüszített, a cica morgott.... hogyan tovább????

2010. aug. 31. 15:16
Etesd őket valahogy külön, legyen a macskáknak is biztosítva az evés. Akkor nem valószínű, hogy elmennek. Kölök kutyával szerintem hamar összeszoknak
8. Regina005 (válaszként erre: 7. - D62762eb79)
2010. aug. 31. 15:10
De, egyszerre, csak a kutyi kb fél perc alatt felporszívózza a kajáját, rágás nélkül és már rá is veti magát a macskákéra. Viszont elzárni meg nem tudom, mert nincs hova. És ha látja, hogy vhol még kaja van, nem lehet lefoglalni játékkal.
7. d62762eb79 (válaszként erre: 5. - Regina005)
2010. aug. 31. 12:06
de hát miért nem viszed arrébb a kutyát? nem egyszerre eteted őket?
6. Regina005 (válaszként erre: 4. - Rozália)
2010. aug. 31. 11:58
És a cicák nem szöktek el? Én ettől félek, hogy a kutya miatt nem jönnek többet haza.
2010. aug. 31. 11:57
Köszi. Szóval akkor azt mondjátok, nem lesz gond. Kicsit para még nekem az is, hogy a kutyim mindig fel akarja szippantani a macsekok kajáját is. A macskák alig mernek odajönni enni és közben is folyton fújnak a kutyára, így kb 5x annyi ideig tart az etetés.
2010. aug. 31. 08:39

Nekem 8 hónapomba telt, amíg a 9 éves német juhászom elfogadta a két cicát, akiket tavaly júniusban vittem haza. Addig a kutyának nem volt tilos a macska és nem is tartottunk macskát. De még így is sikerült őket összeszoktatni, türelemmel, kitartással.

Igaz, nálad fordított a helyzet, itt a macskák vannak otthon, a kutya a jövevény.

2010. aug. 31. 08:10
Ugyanez volt nálunk is. Féltettem a yorkikat a macsektól. Barátok nem lettek, de elvannak egymás mellett.
2010. aug. 31. 07:49
nagyon hamar megszokják egymást. semmi különöset nem kell tenned, az idő megoldja. (ugyanilyen helyzetben voltam)
2010. aug. 31. 07:43
Sziasztok! Van 2 felnőtt kandúrom és most hoztunk egy 8 hetes magyar vizsla kölyköt (kan). Szeretném, ha jól kijönnének egymással, de idáig az a helyzet, hogy a kutyus szeretne ismerkedni (ahonnan elhoztuk, ott is volt macska), a cicák viszont fújnak és elhúzódnak. Attól félek, a macskák elvadulnak tőlünk. Volt valakinél hasonló szitu? Ti hogy csináltátok az összeszoktatást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook