Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Két kutya összeszoktatása fórum

Két kutya összeszoktatása (beszélgetős fórum)


17. vicki78 (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2012. aug. 14. 13:45
Sajnosnem tudom,de szerintem még fiatal.Nagyon játékos,barátkozós.
16. andi6020 (válaszként erre: 14. - Vicki78)
2012. aug. 13. 23:10
A kan is öreg?
2012. aug. 13. 23:08

Mivel különböző neműek, jó eséllyel elfogadják egymást. Fontos, hogy mindkettővel foglalkozzatok együtt és külön-külön is, hogy ne legyen féltékenység. Főleg a már ott lakóval kell többet törődni, hogy ne tartsa "betolakodónak" a másikat, különben nem fogja elfogadni.

Mindemellett némi nemű rivalizálás mindenképp lesz majd, hiszen falkaállatról van szó, tehát egyikük előrébb kell legyen a rangsorban. Ezt maguk között kialakítják és tiszteletben is kell tartani.

14. vicki78 (válaszként erre: 13. - Bea0124)
2012. aug. 12. 20:48
Ezért nem szeretnénk mi sem.Majd valahogy megoldjuk,addig külön lesznek:-)
2012. aug. 12. 00:16

Jó lehet hogy nálatok nem,de nálunk az idős kutyánk már nem tud teherbe esni,még vérezdni sem vérez már.

Én egy idős kutyát nem bántanék ilyennel.

2012. aug. 11. 18:52

Nagyon nagyon köszönöm hogy ennyien írtatok!!!!!!Megnyugtatóak a kilátások:-)Igen amiénk a snaci,és picit nagyobb a másiknál.Az ottani kutyával már megbarátkoztam,pedig egyszer találkoztunk:-) Nagyon barátságos,körbeugrált,mintha rég ismernénk egymást:-)

Anyu nem akarja már ivartalanítani a kora miatt,nagyon félti.Gondolkodtam a fogamzásgátlón én is,de ahogy andi6020 Te is írtad veszélyes....de lehet kénytelenek leszünk.Sajnos az előző cicám valószinű a gyógyszertől lett rákos....A mostani cicáim,mind a kettő ivartalanítva van.Velük nem lesz gond,mert ők szobacicák:-)

2012. aug. 11. 16:16
Nekem egy 4éves szuka mellé jött egy kan kölyök, a mai napig imádják egymást.Bár azóta a kan lett a dominánsabb.Néha a szuka tudtára adja de sosem bántja.
2012. aug. 11. 15:35

"Nem veszélytelen módja az ivarzás megelőzésének a hormontartalmú injekciók vagy tabletták beadása. Ezek - különösen kutyáknál - felboríthatják a hormonális egyensúlyt, és esetenként gennyes méhgyulladáshoz, a méhnyálkahártya cisztás-gennyes elváltozásához, esetleg tumorképződéshez vezethetnek, ezért tartósan maximum 2 évig szabad alkalmazni, majd azt követően vagy elletni kell az állatot, vagy 1-2 évig újból engedni az ivarzást, illetve meg kell fontolni az ivartalanítást."

"Az ivaros szukák nagy része valamilyen nőgyógyászati betegségben pusztul el. Gennyes méhgyulladás, különböző ivarszervi daganatok és áttétjei. Ha hormonális fogamzásgátlót adsz neki, akkor az jelentősen megnöveli az ilyen betegségek kockázatát. Ha viszont ivartalaníttatod, akkor azzal több legyet is ütsz egy csapásra. Először is megszűnik a hormontermelés, tehát az ösztönei sem fogják párosodásra késztetni. Másodszor kipakolják az ivarszervek nagy részét (petefészek, méh), amik ezek után értelemszerűen már nem tudnak megbetegedni. Harmadszor pedig mentesülsz az évenkénti két tüzeléstől és a nem kívánt almok veszélyétől."

"A kan kutyák pedig a prosztata-rendellenességeket kerülhetik el az ivartalanítás segítségével. A műtéttel megakadályozhatjuk fertőzések, gyulladások kialakulását az ivarszervekben. Emellett bizonyos viselkedésbeli problémákat is kiküszöbölhetünk, de legalábbis enyhíthetünk rajtuk, ha ivartalaníttatjuk a kutyát. Ilyenek: az elszökés, kószálás, a különböző helyek és bútorok folyamatos megjelölése, az agresszió, illetve a párzást utánzó viselkedés a gazdi és a vendégek lábszárának igénybe vételével."



Bocsi, egyszerűbb volt másolni, mint írni.

2012. aug. 11. 11:58

Szia nekünk a fiú kutyánkhoz jött lány nagyon jól megvoltak,megvannak!Azt tudni kell hogy nincs nagy korkülönbség köztük.

Én mindenképp pórázzal próbálnám először ismertetni mindig kicsit többet engedni,úgy is látszik hogy hogy reagálnak.Ha gond van egyszerűbb szét választani őket!

Méretileg nagyjából egyeznek?(bocsi de nem tudom most hirtelen melyik a snaucer de azt hiszem az is kb akkora.


Nem hiszem hogy probléma lenne csak türelem kell.

8. farefelice (válaszként erre: 1. - Vicki78)
2012. aug. 11. 11:58

Valóban úgy van, hogy kan és szuka esetében nem szokott probléma lenni.

Foglalkozzatok a két kutyával sokat. Egyszerrel, közös labdázás, közös séták. Szokják azért egymást, főleg, hogy ha a tiéd féltékenyebb típus. :)

Szerintem nem lesz gond. :)

7. farefelice (válaszként erre: 6. - Poly13)
2012. aug. 11. 11:51

Olyan fajta kutya, hogy harci kutya????? Olyan nincs!!!!!! Nevelés kérdése minden. Nekem is "harci kutyám" volt (a sok hozzá nem értő véleménye szerint), de neki mindegy volt, hogy kan vagy szuka, imádta az összeset. Soha(!) semmilyen probléma nem volt abból, hogy milyen fajta kutya. Viszont egy spániel állandóan harciaskodott volna vele.

Szerintem el kellene felejteni ezt a harci kutya dolgot! Nevelés kérdése minden.

2012. aug. 11. 11:46

Ha a már ott lakó kutyával te kijösz, ismer és elfogad falkavezérnek, akkor semmi gond nem lesz,

a te kutyád egy kicsit meg lesz szeppenve valószínúleg az új környezet miatt, addig amíg "be nem járja" visszafogott lesz, a másik, mivel a tied lány nem lesz ellenséges a fogadó kutyus, kivétel, ha olyan fajta.(harci kutya).. akkor viszont a kenel a megoldás.

Nem muszály ivartalanítani, van nekik is fogamzásgátló gyógyszer, amikor szükséges, az állatorvos kiírja, nekem ilyet a szomszéd kutya kapott, és 14 évet élt,féltették a műtéttől..

Náluk fordítva volt, a lányhoz jött a fiú...

2012. aug. 10. 23:01
Egy kicsit megnyugtató,amit írtál.Remélem úgy lesz.
4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Vicki78)
2012. aug. 10. 20:25
Kan és szuka elvileg jól elvan egymással. Persze az ivartalanítást nagyon ajánlom.
2012. aug. 10. 20:15
Sziasztok!Szeptemberben fogok költözni,és ahová megyünk,van a közös kertben egy barátságos középtermetű fiú kutyus.Anyukám kutyusa lány snaucer keverék 9 éves.Van valakinek hasonló tapasztalata,hogy kijönnek-e vagy sem?Vagy,hogy hogy kezdjük az ismerkedést:-)Lesz egy kenel a már ott lakó kutyusnak,de nem végleges,csak hogy az elején biztos ne legyen gond.Ja a mi kutyánk lány,és nagyon féltékeny sajnos.Köszi előre is!!!
2012. aug. 10. 20:12
Mi a kérdés?
2012. aug. 10. 20:06
Két kutya összeszoktatása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook