Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortol ehet a baba turot, sajtot? Milyen formaban? fórum

Mikortol ehet a baba turot, sajtot? Milyen formaban? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 24. 22:53
Na de milyen sajtot? kocka sajt? (TG) trappista? juh/kecskesajt?
11. ani001
2011. jan. 5. 13:00
7-8 hósan adhatod neki, túrót, kefírt, joghurtot, tejet 15 hósan adtam neki először. Joghurtot natúrt vegyél én egy kis tört gyümölccsel kevertem össze és úgy adtam neki oda.
10. Avaril
2011. jan. 5. 12:51

Mi lenne ha a saját ösztöneitek és érzéseitek után mennétek picit megkóstoltatjátok Vele aztán ha nem ízlik Neki akkor nem adod. Szerintetek 200 éve is ekkora ugye csináltak ebből??

Nem hiszem. És fele ennyi allergiás felnőtt nem volt.

A most elterjedt étel allergiát a rengetek E és mű adalék meg módosítószer okozza amit a szervezetünk méregként érzékel és ezért vált ki allergiát.

9. Kiccsillag29 (válaszként erre: 5. - Kathlee)
2010. márc. 2. 11:41
Én is így hallottam egyszerűen meg áll az eszem az egyik ezt monja a másik azt na ebből válasz!!!És tud jól csinálni valaki tud egy biztos forrást írni ami tényleges???
8. Kiccsillag29 (válaszként erre: 6. - Pirosalma)
2010. márc. 2. 11:39
Ezt nem hiszem el mindenki mást mond:(
2008. jún. 14. 21:07
Sajt,túró mehet 7-8 hótól,tej 1-1,5 éves kor után.
2008. jún. 14. 19:50

Sziasztok!


Kathlee! Majdnem jól tudod:-) Sajt, túró 8 hónapos kortól, tej, kefír, joghurt 1 éves kortól.


(Ez a bennük lévő eltérő fehérjefrakciók miatt van, a sajt és a túró nem tartalmazza a savót, és így a savófehérjéket sem, amik allergizáló hatása igen nagy.)

2008. jún. 14. 19:43
Én úgy tudtam, hogy sajtot, túrót, kefírt 8 hónapos kortól. Tejet 1 éves kor után. De lehet, hogy én tudom rosszul.
4. fahéjbarna (válaszként erre: 3. - Fahéjbarna)
2008. jún. 14. 19:13
Ja, és régen úgy írták a szakkönyvek, hogy a túróval "komplettáljuk" a főzeléket, tehát a túrót áttörve főzelékfélékhez adva lehet adni a picúrnak...
2008. jún. 14. 19:11
Szerintem leghamarabb a túrót lehet neki adni, mert sokkal könnyebb megemészteni, mint a tejet, a sajttal szerintem jobb várni (főként, hogy sok sajtként árult cucc még tejet se nagyon látott). Bár azt mondják, egy éves kor alatt nem szabad tehén tejet adni a babáknak - semmilyen formában....
2008. jún. 14. 19:11
Én úgy tudom, hogy egy éves kor előtt tejterméket nem lehet. Sajtot szerintem először reszelve.
2008. jún. 14. 19:08
Mikortol ehet a baba turot, sajtot? Milyen formaban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook