Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem fórum

Külföldön tanul/tervez tanulni a gyerekem (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
471. Chelsey (válaszként erre: 464. - Levia)
2021. febr. 8. 18:51

Látod, erre nem is gondoltam volna, hogy pont az fogy el a leghamarabb. :)

Majd kíváncsi lennék - ha már valamennyire belelát -, hogy milyen körülmények között tanítják ezt Bécsben, milyen cégek, milyen rendszereket bocsátanak rendelkezésre a diákoknak...

470. levia (válaszként erre: 467. - Virgilius)
2021. febr. 8. 18:42
Mi anno Szegeden első félév előtt megkaptuk a teljes 10 féléves órahálót. Rémüldöztünk is rendesen, mi mindent kett megtanulni, begyakorolni. A tárgyak nevét se feltétlen értettük. :-))
469. levia (válaszként erre: 468. - Levia)
2021. febr. 8. 18:34

A STEOPig könnyű ilyen szempontból a menet, ott elvileg nincs létszámlimit, valahova mindenki bejut.

Aztán már lehet tudni, hogy mely tárgyakkal folytatódik a képzés és kiadnak egy terminust is, hogy a tárgyak előadásaira a hét melyik napján mikor kerül sor.

Árnyalja a képet, ha egy tárgyat két prof is tanít. Akkor a profcheck funkcióval először érdemes megnézni a tanári értékelést.

Ezt követően meg kell nézni a férőhelyeket és a csekkolni, minek van valamilyen előzmény feltétele.

Ezek ismeretében a diák kezdhet tetrisezni. Érdemes legalább 3-4 verziót felállítani és a regisztrációt -ha nyílik az ablak- a legszűkebb keresztmetszet tárggyal kezdeni. Nálunk a SAP volt most ilyen.

És fontos a kiváló netkapcsolat is! Meg a gyakori frissítés. :-)

468. levia (válaszként erre: 466. - Akinomuj)
2021. febr. 8. 18:16
Milyen titkot?
467. virgilius (válaszként erre: 465. - Levia)
2021. febr. 8. 18:09
Nem nem. De mar anno nekunk sem volt.
466. akinomuj (válaszként erre: 459. - Levia)
2021. febr. 8. 18:04

Oszd meg velünk a titkot!

Szükségünk lesz a tudásra!

465. levia (válaszként erre: 462. - Virgilius)
2021. febr. 8. 17:57
Elsőben még volt órarend, nem? Vagy akkor is a gyorsaságon múlt?
464. levia (válaszként erre: 463. - Chelsey)
2021. febr. 8. 17:56

10 tárgy közül lehetett most választani, tehát azért volt opció, de a ráépülősöknél nagyon nem mindegy a sorrend.

Az vállalatirányítási informatikai rendszerek tárgy volt a legkapósabb.

463. Chelsey (válaszként erre: 461. - Levia)
2021. febr. 8. 17:46
A lényeg, hogy neki sikerült, nektek úgyis ez a legfontosabb.:) A többieket meg legfeljebb sajnáljuk, biztosan sokan igyekeztek még, de ez egy ilyen sajátos szitu. Gondolom, okuk van rá, hogy miért így szervezik.
2021. febr. 8. 17:44
Ez amugy az elte pszin se sokkal jobb.
461. levia (válaszként erre: 460. - Chelsey)
2021. febr. 8. 16:52

Meg. Szerencsére előre készült, volt 4 féle terve. 14:01-re felvette mind a hat tárgyát.

Ez is egyfajta diákszelekció.

460. Chelsey (válaszként erre: 459. - Levia)
2021. febr. 8. 16:33
Az mekkora szívás! De ezek szerint a lányodnak megvannak a tárgyak, amiket szeretett volna, ugye?
459. levia
2021. febr. 8. 15:46
Tárgyfelvétel. Szinte csoda, hogy sikerült az A terv. 32 másodpercen belül már elfogyott 176 hely a 180-ból az egyik tárgyból. És most online oktatásról van szó. Durva.
458. levia (válaszként erre: 457. - Virgilius)
2021. febr. 3. 20:52

Fél évig ment a kacérkodás nálunk is egy hiperklassz müncheni képzéssel.

"The program combines management studies (70%) with courses in engineering or natural sciences (30%) with approximately 55% of courses in German and 45% in English."

457. virgilius (válaszként erre: 455. - Somam)
2021. febr. 3. 20:20
Amúgy a Müncheni psziben a legjobb a fentebbi lista alapján a németek közül, sőt egész Európában. Persze nem az a fő szempont, hogy a lehető legjobb helyet pályázza, mert nyilván mindenki azt pályázza, és így elég nehéz lehet elcsípni. :) Csak mint érdekesség.
456. virgilius (válaszként erre: 454. - Somam)
2021. febr. 3. 20:15
Hm, egy haverom is akkor volt Amszterdamban fél évet :))) Hm. Ő egy költő. Nem lehet, hogy találkoztatok?
455. Somam (válaszként erre: 453. - Virgilius)
2021. febr. 3. 20:13

Mondjuk egy Berlin, vagy egy Heidelberg (orvosi, talán pszicho ) baromi jó helyek!

Van ismerős a Müncheni Egyetem építész karán - most ősszel kezdte alapszakon.

A németeseknek pedig baromi motiváló menő együttes ( a nagylányom miattuk választotta a németet, mint második idgeen nyelvet a gimiben): AnnenMaiKantereit (szuper dalszövegek!)

454. Somam (válaszként erre: 409. - Virgilius)
2021. febr. 3. 20:10
Sziasztok, picit off topic, de aki Erasmust tervez, annak egy jó ki szórakoztató film (igaz még a 90 es évekből ), lehet együtt nézni a gyerkőccel: "Lakótársat keresünk" (francia srác Barcelonában) . Főleg az első rész (trilógia lett belőle) releváns egyetemista Erasmusosoknak (én anno még 1995-ben TEMPUSszal voltam az Amszterdami Egyetemen fél évet , imádtam a filmet , de a tavaly érettségizett nagylányomnak is baromira tetszett ) .
453. virgilius (válaszként erre: 452. - Kris0111)
2021. febr. 3. 17:52
OK, akkor viszont annyira nem vészes talán a dolog. Most épp azon puffog, hogy miért akarom, hogy német nyelvterületre menjen, hagyjam már ezt a mániámat, utálja és pont. :))) Én meg azon erősködöm, hogy nyelvvizsga... :)))
452. Kris0111 (válaszként erre: 446. - Virgilius)
2021. febr. 3. 17:14

Valóban nem kell semmi konkrét téma :)

Csak annyi hogy mégis miért szeretne oda menni, miért pont arra a szakra..


Csak mi szülők gondoljuk túl :)

451. Chelsey (válaszként erre: 450. - Levia)
2021. febr. 3. 15:40
Köszi! Rémlett, hogy egyszer már átfutottam és egyelőre nem ez az irány, ami körvonalazódik. De addig még van 6-7 év, nagyon sokminden változhat akár a lehetőségek, akár a gyerek érdeklődésének terén.
450. levia (válaszként erre: 448. - Chelsey)
2021. febr. 3. 15:35

Ilyen alapszakjai vannak:

Műszaki talán a két infós szak közülük.


African Studies

Ancient History and Studies in Classical Antiquity

Astronomy

Biology

Business Administration

Business Informatics

Byzantine Studies and Modern Greek Studies

Catholic Theology

Chemistry

Classical Archaeology

Classical Philology

Comparative Literature

Computer Science

Earth Sciences

Economics

Education

Egyptology

English and American Studies

European Ethnology

Geography

German Philology

History

History of Art

Hungarian and Finnish Studies

International Business Administration

Islamic Theology

Japanology

Jewish Studies

Journalism and Communication Studies

Koreanology

Languages and Cultures of South Asia and Tibet

Law

Linguistics

Mathematics

Meteorology

Musicology

Nutritional Sciences

Oriental Studies

Pharmacy

Philosophy

Physics

Political Science

Prehistory and Historical Archaeology

Protestant Theology

Psychology

Religious Education

Romance Studies

Scandinavian Studies

Sinology

Slavonic Studies

Social and Cultural Anthropology

Sociology

Sport Science

Statistics

Theatre, Film and Media Studies

Transcultural Communication

449. virgilius (válaszként erre: 446. - Virgilius)
2021. febr. 3. 15:28
Azt mondja fiam, szte nem kell téma, csak "tanulmányi terv", és az nem is azt jelenti. OK.
448. Chelsey (válaszként erre: 447. - Levia)
2021. febr. 3. 15:23
Egyre szimpibb az az egyetem. Van ott valami műszaki vonal, nincs ugye?
447. levia (válaszként erre: 445. - Kris0111)
2021. febr. 3. 14:27

Lányom portugál Erasmusos szobatársa úgy jelentkezett német nyelvű képzésre, hogy volt nyelvvizsgája=teljesítette a jelentkezés feltételét, de teljesen működő nyelvtudása nem, azaz értett németül, de nem beszélt és nem tudott írni (már).

Világot látni, ismerkedni jött, meg síelni a hegyekben. Ehelyett kb. be van zárva a koliba 3 ember közé (Sajnos). A vizsgaidőszak eljött, Ana réeszmélt, hogy baj lesz. Megbeszélte az egyetemen - Uni Wien -, hogy vizsgázhat-e angolul. Persze mondták. 2 nap alatt csak neki lefordítottak a vizsgakérdéseket. Múlt héten sikerrel letette az utolsó vizsgáját is, de egy hétig kb. éjjel-nappal tanult rájuk.

Ő nem karrierépítésből jött, az tuti.

446. virgilius (válaszként erre: 445. - Kris0111)
2021. febr. 3. 14:20
És mit írnak be témának? ... Enyém se tudatos, én lennék csak ilyan tudatos vén fejjel.
445. Kris0111 (válaszként erre: 443. - Virgilius)
2021. febr. 3. 13:35
Szerintem a többség nem ennyire tudatos, és csak egy sima ( buli? ) félévnek tekintik. Ebben a korban úgy látom ritka a tudatos karrierépítő :)
444. Kris0111 (válaszként erre: 441. - Virgilius)
2021. febr. 3. 13:32

Az Erasmus egyszerűbb lenne , de sürget a határidő..

De ha most beadja a jelentkezés nem veszít semmit, sőt még akkor is visszamondhatja, ha bejut valamelyikre, de addigra meggondolja magát ... ugyan nem túl elegáns, de megtehető :)


A campus mundi azért jobb, mert ott folyamatos a jelentkezés át tudja gondolni mit szeretne pontosan, viszont több utánajárással jár... :)

443. virgilius (válaszként erre: 442. - Kris0111)
2021. febr. 3. 13:27
hagyhatja MA-ra is, addigra már nyilván lesz témája. De kényelmesebb lenne a szakdolgozatos félévben kimennie, mert akkor kb itthon nincs is mit hallgatnia, viszont ott jobban hozzáférne a szakirodalomhoz, bármi is lesz az. De ezt mindenki tudja már egy évvel előbb, hogy miből fog szakdolgozni? Vagy hogy pályáznak vajon a többiek? Én sem voltam még másodév első félévében sztem tisztában ezzel, nagyon nem, igaz, nekünk nem harmadévesen kellett írni.
442. Kris0111 (válaszként erre: 438. - Virgilius)
2021. febr. 3. 13:24

Az enyém BGE-KKK angolul, de már a vége felé jár, így az erasmus ugrott, most már inkább mesterképzésben gondolkodunk...



Úgy nehéz dönteni, ha nem látja még a fiad, hogy mit szeretne... :))


Nem gondolnám, hogy pontosan meg kellene határozni a témát, a lényeg, amelyik sulit választja, ahhoz kapcsolódjon az, amit választ és amit ír, mert alapesetben szerintem azokat a tanulmányokat folytatja kint is (akár elméleti, akár gyakorlati formában) amit itthon elkezdett... És ha már meg van a kiválasztott egyetem ,akkor fel lehetne venni a kapcsolatot azt ottani oktatókkal... nyilván fordított sorrendben könnyebb lenne, de ha a határidő szoros és eltolni sem akarja 2022. őszi szemeszterére, akkor csak az improvizálás marad a tervezettség helyett ...


Én azt gondolom, hogy a kinézett suli válogatja, hogy elmélet vagy gyakorlat a jobb vagy mindkettő együtt. Pl. ha az Oxfordra ki lehetne jutni, akkor ki nem hagynám az elméletet... :) vagy ha egy olyan helyre ami szakmailag elismert azon a területen, akkor meg előny lehet gyakorlat, a tapasztalat szerzés ...

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook