Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Külföld két gyerekkel fórum

Külföld két gyerekkel (beszélgetős fórum)


18. Jk (válaszként erre: 17. - Milochou)
2009. szept. 23. 13:38
köszönöm.
2009. szept. 23. 13:26
van itt egy magyar baràtnöm, ö sem beszél egy szot sem franciàul, majd megkérdezem, ö hogy boldogul ;0)))
2009. szept. 23. 13:25
van még egy ötletem: ha màr tuti, hogy mentek, probàld meg felvenni a kapcsolatot kinti magyarokkal ( biztos van vmi forum, v internetes oldal...), ök is tudnak majd segiteni. én is külföldön élek és vannak magyar baràtnöim és volt, hogy sokat segitettek, tanàcsot adtak.
15. milochou (válaszként erre: 14. - Jk)
2009. szept. 23. 13:21
esetleg van olyan magàntanàr, aki hàzhoz megy....pl franciaszakos föiskolàsok, egyetemistàk ( anno én is adtam oràkat és hàzhoz mentem és elég jo àron adtam oràkat )
14. Jk (válaszként erre: 11. - Milochou)
2009. szept. 23. 09:23
mindenképp külvárosi részre szeretnék költözni. ami biztosan nehezebb sok dologból, de a "sarki boltos" talán kedvesebb és megértőbb lehet reményeim szerint.
13. Jk (válaszként erre: 11. - Milochou)
2009. szept. 23. 09:22
mire biztosra kiderül hogy megyünk már kilenc hónapos leszek. és kb három hónapos lesz a pici mikor megyünk. és itt van nagyobbik lányom is. szóval hogy itthon már kezdjek tanulni elég nehezen megoldható azt hiszem. de persze én is gondoltam rá hogy amint biztos lesz valahogy elkezdem.
2009. szept. 22. 22:58
Nem akarok leszólni senkit, de általános jelenség, hogy a fővárosiak hülyébbek. Vagyis talán nem is ez a megfelelő szó, hanem talán a zaklatottabbság, a nagyobb forgalom, a több dugó, a sok utazgatás városon belül, a rohanás, a nincs-időm-semmire (ami az előbbiek következménye), meg egy jópár más dolog türelmetlenebbés és ridegebbé teszi az embereket...
2009. szept. 22. 21:09

Szia,


a franciàk àlt hülyék, a pàrizsiak rosszabbak. Szerintem, még itthon kezdj el franciàul tanulni, hogy meg merj szolalni, aztàn ha màr kint leszel, biztos gyorsabban fog menni. Csak merj kimozdulni, baràtkozni pl a jàtszotéren. Biztos ott is vannak azért aranyos emberek.

10. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - Ági05)
2009. szept. 22. 19:29
Még semmi sem biztos, de nagyon lóg a levegőben...
9. Ági05 (válaszként erre: 6. - Sylvia81)
2009. szept. 22. 19:14

Szia!

Máris belevágtok :) ? Ahogy engem biztattál a Dunántúllal,most én is biztatni szeretnélek.Jó lesz,és nincs olyan messze.A nyelvet könnyebb kint megtanulni,ha az ember rá van utalva.Sok sikert!

Hasonló jókat kívánok a topic indítójának is.Bár Párizs már messze van,s a franciák tényleg nem túl barátságosak.De gyönyörű város!

8. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - Jk)
2009. szept. 22. 18:14
Huhh, hát az jóval arrébb van... De ott is vannak magyarok, nem? Próbálj keresni valakit, ha tényleg véglegesedik, hogy mentek.
7. Jk
2009. szept. 22. 15:02

azért az megnyugtat hogy mások is vannak hasonló helyzetben.

most éppen párizs van terítéken. és köztudottan nem barátságos emberek a franciák. ezért is van parám.

még nem biztos hogy megyünk.

6. Sylvia81 (válaszként erre: 1. - Jk)
2009. szept. 22. 13:26

Hová mennétek? Mi Bécsbe fogunk költözni.

Hasonló cipőben járok, én is parázok egy kicsit. El épp nem adnak, de és se sokat értek a nyelvből...

5. Veronika27 (válaszként erre: 1. - Jk)
2009. szept. 22. 11:41
Én azt javaslom neked, hogy keress internetes nyelvtanulási lehetőséget (educomm nyelviskola), én általuk tanultam alap szlovént. Nem olcsó, de nem kell kimozdulnod a lakásból és te osztod be, hogy mikor tanulsz. Ezt még itthon megteheted, de ha már kiköltöztetek, akkor is. Egyébként angolul szerintem a legtöbb orvos tud, neked csak pár szót kellene megtanulnod (fáj a feje, hasa, háta, hányt, stb). Ezek nem bonyolult dolgok.
2009. szept. 22. 10:03
Nyelvi környezetben azért könnyebb megtanulni a nyelvet. Orvosból rengeteg a magyar külföldön. Itt Belgiumban pl. nem probléma magyar gyermekorvost találni.
2009. szept. 22. 09:43
A nyelvet meg itt elkezded tanulni, majd kint meg rá lennél utalva, hogy tanuljál. Az eleinte nehéz lenne, de gyorsan belejönnél.
2009. szept. 22. 09:42

Szia!

Hát bennem is megfordult a dolog, férjem Ausztriában dolgozik. Alapfokon beszélem a nyelvet, de még így sem lenne egyszerű. Én nem mernék, a fizetéséből meg itthon szépen megéldegélünk.

Hova mennétek?

1. Jk
2009. szept. 22. 09:27

ti kimernétek menni két pici gyerekkel külföldre úgy hogy nem igazán beszélitek a nyelvet? persze dolgozni apuci dolgozik, de orvost meg védőnőt meg ilyesmit meg kell érteni. milyen nehézségek lehetnek? és hogyan tanulnál te nyelvet kint ha be vagy "zárva" a két gyerekkel? és persze nagyszülők itthon.....

tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook