Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Kuki bajok" babakorban "Huzogassam vagy ne?" fórum

"Kuki bajok" babakorban "Huzogassam vagy ne?" (beszélgetős fórum)


2012. nov. 2. 09:18

Sziasztok! Íme egy link a témával kapcsolatban:

[link]

2012. nov. 1. 21:29
Szia, éni szeretném a krém nevét, illetve hogy melyik orvosnál jártatok. Köszi!
2012. nov. 1. 20:11

Valóban két fajta "kuki" van, és teljesen jól tudod, egyiket célszerű, a másikat pedig egyenesen TILOS húzogatni. Amit tudok ajánlani, a baba 6 hónapos korában célszerű megkeresni egy urológust, aki tanácsokkal lát el, majd elmondja a későbbi tennivalókat a húzogatással vagy esetleges nem húzogatással kapcsolatban.

Amit szoktunk, szoktak javasolni, az az, hogy 3 éves kor előtt műtéti úton nem nyúlnak hozzá a picihez, mert elég nagy esélye van, hogy magától megoldódnak a "problémák", ha pedig nem, akkor pedig rárántással vagy egy kisebb bemetszéssel segítenek rá.

Bocsánat, hogy én így gyerek nélkül beleszólok, csak a szakmai oldalát tudom elmondani, hiszen én orvosnak tanulok, apukám pedig urológus így mindkét oldalról be tudtam nektek mutatni a "problémát", ami nem is akkor probléma.

Gratulálok a gyerkőcökhöz!

5. Noricica1987 (válaszként erre: 1. - Memelinda)
2012. nov. 1. 20:06
Szia!Le írnád a krém nevét?
4. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 1. - Memelinda)
2012. nov. 1. 18:04

Köszike...jó tudni az ilyet,2fajta kuki:-))

Kisfiam 3éves lesz nemsokára,hál'istennek még nem volt nagyobb probléma a lényeggel,de ezek szerint még lehet...egyem is meg a "csőrös" kukiját:-DDDD

2012. nov. 1. 16:46
Gratulálok Csimik!!!! Élmény lesz, azt garantálom!!!!
2012. nov. 1. 16:15

Szia!

Koszi a forumot, tegnap tudtuk meg, hogy kisfiunk lesz, jol jonnek majd a tanacsok:)

2012. nov. 1. 16:11

Ezt a fórumot azért indítottam, mert szeretném megosztani veletek, ami eddig számomra érthetetlen volt a témával kapcsolatban.

Drága pici fiam épp 1 éves lett, amikor születésnapjára egy jó kis kuki gyulladást kapott!

Még a megszületése előtt, és azóta is ezerrel bújtam a témát a neten,beszéltem orvossal, védőnővel, barátnőkkel, akik kisfiúkkal vagy megúszták, vagy keresztülmentek a "hátrahúzzam vagy ne?..." témával kapcsolatos gondokon, de egyező véleményeket sehol nem találtam és hallottam a "huzogatással" kapcsolatban. Volt, aki azt mondta, rögtön huzogassam ,más meg egyenesen megtiltotta, hogy tegyem...de magyarázatot senki nem adott, miért igen vagy miért ne!!!

Így hát én magam döntöttem és nem huzogattam... Most biztos többen azt mondjátok, "na látod, ezért gyulladt be az a szegény kuki..." Hát első pillanatban én is így gondoltam, és rendes lelkiismeret furdalás gyötört egészen addig, míg a gyereksebészeten egy nagyon aranyos, gondos és kedves főorvos úr el nem magyarázta a dolgok mikéntjét! Na ezt osztanám meg veletek....

A "huzogassam vagy ne " téma nem fekete vagy fehér... ugyanis két fajta "kuki típus" létezik!

Az egyik, ami az én fiacskámnak is van, a doktor úr "csőrösnek" nevezte... :), tovább nyúló több bőrrel rendelkezik. Na ezt nem lehet és nem is szabad húzogatni, reménykedni kell, hogy nem gyullad be, ha mégis, akkor antibiotikumos vízzel átöblítik egy katéterrel-ami nem fáj- majd adnak egy krémet-aki szeretné priviben elküldöm a nevét-, ami fellazítja a bőrt és elérhető vele, hogy szépen hátrahúzódjon, komolyabb késes beavatkozás nélkül.

A másik fajta kuki, aminek szinte alap állapotban is kinn van a feje, na azt lehet huzogatni.

Amúgy meg adottság kérdése is, ha hajlamois, hogy letapadjon, le is fog, hiába van húzogatva!

Sőt lehet, hogy 4-5 éves koráig minden jónak tűnik, aztán azután tapad le....

A gyulladás egyébként 1 kezelés, kamillás fürdő és kenegetés után megszűnt, most a a bőrt lazítjuk és várjuk az eredményt!

Szóval köszi, aki elolvasta, remélem tudtam segíteni!

Sziasztok!

Memelinda

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook