Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kreatív tárgyak értékesítése lehetséges egyéni vállalkozói engedély nélkül? fórum

Kreatív tárgyak értékesítése lehetséges egyéni vállalkozói engedély nélkül? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 1. 20:35

Na hát ezektől tartottam... Köszönöm a válaszokat!


Hát ugye az a gond, hogy bevétel eleinte úgysem lenne, és utána sem sokra számítanék :S. Szóval az meg úgy nem okés, hogy én fizetek egy nagycsomót, de bevétel z nincs...

2012. júl. 1. 13:00
Ja, és nem az adózás a horribilis, mert az csak a bevétel után van, hanem a kötelező járulék a sok. Amúgy 4 órás bejelentett után is több, mint 40 ezer.
6. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 5. - Sopianae)
2012. júl. 1. 13:00

Január 1-től változott a dolog. Tény, hogy max 30 órát dolgozhat gyes mellett, a gyerek 1 éve korától, de ha a munka az otthonában történik, akkor korlátlanul. De az munkaórától függetlenül a teljes minimálbér után kell a járulékot fizetni!


suli mellett megint más, azt nem tudom, de a gyes, gyet melletti vállalkozást igen.

2012. júl. 1. 12:57

Főállásba gyesen vagy, másodállásba vállalkozó és ha 6órára jelented be magad akkor nincs gond. De ha 8-ra akkor sincs horribilis összegű adózás.

Ezért van, hogy valaki beiratkozik nappal tagozatos fősulira vagy egyetemre, hogy kevesebbet kelljen fizetni én is ezt csináltam, majd mikor gyesen voltam az lett a főállás.

2012. júl. 1. 12:55
mérlegeld hogy megéri-e kiváltani.
3. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2. - Agnes89)
2012. júl. 1. 12:43

Azt nem tudom, hogy kell-e hozzá vállalkozói engedély, de sanszos hogy igen. Vagy van valami olyan lehetőség, hogy adózó magánszemély, és adószámot kell külön kérni az apeh-től, de ezt nem tudom, hogy hogy működik, és hogy erre a tevékenységre működik-e?

Ha a vállalkozóit kiváltod, annak ott kezdődik a költsége, hogy a minimál bér után kell járulékot fizetni, ami olyan 70 ezer ft. (gyes mellett is a 8 órás járulékot kell fizetni). Ezt mindig fizetni kell, ha törik, ha szakad. Szóval, én nem biztos, hogy kiváltanám, kivéve, ha a bevételed több száz ezer ft.

2012. júl. 1. 12:39
Tanácsot szeretnék kérni! Sokat gondolkoztam azon, hogyan is lehetne a GYES összegét kiegészíteni, amit kapok (vagyis fogok pár hónap múlva, jelenleg GYED-en vagyok). Arra gondoltam, saját készítésű tárgyakat (meghívók, üdvözlőlapok, varrott kiegészítők, stb.) De felmerült bennem a kérdés, hogy ezt hogyan is LEHET művelni. Mindenképpen kell vállalkozói engedély? Valószínűsítem számlaképesnek kellene lennem, ahhoz, hogy értékesíteni tudjak. Ennek mi a menete, esetleg milyen költségekkel jár, amennyiben kiváltom a vállalkozói engedélyt, utána milyen kötelezettségekkel jár ez?
2012. júl. 1. 12:39
Kreatív tárgyak értékesítése lehetséges egyéni vállalkozói engedély nélkül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook