Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Közösen örökölt ingatlan esetén mire kell figyelni? fórum

Közösen örökölt ingatlan esetén mire kell figyelni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
48. aszparagusz (válaszként erre: 36. - Garabonciás)
2020. aug. 26. 12:53

Ha nem tudod pontosan, nem kell hozzá szólnod.

Eltartási szerződésnél az eltartó megszerzi a tulajdonjogot, tehát az ingatlan és minden egyéb, ami az eltartási szerződésben szerepel, már nem lesz az örökség tárgya, tehát köteles rész sincs.

47. Epresturmix (válaszként erre: 46. - Epresturmix)
2020. aug. 26. 12:53
*âtverêsek.
46. Epresturmix (válaszként erre: 45. - _Berry_)
2020. aug. 26. 12:52
Lehet. De nézd. Annak idején a fene volt ennyire felvilágosult. Ráadásul tesóm éppen a terhességêvel volt elfoglalva. Nemrég kezdtünk a tesómmal agyalni dolgokon és sokmindenre rájöttünk, utánajârtunk, ingyenes jogi tanácsokat kértünk és kaptunk. Nem a pénz miatt, hanem az árverések sorozata bosszantó. Mindeközben anyánk többször hazudott magának betegséget (későbbiekben be is vonzotta) és most sajnálatot vár. Jó, nem megyünk ebben tönkre, mert megvan a saját életünk csak mégis szeretnêk dolgokat a múltból feltârni, mert szeretnénk dolgokat megèrteni és a megfelelő helyre tenni. Ahovâ való. :)
45. _Berry_ (válaszként erre: 41. - Epresturmix)
2020. aug. 26. 12:19
Lehet, hogy a papírok kitöltésénél csak te lettél feltüntetve, mint apukád gyermeke, a testvéred meg nem. Téged pedig kiskorúként ki tudtak játszani. Ha a tesód utána ment volna, érdeklődött volna kb. 1 éven belül a halált követően, akkor biztos kiderült volna a közjegyzőnél, hogy egyáltalán ő meg lett-e említve és jogi lépéseket is lehetett volna tenni.
44. Epresturmix (válaszként erre: 43. - VendrinerPiroska)
2020. aug. 26. 10:12
Nem csak az én érdekeimet nem, de a felnőtt testvêremêt sem.
43. VendrinerPiroska (válaszként erre: 26. - Epresturmix)
2020. aug. 26. 10:08

Cimbi vagy sem, értelmes ember elkéri a szerződés tervezetet, megmutatja egy saját jogásznak és csak akkor írja alá, ha a teljesen egyetért a benne foglaltakkal. Általában a vevőnek van több félni valója, mivel ő fizeti a foglalót, amire más szabályok vonatkoznak, mint az előlegre. Adtam is el, vettem is és örököltem is.

Gondolom, mikor 17 voltál, akkor, mint kiskorú nevében, anyukád járt el helyetted. Sajnálatos, hogy nem tartották az érdekeidet szem előtt.

2020. aug. 26. 09:41
Nem értek hozzá, de ha közösen örökölnek valamit, akkor annak eladásához is közösen kellenek. Olyan nincs, hogy én eladom és a másik két tesómat kihagyom. Ők is kellenek mindenhová, az aláírásuk, beleegyezésük nélkül semmit nem tudok csinálni. Gondolom én.
41. Epresturmix (válaszként erre: 38. - Érdekes73)
2020. aug. 26. 09:39
2002 ben szerintem. Apám 2001 decemberèben halt meg. Én mondjuk 17 voltam, de tesóm 21. Ő sem tudott semmiről. A mai napig nem jöttünk rá mi történt, miért maradtunk ki. Vagy legalábbis a tesóm, hiszen ő már felnőtt volt.
40. Guruljka (válaszként erre: 36. - Garabonciás)
2020. aug. 26. 09:38
Ha örökösödési szerződést köt, akkor nincs köteles rész.
39. Epresturmix (válaszként erre: 37. - Garabonciás)
2020. aug. 26. 09:36
Nem hiszem, hogy akkor egyedül lett volna annyi esze. Plusz szerintem nem is számított apám hirtelen halálâra. Ezeket nem egyedül csinálta, ezeket azután miután meghalt, mert akkor lett egy pasija aki rafinált, így gondolom fogta a kezét, mondta mit hogyan csináljon.
38. Érdekes73 (válaszként erre: 35. - Epresturmix)
2020. aug. 25. 23:39
Ez hány éve történt ?
37. Garabonciás (válaszként erre: 35. - Epresturmix)
2020. aug. 25. 23:38
Lehet magára íratott mindent amíg az apukád élt. Azt megtehette.
36. Garabonciás (válaszként erre: 30. - Epresturmix)
2020. aug. 25. 23:36
Ilyen sincs, szerintem. :D Ha nem készült végrendelet, senki nem zárható az örökségéből. Köteles rész, egyébként is van. De ha valaki halála előtt mondjuk eltartási szerződést köt, akkor lehet kizárhatnak ezt nem tudom pontosan, de köteles rész szerintem akkor is van.
35. Epresturmix (válaszként erre: 34. - Globus)
2020. aug. 25. 23:35
A papír se jutott el hozzám, hogy hagyatékira kell mennem. Anyám csinált valamit ami miatt anno erről lemaradtunk.
34. globus (válaszként erre: 30. - Epresturmix)
2020. aug. 25. 23:31
Hagyatékin lehet nyilatkozni, hogy ez nem kell, az sem kell, ott legálisan osztható el. De utána nem.
33. Garabonciás (válaszként erre: 29. - Epresturmix)
2020. aug. 25. 23:30
Nem lehet előszerződés, nem érted? Vagy ha van is, az abban az esetben ha változnak a tulajdoni viszonyok semmissé válik. A ház visszaszáll a jogos tulajdonosra, ha pénz is kifizetésre került, akkor meg a pénzt vissza kell térítenie aki felvette. Jogtalanul. Ezek az előszerződések leginkább a vevőt védik, hogy ne legyen kára, ha az eladó elállna mégis a szerződéstől.
32. globus (válaszként erre: 23. - Garabonciás)
2020. aug. 25. 23:29

Emlékeim alapján vételártól függően a NAV-nál is tejelni kellett, ami határidős fizetnivaló. Talán 30 nap, kb. Erről nem mi, hanem a Földhivatal értesíti a NAV-ot, küldenek csekket.

Nem értem, tag minden hivatalban bírságot szeret fizetni?

2020. aug. 25. 23:26
Ezek kétirányú szerződések. Nem elég a vevő jelenléte, vagy kinyilatkoztatása :D az eladónak is ott kell lenni. Az egyik fél lemond, vagy elad, a másik meg megvásárol.
30. Epresturmix (válaszként erre: 29. - Epresturmix)
2020. aug. 25. 23:26
Attól még ki akart játszani. És bizonyos esetekben meg is tette. Szerencsére nem lettem károsult. Most nem. De egyszer egy másik esetben lettem. Anyám lefizetett mindenkit, így kimaradtunk az apai örökségből. Ezvanm
29. Epresturmix (válaszként erre: 28. - Garabonciás)
2020. aug. 25. 23:24
Volt előszerződês. És? :)
28. Garabonciás (válaszként erre: 26. - Epresturmix)
2020. aug. 25. 23:24
De egy előszerződésnél is jelen kell lenni a lehetséges tulajnak. Tudom, mert most volt benne részem. Nélkülem nem lett volna semmilyen előszerződés, ha nem vagyok ott. Ha meg ilyen ügyvéddel találkozik valaki fel kell jelenteni aztán minden a tied. :D
2020. aug. 25. 23:21

Itt részletesebben le van írva, de a lényeg hogy a beleegyezésed nélkül semmit nem adhatnak el, ami a tied. A törvényt nem lehet megkerülni.


[link]

26. Epresturmix (válaszként erre: 22. - Garabonciás)
2020. aug. 25. 23:19
Aham. Csakhogy általában a vevő intézi az ügyvédet, nem te. A miénk szépen összedolgozott a vevővel, mert évek óta jó cimbije.
25. Epresturmix (válaszként erre: 18. - Df1e1c376c)
2020. aug. 25. 23:17
Igen de nálunk közel sem így történt. Hajjaj. :)
24. Epresturmix (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 25. 23:16
Szerintem tudott volna. Ha elâll az eladástól. Gondolom.
2020. aug. 25. 23:09
Kifizethet a vevő mielőtt ténylegesen övé a ház, az nem törvénybe ütköző, de arról is kell hogy legyen papír. Előszerződésnek hívják. Ami nem végleges, akkor válik véglegessé, ha megvan a tulajdoni lap is, meg a hagyatéki végzés. Az alapján csinálják meg az adásvételi szerződést.
22. Garabonciás (válaszként erre: 21. - Globus)
2020. aug. 25. 23:06
Ja, ez a másik. Itt mi védi a vevőt? Mert ha az egyik fél meggondolja magát, vagy nem megy bele az üzletbe, hopp a háznak. Meg a kifizetett pénznek is. Mindent előre le kell papírozni ügyvéddel, még egy előszerződést is. :D
21. globus (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 25. 23:04
Én nem adnék senkinek teszem azt 20 misit, hogy még tulajdoni lapom sincs. Itt a vevő se észkombájn.
2020. aug. 25. 23:00
Ha bankszámlán van közösen az örökségetek, vagy értékpapírba, azt se veheti fel az egyik fél. Nem adják oda neki.
2020. aug. 25. 22:58
Ilyen nincs ha több ember nevén van egy ház, arról nem készülhet adásvételi szerződés a másik tulaj beleegyezése nélkül. Senkit nem lehet kizárni az örökségből ha jogosan jár neki.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook