Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Közös fürdés gyerekkel fórum

Közös fürdés gyerekkel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
103. 4c1a787e8f (válaszként erre: 102. - L.luiselotte)
2016. jan. 13. 09:06

Sőt, fürdési szabadság is...

Mitöbb, nemfürdési is..

2016. jan. 8. 17:00
Én mereven elzárkóztam a közös, kádban fürdéstől, de akinek jólesik, egészségére ! nincs jogunk ítélkezni embertársaink felett. Szerencsére gondolatszabadság van ...
101. Ritu91 (válaszként erre: 99. - Channa*)
2016. jan. 7. 10:29
Teljes mértékben egyetértek. Azt látom mindenhol hogy a szűlők egyre inkább szélsőségesek, vagy mindenbe be akarják avatni a gyereket vagy abszolút kizárják, a normális középút egyre ritkább.
100. Ritu91 (válaszként erre: 75. - Zsuzska1425)
2016. jan. 7. 10:27
"Bocs, de" szerintem az eddigi hozzászólásaimból épp az derül ki hogy nálam nagyon nem mindegy a higiénia. Továbbra is csak azt tudom javasolni hogy nyilvános helyeken járj nyitott szemmel és akkor majd ott is elmondhatod szinte minden második igénytelen embernek ugyanezt. ;)
99. Channa* (válaszként erre: 98. - Zsuzska1425)
2016. jan. 3. 17:48

Nem akartam nagyon belemenni ebbe a témába. Szerintem a közös kádfürdőzésre nincs szüksége a gyereknek, ezzel nem kap élményt, és nem is lesz kevésbé prűdebb, stb.

Nevelés alatt nem csak azt értem, hogy a gyerek nem tud viselkedni, hanem valahol már arra is gondolok, hogy a gyerek mindenből, amit tesznek vele megalapozza a felnőtt életét.

Nem hinném, hogy a gyereknek szüksége van arra, hogy lássa a szüleit szex közben, és valahol azt gondolom, hogy arra sincs szüksége, amit egy ilyen fürdő közben lát/tapasztal. Nem vagyok benne biztos, hogy ez az élmény neki kellemes lesz.

Biztos nem értitek meg, amire gondolok....


Csak leírom, hogy a gyerekem látott minket meztelenül, a mai napig bejárkálhat bármelyikünkhöz, nem takargatjuk magukat és ő sem előttünk, strand után még ott a strandon tusolt az apjával, illetve sosem csodálkozott rá egy meztelen nőre sem, de valahogy a kádfürdőzés nálam már nem fér bele a normál nevelésbe/élménybe, stb...

98. Zsuzska1425 (válaszként erre: 93. - Channa*)
2016. jan. 3. 16:26
Ezzel a gondolatoddal pont egyetértek,ezt én is így látom 95%-ban,de az alaptéma nem ez a kategória,szerintem.Ettől se neveletlen nem lesz,sem pedig túlféltett a gyerek
97. 4c1a787e8f (válaszként erre: 95. - Andi6020)
2016. jan. 3. 09:19

Nagyobb gyereknél tényleg nem egészséges, a növekedő fiúnak az anyukájával fürödni..

Nálunk is csak pici korban volt ilyen néhányszor, az jó volt, de most nem fürödnék együtt egyikkel sem.

Ami érdekes, már a négy gyerek meg az állandó zsinat miatt én lettem sokkal zárkózottabb, és követelem jobban, hogy tartsuk be az intim zónát...

96. 4c1a787e8f (válaszként erre: 93. - Channa*)
2016. jan. 3. 09:17
Ez a megállapítás önmagában teljesen igaz..
95. andi6020 (válaszként erre: 94. - Fe22c2d57c)
2016. jan. 2. 21:39
Milyen határok?
2016. jan. 2. 21:22
Nem tartom egészséges dolognak és eszembe sem jutna. Nem feltétlenül a baktériumok, hanem a határok miatt.
93. Channa* (válaszként erre: 92. - Andi6020)
2016. jan. 2. 21:06

Ja!

Ez nem csak erre a témára igaz. Sajnos ezt tapasztalom. A gyerekeket nem nevelik, nem foglalkoznak velük. Pl. Anyuka sok gyerekkel BKV-n, a gyerek sokadik szólására úgy reagált, hogy legszívesebben leütöttem volna. Épp nem ért rá, mert a telóján fb-n beszélgetett.

Vagy a nulla foglalkozás, vagy túlzott rátelepedés a menő...

92. andi6020 (válaszként erre: 91. - Channa*)
2016. jan. 2. 20:58

Szerintem a "Röhejes, amit a most kisgyerekesek művelnek a gyerekeikkel. Betegnek nevelik őket." részlettel van probléma.

Még jó, hogy nincs kicsi gyerekem. Még a végén magamra venném.

91. Channa* (válaszként erre: 90. - Zsuzska1425)
2016. jan. 2. 20:50

Újra olvastam a hozzászólásomat. Semmi kivetni valót nem találok a stílusomban sem.

Csak azt olvasd amit írtam. A sorok között ne olvass, és persze ne is gondolj semmire, csak arra, amit leírtam.

Próbáltam egyszerűen fogalmazni.


Egyébként naponta sok embernek válaszolok írásban a kérdéseikre, és még sosem panaszkodtak, hogy tapló lenne a stílusom, sőt! Megköszönik, hogy érthetően írom le nekik....

90. Zsuzska1425 (válaszként erre: 86. - Channa*)
2016. jan. 2. 20:40
Elhiheted,hogy nem az ellenvéleménnyel,hanem a megfogalmazással,a stílussal volt bajom,és nem csak neked szólt ....
89. Channa* (válaszként erre: 87. - Timycat)
2016. jan. 2. 19:41

Persze, hogy nem lenézésből írtam:D

Csak leírtam, amit gondolok.

Egyébként mi is inkább természetes vizekhez megyünk pacsálni.

88. 2ab16d5612 (válaszként erre: 76. - 3d787b167a)
2016. jan. 2. 19:38
Én láttam. van gyerek lamináló gép.. beteszed, bevonja műanyaggal. ha kész vagytok lefejted róla.
87. timycat (válaszként erre: 85. - Zsuzska1425)
2016. jan. 2. 19:33

Én tuti nem, de szerintem Channa sem nézett le senkit. Ez vélemény; én és ő így gondoljuk, ti meg úgy.

Nekem ez az együtt fürdés a gyerekkel nem pálya. Én fürödtem anno kisgyerekként egyszer-egyszer anyuval vagy apuval, hát egyik sem volt élmény számomra.

Nem látom jobbnak a nyilvános fürdőket sem, bár én hiszek a fertőtlenítőszerekben, ami ugye a kád vízben meg nincs. Ezért is válogatom meg a helyeket hova megyünk pacsálni. Nyáron messziről kerülök minden közmedencét, nem akarok én az idegen emberek levében pacsálni. Klasszikus fürdőbe nem is járunk. Nyáron a természetes vizeket preferálom, télen is csak akkor nagyon húzós helyeken élvezetes csak a természetes vizekben pacsálni.

Mi akkor járunk wellnessezni is amikor panganak a szállodák, olcsóbb is.

86. Channa* (válaszként erre: 85. - Zsuzska1425)
2016. jan. 2. 19:21

Nem olvastam el minden hozzászólást. Én a saját véleményemet írtam le. Nem értem hogy minek írtok ki ilyen fórumot, ha egy másmilyen vélemény kiveri a biztosítékot?


Én nem fogok neked magyarázkodni, mert nem érted meg, amit írok. Ha neked ez élmény, akkor csináld. Engem aztán nem érdekel egy kicsit sem:D

85. Zsuzska1425 (válaszként erre: 80. - Channa*)
2016. jan. 2. 19:12

Megértem,ha ez vkinek idegen,de azt nem,hogy miért gondolja itt bárki,h bármilyen fertőzés esetén

gyakoroljuk a közös fürdést?

Ráadásul ahogy többenírták,otthon tisztaság van (legalábbis nálunk),és csak szülő-gyerek van vízben,nem pedig mindenféle igénytelen,v fertőző idegen,mégis utóbbit látjátok jobbnak?

Akkor vigyétek,de ne nézzetek le mást az eltérő szokások miatt.Főleg úgy,h sosem próbáltátok,így halovány fogalmatok sincs,hogy mit jelent egy-egy ilyen élmény a gyerekeknek....


Nem mellesleg pár sorral lejjebb írtam,h miért jött a kérdés.....

2016. jan. 2. 18:46
Mák, hogy felnőttek a kölykeim. Mentálisan és fizikailag is egészségesen.
2016. jan. 2. 18:36

Hogy mi mindenen tudjátok ti ölni egymást..


Mi néha, amíg kicsik (mondjuk 1,5-3 év) - de már azért nagyobbak :-) - fürdünk velük, de nem szokásunk. Ez inkább olyan kicsit rosszalkodás, jutalom..


De részemről azt is megértem, ha valaki ebbe az utcába egyszer sem megy bele. Talán az se baj..


A férjemék (4 fiú) minden nap úgy fürödtek, hogy az apukájuk mellé bemásztak a kádba.. Ez nekem is furcsa, de ők azért jól felnőttek így is.. Van amelyik felnőttként lazább lett, van amelyik naponta kétszer fürdő piperkőc...

82. Channa* (válaszként erre: 81. - Timycat)
2016. jan. 2. 18:30
Na ugye?
81. timycat (válaszként erre: 80. - Channa*)
2016. jan. 2. 18:27

Totálisan egyetértek!


Sosem volt lábgombám, fertőző bőrbetegségem, egyetlen egyszer volt -vagy 15 éve- hüvelygombám, de akkor sem pacsálnék egy, fertőtlenítőszer nélküli vízben a lányommal. Nekem van egy flórám, egy felnőtt, ezt-azt megélt, de egészséges nő flórája, neki meg egy kislány "ártatlan" flórája.

A természetes vizeket is megválogatjuk, a strandot meg főleg hogy melyikbe megyünk bele. Pl én hatalmas Duna-fan vagyok, de csak akkor megyek bele térdig érő víznél beljebb ha nagyon, de nagyon muszáj.

2016. jan. 2. 18:21

Nem hinném, hogy a körömgombára gondolnak itt sokan. Én inkább gondolok a hüvelygombára, gyulladásra és társaira, amire nincs szüksége a kicsiknek, így is van veszély rá a strandon, homokozóban, stb. Ezért sem értem, hogy a strandon miért kell a kicsiknek bugyi nélkül lenniük vagy a játszótéren.

Szerintem agyament világban élünk. Röhejes, amit a most kisgyerekesek művelnek a gyerekeikkel. Betegnek nevelik őket.


Én nem vagyok prűd egy kicsit sem, de sosem fürödtem a gyerekemmel, mert nem tartom sehogy sem egészségesnek. A gyereknek nincs szüksége közös kádfürdőzésre, a közös strandolás az más.

Az, hogy régen, hogy csinálták az emberek akár víztakarékosság miatt, vagy egyes kulturákban mit gondolnak erről nem érdekel.

Ha a régi dolgok lennének a követendők, akkor a nők évente egyszer fürödnének vagy kétszer, ha épp férjhez mennek. Vagy ha a kulturális indíttatás miatt szükséges lenne, akkor nem itt élnénk.....

79. Zsuzska1425 (válaszként erre: 51. - 9345b11ecc)
2016. jan. 2. 18:18
köszönöm ;-)
78. Zsuzska1425 (válaszként erre: 38. - 2ab16d5612)
2016. jan. 2. 18:15
Jajj nagyon nevetek :-D ott a pont ! ;-)
77. Zsuzska1425 (válaszként erre: 36. - Andi6020)
2016. jan. 2. 18:14
:-D like !!
2016. jan. 2. 18:14

Jesszus!!!!


Mi van, ha elviszik a babát úszni, és ott minden második szülőnek van körömgombája!!!!?????

75. Zsuzska1425 (válaszként erre: 35. - Ritu91)
2016. jan. 2. 18:14
Szerintem igényes embernek nincsilyen,ha mégis megesik,akkor azonnal kezeli,és természetesen ezidő alatt nincs közös pancsi,ez szerintem egyértelmű......legalábbis nálunk,bocs,ha nálad nem ;-)
74. Zsuzska1425 (válaszként erre: 29. - Pink habroló)
2016. jan. 2. 18:10

Nem hiszem,h bármi "piszkom" lenne,ami a gyereknek árt.A közös játék,és élmény pedig kell.Egyébként kisfiammal baba korában fürödtem,most pedig kislányommal,ennek kapcsán fiam szeretne apával fürdeni,párom pedig alsógatyába megy csak be vele

Ez nekem fura,ezért kérdeztem,de úgy látom ez is nagyon megosztó téma

(Fiam most 6 éves,lányom 20 hós,kb 2 éves koráig pancsolunk együtt,ahogy anno a fiammal is,bár ha a kislányom kéri,vele talán tovább)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook