Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Együttélés nem közös gyerekkel fórum

Együttélés nem közös gyerekkel (beszélgetős fórum)


1 2 3
2019. nov. 24. 09:49
Köszönöm csajok! Még így is nehezen viselem a szakítást, a fenébe is, ilyenkor mindig cszk a jó jut eszembe. De ott lebeg a cél a szemem előtt és kitartok. A lányom boldog csak én vagyok kissé szétesve, de gondolom ez természetes szakítâs után.
80. 5236d12e25 (válaszként erre: 77. - Moniszka)
2019. okt. 22. 15:04
A lehető legjobb döntést hoztad mindenki számára!
79. fincsi5 (válaszként erre: 77. - Moniszka)
2019. okt. 22. 13:57
Örömmel olvasom, hogy jó döntést hoztál.:)))
78. Bözsi néni (válaszként erre: 77. - Moniszka)
2019. okt. 22. 13:56
Szerintem jól döntöttél. Gondolom, a kislányod szerint is.
2019. okt. 22. 13:40

Köszönöm a tanácsokat csajok! Most értem vissza egy nyaralásból, ezért picit eltűntem.


Időközben szakítottam a párommal. Nyomasztott nagyon, hogy nem akar közös gyerekek és még a lányommal sem jó a kapcsolata.. Mindent egybevettem és döntöttem.

Bár nem vagyok egy csúfság, mégis felismertem,hogy az önbizalmam zero és benneragadok helyzetekben. Igyekszem optimistább lenni és okosabban választani a jövőben.

76. dovima (válaszként erre: 1. - Moniszka)
2019. okt. 13. 08:26
Nekem 3 gyerekem van.az apjuktol elköltöztünk 4 éve rá egy évre összeköltöztünk az akkori párommal aki már azóta a férjem...soha nem volt ilyen sőt amikor anno éjszakáztam a párom akkor a nagyijánál aludt pár kmel arrébb és a gyerekek kérték hogy aludjon otthon velük.pedig már nagyok.van külön szobájuk de bármikor bejöhetnek sőt van hogy ők ülnek a fotelba mi fekszünk és együtt tvzünk a mi szobánkba.én nem erőlterném ezt az összeköltözést.de ezt meg kell a gyerekkel is beszélni meg a pároddal is.főleg ha sokat éltetek kettesben...
2019. okt. 12. 17:43
-o
74. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 73. - 654268ce3d)
2019. okt. 12. 17:43
Nem csak erről van szó... A többi hozzászólásoból rájössz!
73. 654268ce3d (válaszként erre: 1. - Moniszka)
2019. okt. 12. 17:41
szia, szerintem ez normális reakció. MI is hasonlóképp élünk, nálunk is pár alkalom után ki lett akolbólitva a kölyök az ágyunkból. Jó, akkor rémálmai voltak, de inkább én mentem be hozzá. Kb 3-4 hónapig tartott, aztán túl volt rajta. De igenis kell a privátszféra, pláne annak, aki eleve kivülállóként indul, esetünkben a férfi.
72. 301ae9b789 (válaszként erre: 71. - 301ae9b789)
2019. okt. 12. 09:21
Persze, ha érzelmileg is elutasító a pasi a gyerekkel, akkor valóban ne erőltesd a költözést.
71. 301ae9b789 (válaszként erre: 1. - Moniszka)
2019. okt. 12. 09:19
Fordított esetben te egy ágyba bújnál a párod 11 éves fiával? A kislányodnak biztosan hiányzik a szülői közelség, de alapvetően ő és a párod még kölcsönös kedvelés alapján sem úgy vannak, mint édesapa és lánya. Bármennyire is rosszul esik neked, valahol a párod gondolja helyesen.
70. Piroska52 (válaszként erre: 69. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 12. 08:09
Nem tetszettek a válaszok.
2019. okt. 12. 07:48
Jól eltűnt a kérdező..
2019. okt. 9. 20:10
Moniszka. A gyerekeim 13, 9,8,4 évesek voltak amikor nevelőapát "kaptak". A legkisebb fiú a nagyok lányok. Ha nem lett volna jó a viszony bármelyik gyerekem és a párom között szóba sem kerűlhetett volna a közös jövő. Mi igen is puszival köszönünk el és köszöntjük egymást ha hazaérünk. Mi igen is ősszebújunk esténként egy közös beszélgetésre egy közös filmre mert a gyerekek igénylik. Mindent meg tudnak beszélni a férjemmel. (6éve vagyunk házasok). Hívják ha netán bajban vannak vagy segítségre van szükségük. A gyerekek már szinte felnőttek. Most 22,18,17,13 évesek. Én biztos vagyok benne hogy a megfelelő ember van a gyermekeim mellett. Mi sem tanúsítja ezt jobban mint hogy a nagyok a nevelőapjuk családi nevét használják saját elhatározásból a szeretetért törődésért cserébe. Csak azért hogy jobban boldogúlj anyagilag nem szabad belekényszerítened a lányod ebbe a helyzetbe. Amúgy meg nem olyan kicsi már. Megkérdezted hogy ő mit szeretne? Érdekel hogy mit gondol mit érez? Egyetlen pasi sem ér annyit hogy esetleg elveszítsd a lányod bizalmát!
67. vivo44 (válaszként erre: 1. - Moniszka)
2019. okt. 9. 18:01

Szerintem mihamarabb szerezz be egy vibrátort és a lányod boldog és kiegyensúlyozott lesz a 3 éves kapcsolatod nélkül!

Tudjuk, hogy vannak olyan pasik, akik szeretnék kisajátítani a nőt, a puncit, amiben egy gyermek csak hátráltatja őket a beszűkült látástudatuk miatt.

Egy normális anya mindenek felett előtérbe helyezi a gyermeke boldogságát a sájtájáénál is!

Itt te nem egy felelős anya szerepét írtad le, hanem egy szükség nőt. Szükség van lakásra, szükséged van farokra, azzal nem törődve, hogy egy pasi hogy viselkedik, hogy beszél, hogyan viszonyul az egyszem legnagyobb értékedhez, aki nem más, mint a GYERMEKED!

A baj veled van és nem a pasival, nem a lányoddal!

Most 11 éves lányod, majd 20 évesen ne csodálkozz, ha nem ismer meg az utcán sem!

Sok sikert.

66. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 65. - Dina2)
2019. okt. 9. 17:05

Nem biztos, hogy érdekli, lehet csak a saját boldogsága a fontos, különben már elküldte volna, amikor hallja, hogyan beszél rendszeresen a gyerekhez,de szerintem csak legyint.


De felmerül a kérdés, hogyan lehet valaki boldog, ha a gyermeke nem az és ennek ő az oka?!!


Hm...

65. Dina2
2019. okt. 9. 09:02

Moniszka!

Ha hosszútávon jót akarsz a gyerekednek, NE költözz össze ezzel a férfival!!!

SEMMI más nem fontos, csak a gyereked lelke, és ez az ember nem fog jót tenni neki, le fogja rombolni az önbizalmát, az önbecsülését, te meg két év múlva a hajad fogod tépni, hogy hova tetted az eszed és bele fogsz roppanni lelkileg a villámhárító szerepbe.

Itt nem az a fő kérdés, hogy beengedi-e a szobába, vagy sem, hanem hogy beszólogat, becsmérli a gyereket, tekintélyelvű nevelési stílusa van...ez jobb nem lesz.

Hidd el, tudom mit miért mondok.

Mi gyerekpszichiáter utasitására most járunk pszichoterápiára a fiammal. És ha 100 évig élek, akkor se tudom megbocsájtani magamnak, hogy hagytam, hogy idejussunk.

2019. okt. 9. 04:46

Elsőkörben én nem cuccolnék vele össze.

Másodszor,ha kell a tehén,kelljen a borja is.

63. kisj
2019. okt. 8. 19:18

Beleolvastam egy nyári fórumodba.

Úgy látom, hogy közted és a pasi között se felhőtlen a viszony.

Nem értem, hogy minek is akartok összeköltözni?

62. semleges (válaszként erre: 41. - Moniszka)
2019. okt. 8. 19:18

Aludjon a saját albijába és nem lesz vita.

Szerintem sem akar veled összeköltözni a kifogásokat keresi, nem a megoldásokat. Felejtős a pasi.

61. semleges (válaszként erre: 41. - Moniszka)
2019. okt. 8. 19:16
Heti 2x ágyneműcsere?:)
60. semleges (válaszként erre: 1. - Moniszka)
2019. okt. 8. 19:08
Igen intőjel!!
59. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 28. - Moniszka)
2019. okt. 8. 19:03

Most picit jobban beleolvastam.


Hihetetlen vagy!


Ha nem bírja a lányod, és ő sem a pasid, akkor ez nem segít!

Ettől nem fog vele szebben viselkedni a pasid!


Azt írod nem tudod, hogy más hol húzza meg a határokat a gyereknek!


Hát nem csak a gyereknek kell határokat szabni, hanem az önelégült barátodnak is, csak ezt nem mered megtenni, mert félsz attól, hogy elhagy.


Így inkább a lányod lesz megszorítva.

2019. okt. 8. 17:22

Ezzel az emberrel akkor se költöznék össze ha fizetnének érte!

Egy kérdés:

Szereted te a lányod??

Mert azt veszem észre ahogy írsz róla, hogy ez a farok fontosabb, mint a gyereked!

Igen, minden gyerekkel nehéz, de ahogy írsz a lányodról kicsit sok...

Melyik gyerek nem ellenkezik? Melyik nem szól vissza??

Ha összeköltöztök tinikorban ebből olyan lázadás lesz hogy becartok!!

57. Piroska52 (válaszként erre: 55. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 8. 12:53

igy van,

a pasi megmutatta milyen,elmondta mit akar,mit nem,

ha ezek után mégis össze akar költözni vele,akkor bizony nagy baj van vele,

2019. okt. 8. 12:40

Bocs,de ezt a pasit úgy elhajtanám haza(ahol nincs morzsa)hogy csak úgy koppanna.


Tuti nem hagynám,hogy pofázzon a gyerekemnek.


Akkora egy surmó...

55. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 53. - 0adc8842b1)
2019. okt. 8. 11:11

Itt az anya a hibás, nem az a pasi.


Az a pasi olyan, amilyen próbálja elerni, hogy a lánya nélkül legyenek ketten... Az anyán múlik a dolog, ha hagyja ahhoz nem tudok mit írni, vagyis tudnék, de....

54. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 41. - Moniszka)
2019. okt. 8. 11:09
Már pofán is vertem volna, nemhogy többet akarjak tőle.
53. 0adc8842b1 (válaszként erre: 30. - Moniszka)
2019. okt. 8. 11:09
Az együttléteteknek a próbaideje lejárt ennyi év után. A lányodnak igaza van, kicsit tapló a párod. Sőt! Képzeld, hogy a lányod egyre többet tanul, oda megy a párodhoz egy feladatot segítsen és biztos vagyok benne, vagy elzavarja, vagy tanuld meg ráripakodik. Milyen mostoha, vagy egyáltalán apa lehet? Inkább örülnie kellene, hogy a lányod elfogadja. Együtt nem kell aludniuk, ha idegbeteg a párod, de nappal ha a lányod is ott van, este beszélgettek a napi dolgokról, akkor az természetes is lehet. Mi van ha az új lakásban már nem albérleti státusz van és azt mondja neked, hogy "ez az én lakásom is"? Akkor még komolyabban követelheti, hogy a lányod ne menjen be hozzád? Tényleg a gyerekednek fogsz akár lelki terhet adni.Ne merjen majd bemenni hozzád, mert a hülye pasid úgy akarja? Neked annyira fontos? Vagy félsz, hogy nem találsz másikat, aki a gyerekeddel elfogad?
52. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 30. - Moniszka)
2019. okt. 8. 11:08

Nem értem mi a kérdés? Persze elolvastam, csak itt nem kérdéses semmi.


Én kidobnám azt a pasit, aki negatív merne lenni a lányommal! Más sokkal elnézőbb, hát én nem.🤷‍♀️


Nem szereti a lanyod, nem az ő lánya és ez kijött rajta.


Nem mindenki ilyen, ismerek olyan családot, ahol példás a mostohaapa magatartása azokkal szemben is, akik nem a sajátjai.


Ehhez eléggé kell szeretni a nőt, akivel együtt van és elfogadni úgy, ahogy megismerte, gyerekkel.


Ha ez nincs meg és arra kényszerít, hogy kiszorítsd az életedből szegény kislányt, azt észre kellene venned és elejét venni ennek a dolognak, különben később téged fog a lányod gyűlölni, mert hagytad elnyomni és csupa rossz emléke lesz miattad !



Milyen rosszul eshet neki, ha kizavarják?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook