Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


61917. levia (válaszként erre: 61912. - Markaa)
2020. máj. 20. 11:45

"A KRÉTA 4,34 és 4,66 között hagyja, hogy a tanár másként döntsön, mint a kerekítési szabály (4,5 alatt vagy felett)."


Ezt miből gondolod? Tapasztalatom szerint a rsz. nem merev.

61916. andivagyokén (válaszként erre: 61913. - Sagodyg)
2020. máj. 20. 11:42

Szerintem ne hagyd. Ha jól számoltam, ahogy írtad a jegyeket, most is 4,7-re áll a gyerek - ha a témazárók nincsenek felülsúlyozva. Ha igen, akkor még jobb.

Azt sem tartom megszokottnak, hogy nem jár ötös vagy dícséret a versenyszereplésért.

Próbálj meg határozottan, de nem agresszíven vagy bunkón beszélni a tanárral (a felvételit ne emlegesd, azt annál inkább, hogy a gyerek motivációja szempontjából milyen fontos lenne a kitűnő bizi:). Ha nem tűnik partnernek, akkor pedig menj tovább az igazgatóhoz.

És az is nagyon jó ötlet, hogy előtte készülj fel, az iskolában milyen szabályok érvényesek a kerekítésre.


Ez a történet kicsit olyan, mint a kisebbik lányom osztálytársa, akinek tavaly (5.) a tornatanár rontotta el a kitűnő bizijét. Ráadásul a kislány, aki ugyan valóban nem kiugróan ügyesen mozog, a lányom szerint egész évben nagyon igyekezett, és mindent megtett, amit csak tudott. Ő végül az osztályfőnöktől kapott az osztályban ugyanolyan jutalmat, mint amit a kitűnők a diritől. De ez is milyen már... Tornából.

61915. Adriboci (válaszként erre: 61914. - Markaa)
2020. máj. 20. 11:40
Kérdés, hogy mondjuk ha belekeveredik az igazgató is, szummában nem lesz-e rosszabb helyzetben a gyerek negyedikben? Ez csak 1 pont, de ha a többi tanár hallomás alapján elkönyveli milyen "pofázós" a gyerek/szülő és elkezdik direkt szívatni.. Ettől még nekem mondjuk baromi nehéz lenne megállnom, hogy ne szóljak, mert az igazságérzetem eléggé piszkálná ez az önhatalmú értékelésmód...
61914. Markaa (válaszként erre: 61913. - Sagodyg)
2020. máj. 20. 11:29

Ha negyediket már nem ő viszi, akkor pláne kibrusztolnám az 5-öst.

Neki nem fájna, hogy lehúz egy gyereket, de nektek igen.

A felvételin minden pont számít!

Sokszor 1 pont is, mert a rangsorban azonos ponton 8-10-15 gyerek is lehet, ezért nem mindegy, hogy adott pont előtt vagy adott pont után húzzák meg a bekerülési vonalat. Vagy az utolsó ponton lévőket mi szerint rangsorolják, lehet, hogy bizi szerint.

És az az 1 pont, sokszor 2 pont, mert vannak spec.mat. vagy bármely sulik, amik duplázzák a matek pontokat. És nem csak az írásbeliket, a bizit is, mert őket a matek érdekli.

Hajrá!

61913. sagodyg
2020. máj. 20. 11:19
Személyes sértésnek vette,hogy nem csinálta meg az ő felkészítő feladatait. De ennek az volt az oka,hogy még előző este sem akart részt venni a versenyen. "Égő,ha nem lesz egy pontom sem". Az egyik osztálytárs pedig szorgalmasan megoldotta a tanártól kapott feladatlapokat.Ez az osztálytárs "ezerből egy tehetség" és 1 ponttal írt jobbat,mint az én fiam.Így történt az összehasonlítás,szemtől szemben,az osztály előtt.4. osztályt már nem ők viszik,mert elsősökhöz kerülnek.A gyerek ajándékot sem akar neki adni év végén.Ez azért sokat elárul :( Akkor hagyjam a fenébe? Szóvá sem tennétek?
61912. Markaa (válaszként erre: 61907. - Sagodyg)
2020. máj. 20. 11:19

Szia!

Szólni kell szerintem. Ezt a gyerek is igazságtalanságnak érzi, és az nem jó.

Nem is értem, hogy tud bele nyúlni.

A KRÉTA 4,34 és 4,66 között hagyja, hogy a tanár másként döntsön, mint a kerekítési szabály (4,5 alatt vagy felett).

4,33 vagy alatta 3-as, 4,67 vagy felette 5-ös.

Nézz utána a suli honlapon.

Szerintem csak ijesztgetni (ostorozni) akarja a gyerekeket.

Ezt nem teheti meg.

Én tutti az osztályfőnökkel vagy igazgatóval/helyettessel beszélném meg, pontosan azért, hogy vége legyen ennek a rendszernek.

A gyerekkel nem tud kiszúrni, mert láthatóan jobb mint a többség, hozzájuk viszonyítva kell osztályozzon, tehát jövőre nem tudja leosztályozni bossszúból.

61911. VERA_A&B (válaszként erre: 61908. - Chelsey)
2020. máj. 20. 11:08
Teljesen egyetertek, kar 1pontert tanarral veszodni. Sokkal fontosabb egy szuper irasbeli. Egyik igazgato is publikusan kijelentette, az irasbeli a lenyeg, nem a hozott pont. Mindenkepp erdemes masod-tanar mellé, h megmaradjon a motivacio. Sok gimi szervez matek szakkort, versenyt, elokeszitot kulsosoknek, ill vannak matekra szakosodott cegek matek taborral, tanfolyamokkal. Vagy pl amirol en tudok, a Balassinak van kifejezetten 8osztalyos matekos osztalya. (Velemenyek erosen megoszlanak, szobelirol sokan jottek ki anno konnyekkel v sirva az osztalytarsaink kozul, de volt, aki mosolyogva) Erdemes meg Bolyai matekverseny eredmenyeket is bongeszni, h mely gimik erosek matekbol.
61910. Adriboci (válaszként erre: 61907. - Sagodyg)
2020. máj. 20. 10:58

Ez a suli spec. matek tagozatos, vagy miért gondolja a tanár, hogy csak 4.75-től jár az ötös? Matematikailag önmagának mond ellent.. Én is megkeresném az iskola szabályzatában hogy vannak az osztályozások, mert ilyen nincs, hogy önhatalmúlag kitalál vmit. Ez nem is túl motiváló. Ha egy gyerek versenyekre jár, hogy lehet baj a szorgalmával? Nem is értem. Versenyre készüli, vagy akár csak részt venni plusz munka, idő.

A nyolcosztályossal érvelni ilyen tanárnál valószínűleg tényleg nem volt szerencsés, de most már mindegy. Persze még az is lehet, hogy célba ér...

Szerintem is a felvételire és a többi vihető pontra gyúrjatok, ezt meg hagyjátok a francba.

61909. HJudit73 (válaszként erre: 61907. - Sagodyg)
2020. máj. 20. 10:52

Mi pontosan ilyen okok miatt mentünk el hatosztályos spec-mat-ra...

Sajnos nálunk semmilyen egyeztetés (végigjártuk: tanári, osztályfőnöki, igazgatói) nem vezetett eredményre, elhoztuk az iskolából (éppen kapóra jött a hatosztályos felvételi), mielőtt kiöli belőle a matematika iránti szeretetet...

61908. Chelsey (válaszként erre: 61907. - Sagodyg)
2020. máj. 20. 10:40

A gyerek lelkivilágával és a felvételire való felkészítésével foglalkoznék nem a tanárral - bár tény, hogy nagyon nehéz ez ilyen fölött könnyedén átlépni, mert elég frusztráló. Az is lehet, hogy simán megadja a jobb jegyeket idén.


Azt nem tudom, hogy mennyire érdemes a nyolcosztályos felvételivel érvelni, mert nem sok helyen szeretik, ha elmennek a legjobbak negyedik végén.


Pontosan 4 db ötössel lesz 4.75 az átlaga. Mi van az iskola szabályzatában, mennyitől ötös az ötös? Az nem normális, hogy egy tanár saját szabályzatot követ, ami szigorúbb a hivatalosnál.


Ha csak a matek miatt nem kitűnő, de egyébként jól sikerül az írásbelije, akkor az az egy-két pont veszteség nem fogja megakadályozni, hogy nyolcosztályosba járjon. Inkább a felvételire készüljetek, mint a tanárra számítsatok :)

61907. sagodyg
2020. máj. 20. 09:20

Sziasztok!

Kicsit off topic, de hátha van valakinek ideje/kedve véleményt formálni. Akár priviben...előre is köszi.

Adott egy 3. osztályos kisfiú, aki matematikában tehetséges. Minden feladatot, szorgalmit elsőként ad be (karantén időkben is), minden versenyen részt vesz (mostanában az online versenyeket sem hagyja ki). Matematika tanárja 2. osztálytól kezdve 4.75-től adja meg az 5-öst félévkor és év végén is. Ez nála elvi kérdés. Tavaly év végén 4.71-re azt mondta, sajnos még nem ötös. Akkor szerencsére összeguberáltuk az évközbeni "kisötösökből" a nagy ötöst, így jött végül össze a kitűnő bizi. Idén Zrínyi versenyen az osztály 2. legjobbja, iskola szinten is a 3. legjobb eredményű lett. Szaktanári dícséretet vagy 5-öst nem kapott érte. De megszidta, amiért (kishitűségből) el sem akart menni és a felkészülési időszakban nem gyakorolt annyit, mint a társai. " Szorgalomból egyest érdemelnél"- ezt mondta a verseny eredményét látva a tanár, akit egyébként nagyra tartok és tisztelek. Jelen helyzetben csalódottan várom az év végi értékelést.

Az idei tanév alatt 20db jegyet szerzett a gyermek, ebből 2 db 4-es és 2 db 3-as. Ezek röpdogák (szorzás, írásbeli összeadás), egyik sem témazáró, azok mind jelesek.

Kérte a tanárt, hogy javíthasson, kapjon extra feladatot. Azt a választ kapta, hogy végezze el azokat a szorgalmikat, amiket az osztály kap. Ezeket eddig is, kérés nélkül elvégezte. Számításaim szerint még legalább 4-5 db 5-ös kell a szint megütéséhez. Jeleztem a tanárnak, hogy szerintem nem szerez már az osztály ennyi jegyet idén és kérem, hogy segítsen. Jövőre számítani fog a 8osztályos felvételinél. Egy mosolygó emoji volt a válasz, szorgalmit azóta sem kaptunk.

Ti tennétek bármit a helyemben, vagy egy keserű mosollyal belenyugodnátok, ha év végén 4-est kap a gyerek matekból?

Köszi, ha időt szánsz a véleményezésre.

61906. Aquarius76 (válaszként erre: 61871. - Sziszka7676)
2020. máj. 20. 08:08
A Kölcseyben ( tudom te 8 osztályost kérdeztél) a 2 francia osztályba úgy osztják szét a diákokat, hogy mindkettőbe kerüljön olyan akit sok ponttal vettek fel meg olyan is akit kevesebbel illetve a nemek arányát is figyelembe veszik.
61905. Könyvmoly_ (válaszként erre: 61887. - Hdimenzio)
2020. máj. 20. 00:48

A Radnótiban állítólag (ott tanító tanár mondta) kb. úgy választják ki a gyerekeket, ahogy egy tesi órán a csapatokat. Csak itt a csapatkapitányok az ofők. Kisorsolják, ki kezd, aztán felváltva mondhatnak egy-egy nevet a felvettek listájáról. Elvben jól hangzik, de kétlem, hogy pontosan így lenne, mert gondolom, fiú-lány arányra is figyelnek, meg vannak egyéb szempontok.


Nálunk anno a mi ofőink azt mondták, mindketten külön átnézték a gyerekek listáját (mindenkinek kellett jellemzést írnia magáról), aztán mindenki kiválasztotta a maga osztályát. Két elég markánsan eltérő egyéniségű ember volt a két pedagógus. Azt mondták, szinte nem is volt átfedés a két wishlist között. Az eredmény: a laza tanárnak lett egy nagyon laza, eszméletlen jó közösségi életet elő csapata, akik nem izgatták magukat túlzottan a tanulással, a két év múlva pályaelhagyó, folyton síkideg, feszkós ofőnek meg lett egy 36 teperőgépből álló osztálya, akikből sosem lett közösség, és mindenki el volt szállva a saját zsenialitásától. Túlzok persze, ennyire nem volt sarkos a helyzet, de az igaz, hogy eléggé furán leképeztük tényleg a két személyiséget...

61904. Dhar (válaszként erre: 61889. - Sziszka7676)
2020. máj. 19. 22:57
Heti 6-7 òa nyelvvel a teljesen nullàròl kezdő sztem gyorsan beèrik majd azokat, akik règebb òta tanulnak, nem fog annyira unatkozni, vagy nem fèl èvekig :) a lànyom is nèmetes tagozatra lett felvève (oda is akart menni, csak màsik suliba), ő is elèg jò szinten van màr a nemzetisègi nèmet körzetesnek köszönhetően, de nem bànom, ha ùjraveszi előről, legalàbb jò stabil lesz a tudàsa.
61903. Dhar (válaszként erre: 61879. - Sziszka7676)
2020. máj. 19. 22:52
Igen, tuti! A fiam a nèmetet jelölte meg, de rajta kìvül csak öten voltak ìgy, a többi nèmettel kezdő osztàlytàrsa angolt akart volna elsőnek. Teljesen nullàròl kezdik a nyelvet es nagyon ügyesek a gyerekek, van is mondjuk durva tempò...Megszoksz vagy megszöksz alapon a 60 gyerekből csak a fele kezdhet angolon, akàrhànyan is jelentkeztek arra. Egy tagozatkòd van, nincs külön kòd a 2 osztàlyra, ìgy ez benne van a pakliban. Az angolra vàgyò de oda be nem jutòkkal egyeztet a titkàrsàg, van szülő/gyerek, aki ìgy nem vàllalja ès nem iratkozik be.
61902. Macskaringo (válaszként erre: 61900. - Hampa)
2020. máj. 19. 21:52

Én is pont ezt akartam kérdezni:-) Eddig még semmi infónk nincs a határozaton kívül.

A NEK adatlapot azért már megcsináltattuk.

61901. mzx
2020. máj. 19. 21:52
Ma intéztük a NEK adatlapot Zuglóban. Tegnap foglaltam időpontot, az egész hét foglalható volt szinte még. Az óriás ügyféltérben összesen 3 ügyfél volt egyszerre. Mindenki maszkban volt, az ügyintézők is. 5 perc volt az egész ügyintézés.
61900. hampa (válaszként erre: 61895. - Macskaringo)
2020. máj. 19. 21:17

:)

Én is nagyon remélem...

Ti kaptatok már valami tájékoztatást a felvételi határozaton túl?

61899. miki_v (válaszként erre: 61898. - Levia)
2020. máj. 19. 21:03
Köszi :)
61898. levia (válaszként erre: 61897. - Miki_v)
2020. máj. 19. 21:02
A beíratkozáshoz alapállapotban NEM kell gyerek.
61897. miki_v
2020. máj. 19. 20:43

Sziasztok! A Toldy feltette a beiratkozás dátumát (06.23)( [link]

Kérdésem: a beiratkozáshoz kell a gyerek is, vagy elég a szülő?

61896. Chelsey (válaszként erre: 61895. - Macskaringo)
2020. máj. 19. 20:24
Persze, hogy jó lesz! :)
61895. Macskaringo (válaszként erre: 61892. - Hampa)
2020. máj. 19. 20:15
Akkor évfolyamtársak lesznek:-) Bízok benne, hogy jó lesz a suli.
61894. Chelsey (válaszként erre: 61893. - Mzx)
2020. máj. 19. 19:44
Még a végén tényleg bekerültetek 🤪
61893. mzx
2020. máj. 19. 19:32
Végre megjött a várva-várt levél az Eötvöstől. Eddig csak a honlapon volt kiírva a felvett gyerekek azonosítója, de most jött egy levél a továbbiakról.
61892. hampa (válaszként erre: 61891. - Macskaringo)
2020. máj. 19. 18:46
Német nyek :)
61891. Macskaringo (válaszként erre: 61885. - Hampa)
2020. máj. 19. 18:32
A Kőrösiben melyik tagozatot választottátok? A lányom az angol NYEK-re megy.
61890. Dmom (válaszként erre: 61888. - Justintime11)
2020. máj. 19. 17:30

Mi ugyan ezen estünk át, kb. Minden alkalomal 32db szedtek le rola. Aztán egyre kevesebb lett, mostmár egy éve semmi...

Mi is végig jártunk mindent amit lehetet.

61889. Sziszka7676 (válaszként erre: 61887. - Hdimenzio)
2020. máj. 19. 16:56

Köszi a választ!

Mostmár csak az izgat,hogy hogy oldják meg azt hogy van aki angol tagozatról jön,(mi 4 éve tanuljuk az angolt,versenyeken indult a gyerek stb)és van aki csak most kezdte el tanulni az angolt.

A Babitsban tudtommal nincs a kisgimiseknek nyelvi felmérő év elején..Valszeg akkor malmozni fog a gyerekem angol órán,vagy azoknak kell különóra majd akik most kezdték negyedikben az angolt?

Ez a kedvenc tantárgya a gyerekemnek,ezért is választottuk az angolt a Babitsba...

Félek csalódás és unalmas lesz neki..

Van valakinek tapasztalata?

Nagygimiseknek volt angol felvételi a szóbelin,kicsiknek nem.

61888. Justintime11 (válaszként erre: 61883. - Fcda177c08)
2020. máj. 19. 16:20
Off: Köszi! Remélem, már nem fog. Kopp-kopp, 2 éve tünetmentes, pedig azóta családilag voltunk usziban. Akkoriban sok mindent kipróbáltunk, ez az uszodaszemölcs néven futó szemölcs típus volt. Még Németországból is hozattunk csodaszert, meg próbáltunk homeopátiát, ezüst kolloidot és receptes kenőcsöket is. Voltunk magándokinál, Heim Pálban ambulancián, majd a kerületi SZTK-ban. Semmi sem használt, végül a dokinak lett igaza (SZTK, aki nagyon rendes volt amúgy, és azt mondta, hogy sajnos csak a kellemetlen módszer van, bár ő is korábban kísérletezett sok mindennel, havonta kell visszajárni hozzá, mindig leszedi Volkmann kanállal, fertőtleníti és egyszer csak eltűnik, ha a szervezet megerősödik. Kb 100 darabról indultunk és a végén már csak 3-5 db-ot kellett leszedni, majd véglegesen elmúltak. Ha nála kezdtük volna, hamarabb lecseng, mert igaza lett végül. Csak nem akartam ennek kitenni a gyereket és inkább minden más csodaszert kipróbáltam előtte. Persze biztos ez is ember függő, mi így jártunk. Meg meg kell találni azt a dokit is, aki tényleg jó. A sors fintora, hogy pont az SZTK-ban volt, ahová utoljára mentünk el....és le a kalappal kivételesen az ellátás miatt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook