Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közalkalmazotti és köztisztviselői fizetések.... valaki meg tudná mondani hogy kb mennyi? fórum

Közalkalmazotti és köztisztviselői fizetések.... valaki meg tudná mondani hogy kb mennyi? (tudásbázis kérdés)

24. kobagabi (válaszként erre: 23. - Geridina)
2010. márc. 15. 17:38
Nem tudom miért ilyen ez a világ! Nekem is ez a bajom. Hogy a felelősség az enyém, de a több fizu meg másé. Ez elkeserítő:(
2010. márc. 15. 17:36

Úgy ahogy mondjátok.

Talán már írtam ezen a fórumon is, hogy a 6 általánossal rendelkező közmunkásunk (aki egy nap ötször hazajár, kávézik, eszik, pihen), 10 bruttóval keres nálam többet, akinek felelőssége van, aláírási joga, ügyfelek viselkedését, cirkuszait tűri, és nem mellesleg kéthetente este 10-kor jár haza az ülésekről.

22. salabakter (válaszként erre: 18. - Salabakter)
2010. márc. 15. 17:33
Bocsánat,nem 8 általánossal természetesen a szakács végzettsége megvan,de érettségije nincs!
21. kobagabi (válaszként erre: 18. - Salabakter)
2010. márc. 15. 17:31

Úristen!!!

Nekem most diplomával 135ezer a bruttóm, és 98-at kapok ki:( Siralmas. Az alattam lévő meg kap 110-et mert neki pótlékai is vannak, nekem meg azt is elvették. Ja elvették a bérkiegészítést (ez havi volt), 13. havit, kajajegyet, ruhapénzt. Egyszóval mindent, még a vezetői pótlékot is:(

2010. márc. 15. 17:28

Én is közalkalmazott vagyok, vezető beosztásban, 10 éves munkaviszonnyal, felsőfokú végzettséggel, rengeteg felelősséggel, munkával. És kevesebbet viszek haza, mint a saját beosztottam, akinek bár több a munkaviszonya, de 2 kategóriával alattam van, és diplomája sincs:(

A felelősségről, és a munkájáról már nem is beszélek.. Egy fabatkát sem ér.:( Mégis többet kap... És ez nem fer. Tőlem meg elvették a vezetői pótlékot, mondván azzal már sok:( De a feladataim ugyanúgy megvannak, sokszor itthon munkaidőn túl is dolgozom...

Szörnyű.. Úgyhogy igen: a bértábla semmit nem ér!!!!

19. geridina (válaszként erre: 18. - Salabakter)
2010. márc. 15. 17:23
Na igen, ez az:)
2010. márc. 15. 15:35
Én közalkalmazott voltam,4 éve mentem nyugdíjba.Egy üdülő konyháján voltam cukrász.és a főszakácsnak akkor 165 ezer volt a bruttója!!!8 általánossal.
17. geridina (válaszként erre: 16. - 025c5b6977)
2010. márc. 15. 15:25

Dettó így vagyok én is vele.

Eddig nem mertem írni, hogy ktv vagyok, mert a közalkalmazottak azt hiszik, mi jobban keresünk náluk, és lenéznek sajnos. Én eddig legalábbis ezt tapasztaltam.

Nekem 18 év munkaviszony után, kétféle középfokú végzettséggel, stb. 2.3-as a szorzóm. Akkor tudod, mennyit a bruttóm:) Siralmas,és mennyi mindent el kell tűrnünk. 3 éve befagyasztva az illetményalap, most mindent elvettek, stb.

2010. márc. 15. 11:58
ktv. alá tartozóként írom, hogy siralmas. Középfoku végzettséggel besoroltam nekem most emelték fel a fizumat 95300 ft-ra, hogy mennyit kapok kézhez azt le sem írom, mert annyiból nem lehet megélni sem :S
15. syria
2010. márc. 15. 11:37

Ha így van, akkor jobban ismered a törvényt, mint én.

De hova tűnt a kiíró? Jól elment a kedve?

14. geridina (válaszként erre: 13. - Syria)
2010. márc. 13. 12:30
Felfelé 30, lefelé 20 %-kal lehet eltérni:)
13. syria (válaszként erre: 12. - 81Krisztina)
2010. márc. 9. 08:50

A törvény pontosan meghatározza, hogy köztisztviselők esetében a közép ill. felsőfokú végzettséggel rendelkezők részére hány év után milyen szorzóval kell számolni. Az így kialakult összeghez adható nyelvpótlék és vezetői pótlék.

Ezen kívül értékeléssel alátámasztva, a vezető javaslatára el lehet térni a 100%-tól lefelé és felfelé is 20-20 %-kal.

A közalkalmazottakra vonatkozó dolgokat nem tudom, de a tv. róluk is hasonlóan rendelkezik.

Ha adsz egy e-mail címet átküldöm a táblázatot.

12. 81Krisztina (válaszként erre: 11. - Geridina)
2010. márc. 9. 08:18
nem is értem ezt mi alapján számolják, nagyon igazságtalan itt már szinte minden...
11. geridina (válaszként erre: 9. - Pipőci)
2010. márc. 9. 08:15
Nálam a közmunkás (parkgondozó) keres többet 10 bruttóval, és 6 általánossal, mint én. Ez tök komoly
10. Pipőci (válaszként erre: 8. - 81Krisztina)
2010. márc. 9. 08:04
Ne is kérdezd! :( Nem sok jóra...
9. Pipőci (válaszként erre: 6. - Garamond)
2010. márc. 9. 08:04
Az utolsó mondatod (is) szuper igaz. Munkatársam alacsonyabb fizetési fokozatban röhögve többet keres nálam. Sőt... többet kap a közvetlen főnökénél is... :( A mi munkahelyünkön sokan azért nem akarnak képzésekre, suliba járni, mert a képzetlen szakemberek gyakran valóban több ezer forinttal jobban keresnek, mint a tanultak.
2010. márc. 9. 08:01

akkor ez a törvény is csak azért van hogy legyen... elég szomorú... Megtaláltam de sokat nem mondott...

csak azért kérdeztem, hogy kb mire lehet számítani...

7. geridina (válaszként erre: 6. - Garamond)
2010. márc. 9. 07:55
Ez is igaz.
6. garamond (válaszként erre: 2. - Szöszipanna)
2010. márc. 9. 07:55

Az a konkrét dolog, amiről Te írsz, egy nagy semmi.

Ha azt nézi, tuti, hogy nem lesz okosabb.

A kiegészítéssel már teljesen össze vannak csúszva a fizetések, nem számít, hogy hány éves vagy, mennyi a munkaviszonyod és A-D-ig miben vagy. Nálam 12 évvel fiatalabb két kategóriával lejjebb annyit kap mint én.

A bértábla egy nagy sar.

2010. márc. 9. 07:50
hol találom a törvényt?, google-ban annyi minden mást dob fel...
4. geridina (válaszként erre: 2. - Szöszipanna)
2010. márc. 9. 07:48

Így igaz, ezt így nem lehet megmondani.

Függ attól, hány éve dolgozol, milyen munkakörben, stb. A közigazgatásban is csak a 92 előtti közszférában töltött éveket számolják bele. Sajnos így én is rosszul jártam, pedig 18 év munkaviszonyom van, mégis nagyon rossz besorolásban vagyok.

2010. márc. 9. 07:47

Rengeteg álláshirdetésben találkozom azzal, hogy fizetés a közalkalmazotti vagy köztisztviselői törvény szerint....

valaki meg tudná mondani, hogy körülbelül milyen fizetésre lehet számítani?

2010. márc. 9. 07:47
Nézd meg a törvényben a bértáblázatot, ott teljesen konkrét a dolog.
2010. márc. 9. 07:46
Közalkalmazotti és köztisztviselői fizetések.... valaki meg tudná mondani hogy kb mennyi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook