Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kötelező szövetmintát venni műtét közben? fórum

Kötelező szövetmintát venni műtét közben? (tudásbázis kérdés)


6. globus (válaszként erre: 3. - Oneday)
2020. febr. 28. 19:24
A műtét után, második szövettan? Nem vagyok orvos, nem tudom, hogy kötelező-e, de úgy tudom, nem szokták végezni. Azt sem, hogy az a genetikai kezelés, melyről írsz, kiknek jár... mellrák esetében is lenne rá lehetőség, de nem igazán gyakorlat.
2020. febr. 28. 19:23
Sajnos az egész történet az elejétől kezdve furcsa... Az orvos kb semmilyen információnyujtasa, a valódi helyzet, további kezelési lehetőség el nem mondása... :(
4. f047cd7294 (válaszként erre: 1. - Oneday)
2020. febr. 28. 18:41
A tükrözésnél, gyomor, végbél minden esetben vesznek mintát, amit elemzésre küldenek. Ebből tudják milyen kezelés, műtét, vagy egyéb várható.
3. Oneday (válaszként erre: 2. - Globus)
2020. febr. 28. 18:34

Valóban, colonoscopia során vettek szövetet,ebből derült ki, hogy baj van. Ugyanakkor a műtét után elhangzott az is, hogy valahonnan "csípett" le valamit, amit, mint utólag kiderült számunkra, egy nem ingyenes helyre kellett volna küldenünk / vitetnünk, felvenni velük a kapcsolatot, ahol gondolom molekulárisan elemezték volna..

Ezt mi végül nem vállaltuk, ugyanakkor hetekig szó volt kb. arról, hogy majd lesz szövettani eredmény..

2. globus (válaszként erre: 1. - Oneday)
2020. febr. 28. 18:24

Ha vastagbéldaganat miatt műtötték, akkor már előzőleg készült szövettan colonoscopia során, ugye?

Ha feltáró műtét során kiderül, hogy inoperábilis már az elváltozás, azaz nem operálható, mert összenőtt mindennel, akkor palliatív terápiát kap. Ami azt jelenti, hogy nem gyógyító jellegű, hanem kisebbíti a daganatot, ezzel akadályozva meg a bélelzáródást, működési problémákat. Sajnos, ennek hatásfoka, időtartama a betegség lefolyását illetően elég bizonytalan, előre megjósolni semmit nem lehet.

2020. febr. 28. 18:03

Sziasztok!


Tudom a kérdés elég orvosi, de hátha van köztetek, illetve valaki személyes tapasztalatból ezt tudja.

Vastagbéldaganat miatti műtét, de műtét közben látszódott, hogy nem operálható egyelőre, mert a környező szövetekbe is bele van nőve a daganat, így nem lehet kivenni...

Utólag kiderült (addig amúgy "vártunk" a szövettani eredményre), “állítólag" nem vettek szövetet, hiszen nem lehetett kivenni az egészet.

Sajnos több sebből vérzik a történet, nem is részletezném, és én úgy tudom, ilyen esetben is kell, hogy vegyenek belőle mintát, hiszen utána mit elemeznek, mi alapján van a kezelés stb..

(természetesen már próbáltunk tájékozódni ezzel kapcsolatban és fogunk is még)


Köszönöm, ha valaki érdemben tud választ adni, esetleg saját tapasztalata van hasonló műtéttel kapcsolatban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook