Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötelező óvoda! fórum

Kötelező óvoda! (beszélgetős fórum)


2011. aug. 29. 16:18

Sziasztok!


Tud valaki valamit, hogy kötelező-e 3 éves kortól az óvoda?

17. BeaÉrd (válaszként erre: 16. - Betsabé)
2011. máj. 6. 12:28

erre csak csúnyákat tudnék írni,mert az jutott róluk eszembe!


De a legdurvább,hogy pont ezek miatt van ez a törvény,mert "szegény" rászoruló gyerekek akikből annyi van mintha potyognának az égből,nem fejlődnek otthon rendesen!


aztán csak szarnak a gyerekre!

16. Betsabé (válaszként erre: 15. - BeaÉrd)
2011. máj. 6. 10:38

"Akiknek van 10 ezer forintjuk és piára költik."


Ez úgy működik, hogy papíron a házaspár külön él. Papíron a férj munkanélküli, nincs gyerektartás, Papíron nincs elég jövedelmük, ezért ingyen étkezés a gyereknek és a felnőtteknek is (!!!), továbbá megjár a lakhatási támogatás, a szociális segély a gyermekvédelmi támogatás, stb.

Jobban élnek mint mi, mert a saját szememmel látom!

Persze az óvodába nem vissznek, adnak semmit!

Az én gyerekem nem alszik ott, de tőlem is kérték a fogkrémet, szalvétát, mert akik ott alaszanak, azok úgyse visznek.

Beviszek mindent, amit kérnek, de nagy igazságtalanságok vannak! A mi adónkból segélyezik az ingyenélőket, és még én vigyem a fogkrémet is nekik? Mindez nem idegesítene, ha tényleg rászorulnának, de higyjétek el, hogy van pénzük olyan extra dolgokra, amiket mi nem engedhetünk meg magunknak...Döbbenet!


Pont azon gondolkodtam, hogy jobb lenne itthon tartani a gyerekeimet még egy kicsit.


De ha megszavazzák ezt a törvényt, akkor sincs minden veszve. Kérvényeket kell írni, és lehet kapni felmentést, csak néha vinni kell a gyereket a nev. tan-ba, hogy fejlődik-e.

2011. máj. 4. 11:47

ez az én is örültem,hogy a lányom még velem lehet itthon a kicsivel úgyse tudok 3 éves koráig itthon lenni,mert kevés a gyes!


Akiket te írsz Hmkati azok meg nem fogják beadni oviba a gyereket ,mert ha van 10 ezer forintja nem erre költi hanem piára,szerintem még a büntetés se érdekli őket!

14. 44d5abb30c (válaszként erre: 12. - Hmkati)
2011. máj. 4. 11:35

Ok, ez teljesen jogos és érthető dolog! De ha egyszer nincs hely?! Attól, hogy ezt januárban megszavazzák, még nem lesz több óvoda és óvónéni..:S

És aki meg nem akarja beadni a gyerekét három évesen (nagyon is érthető okokból), annak miért kell kötelezővé tenni?? Át kellene gondolni az indokokat pro és kontra, nem pedig menni a parlamenti burzsuj fejünk kitalációi után..:@

13. 9536810fa1 (válaszként erre: 12. - Hmkati)
2011. máj. 4. 06:35

:o) Pontosan! :)

Megkérdezhetem mi az a Segítő Társ?

12. Hmkati
2011. máj. 4. 06:25

Ezt azért tervezik, hogy a rossz szociális helyzetű gyerekeknek biztosítva legyen a rendszeres foglalkozás, étkezés, télen legalább nappalra a meleg.

éhező rossz körülmények közt élő kicsitól, ha ezekbe nem részesül, már annyira elmarad az agy fejlődése, hogy gyakorlatilag kár iskolába küldeni később. Nem lesz később együtt haladni. Azon kívül, hogy melegedni jár. Otthon játék híján nem szerzi meg a szükséges ismereteket. Pláne ha otthon rendszeres a botrány, szülök isznak.

Ki marad a gyareknél a szocializáció.

Tudom miről beszélek, szegénységben nőttem fel, most pedig ezért vagyok Segítő Társ.

A végrehajtás ????? Hely nuku. Nyilván az űj óvodákat majd közmunkások fogják építeni. Ugyanis az már tuti, hogy az 1000000 új munka hely így fog megvalósulni

11. Borsi :-) (válaszként erre: 10. - Movaja)
2011. máj. 3. 14:10
Én is így tudom.
10. movaja
2011. máj. 3. 11:46

Sziasztok!

Én úgy hallottam, hogy júliusban fognak szavazni az új törvényről és ha elfogadják jan.1-től fog életbe lépni.

2011. máj. 3. 11:20

köszi a válaszokat,ti se tudtok többet:)


én úgy gondolnám,hogy aki 3 évesen be szeretné íratni annak legyen hely ne kelljen hónapokkal előbb várólistára feliratkozni!

de pl.én aki várom a 2.babát ,nekem ne kelljen már azért fizetnem,hogy a nagynak oviba kell járnia,holott itthon is lehetne!

arról nem is beszélve,hogy gondolom mennyi betegséget haza hozna ,ezáltal beteg lenne a kicsi is!plusz gyógyszerek stb.

8. 44d5abb30c (válaszként erre: 6. - Anne...)
2011. máj. 3. 11:18

Jah, először talán óvodákat kellene építeni! Hová teszik a gyerekeket, arra lennék kiváncsi?!

Tőlünk mindkét oviba, ahová most beadtuk a jelentkezésünket jövedelemigazolást kértek mindkettőnktől, mert annyira nincs hely, hogy aki szeptembertől járatni akarja a gyerekét, annak már most kell legyen munkahelye. Akkor meg miről beszélnek ezek a lufifejűek megint??!!!

És hol lesznek a gyerekek, a pincébe meg a padláson, vagy egymáson alszanak mint valami munkatáborban??!!:@

2011. máj. 3. 10:46
Úgy hallottam, hogy a törvény alól akkor kaphatsz felmentést, ha a gyermek testi és lelki fejlődése bizonyítottan és garantáltan biztosított otthoni körülmények között. Gondolom, ezt majd a védőnő dönti el. Egyébként biztosan lesz valami "kiskapu" hiszen pl. az én kislányom asztmás, nem bírja a közösséget (állandóan beteg) és neki kifejezetten javasolt, hogy itthon tartsam. És ez csak egy eset, hány olyan betegség lehet, ami miatt jobb, ha agyermek otthon van a szülővel...
2011. máj. 2. 17:30

A közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. Törvényt kell figyelembe venni.A gyermek abban az évben, amelyben az ötödik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától napi négy órát köteles óvodai nevelésben részt venni.


A 3 éves életkortól történő beóvodáztatás törvényjavaslat, közleményként lett ismertetve s amely még jogilag nem lépett hatályba.

2011. máj. 2. 17:20
Eddig 5 év betöltése napjától volt kötelező.
2011. máj. 2. 17:00
szerintem még nem fogadták el, csak terv...
2011. máj. 2. 16:58
én még úgy tudom hogy a nagycsoport a kötelező de ezek a törvények az agyamra mennek.
2011. máj. 2. 16:46
engem is érdekelne...ezek a törvények már minden képzeletet felülmúlnak :(
2011. máj. 2. 15:52

Mikortól kötelező az ovi?Elfogadták az új törvényt?

azokra is vonatkozik aki otthon van gyeden egy kisebbel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook