Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kötelező karácsony... fórum

Kötelező karácsony... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kötelező karácsony...

1 2 3 4 5 6
2019. dec. 25. 19:13
:)
156. Guruljka (válaszként erre: 146. - Böce)
2018. dec. 21. 23:15

Valahogy idetaláltam most így két évvel később.


Életemben még nem sértődtem meg... :D


Ha valaki meg attól fél, hogy ha nem ünnepel elég lelkesen, akkor azt az ünnepet eltörlik, akkor tényleg nem értek valamit.

155. ZzI14
2018. dec. 21. 12:16
Nálunk sem igazi a karácsony évek óta. Idén összeköltöztünk a párommal, sajnos nővéremmel nincsenek jóban, ki is jelentették, hogy ha egyikőjük ott lesz a szüleimnél a másik nem jön. A szüleim tőlem várják a megoldást erre a problémára, de nem tudok nekik mit csinálni, ha egyik fél sem enged. És nálunk is az van, hogy a szenteste sérthetetlen, és ha ott nem vág mindenki boldog fejet, akkor botrány. Ebben az évben nekem is a túlélésről fog szólni, de valahogy majdcsak eltelik...
2018. dec. 5. 23:20
Semmi sem kötelező.
153. rockcica (válaszként erre: 128. - Csipkerózsika)
2018. nov. 27. 20:14
Èn nem hìvnàm át ōket ès nem is mennèk..nem csodàlkozhatnának egy percig sem.
152. rockcica (válaszként erre: 133. - Csipkerózsika)
2018. nov. 27. 20:13
Családdal sem muszáj tartani a kapcsolatot ha gyökerek..nekem is van még fèltesóm, akit imádtam de átvert meglopott, szarok rà, nem foglalkozok vele. Pàromnak èl az anyja, de egèsz életèbe csak a kèpmutatàs volt, teljesen megszakitotta az összes kontaktot..
2018. nov. 27. 20:07
Bár nekem( nekünk) már nem él egyik szülőnk sem, (akkor mèg inkább szeretnèm)van egy unokatesóm, és a férjemnek egy nővére, valamint egy beteg bátyja, akiket vendégül tudunk látni, de én ennek ellenére nagyon szeretem a karácsonyt. Most már van egy kis porontyunk, aki mèg max a karácsonyi fènyeket fogja èrzékelni(3hónapos)..tehát szenteste hármasban töltjük, uncsitesôm és sógornóm a két ünnep között fog jönni. Amiért szeretem: két hétig a párommal vagyok, nem kell dolgozni menni, lecsendesedik a világ,kikapcsolhatjuk a mobilokat,( most még pluszban várom a Cseppem , a reakcióit a fához)a finom ételek, amiket mi direkt csak karácsonyra csinálunk, (szaloncukor, habcsók..)az illatok, ( süti, fenyőág( mert nem veszek egèszet, van mű)a sok barát közül mindig valakikkel összejövünk egy activity partira, stb, és igenis imádom a kis meglepiket a fa alatt, mindig olyat kap a másik amire vágyik, de magànak nem vennè meg..
150. 3ef6ed4df1 (válaszként erre: 149. - Mazsinka)
2016. jan. 7. 01:47

Nekem akkor különleges ismerőseim vanna. Pisis, kakis, büfis képet még nem láttam, karácsonyfákat is csak egyszerűeket, ajándkokra nem emlékszem. Igen a magukat fotózó, csücsörgő pucsító majmoktól én is falnak megyek. Az idézetektől meg hányok. Azokat valami sértett kakadu találja ki szerintem. Beállítottam, hogy ne jelenjenek meg a hirfolyamba a csücsörítő és az idézetes emberek megnyilvánulásai :-) Ennyi, ajánlom neked is. Ne magad töröld, hagyd meg a normálisakat ( sose jönnek rá, hogy letiltottad őket a baromságaikkal).

Az mwg, hogy esikahószánkóznak miért baj?

149. Mazsinka (válaszként erre: 113. - 3ef6ed4df1)
2016. jan. 5. 22:20

Őszintén? Rühellem a babás fotókat is. Oké, havi egy a legcukibb képek közül, na, de naponta több kép arról, hogy épp büfizik, eszik, alszik, cukin néz, pisil, kakil, kissé fárasztó.


És igen, utálom a gagyi, pucsítós, csücsörítős, kitekeredős szelfiket és tükörképeket is valami közhelyes, idétlen, engem nem érdekel, mások mit gondolnak rólam (mondja ezt az, akit baromira irritál, mások mit gondolnak róla) szöveggel, idézetekkel.


És igen, a cicák és kutyák még jobban felcsesznek, mert nem szeretem őket. Ez van!


És valóban most is jöttek a karácsonyfák a méregdrága ajándékokkal, az enyém szebb, jobb, nagyobb effektus. Tiszta mázli, hogy elmúlt. Most jött azesikahómegyünkszánkóznihurráhurrá széria. De a kedvencem mégis a lájkolj, küldj egy számot, és kiírom, mit gondolok rólad, vagyis tök jó, hogy iskolaszünet van, és ennyire ráérnek az alsósok. Lehetne menni segíteni anyának és apának havat hányni, mosogatni, seperni. Én ilyen idős koromban aktívan főztem, nem komikat vadásztam.


Most valóban úgy tűnhet, hogy utálok mindent és mindenkit, de ez nem igaz. Én is kíváncsi vagyok másokra, megfelelő dózisban és minőségben. Vagyis egy-egy izgalmas, nagyon érdes vagy cuki kép pár hetente belefér, de ez ami manapság megy-hát hányok. Nagyon érik, hogy lelépek onnan.

148. 3d787b167a (válaszként erre: 147. - Geranna7)
2016. jan. 4. 14:48

Még....... 😊



Itt már lassan mindent lehet.

147. geranna7 (válaszként erre: 146. - Böce)
2016. jan. 4. 10:42
Itt valami félre megy!! Guruljka sem azt írta ,hogy ne legyen!!! Mindenki döntse el maga. Nálunk most ritka jóó volt! Volt már rossz is de túléltük,amint látszik. :D A naptárból szerencsére nem törölhető.
146. Böce (válaszként erre: 143. - Guruljka)
2016. jan. 4. 10:22

Szerintem te nem érted, hogy ez a fórum és a hozzászólások miről szólnak, viszont valami miatt magadra veszel olyasmit is, amiről szó sincs.


A fórumindító azt írta, hogy milyen rossz a karácsony, mert mindenki rohan, vásárol olyan dolgokat, amire semmi szükség, semmi öröm, csak muszájos vásárlás-főzés-takarítás.


Erre írtuk néhányan, hogy ez szerintünk nem így van, mert semmit nem KELL, semmi nem KÖTELEZŐ, és mindenki olyannak érzi, amilyet csinál magának (vagy esetleg a körülményei engedik).


Azt írtuk, hogy meg lehet tölteni szeretettel, nem muszáj vásárolni, illetve már előre is be lehet szerezni, ha valaki adni akar. Ha az ember nagyon akarja, megtöltheti az ünnepet szép tartalommal ajándék és ételhegyek nélkül is.


Erre te megsértődsz, nem értem, hogy miért? Ki mondta vagy írta, hogy neked muszáj karácsonyozni? Nem akarsz, akkor ne tedd.


De néhány fanyalgó miatt nehogy már ne legyenek ünnepek! Más országokban az emberek vidáman felvonulnak az utcákon, nevetnek, énekelnek, táncolnak, örülnek egymásnak és az életnek!


Itt meg már a karácsonyra, a szilveszterre is elkezdtek fanyalogni! Alig van ünnepünk, hagy örüljünk már egy kicsit!


Aki arra vágyik, annak legyen minden nap munkanap, ne legyen semmiféle ünnep, de engedje már a többieket úgy ünnepelni, ahogy ők szeretnének. Sok lesz a fanyalgás, aztán majd még azt a kevés ünnepnapot is eltörlik, ami van, akkor aztán lehet robotolni 365 napból 365-öt!


Ezt akarjátok?

2016. jan. 3. 13:18
Szerintem mindenkinek megvan a maga keresztje, ki bevallja, ki nem. Gyerekkoromban nagy szegénységben, de annál nagyobb szeretben éltem nagyszüleimmel. Karácsonyra minden szükségest előteremtett Nagymamám, sem Ő sem én nem éreztem kötelezőnek. Igazi, boldog ünnepi hangulat volt. Mikor nem velük éltünk, ezt az ünnepi hangulatot nem éreztem, csak az ideges kapkodást, sajnos a gyerekem is ezt látta. Nem részletezném, miért alakult így, de javarészt nem tudtam ellene tenni. Mostanában már csak rajtam múlna, de úgy látom benne olyan mély nyomot hagyott az ünnepi hangulat hiánya, mint bennem a gyermekkorban átélt örömteli Karácsony. Az a meglátásom, aki gyermek/fiatalkorában nem látja/érzi az igazi ünnepet felnőtt korában sem tudja átadni magát ennek. Ezzel együtt ma sem érzem kötelezőnek sem az ajándékozást, sem a hagyományos ünnepi ételek elkészítését.
144. túrógombócka (válaszként erre: 143. - Guruljka)
2016. jan. 2. 19:12
igen, csak eközben egyfolytában szabadkozol. ne tedd. a saját életed, kinek mi köze hozzá.
143. Guruljka (válaszként erre: 142. - Túrógombócka)
2016. jan. 2. 15:34

Többen írták itt, hogy nem ünnepelnek. De én csak a magam életét tudom.


Azt utasítom vissza, hogy bárkinek szabadkoznia kelljen a szokásai miatt, amelyekkel egyébként nem árt senkinek.

142. túrógombócka (válaszként erre: 141. - Guruljka)
2016. jan. 2. 10:23
csak szólnék, hogy nem kell ám mindent magunkra venni...
141. Guruljka (válaszként erre: 140. - Napsugár..)
2016. jan. 1. 23:06

Akár üres, akár beleunt, akár nincs senkije, akár egyenesen mély gyásza van és nincs kisgyereke, mindegy. Ha akar, ünnepel. Ha nem akar,nem ünnepel.


Még ennyire sem kellene minősíteni.


A karácsony nem állampolgári kötelezettség. Ahogyan a vallásgyakorlás sem az, de az ortodox egyház sem ekkor ünnepel és a zsidó ünnepkörnek sem része a karácsony, tehát akár vallási okból sem esik mindenki pont december 24.-én áhítatba.


De tudod, mit? Ha Neked ez így könnyebb, tarts engem nyugodtan üresnek. Csak ne felejts el hálát adni az Úrnak azért, hogy nem tapasztaltad meg az én életemet. Örülj, hogy Benned megmaradt az ünnep mint fogalom és mint érzés!


Muszájból nem ünnepelek, muszájból a bevásárlást intézem több napra. Hogy az ünnep vallási/lelki oldalát hogyan tartom vagy nem tartom, az magánügyem.

A külsőségeket ehhez nem tartom szükségesnek.

2016. jan. 1. 20:43
Teljes mértékben egyet értek veled!!! minden szavaddal!!! Mert sokan üresek belül és igen, nekik a muszáj ünnepe ez.....
2016. jan. 1. 15:06

Sziasztok!


Nálunk a Karácsony nem " muszáj " ünnepe.


Most másabb volt a karácsonyunk, mint szokott :(

December 7-én anyósom meghalt és 14-én temettünk el. Így nem volt igazi karácsonyi hangulatunk.

Megbeszéltünk a sógornőmmel és apósommal, hogy csak a gyerekek miatt karácsonyozunk. Ugyan is van 5 unoka :)

Ajándékokat már évek óta csak a gyerekek kapnak, felnőttek nem.

24-én mindenki otthon van a saját családjával.

25-én szoktunk a szüleimhez és a párom szüleihez menni. Vagyis az idén már csak apóshoz mentünk. A sógornőm és családja eddig otthon lakott az szüleinél, de tavaly szeptemberbe külön költöztek. 25-én apóshoz mentünk ebédre ott voltak a sógornőmék is. Ebédeltünk és utána a gyerekek meg kapták az ajándékokat. Beszélgettünk és el voltunk. Akkor délután mentünk a szüleimhez.

Ott is a gyerekek meg kapták az ajándékokat és jó volt minden.


Én nem görcsöltem a kaján a sütiken, hogy mit és mennyit csinálok. Volt rántott hús és sült hús és ennyi. Nem volt terülj terülj asztalkám és még is elég volt 2 napra a kaja. Anyunál már terülj terülj asztalka volt. Azt sem tudta, hogy mit vegyen elő és, hogy mivel kínáljon bennünket a gyerekeit és az unokáit. De anyunál ez megszokott, hogy a kaja ügyileg mindig túl pörög :D


Most nyugis és pihenős karácsunk volt.

2015. dec. 31. 05:28
Én nagyon élveztem 30hetes terhesen is a készülődést(persze nagyon fárasztó volt) mert a családom messzebb lakik és karácsonyra mi csináltuk az ebédet (anyum, hugim és sógorom itt is aludtak). Ha valaki kötelezőnek érzi nagyon sajnálom mert tényleg a szereteté lenne a főszerep...
137. bubinana (válaszként erre: 29. - F8db0709b8)
2015. dec. 30. 10:26
Nincs az a rokon vagy bárki akiért én a gyerekemet elvittem volna!! Lehet harag érte ,bármi,de a gyerekem az ELSÖ!!
136. Guruljka (válaszként erre: 131. - Böce)
2015. dec. 29. 22:55

Évek óta nem veszek ajándékot, mert nekem se vesz senki.

Ha telik valamire, amit a fiam szeretne, megveszem, amikor sikerül. Örül akkor is.

135. Guruljka (válaszként erre: 127. - Pista55)
2015. dec. 29. 22:49

Van, habár sorba állni ritkán kell. (Napközben sem.)


Amikor átálltak a 6 órai zárástól a 7 óraira, nagyon hamar megnőtt azoknak a vásárlóknak a száma, akik abban az egy órában jöttek.


A faluközpontban van a bolt. Akik gyesen vannak, az ovi-iskola után vásárolnak. De hozzám is ez a bolt van a legközelebb sima úton elérhető.

134. spinneli (válaszként erre: 129. - Böce)
2015. dec. 29. 21:52
dettó
133. Csipkerózsika (válaszként erre: 130. - Böce)
2015. dec. 29. 21:33

Kicsit zavart, hogy nekiestek a fórumindítónak. Én átérzem a helyzetét és tudom, hogy persze abszolút mindenki maga felelős magáért, és sok múlik a gondolkodáson, de ugye a karácsony az mégiscsak családi ünnep, a családot meg nem magunk választjuk, szóval olyan, amilyen...


Most megbeszéltük, ezt beszéltük meg. Eddig is csak annyit érintkeztünk, amennyit muszáj volt, ezután is így lesz, sőt átértékelődött a muszáj fogalma is. A helyzet az, hogy én mindvégig bíztam abban, hogy legalább ünnepekkor, ha nem is szeretetben, de békében együtt tudunk lenni. Belátom, hogy tévedtem, egyáltalán nem tudunk.

Az ajándékozás is meg lesz szüntetve. Én a legminimálisabb pénzemből személyre szóló ajándékot matekoztam ki mindenkinek, hasznosat, szépet. De fordítva már nem így volt. Más a komolyabb fizetése mellett még kevesebbet költött rám mint én, azt is mással vetette meg csomagoltatta be, olyasmit, amit sosem használok. Kibontáskor a fa alatt nézegette, hogy egyáltalán mi is az. Hát kösz, ez azért lelombozó...


Párom is hasonlóan járt a családjával. Háromnapos előkészület után is egész délelőtt főzött, de kaja után alig akarták megvárni őt az ajándékbontással. Ott előre meg volt beszélve, hogy ki mit kér a másiktól, a tesója családja 4 tagjának mindnek külön megvette, amit kértek. Ő 1 - olcsó - dolgot kért, ahelyett kitaláltak valami mást, ami viszont már volt neki. Kisebb értékben, mint amit ő 1 főre költött. Úgyhogy ott is be lesz fejezve az ajándékozás. Meg az egész cécó.


Az a szerencse, hogy a barátokat meg lehet válogatni és nekik/velük lehet örülni.

132. Böce (válaszként erre: 126. - Júliusi)
2015. dec. 29. 20:51
Igen, sajnos nektek, ilyen munkakörökben nem igazán ünnep az ünnep, hiszen dolgozni kell. Sajnálom igazán, de remélem, azért valamikor kaptok szabadnapot, ugye?
131. Böce (válaszként erre: 123. - Guruljka)
2015. dec. 29. 20:49

Én is a munkahelyem közelében vásárolok, onnan viszem haza.


Ajándékot meg nem veszel minden nap, gondolom.

130. Böce (válaszként erre: 128. - Csipkerózsika)
2015. dec. 29. 20:47

Szerintem senki nem szólt le senkit. Csak ki így, ki úgy tölti az ünnepet. Persze vannak pocsék élethelyzetek, de néha lehetne változtatni, csak egyszerűbb, könnyebb másra fogni.


Pl. ha állandóan összevesztek édesanyáddal, akkor - hiába ragaszkodik hozzá - miért nem mondod, hogy nem karácsonyozol vele és nem veszel senkinek semmitmondó ajándékot? Nem mindegy mikor, és min vesztek össze? Akkor még talán a karácsony legalábbis nyugalmasabb lehet...


Bár nem ismerem a helyzetedet, nem akarok én beleszólni, de ha úgyis összeveszés van kiabálásig, akkor nem mindegy, hogy előbb zajlik le, nem pont karácsonykor?

129. Böce (válaszként erre: 126. - Júliusi)
2015. dec. 29. 20:43

Látod, én meg azt veszem észre, hogy milyen gyönyörű a kivilágított Andrássy út meg a körút, nem a piszokra figyelünk, sokkal többen mosolygósak, mint egyébként.


Idegenek kívánnak egymásnak kellemes ünnepeket, jó páran mosollyal.


Egyáltalán nem érzem úgy, hogy mindenáron vásárolnom kéne meg hitelt felvennem.

2015. dec. 29. 18:32

Szerintem senki ne szóljon le senkit. Nincs ok háborgásra. Akinek jól sikerült, öröm a karácsony, az örüljön neki és kész. Nem kell fikázni azt, akinek nem, nem biztos, hogy csak maga tehet erről.


Nekem is sz@r karácsonyom volt, idén is, tavaly is. És ez volt az utolsó nálunk is. De szerintem nem az ünneppel van baj, hanem a családdal, és ez valószínűleg a cikkírónál is így van.

A mi családunkban nincs szeretet, megértés, összetartás, csak felszínes kapcsolattartás még azzal is, akivel együtt élek. Elköltözni nincs módom, de a hagyományos ünnepi ceremóniákhoz persze ragaszkodnak a szülők, szóval előírás szerint orrba-szájba sütni-főzni takarítani kell, miközben csupa idegesek és fáradtak vagyunk. Semmitmondó és felesleges ajándékokat adunk-kapunk. A vége persze mindig veszekedés. Tavaly majd egy hónapig nem beszéltem anyámmal, most is ugyanúgy kiabálásig veszekedtünk.

Szóval igen, ott, ahol nincs szeretet, ott igenis képmutató, felesleges és nyűg a karácsony.

És csak, hogy világos legyen, hogy nem vagyok lelkisérült: volt felejthetetlenül gyönyörű, meghitt karácsonyom is gyertyafénynél, egyféle kajával, egyféle sütivel, fejenként egy olcsó ajándékkal egyetlen fenyőág alatt...

Szóval az ünnep olyan, mint amilyen emberekkel együtt töltöd...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook