Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kötelező karácsony... fórum

Kötelező karácsony... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kötelező karácsony...

1 2 3 4 5 6
127. pista55 (válaszként erre: 125. - Guruljka)
2015. dec. 29. 18:20
Mindegy mennyi, a Coopnál van nagy forgalom este?
2015. dec. 29. 18:19

Ahogy öregszem, ill. ahogy a gyerekek megnőttek, egyre inkább nincs hozzá hangulatom.Hogy is lenne, mikor majdnem uolyan nap mint a többi...folyamatos munkarendben dolgozunk,én szoc és eü területen, a férjem vagyonőr...azért főzök 2 napra,és többfélét, hogy pl.éjjeles után már ne kelljen...

Valahogy régebben másabb volt, volt még hó...és a gyerekek úgy várták a Jézuskát...


Most meg szinte csak a csillogásról,pénzszórásról szól az egész ünnep.Már november vén felvan a város díszitve, mindenütt karácsonyi zene, mikulások tömkelege...Vásárolj minél többet, vegyél fel kölcsönt,szinte biztatják rá a jónépet..

125. Guruljka (válaszként erre: 124. - Pista55)
2015. dec. 29. 17:52
4 ezer lakos.
124. pista55 (válaszként erre: 123. - Guruljka)
2015. dec. 29. 17:35
Az a vállalkozón múlik, hogy megéri-e neki + embert alkalmazni vagy tovább nyitva tartani. Nálatok biztosan kicsi a forgalom főleg kicsi lenne este.
123. Guruljka (válaszként erre: 117. - Böce)
2015. dec. 29. 17:27

Itt tuti nincs nyitva 8-ig semmi. A posta már bezár fél négykor. Aki munkából siet haza, nem éri el.


Egyetlen bolt van hétköznap este7-ig nyitva. Nem pláza, nem multi, csak sima coop.

122. Guruljka (válaszként erre: 107. - Gribedli***)
2015. dec. 29. 17:23

Történetesen dolgoztam karácsonykor is, mert úgy kaptam munkát. Sőt, 31-ei határidőre most is van újabb munka. Itthon végzem, de azt is meg kell csinálni.


Falun élek, 2 bolt elérhető gyalog. Autóm még most sincs, sose volt. Nem utazom még ingyen. És ha történetesen a munka miatt nem érek rá buszozni, a fiam sem utazik ingyen, sőt! Én legalább féláron utazom a városba a diákommal, de ő teljes áron.


Amikor munkahelyen dolgoztam, sokszor vállaltam a karácsonyt, szilvesztert. Biztosan lenne, aki vállalná, de mindenütt erősen csökkentett létszámmal dolgoznak. Nem vagyok gazdasági szakember, de biztosan lenne megoldás arra, hogy a sok munkanélküli kereskedő közül néhányat részmunkaidőben alkalmazzanak. Azt egy szóval sem mondtam és nem is gondolom, hogy ne kapjon szabadságot, aki szeretne.

121. Böce (válaszként erre: 114. - Évanéne)
2015. dec. 29. 15:34

Nagyon sajnálom és részvétem.


A babához meg kívánok sok sikert, sok szerencsét a továbbiakban.

120. gribedli*** (válaszként erre: 114. - Évanéne)
2015. dec. 29. 15:32

Sajnálom, és kívánok sok szerencsét! Képzeld, hasonló szitu van nálunk is, a sógorom felesége tavaly december 20-án vesztette el az apukáját. Szóval szinte biztosak voltunk, hogy nem akar majd velünk ünnepelni, vagy szomorú lesz, érthető. Ők 8 lombikon vannak túl, 20 éve próbálkoznak, a lombikokat az utóbbi 10en évben csinálták. Mind sikertelen. Miután tavaly volt az utolsó sikertelen meg meghalt az apukája, ez a sógornőm már arra is képtelen volt, hogy magába zuhanjon, inkább elvetették a gyerek iránti tervezést, munkát is váltott, stb.


Most meg 26-án beállítottak, és még az ebéd előtt bejelentették, hogy 3 hónapos terhes, hát sírtunk örömünkben:))))) de mindenki, úgy képzeld el! Ezért pluszban különleges volt az idén.

119. Böce (válaszként erre: 118. - Aac131dc75)
2015. dec. 29. 15:29

Hát ha menni szeretne, akkor vigyed is:-)


De sok kicsi egyáltalán nem élvezi az ilyesmit, unják magukat, nyűgösek, sírnak, így aztán anyuka is ideges lesz.


Beszólni meg ocsmány dolog, kicsi gyerekkel persze hogy nehezebb vásárolni.


Az enyém még a gyors tej-kenyér, stb. vásárlást is utálta. Nagyobbra meg sose vittem magammal. Attól még hozzám tartozott :-) (már felnőtt).

118. aac131dc75 (válaszként erre: 117. - Böce)
2015. dec. 29. 15:21

Az enyém 4 éves és viszem,mert nem vagyok hajlandó a cirkuszt hallgatni,hogy én is menni szeretnék és a ne hagyjatok itt című műsort!

Hozzám tartozik,még szép hogy viszem magammal!

Pont nem hat meg ki mit gondol!Ha meg valaki beszól,azt nem teszi zsebre amit tőlem kap!

117. Böce (válaszként erre: 111. - Aac131dc75)
2015. dec. 29. 15:12

3 évest nem vonszolok magammal zsúfolt plázába. Ha nincs aki vigyázzon rá, akkor nem megyek.


De sok üzlet nyitva van este 10-ig is - de 8-ig tuti- addig csak hazaér valaki, aki otthon tud lenni a gyerekkel.


Mindegy, nem is ez a lényeg, hanem hogy a karácsony olyan lesz, amilyenné teszed.

116. Böce (válaszként erre: 111. - Aac131dc75)
2015. dec. 29. 15:09

Az egy boldog helyzet, ha van karácsonyi prémium:-)


Nálunk pl. évek óta béremelés sincs, nemhogy prémium. Szóval tudom én, hogy pár ezer forint is érvágás lehet, de akkor is van két lehetőségem:


1. Nem ajándékozok, max. a gyereknek, a többiek meg megértik, ha szeretnek (ha nem, akkor nem hívom őket karácsonyozni v. nem megyek hozzájuk még ha rokon, akkor sem).


2. Elteszek minden hónapban néhány db 200 Ft-ost egy perselybe/üvegbe, stb. Néha kevesebbet, néha többet, ahogy sikerül. Amikor meglátok valami olyasmit, aminek tudom, hogy örülne az egyik-másik szerettem, akkor megveszem neki ebből a pénzből. Nem az ajándék értéke számít, hanem hogy "passzoljon" ahhoz, akinek adom.


/A legjobb ajándékokra akkor lehet bukkani, amikor valami teljesen más miatt nézelődsz, és véletlenül meglátod./


Így egyébként sok pénzt lehet gyűjteni szinte észrevétlenül. Egyszer úgy alakult, hogy év közben sem nagyon szedtem ki belőle és a teljes karácsony-szilveszteri ételekre, innivalókra futotta belőle!

2015. dec. 29. 15:06
Ünneprontó leszek! Én szeretem a karácsonyt :-) ;-)
2015. dec. 29. 15:05

Elolvastam a cikket, és a kommentek egy-részét.


Idén november 15-én meghalt az édesanyám. Mellesleg az is ezen a napon derült ki, hogy nem sikerült a 3. lombikunk.


Azt hiszem, nem kell részleteznem: nem hangolódtam rá a karácsonyra.

Mégis, igyekeztem felidézni a régi karácsonyokból a szépet, a jót. Sokat voltunk apukámmal, a férjem mindenfélékkel igyekezett vidítani...

Még így is jó volt a karácsony. Nagyon sajnálom azokat, akiknek nem telik öröme az ünnepben.

113. 3ef6ed4df1 (válaszként erre: 92. - Mazsinka)
2015. dec. 29. 15:04
Ez is divat lett...Leszólni akik a kisbabájukról, nyaralásukról, karácsonyukról képet merészelnek feltölteni arra az utált közösségi oldalra. Én szeretem nézni más szépen díszített fáját, az ajándéknak és a fának örülő gyerekek képeit is. Én is tettem fel, nem lájkvadászatból, csak vannak ismerőseim akik tudom, hogy kíváncsiak ránk. Mond mit szeretnél látni ott? Cuki kutyusok, cicusok képeit? Csücsörgő, fotosoppolt szelfiket?
2015. dec. 29. 14:43

Most vettem egy nem eppen olcso ajandekot.

Meg nem tudom, mikor lesz aktualis, de szep.

Olcsobb meg nem lesz.

111. aac131dc75 (válaszként erre: 109. - Böce)
2015. dec. 29. 14:39

Nézd,én már előre megvásároltam az ajándékokat,de bizony vannak akiknek érvágást jelet pár ezer forint!

Így aztán lehet,hogy megvárta a karácsonyi prémiumot amit ünnepek előtt kapott meg,és nem volt ki vigyázzon a kisgyerekre!Akkor pedig igenis vonszolja a gyereket magával!

Nem tudhatod hogy miért volt így,de ez is egy példa!

2015. dec. 29. 14:31

Emlékszem, karácsony előtt két héttel az akkori munkahelyemen "bevallottam", hogy én már megvettem az ajándékokat (férj, gyerek, anyám, hugom részére), és ott vannak becsomagolva a szekrényben.

Ötvenes kolleganőm (kaja közben voltunk) letette a kést, villát, és pislogva bámult, mintha hülye lennék egészen, vagy ufó.

Erre mondtam, hogy miért, mi változna a következő két hétben: pénzem sem lesz több, időm sem lesz több, türelmem sem lesz több, akkor miért ne rendezzem le az ajándékokat előtte már...

Amúgy én is már gyűjtögetek olyan szeptembertől, akkor ha megveszek valamit (pl. egy jó könyv, egy szép pulcsi), azt már karácsonyra elteszem, van ismerős, aki kiröhög érte.

109. Böce
2015. dec. 29. 14:14

Semmi sem kötelező, de útálkozni meg úgy látszik, trendi lett manapság.


Mindenki olyan virágot szagol, amilyet szakít - tartja a mondás, és teljesen így is van.


Nem értem, miért kell "rommá" takarítani a lakást (egyébként nem szokott takarítani?), összevissza sütni-főzni?


Nem kell túl nagy faksznit csinálni belőle, a lényeg, hogy örömmel töltsük meg.


Ajándékozás, fa, vendégek - semmi sem kötelező, ezt mindenki magának csinálja, ha nem akarja, ne tegye.


Én nem görcsölök, olyan ételt készítek, amit tudom, hogy mindenki szeret, ajándékot meg inkább apróságot vagy valami kis mókásat, amivel biztosan örömet tudok szerezni. Nekem meg az az öröm, hogy már az ajándék beszerzésekor kuncogok vagy mosolygok, mert elképzelem, milyen hatása lesz:-)


Egyet nagyon sajnálok: mostanában már évek óta soha nincs hó, pedig nekem az igazi karácsonyhoz a sok fehér hó és a jó hideg nagyon hiányzik!


Nem muszáj ám az utolsó héten a plázákban tülekedni, pláne nem pl. 3 éves gyerekkel. Ha ajándékozni akar valaki, be lehet azokat szerezni korábban - van rá egy egész év!

108. gribedli*** (válaszként erre: 98. - 2ab16d5612)
2015. dec. 29. 14:08

:D


Ez jó! Az olaszoknál meg hétfőn mindenki zárva tart és szerdán az élelmiszerbboltok és a zöldséges, a mosoda. Ennek a szerdainak a logikáját sosem értettem. Plusz déltől 3-ig szieszta van, úgyhogy a multikat kivéve ezt bizony betartják!

107. gribedli*** (válaszként erre: 95. - Guruljka)
2015. dec. 29. 14:05

Szerintem pár nap zárvatartástól nem lesz senkinek baja. Hozzá vannak szokva az emberek a jóhoz, máshol meg bolt sincs, vagy csak üres polcok. 2 napot igazán ki lehet bírni:)


Az meg természetes, hogy szabihoz mindenkinek joga van. Te sem dolgozol karácsonykor, miért pont a boltosnak kellene?

106. 388b941089 (válaszként erre: 3. - 2104cc91e8)
2015. dec. 29. 12:45
Igen, en is unom mar! Tok sokat meloztunk h minden jo legyen, de egy percig sem eltem meg tragedianak es tok szivesen csinaltam! Parom is!
2015. dec. 29. 12:41
Nagyon lényegretörő, jó cikk. Az ünnep előtti utolsó hét a plázákban borzasztó volt. Fél óra alatt két, idióta ingerült pasi is beszólt, csak mert nem haladtam elég gyorsan a 3 éves fiammal. Mindenhol frusztrált arcok, kimerült eladók. 23-án és 24-én én már nem is mentünk sehova, csak játszóra :) . A kötelező jópofizás elmaradt (volt benne részem eddig bőven, főleg az exem "kedves" családjánál, soha többet) , nekem ez volt a legnagyobb ajándék: nem átzötyögni az országon, nem hallgatni az évente 1x látott rokonok beszólásait, míg esszük a "tőtikápit" valamint nem rommá takarítani a lakást / Hilton-szintű vacsorát főzni csak mert jönnek a vendégek. Mindez kimaradt, volt viszont mézes, beigli, valamennyi takarítás, egy szerény menü , karácsonyfadíszítés és egy pár ajándék. És csak mi: a férjem, a kisfiunk és én. Pihentünk és csak egymással foglalkoztunk.
2015. dec. 29. 10:07

Életem legjobb karácsonya volt úgy 14 éve. Annyi melóm volt hogy semmire nem volt időm.Az ajándékok is csak azért voltak meg mert én egy fél évvel előre már vadászom, kinek mit lehetne ajándékozni.Nem volt több hetes takarítás nem volt sütögetés.24.-e napján is dolgoztam.Vásárolni előtte nap mentem, és elengedtem mindent.Nem volt baj hogy nem csillog minden, a két fiam így is élvezte az ünnepet, a párom meg örült hogy bár máskor idegbajos lettem volna csak élveztem az ünnepet.Este jöttek apum anyósom apósom ,nagymamám vacsorára/már egyikük sem él/ettünk beszélgettünk,békés nyugodt este volt.És hiányoznak a vendégek......velük volt teljes az ünnep.

Amúgy érdemes ilyenkor igenis megerőltetni magunkat, mert legtöbb családban csak pár alkalommal találkoznak.De jó az is ha csak pogi van meg szendvics.............

103. 2ab16d5612 (válaszként erre: 92. - Mazsinka)
2015. dec. 29. 10:05
Zsír. Akkor én nem létezem.. Sőt. Vannak barátaim akik regisztrálva sincsenek.ők már a jeti és a chupacabra közti mítoszok ezek szerint XD
102. 3b097083af (válaszként erre: 95. - Guruljka)
2015. dec. 29. 09:28
Ja... amikor a 3 gyerekes csaladanyaval kozlik szenteste, hogy vagy bemegy karacsony napjan 12 orazni, vagy repul :(
101. Tuksika (válaszként erre: 88. - Túrógombócka)
2015. dec. 29. 09:14
Igen mi is ezzel szoktuk magunkat "lenyugtatni". :)
100. Leoborta (válaszként erre: 92. - Mazsinka)
2015. dec. 29. 09:11
Én nem tettem képet sem a fánkról, sem az ajándékokról.
99. 6897bca198 (válaszként erre: 95. - Guruljka)
2015. dec. 29. 07:57
Elég fura ez a megközelítés, hiszen bevallottan keveset eszel, semmiből nem használod el az utolsót, kicsit mindenből hagysz. Ha jól emlékszem kenyérkét, zsemlécskét is szoktál sütni. Tudomásom szerint egyébként szinte mindenhol vannak ún. családi boltok, ahol az épp szükséges dolgot meg lehet venni.
98. 2ab16d5612 (válaszként erre: 95. - Guruljka)
2015. dec. 29. 06:53

Ne költözz Németországba :D


Ott szombaton este 7kor bezár minden hétfő reggelig kuss van. Nincs éjjel nappali (legalábbis pár tartományban) és az ünnepek alatt sincs nyitva semmi. Viszont nem hőbörögnek miatta.. Én aki világéletemben kereskedelemben dolgoztam nem vettem volna jó néven ha minden ünnepet melózni kellett volna. De a kereskedelem egy kiváltságos hely még szerencsére. Még...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook