Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kötelező karácsony... fórum

Kötelező karácsony... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kötelező karácsony...

1 2 3 4 5 6
37. Sly7105 (válaszként erre: 35. - Kilimcs)
2015. dec. 28. 11:23
Egy idő után, bizonyos életkor után valóban nem. De a fiatal párokat bizony sokszor "lenyomják" a nagyszülők, hogy legyen, mint legyen... Már nálunk is úgy van, ahogy mi szeretnénk... De már 40 felettiek vagyunk és korábban sokat alkalmazkodtunk mi is.
36. Panna.33 (válaszként erre: 30. - Neomama)
2015. dec. 28. 11:23
Jó, amikor valaki ilyen realista és tisztán lát.
35. Kilimcs (válaszként erre: 21. - _telihold_)
2015. dec. 28. 11:21

férjed te választottad. együtt alakíthatjátok a családi karácsonyotokat ;)


hidd el nem lehetetlen .

34. f8db0709b8 (válaszként erre: 31. - 5c98b496b3)
2015. dec. 28. 11:21
Vállaltam...pont ezt írtam,hogy jövőre ennek vége...elmondtam nekik,költse a pénzt mindenki a saját gyerekére,meg az ajándék max 1 tábla csoki vagy 1 szál virág...ennyi..
33. Sly7105 (válaszként erre: 29. - F8db0709b8)
2015. dec. 28. 11:21
Nagyon sok helyen, sok családban sajnos megvan ez a fajta nyomás a másikra. De én azt hiszem ezt egyszer és mindenkorra le kellene kommnunikálni teljesen egyértelműre, hogy nem erre van szükség karácsonykor. Régebben a tesóm és én is megbeszéltük, hogy azonos értékben vásárolunk ajándékokat egymás gyerekeinek. Ergo kicseréltük a pénzt :) aztán ehhez is évek kellettek, mire mindketten rájöttünk, hogy mekkora baromság. Idén például én sokkal kevesebb értékben tudtam vásárolni, ő pedig lényegesen túlszárnyalt engem, amit a gyerekeim kaptak tőle. Nem ez a lényeg. Nem ennek kell a lényegnek lenni, valóban. Jó lenne, ha erre mindenki rájönne.
32. andi6020 (válaszként erre: 25. - _telihold_)
2015. dec. 28. 11:21

Ez a cipős szöveg már rém unalmas és elcsépelt. Senki nem jár a másik cipőjében.

Mi a szűklátókörűség?

Nekem is voltak negatív érzéseim, nem is kevés, még 2 hete is. De úgy döntöttem, lerakom a csomagom, változtatok, senki más, csak magam miatt. Meglepően könnyű volt, és boldoggá tett. Hülye voltam, hogy eddig vártam.


Nincs ebben semmi szűklátókörűség.

31. 5c98b496b3 (válaszként erre: 29. - F8db0709b8)
2015. dec. 28. 11:19
Ezt viszont neked kell megváltoztatni :) neked kell azt mondani, hogy nem ! Vállalva, hogy nem tetszik másnak.
2015. dec. 28. 11:19

Szerintem marhasag azt mondani, hogy a karacsony most lett ilyen rohanos es kinlodos. En is emlekszem a gyerekkoromra es szerintem egyeltalan nem volt maskeppen: anyam folyamatosan idegbeteg volt a fozes es a bevasarlas miatt, plussz masnap vagy vendegek jottek es az volt a baj, vagy mi mentunk vendegsegbe es utaztunk, fagyoskodtunk orakat. Mindez a 80-as evekben volt.

Mostanaban trendi lett lekopni a ujkort, mert szemet, agyagias lett, pedig regen is volt sutes-fozes-ajandekozas karacsonykor. Mindenki addig nyujtozkodott karacsonykor amdeddig a takaroja ert es ma is igy van.

29. f8db0709b8 (válaszként erre: 25. - _telihold_)
2015. dec. 28. 11:14

Leírom,hátha több támadás nem ér...szóval a kislányom kórházba került..még az is kérdéses volt,haza engedik e az ünnepekre...de a rokonság már leegyeztette,hogy mikor ajándékozunk...hozzáteszem aznap engedték haza a gyerekemet,jó lett volna ha otthon marad,de menni kellett..mert ez volt a követelmény...nem voltak tekintettel arra,hogy nincs még jól teljesen...


Tőlünk elvárások vannak mit kell vinni,tőlünk senki nem kérdez semmit...nem hiszem hogy más gyerekének nagy álmait nekünk kéne teljesíteni(bár évek óta ez megy),van neki anyja apja...ergo...a család azon része nem tud örülni egy gyertyának,vagy egy csokinak...na ezért lett elegem..mert nem követelni kéne, hanem belátni a Karácsony a szeretetről szól és arról,hogy együtt vagyunk..Pénz nincs...abból van a legkevesebb....és sajnos teher a kívánságlistát teljesíteni...egyéb okokból is,de nem nyitogatom a pénztárcám,mert ez már tényleg magánügy...

2015. dec. 28. 11:13

Ne csináld, ha nem élvezed, de nagyon könnyelmű dolog kijelenteni, hogy kényszerű és nyűgös.

Nem csak olyanok vannak, akiknek rossz.

Én szeretem, szerettem mindig is,ez alól az volt csak a kivétel, amikor ügyeletben voltam, (nem) várva, hogy behívjanak.

Kell a lázas készülődés és kell a megnyugvás, az öröm, amikor itt van.

Nagyon sok embernek meg kéne tanulni örülni. Én meg ezt és így látom.

27. unom (válaszként erre: 25. - _telihold_)
2015. dec. 28. 11:12
Felnőtt ember vagy, te vagy felelős az életedért. Igaza van Andinak.
26. 5c98b496b3 (válaszként erre: 1. - _telihold_)
2015. dec. 28. 11:07
Én kifejezetten élvezem :)
25. _telihold_ (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2015. dec. 28. 11:06
Nem tehetsz ilyen kijelentéseket, ez szűklátókörűség. Amíg nem jársz mások cipőjében, addig max találgass, de ne jelents ki semmit konkrétan egy másik emberről.
2015. dec. 28. 11:04
Engem az bosszant, hogy van olyan ajándék, amit mehetek kicserélni, mert hibás termék és bontatlan csomagolás felnyitása után derült ki. Sajnos a sok blokk közül pont ez nincs meg, de azért szerencsét próbálok.
23. f8db0709b8 (válaszként erre: 21. - _telihold_)
2015. dec. 28. 10:58
na.igen..ebbe kerültem bele....
2015. dec. 28. 10:56

Az elmúlt 5 évben ez volt a legjobb Karácsonyom! Ehhez az is kellett, hogy átállítsam az agyam.

Ergo ha a tiéd szar, és kötelező, meg terhes, arról te tehetsz.

2015. dec. 28. 10:55

Szerintem sok olyan ember van, aki alakítaná a karácsonyt, de akkora nyomás alatt tartják a körülötte lévők (család, rokonság), hogy nem képes rá. Ilyen emberektől olvastam az ünnepek alatt több hozzászólást itt is és máshol is.

Én már sok dolgon változtattam, de még mindig vannak olyan emberek, akik ellen nem tudok tenni. Jórészt idősebb rokonok, akiknek van még annyi tekintélye a családban, hogy én fiatalabbként nem tudok mit csinálni, vagy azért, mert a férjem ágán nem sok beleszólásom van a dolgok menetébe. Ezeket le kell nyelni. Aki ilyen szituben ezek ellen is tud tenni, az csodatévő lehet.



Attól meg hányok, ha valaki felhozza, hogy a magyar ember utálkozik mindenen. Úgyhogy bocs, de pont ez a mondat hányingerkeltő, nem az, hogy valaki magyar, vagy nem.

20. f8db0709b8 (válaszként erre: 16. - Ildi992)
2015. dec. 28. 10:55

az hogy ezt miért így írtam magánügy...jó lenne ha nem kötnél belém....

nekem a Karácsony szent,és az is marad marad...azok nélkül akikre ez a pár sor vonatkozott...

2015. dec. 28. 10:55
Én a magam részéről szeretem a karácsonyt, nem tartom képmutatónak, hisz annyit vállalunk, amennyit bírunk és jól esik. Legyen ez ajándék, vásárlás, lakás csinosítás. Idővel az ember amúgyis kevesebbet kíván, nem akar annyit enni, inni, legyen a kevesebb jobb. Nagy volt a nyüzsgés valóban a bevásárlóközpontokban, de ilyenkor ez valahol természetes,hisz rengeteg ember akar ajándékozni, ki szívből, ki nyűgből, ez már mindenkinek a magánügye. A karácsony ne legyen kényszer, valóban, de a karácsony arra is jó, hogy aki tud "megáll, megpihen" egy kis időt a szerettei körében tölthet, és ha vége a fárasztó takarításnak, ami szerintem sem kell hogy több legyen, mint akár egy másik hétvégén, akkor boldogan nézzen körbe a családjában és hálás szívvel emlékezzen azokra, akik már nem lehetnek velünk.
18. ildi992 (válaszként erre: 14. - Kilimcs)
2015. dec. 28. 10:51
Így van. Irány a cukrászda és finomaknál finomakkal lepheti meg magát.
17. mrfoglalt (válaszként erre: 9. - Cd7bc2426f)
2015. dec. 28. 10:51

Mit Tudsz te az idős nénikről?

Szerinted koszban élnek és csak jeles napokon takarítanak?

Igen is több napig tartó nagy strapa nekik egy-egy ilyen ünnep. (és nem a takarítás miatt)

16. ildi992 (válaszként erre: 11. - F8db0709b8)
2015. dec. 28. 10:50

"teher anyagilag"


Aki így gondolja tényleg ne tartson karácsonyt, mert nem a plazmatévéről és egyéb anyagilag megterhelő dologról szól. Mindenki kap egy jelképes ajándékot, pl ünnepi gyertyát és kész.

Karácsony Jézusról szól, aki csak az anyagiasságot látja benne annak tényleg nyűg mert nem érti, és másban keresi a boldogságot, ami kiboruláshoz vezet.

15. Cucicsillag (válaszként erre: 10. - Cd7bc2426f)
2015. dec. 28. 10:49

Egyetertek!

Es azzal is, aki azt irta, hgy mindenkinek olyan (nemcsak a Karacsony) az elete, amilyenne teszi.

Ha nyug, akkor nem "kell" tartani,mert abbol valoban kepmutatas lesz.

14. Kilimcs (válaszként erre: 13. - Ildi992)
2015. dec. 28. 10:48
vagy aki utál sütni vehet is sütit. és jónapot.
2015. dec. 28. 10:47

Nagyon túlvállalják az emberek a karácsonyt, aztán szidják, hogy mennyire kifáradtak. De aki túlvállalja magát az hogy járjon másképp?

Máskor is kell takarítani, és főzni egy napon.

Máskor megy csak most nem? Mert plusz ez meg plusz az kell! Dehogy kell.

Ha másképp nem megy akkor legyen egy tepsi sült hús, hurka kolbász. Ameddig ez sül lehet mást is csinálni. Előző egy két nap meg meg lehet sütni a süteményt. Mézeskrémest, ami másnapra puhul csak be. De macera komolyan... :D

12. cd7bc2426f (válaszként erre: 11. - F8db0709b8)
2015. dec. 28. 10:47
Fogadjunk csak a magyar ember áll így hozzá....
2015. dec. 28. 10:37
Nálam idén telt be a pohár....jövőre se névnapozás,se szülinapozás nem lesz....még családon belül gyerek részlegen sem...csak a sajátjáéval fog mindenki foglalkozni....kicsit sok volt,és ahogy észrevettem mindenkinek nyűg,teher anyagilag..mizéria....jobb a békesség...
10. cd7bc2426f (válaszként erre: 4. - _telihold_)
2015. dec. 28. 09:56
Sajnálom hogy neked nyűg hála a jó Istennek a többségnek ez a szeretet ünnepe....
2015. dec. 28. 09:55

Szerintem karácsony napján még az az idős néni sem fog megszakadni ha a szeretet ünnepére kitakarítja a lakását...


Ha már az van hogy jajj takarítanom kell karira mert jönnek az unokák,,, na az szerintem régen rossz.

8. Kilimcs (válaszként erre: 4. - _telihold_)
2015. dec. 28. 09:41

En irtam. Csak nem a hoxan.

Es fiftinek van igaza. Az unnepeink olyanok amilyenne tesszuk. Mint az eletunk javaresze.


Nalunk pl iden meseszeru volt a karacsony. Meg tavaly is. Pedig mindig van ember aki kimarad az ajandekozasbol es csak nagyolelest kap. Mert amit gondoltunk az epp nincs csak azert hogy legyen vmi meg nem adunk. De ez senkit se zavar ha csak max egy szelet csokit kap. :)


Nincs extra takaritas, azt nem us ertem miert kene. Koszban elnek akik ilyenkor remulten takaritani kezdenek? Ilyenkor nem eleg a normal rend vmi extra kell?? Mindent duplan attorolni? Fozes sutes csak mihez kedvunk van. Es nem egynap remultem. En pl most fogok megint sutit csinalni. .. nincs kotelezo rokonlatogatas. Csak azokkal talalkozunk akikkel amugy is osszejarunk (ok ezert ferjem agan meg kellett dolgozni. Mi oldalunkon meg ez a termeszetes. ). Kamrank meg eleve nincs :)

Es amikor osszejovunk jolerezzuk magunk. Megcsak kotelezo uljunk az asztal korul es egyunk sincs. Mindenki akkor eszik ha ehes, vagy ha akar. Es nekem gyerekkoromban se volt ez a nagy kotelezoseg. Mindig inkabb svedasztalhoz hasonlotott a dolog. Foleg mivel altalaban tobben osszejottunk minthogy egyszerre az asztalhoz ferjunk :)


Aki gorcsol, az gondolom mindig talal gorcsolni valot. En szeretem a karacsonyt. Mindenfele karacsonyom volt mar. De azthiszem ez a legjobb ahogy most van. Fat se azert veszunk mert kell. Hanem mert szeretjuk. Lucfenyot mert imadjuk az illatat, es inkab felsoprunk parszor alatta egy het mulva. Disziteni nem az angyalok stb hozzak, elso pillanattol kozos program. Igy senki se morog, hanem nagy nevetesek vannak belole. Nem problemazunk ha eltorik a disz, max megoldjuk sajatkeszitessel :)


Osszessegeben a karacsony a legkotetlenebb es lazabb unnepunk. Mondjuk en pl szeretem csak ugy is megvendegelni a csaladot es a baratokat. Igy ebbol nem csinalok nagy faxnit. Szeretek sutni pl. De ha nincs kedvem vafy idom akkor eszunk cukraszdait. Vagy peksegbol pogacsat. Vagy csak kibontunk egy csokit. Ha nincs idom fozni akkor vagy vmi extragyors ha mar ittvannak a vendegek, vagy eszunk valami rendeltet. Ha meg kedvem es idom is van akkor siman van tobbfogas tobb hazi suti. Ahogy sikerul.


A lenyeg ugyis az mia ndig hogy tudunk talalkozni, beszelgetni. A tobbi mellekes :)


Szoval ilyen a karacsony. Es ez tenyleg rajtunk mulik. A legnagyobb kincsunk az idonk

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook