Köszvény (beszélgetős fórum)


79. bubu58 (válaszként erre: 78. - Moncanagyi)
2012. szept. 15. 10:51
Jobbulást:)
2012. szept. 14. 17:45

Sziasztok!

Hétfőn be kell feküdnöm a kórházba kb. 1 hétre. Utána mesélek. Kíváncsi vagyok, hogy mit tudnak csinálni ezzel az iszonyú - főleg éjszakai - zsibbadással és fájdalommal. Addig legyetek jók.

77. Myra (válaszként erre: 76. - Moncanagyi)
2012. szept. 13. 23:27
Rendben én leszek hétvégén is, akkor virtuálisan találkozunk, megoszthatjuk tapasztalatainkat.
2012. szept. 13. 17:13

Szia Myra

Nagyon köszönöm a leveled, sok hasznosat találtam benne. Sajnos nincs időm hosszan írni, mert a ferjem holnap megy 3 napra dolgozni és sok még a teendőm. Mindenesetre a hétvégén szeretnék bővebben reagálni és mesélni, az e-mail címedre. Köszi moncanagyi

75. Myra (válaszként erre: 71. - Moncanagyi)
2012. szept. 13. 16:26
Nekem 26 éves koromban jött egy harmadik terhességgel nyositis(izomgyulladás)és hozzá társult szövődményként Myasthenia Gravis(izomgyengeség)m, a gyulladás elmúlt az izomgyengeség gyógyszer atására egyensúlyba került, 20 évig nem szedtem gyógyszert se rá. Most megint kiújult, ismét szedem a gyógyszereket és a neten kutatva talákltam hogy autoimmun betegségre ajánlják az aloe vera gélt én a Berry Nectart iszom immár 8 éve és sokat javult tőle az állapotom. Most rákérdeztem hogy ez neked is jó e? Mert kifejezetten vesére ajánlják, de a transzplantáció miatt rákérdeztem, ha megkapom a választ(ezzel foglalkozó orvostól) akkor megírom neked. Én a húgysavról azt olvastam hogy lerakódik sókristály formájában a bőr alá, a vesében , ahol követ, homokot alkot, az erek falára, a szív ereiben szóval tönkretesz mindent. Sok folyadékot javasolnak, elsősorban alkalikus ásványvizet, én a Balfi vizet iszom és a Mizseit keverve. A Balfi az alkalikus,magas ásványianyag tartalmú ezért keverem egy állandóan iható vízzel Csapvizet már ezer éve nem ittam. A Berry Nectarba én bekeverek Forever Cardio-t, ezt szívritmuszavarra és iszom ARGY+-t, ami lehozta 2 hónap után a magas vérnyomást és rugalmassá teszi, tisztítja az erek falát. Így értem el a tünetmentességet, és mint írtam szedem a propoliszt és kenem a térdem lóbalzsammal. Próbáld ki ezeket, ha gondolod megírom a mél címemet és beszélgethetünk ezekről az autoimmun dolgokról is. Lehet a zsibbadásnak vérkeringési probléma is a hátterében. Nekem legalábbis az volt. Ez megint összefügg az erek falának állapotával. Erre Forever Gingko-t szedek és Omega3-mat. Ez az egész egy vagyon, de viszonylag jól vagyok. Ennyi nyavalya ellenére is. Én nem próbáltam hideget vagy meleget. Nem borogattam. A meleg nem jó az ereknek, én zuhanyozás végén is hideg vízzel zuhanyzok le gyorsan . A zsibbadásra orvos mondott valamit? Próbáld ki a keringésjavítókat, Gingkot és Omegát, kell kb. 3-4 hét hogy hasson. Nekem így komplexen hatnak ahogy leítam, hogy mit szedek. Se a vérnyomásomat, se a szívritmuszavaromat nem tudták gyógyszerekkel rendbetenni, 2 hónapig jártam az ügyeletre vagy jött az orvos ha rosszul voltam. A vérnyomás szintén összefügg az erek falának állapotával. A csalánteát idd minden reggel. Nagyon jó.
74. Lolita63 (válaszként erre: 73. - Moncanagyi)
2012. szept. 12. 09:27
Majd írd meg milyen lett az eredményed!
2012. szept. 11. 16:18
Köszi! Minden tanács hasznos és ki is próbálok. Csütörtökön megyek laborba. Kíváncsi vagyok a változásokra. Sajnos az izületek nálam már be vannak gyulladva úgy, hogy nem is sejtettük, hogy miért. Zsúrlóteát is iszok kb. 1 l-t naponta. A vízbe pedig szódabikarbónát teszek. A doki mondta, hogy a vizelet vegyhatásának 7 körül kell lenni. Nekem legutóbb - 1 hónapja - 5.5 volt. Azóta erősen lugosítok.
72. Lolita63 (válaszként erre: 68. - Moncanagyi)
2012. szept. 11. 09:52

A banán és a sárgabarack szintén alkalmas arra, hogy a vérünket savtalanítsa.

Igyál három héten át mindennap három csésze csalánteát és mellé szénsavmentes vizet.

A köszvény korai stádiumában, amikor az ízületek még nem gyulladtak be, a meleg is segít.

2012. szept. 10. 17:00
Myra! Én is autoimmun beteg vagyok, ami a vesémet támadta meg. Transzplantáción is túlestem már 2x. Ezen kívül jutott még egy pár nyavalya nekem is. A köszvény már nem hiányzott. Az MR vizsgálat - amit a csukló fájdalom miatt csináltak - kimutatta, hogy előre haladott az állapot. Még carp. alagút szindróma is kialakult, amit műteni kell sajnos. Nem, tudom mitől zsibbad a kezem, ugyanis mindkettő a bal kézen van - hál istennek nem a jobbon. Neked a meleg jó vagy a hideg rá???
70. Myra (válaszként erre: 68. - Moncanagyi)
2012. szept. 10. 14:24
Paradicsomot kifejezetten ajánlják. Minden mennyiségben és formában eheted, ihatod.
69. Myra (válaszként erre: 66. - Moncanagyi)
2012. szept. 10. 14:22

Szia!

Én is hasonlóképpen jártam. Egészséges életmód mellett jött a köszvényes roham. Először nem tudtam mi az, orthopediára mentem ahol mondták van egy kis porckopás és az gyulladt be. De jött mellé magas vérnyomás és ezért kértem kivizsgálást. A labor leletnél kiderült hogy magas a vér húgysavszintje.Gyógyszert nem szedhetek ,mert nem kompatibilis egyéb gyógyszereimmel, mivel van egy autoimmun betegségem is. Én amikor megtudtam a pontos diagnózist azonnal vettem lóbalzsamot és azzal kentem naponta többször a térdemet, mert ott jött ki. Gyógyszerek helyett propolisz tablettát szedtem és néhány nap alatt elmúlt a gyulladás.Mellé szedem még az Arthro Guard gold nevű tablettát és azóta tünetmentes vagyok. Most iszom a csalánteát is és Aloe Berry nectart. Nekem nagyon gyorsan elmúlt, 1-2 nap alatt a gyulladás. Jövő hónapban lesz kontroll vérvétel kiderül hogy használt e a diéta vagy sem. Tünet mindenesetre nincs.Nálam is nemrég derült ki a köszvény.

2012. szept. 9. 18:06

Sziasztok


Lolita63 köszi, tényleg sokat iszom, vagy legalábbis úgy gondolom. 2.5-3 litert. Viszont nekem a meleg jólesik. Rontok vele, vagy javítok.? Az ételek purintartalmát nézem, sajnos a spenót, ami a kedvencem mostanában hanyagolva van. Napi 1 tojás, kb 2 dl tej, sajt, ez adja meg a fehérjét. Paradicsom - ez sokak szerint ellentmondásos zöldség - ezzel hogy vagytok??

67. Lolita63 (válaszként erre: 66. - Moncanagyi)
2012. szept. 9. 14:12

Szia!


A csalán tea mellett sok ásványvizet is igyál,hogy méregtelenítse a szervezetedet!!

Nem csak a húst kell mellőzni,sok olyan étel ital van amit nem ehetsz:(

2012. szept. 9. 10:37

Sziasztok!

Olvasgatom a fórumot, nemrég derült ki rólam, hogy köszvényes vagyok. Látom, hogy itt tapaztalt sorstársak beszélgetnek. A bal csuklóm iszonyú fájdalmat produkált már egy párszor. Ez fel sem merült bennem és a dokikban sem, mivel egyéb nyavalyák miatt kénytelen vagyok helyesen táplálkozni. A húgysav szintem is alig magasabb. Aztán csináltak egy MR-t a bal csuklómról és elállt a lélegzet, olyan szar lett az eredmény. A csontok és az izületek eróziója olyan szintű, hogy egyértelművé tett az "elhanyagolt köszvény" diagnózisát. Lüktet, fáj, dagadt stb. Kaptam Colchicum dispectet és Miluritot. Ti mivel oldjátok a rohamot? Jó a meleg, vagy inkább jegeljem? Iszom a csalánteát és most találtam csaláncseppeket is. A húst teljesen abbahagytam már egy hónapja a következő laborig. változást eddig nem vettem észre. Akinek van ötletze szivesen veszem. Köszi

65. Lolita63 (válaszként erre: 64. - Bubu58)
2012. szept. 6. 15:18
Akkor is kúraszerűen igyad a csalán teát,tarts szünetet néha.
64. bubu58 (válaszként erre: 63. - Lolita63)
2012. szept. 6. 09:10
Szia nem iszom sok teát napi kettő bögrével a többi vegyes folyadék az a lényeg hogy sok folyadék legyen minimum 2,5 liter.szombaton megint buli tul fogom élni:)
63. Lolita63 (válaszként erre: 62. - Bubu58)
2012. szept. 5. 17:28

A csalánteát sem ihatod a végtelenségig,csak kúraszerűen lehet! de ,örülök,hogy jól vagy:)

A Férjem is jól van,nem szed semmit,mindent eszik,igaz szigorú diéta volt 3-4 hónapig,de megérte,mert a húgysavszint normálértékre ment.

Már 2 éve lesz decemberbe,hogy "bedurrant"a lábújja.

Ma már nem diétázik,de óvatos egyes ételekkel,itallal.

62. bubu58 (válaszként erre: 61. - Baranyai)
2012. szept. 4. 15:30
Szia szerintem régen is volt köszvény csak nem tudták hogy mi az és nem is verték nagydobra.Én egy honapja vagyok tünetmentes.csalántea+milurit gyógyszer nálam bevált. Jobbulást.
2012. szept. 1. 18:52

Tisztelt Sorstársak!


Bizonyos szempontból szentségtörő bejegyzést fogok írni.

Kezdő köszvényes vagyok, 49 évesen, másfél héttel ezelőtt tört rám az első roham. Még tart, de már kicsit jobb.

Próbáltam utánanézni-utánakérdezni a dolognak, és egy ismerős házaspár ajánlott egy cikket, mely a köszvénnyel kapcsolatos hivatalos orvostudományi állásfoglalással homlokegyenest ellenkező megállapításokat tesz. A cikket Szendi Gábor a paleolit táplálkozás hazai apostola ajánlja, és elérhető itt:


[link]


Érdemes feliratkozni, és elolvasni az egészet, mert elképzelhető, hogy a purinkoncentrációval kapcsolatban rossz irányban tapogatózunk. Állítólag a purin vérkocentrációja már a májba kerülés előtt (húgysav szintézis) fokozza a húgysav ürítést, ezáltal csökkenti a húgysav koncentrációt a vérben, tehát a purin nem tűnik elsődleges oknak, sőt!

A cikk szerint azt kell megvizsgálni, mi fokozza a húgysavtermelést, és egyúttal gátolja a húgysavürítést. Ez a dolog persze bonyolultabb, mert beleszól még az inzulin, meg más tényezők is, de erről szól a cikk.

A magam részéről tényleg megkérdőjelezhető ennek a jelentősége, ugyanis egyáltalán nem vagyok nagy húsevő, - sohase voltam, - , ha eszem akkor is inkább csak baromfit, nem fogyasztok alkoholt stb. stb. és mégis itt állok a bajsággal. Viszont amit a cikk jegyez fő okként – gabonák, cukrok, fruktóz, - hát azt hiszem ebben igencsak ludas vagyok: mértéktelen üdítő, cukros levek, sütemény, keksz és egyebek fogyasztása.

Még valami: érdekes módon a halászó vadászó természeti népeknél ismeretlen a köszvény.

Mi a véleményetek ennek tükrében a dologról?


Üdv és jobbulást!

60. Lolita63 (válaszként erre: 57. - Myra)
2012. szept. 1. 18:42

A kakaó,édesség valóban kerülendő,a zsiradékot is mellőzd,a húst purinmentesítsd!

Jobbulást kívánok!

59. Lolita63 (válaszként erre: 56. - Bubu58)
2012. szept. 1. 18:39

Szia!

Örülök ,hogy jól vagy,így tovább:))

58. bubu58 (válaszként erre: 57. - Myra)
2012. aug. 29. 16:16
A csalán tea is jó
57. Myra
2012. aug. 29. 14:48
Most olvasom amit a köszvényről írtatok. Nálam most kezdődött ez a betegség és nincsenek ezért tapasztalataim. Elolvastam mindent, a millurit összeférhetetlen más gyógyszeremmel(Imurán)ezért most diétát próbálnám meg. Egyik helyen azt olvasom hogy a kakaót, cukrot, mézet, diót, nemlehet, másik helyen meg ajánlják.Én teában, de csak gyümölcsteát iszom, az jó? Szóval teába mézet vagy szőlőcukrot teszek. A másik a zsír, főzni olívaolajjal főzök évek óta, kevés húst eszem, szalámikat egyáltalán. Viszont van kecském, csak saját tejet, sajtot, túrót eszem. Tejfölt is ugye én csinálom, de az biztos magas zsírtartalmú ezért mióta beteg vagyok , 2 hete, ill. 2 hete tudok róla,saját készítésű kefírt használok.Szóval jó lenne összeállítanom egy megfelelő étrendet.
56. bubu58 (válaszként erre: 55. - Lolita63)
2012. aug. 28. 09:15
Köszi hogy aggódsz de kutya bajom ma már megyek tekézni is. Tényleg használ a csalántea+milurit gyógyszer:)
2012. aug. 22. 11:28
Már aggódok érted...valami baj történt a hétvégi buliba??
54. Lolita63 (válaszként erre: 53. - Bubu58)
2012. aug. 17. 13:26
Tudod ez olyan mint a hashajtó-hasfogó...nem tudja jöjjön vagy maradjon:))))
53. bubu58 (válaszként erre: 52. - Lolita63)
2012. aug. 17. 10:09
Szia majd sok vizet is iszom hozzá:)
52. Lolita63 (válaszként erre: 51. - Bubu58)
2012. aug. 16. 09:44

Szia!

Hát...akkor nagyon keveset,mert amit eddig betartottál,akkor hiába volt:(

Nagy adag purinlökést kapsz a sörtől + a kaja:(

51. bubu58 (válaszként erre: 50. - Lolita63)
2012. aug. 16. 09:23
:) szia na én most kivételt teszek azért is iszok sört a hétvégén buli lesz. majd meglátom mi sül ki belőle.:)
50. Lolita63 (válaszként erre: 49. - Bubu58)
2012. aug. 15. 13:31

Sajnos azt sem ihatsz!:(

Az alkoholmentes sör sem javasolt (14 mg/dl purintartalom)

A sör különösképpen kerülendő, mert nagyobb a purintartalma, mint a bornak vagy az egyéb szeszes italoknak.

A gyógyteákat,ásványvizet ihatod 2-3 liter folyadékot naponta.

Kerüld a cukrozott üditőket,lekvárt is!

A nagy mennyiségű folyadék elősegíti a fölösleges húgysav kiürülését a szervezetből,legjobb a víz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook