Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Körömrágás kisgyermekkorban fórum

Körömrágás kisgyermekkorban (beszélgetős fórum)


17. andita1 (válaszként erre: 16. - Egypt)
2013. szept. 29. 11:52
A fiam nem szokott rá semmi másra. Szerencsére.
16. egypt
2013. szept. 29. 11:35

Szorongásos tünet, ezt többen is írták. Egy kisgyerek rengeteg dolog miatt szoronghat akkor is, ha úgy gondoljuk, semmi oka rá, mert boldog, kiegyensúlyozott családban nő fel. Mindenféle irracionális félelmei lehetnek, fél a sötéttől, betegségtől, ha közösségbe jár, még ha nem is mutatja, hiányolja az anyukáját, szorong, stb...

Leszoktatni nem nagyon lehet, ha mondjuk az ecsetelő miatt leszokna, elkezdene valami mást, ami még rosszabb lehetne, pl. haját tépkedni, stb., mert ez csak tünet, az okot kellene megszüntetni, ami miatt szorong. Ez elég nehéz, talán szakember tudna segíteni. Írták már, hogy ha látod, hogy rágja a körmét, próbáld valamivel elterelni a figyelmét, ezt nekem pszichológus tanácsolta.

15. andita1 (válaszként erre: 14. - Andita1)
2013. szept. 29. 11:29
4-től 5,5 éves koráig
2013. szept. 29. 11:27
A fiamnak kb 4-5,5 éves koráig nem tudtam vágni a körmét mert letépkedte magának. Aztán amikor észrevettem hogy megmaradt egyszer a kisujján nagyon megdícsértem hogy milyen aranyos hogy ezt meghagyta nekem levágásra. Mikor levágtam, megdícsértem hogy ez az ujjacska most milyen szép! Pont olyan szép mint apáé. Egy hét múlva már 3 körmöt vághattam, persze járt hozzá a dícséret és még egy hét elteltével teljesen leszokott róla. Ezt azért írom le, hátha még küzd valaki ilyen dologgal.
2010. jan. 20. 15:12
Szerintem abszolút szorongás miatt alakul ki, utána szokássá válik. Nekem akkor kezdte amikor a testvére megszületett.
12. Wenta (válaszként erre: 1. - Re87)
2010. jan. 20. 14:40

Szió!


Az Én fiam 3.5 éves Ő tépkedi a körmét, neki a kajálással van gondja attol parázik a pszi doki néni sem tudott segíteni. Kitartás!!!

11. jujus
2010. jan. 20. 08:46
Az én kislányom is lassan 3 éves lesz,és pár hónapja rágja a körmét....:( DE: nem hiszek abba,hogy ez bármiféle szorongás,félelem lenne...szerintem "örökletes" is lehet. Az apukája,és én is rágtuk gyermekkorunkban, és boldog, kiegyensúlyozott családban nőttünk fel.A kislányomnak sincs semmi oka szorongásra,okos,aranyos kislány, harmónikus,boldog család veszi körűl.Mi is leszoktunk róla mindenféle 'ráhatás' nélkűl.valaki a haját csavargatja,vagy cumizik,és ő is leszokik.Persze,én is örűlnék neki, ha nem rágná,mert nem éppen higiénikus,szép látvány,rá is szólok óvatosan mindig,vagy próbálom olyankor lekötni a figyelmét mással,de nem ertőszakosan... sajnos szerintem neki is el fog ez a rossz szokása tartani kamaszkoráig :(
10. Csipkerózsika (válaszként erre: 9. - Re87)
2010. jan. 19. 19:03
Egy gyerek sem egyszerű eset. Ezt el kell fogadni. A gyerekek nem azt csinálják, amit mi akarunk, és "rosszak". Ha lehet, sokat kell foglalkozni velük és lekötni a figyelmüket. Ez nem egyszerű, de jobb, mint a kényszerítés, drákói szigor. Feladatot kell adni nekik, és dícsérni, erősíteni őket, akkor nem szoronganak.
9. Re87
2010. jan. 19. 18:48
Mondta a gyermekorvos-még egész pici volt a fiam-,hogy nem szabad mindenért rászólni,mert ideges természetű lesz,de aki ismeri a fiam,az tudja,hogy nem egyszerű eset.Gyakorlatilag nem tud olyan dolgot csinálni,amiért ne kellene rászólni.
8. jennifer lopez (válaszként erre: 1. - Re87)
2010. jan. 19. 18:44
Nekem is már 1,5 éve rágja a körmét a 4 éves kisfiam. Eleinte nagyon zavart, most is , de rájöttem nem tudok ellene mit csinálni. Az ecsetelőt mi is kipróbáltuk. Sikertelen, hozzászokik az ízéhez. Próbáltuk a figyelemelterelést is. Amikor a szájához vette a kezét, lefoglaltuk valamilyen játékkal. Állandóan nem lehettünk a nyomába. Ha kellett elbújt az ágy háta mögé, hogy ott úgy sem látjuk. Sőt,az altatásnál is csak az hallgattuk, hogy rágja a körmét. Teljesen tanácstalan vagyok én is ezzel kapcsolatban.
2010. jan. 19. 18:42
Én is rágtam a körmeimet, az egyik percről a másikra hagytam abba 14-15 éves koromban.
6. Csipkerózsika (válaszként erre: 4. - Re87)
2010. jan. 19. 18:41
Hogy érted, hogy a te hibád is?
2010. jan. 19. 18:41

Szerintem szorong, és ezzel próbálja meg kiváltani. Ez egyértelműen kényszercselekvés.

Keress egy pszichiátert, vagy pszichoterapeutát, és beszéld meg vele, mit tehettek.

4. Re87 (válaszként erre: 3. - Csipkerózsika)
2010. jan. 19. 18:40
Tudom,hogy pszichés az oka,elég ideges típus szegénykém.(Tudom,hogy az én hibám is,sajnos.)
2010. jan. 19. 18:38
Nem akarlak megijeszteni, de ez bizony nem jó jel. A körömrágás a félelem, szorongás jele egy gyermeknél. Én évtizedekig rágtam a körmöm, és volt is mitől félnem sajnos...
2010. jan. 19. 18:38
Tanácsot nem tudok adni,mert nekem nincs ilyen gondom a gyerekekkel,de sürgősen szoktasd le róla valahogy.A párom 33 éves és a mai napig rágja a körmeit.Őt már nehéz lenne megváltoztatni.
1. Re87
2010. jan. 19. 18:31
A fiam 3éves lesz és már lassan egy éve nem vágtam a körmét,mert lerágja magának.Kb. 1hete vettem észre,hogy már az ujja hegyéről is lerágja a bőrt.Ma vettem neki gyógyszertárból ecsetelőt,de a csípős,keserű lötyi még ízlik is Neki.Tanácstalan vagyok:(!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook