Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kórházi csomag változat fórum

Kórházi csomag változat (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kórházi csomag változat

1 2 3
82. Nikita24 (válaszként erre: 81. - Kkrisztina76)
2009. jan. 8. 11:48

köszönöm szépen a segitséged

krisztina

81. kkrisztina76 (válaszként erre: 80. - Nikita24)
2009. jan. 6. 21:55
Az apasági papírt a polgármesteri hivatalban kell intézni. Mind a kettőtöknek ott kell lenni, személyi igazolvánnyal, lakcím kártyával, valamint egy igazolással a nőgyógyásztól hogy a fogantatás mikor történt.
2009. jan. 6. 16:08
sziasztok léci mondjátok már meg hogy mijen papirok kellenek az apasági papirhoz
79. bajusz9 (válaszként erre: 78. - Gyopár)
2008. dec. 20. 07:59

Látom majdnem egyet beszélünk. Mindaz amit írtam, csak addig igaz, amíg jól fejlődik a baba.

Neked kisebb súllyal született a babád, természetesen azt mondták, kapjon éjszaka is enni.

Az enyémek mind (a három) 3800 gr körül voltak, pár hét után simán alhattak volna....

Lehet épp a sok átvirrasztott éjszaka miatt, én ha végre elaludtak, soha nem zargattam őket.

78. gyopár (válaszként erre: 77. - Bajusz9)
2008. dec. 20. 00:50

Szopni alvás közben is tud egy baba :)


Nem akarom kétségbe vonni a szaktudásodat, de ha tényleg szakképzett vagy, akkor tudnod kellene, hogy a szoptatás aztán tényleg az a terület, ahol rengeteg fajta nézet van. Nekünk ez tökéletesen működött, és nekem ezt az instrukciót a csecsemőosztály egyik gyerekorvosa adta, aki egyben IBCLC szoptatási tanácsadó is :)Utána a védőnőm is megerősített ebben és az itthoni gyerekorvosunk is.


Sajnálom az éjszakáitokat.

A rossz szokások kialakulásáról viszont más a véleményem.


A húgod babája talán kivétel, én nem ezt hallottam általánosnak. De az is elhangzott a kórházban, amelyik baba valóban megfelelően gyarapszik sok átaludt óra mellett is, azt lehet hagyni aludni (vagyis nem szopni: a szopóreflex kiváltásával ugyanis nem kell a babát felébreszteni a szopáshoz feltétlenül :))

77. bajusz9 (válaszként erre: 75. - Gyopár)
2008. dec. 15. 17:23

Szakképzett gyermek-, és csecsemő ápoló vagyok, diplomával. Nem a levegőbe beszélek, és nem is a szomszédtól hallottam. Sajnos nekem egyik gyerekem sem aludta végig az éjszakát 5 éves koráig egyszer sem, de a Húgom babája 3 hetes kora óta 10-kor szopik utoljára, reggel alszik 8-ig, 5 hónaposan 9300 gr.

Nem hagyni aludni a gyereket éjszaka szerintem rossz szokások kialakulásához vezet.

2008. dec. 15. 08:42

én amikor bent voltam ami nagyon jól jött az a semleges hatású nedvesített wc-papír. Szerintem gátseb mellett ott sz..tam volna be ha papírt viszek.

Emellett a Tena hálós bugyija is jó volt.

75. gyopár (válaszként erre: 73. - Bajusz9)
2008. dec. 15. 06:37
Nem, mint ahogyan a 2. bekezdésben ezt indokoltam is. Persze mindenki úgy csinálja, ahogyan jónak látja
74. clugie
2008. dec. 14. 15:17
Jó az összeállítás, de az evőeszköz kimaradt. :)
73. bajusz9 (válaszként erre: 72. - Gyopár)
2008. nov. 2. 09:44

Nyílván egy koraszülöt más eset.


Ez az 5-6 óra, biztos vagyok benne hogy csak nappalra vonatkozik. Az éjszaka az teljesen más.

72. gyopár (válaszként erre: 60. - Bajusz9)
2008. nov. 2. 07:00

Nekem is ezt tanácsolták, hogy ébresszem fel, de ennek komoly oka volt, szóval ne tartsd ezt minden esetben szörnyű tanácsnak: a babám 5 héttel korábban jött 2330 grammal, a megfelelő gyarapodás érdekében éjjel is 2-3 óránkénti szoptatást javasolták. És lám, a baba behozta a súlylemaradást. Ahogyan ritkult az éjjeli szopás, a gyarapodás is szinte feleződött.


Másrészről egészséges, időre született újszülöttnél sem javasolják, hogy hagyják 8-10 órákat aludni egyben. Kiszáradhat, esetleg már gyenge lesz ahhoz, hogy jelezze a szopási igényét. Nekem 5-6 órát mondtak maximumnak későbbre is, ha addig nem jelezne, mondták, hogy szoptassam (ezt csecsemős és védőnő mondta).

71. Krisztina13 (válaszként erre: 41. - Hoxa)
2008. nov. 2. 00:18

Részben igazad van, de induljunk ki egy átlag elsőgyermekes kispapából... az én férjem tutti nem tudta volna, hogy mi az a bimbókiemelő, vagy melyik betétet hozza be...

Csak annyi volt a feladata, hogy hozzon nekem hazamenős ruhát... és... hát... elkezdtem a szekrény előtt álló drágámnak magyarázni, hogy melyik fehér nadrágomat hozza be, de végül feladtam... behozott egy kismama nadrágot... de azért imádom!!! Hazatérés után 2 nappal bementünk a babával egy kivizsgálásra a kórházba, bent tartottak minket, így a férjemre hárult a pakolás... ne tudjátok meg!!!

Szóval a legjobb, ha mindenki magának pakol, és inkább hazaküldi a felesleget. Úgyis olyan kiszolgáltatott az ember lánya a kórházban, legalább a kényelmét próbálja megteremteni a kis apróságaival.

70. Krisztina13 (válaszként erre: 3. - 2577cdcc12)
2008. nov. 2. 00:01
Szerintem pedig pont, hogy nem kell a hasleszorító öv. A méhnek a gyermekágyas időszakban (első 6 hét) magától kell visszahúzódni, a hasleszorító pedig elszorítja a hasizmokat, ahelyett, hogy szép lassan újra elkezdenének múködni. Nekem a szülésznőm külön kiemelte, hogy nem javasolja.
69. Akvamarin (válaszként erre: 68. - Bajusz9)
2008. okt. 28. 17:17
Akkor szívesen és máskor is! :DDD
68. bajusz9 (válaszként erre: 67. - Akvamarin)
2008. okt. 15. 12:28
Köszi, és tök jó, hogy "beleszólsz".
67. Akvamarin (válaszként erre: 66. - Bajusz9)
2008. okt. 15. 11:56

Én is elolvastam,csupán kíváncsiságból,és minden szóval egyetértek. :))

(Már bocs,hogy hogy belepofátlankodtam)

66. bajusz9 (válaszként erre: 64. - Niki1)
2008. okt. 14. 16:39
Bocs, nem láttam hogy itt is írtál, már a másik fórumon válaszoltam. Az azért megnyugtató, hogy ugyanazt mint Arnika.
65. Arnika01 (válaszként erre: 64. - Niki1)
2008. okt. 14. 13:14
Szia Niki! Igaz nem tőlem kérdezted, de ha nem gond elmondom a tapasztalatomat. Először nyugodtan tedd többször a melledre, mert akkor hamarabb beindul. Ha már van tej akkor viszont 2.5 3 óránként. A baba egyébként úgy is fogja jelezni ha nagyon éhes. Én nagyon elrontottam az elején. Mindíg cicire tettem, és ki is sebesedett sajnos. Azt hittem ha sír az azért van mert biztos éhes. Aztán már 10 nap után annyira sírtam ,hogy elmentünk egy szoptatási tanácsadóhoz aki nagyon kedves volt. Sokat segített. Van egy nagyon jó könyv amit ajánlott ( Szoptatás a címe).
64. Niki1 (válaszként erre: 50. - Bajusz9)
2008. okt. 14. 08:36
Ha mondanál egy-két jó tanácsot a szülés után, hogyan kezdjek neki a szoptatásnak. Mivel első két gyermekem születésénél nem baba-mama szobában voltam,így amikor hozták a babát megszoptattam, de ugye ha nem lakott jól akkor a cscsemőosztályon foglalkoztak vele. Viszont most velem lesz a baba a szülés után és foggalmam nincs milyen sűrű lehet etetni ha sír. Nem akarom elrontani az elején, mint az egyik ismerősöm aki fél óránként szoptat, mert elalszika a gyerek (már 3 hetes a babája). Szerintem ez nem helyes mert a pici gyomrának is kell pihenni és neki is kell valami rendszer.
63. Akvamarin (válaszként erre: 57. - Komikati@gmail.com)
2008. okt. 5. 19:15

Benszülött asszony,anyatigris nyilván nem kenegeti a mellét semmivel (bár a benszülött asszonyért nem tenném tűzbe a kezem)--de én attól még megtehetem nem?Pláne ha van értelme,és pont ez az,amitől örömünket leltük mindketten a szoptatásban.Mert nekem nem fájt a mellem,és így nem lettem én sem "ideggombóc".

Ismerek valakit,aki az lett,mert nem tudta szoptatni az első kisbabáját,és hiába próbáltak neki segíteni,valahogy mégsem sikerült.

Szerintem nem kapott megfelelő segítséget (olyat,amilyet én kaptam a II.Női Klinikán)-és sajnos az ösztönei nem bizonyultak elegendőnek.

Olyat is ismerek,aki a második babánál kezdett el bimbóvédőt használni,mert a baba csak azzal volt képes szopni,másképp nem fogadta el a mellét.

Ez az anyuka türelmes volt a babával,pár hónapig szoptatott a szilikonnal,majd lassan leszoktak róla,és már nincs rá szükség.

Ha akkor nem veti be,azóta már rég tápszeres lenne a kisfia,pedig az elsőnél is gond nélkül tudott szoptatni.Hallgatott az ösztöneire,és jól járt vele,mert 6 hónapig csak anyatejes volt a baba.

El kell fogadni,hogy mindenkinek más válik be,nem vagyunk egyformák.És ha megosztjuk egymással a tapasztalatokat,azzal segít(het)ünk egymáson.

Nem kell lehurrogni senki módszerét,még ha nem is értünk vele egyet,mert akár a 3.,4. gyereknél is érhet minket meglepetés,mikor azt hisszük,már tapasztalt anyukák vagyunk.

62. 1eb84e4bad (válaszként erre: 60. - Bajusz9)
2008. okt. 5. 17:58
Nekem is van egy ismerősöm, akinek a babája este 7től aludna mint a bunda, de felkelti este 10kor ennei, a gyerek hót álémos, egy órát tart a szopi, alig eszik valamit mert közben alszik... Nem normális. Én egyszer sem keltettem a gyermekemet, és mióta hazajöttünk a kórházból, átalussza az éjszakát.
2008. okt. 5. 17:10

Istenem! Ne verj meg!!!

Előre mondom:ne vedd magadra!

Talán épp a csecsemősnővérkék okozták a legnagyobb károkat a szoptatásban a teljes jóindulatuk ellenére. Az elmúlt évtizedekben volt már annyi irányzat, hogy nem csoda, ha az ember beleszédül. Gondoljunk csak arra, hogy azt tanították az iskolában, hogy 3 óránként, és drákói szigorral! Ki a fene merte annak helyességét kétségbevonni? Most meg kiderült, hogy úgy volt hülyeség, ahogy volt! Erre mondtam épp, (amit nem is értem hogy érthettél félre?) hogy nem biztos, hogy a millió tanácsot meg kell fogadni. Igenis tanuljanak meg a mamák bízni önmaguk erejében, tudásukban, és a MŰKÖDŐ ösztöneikben! Ha jól emlékszem nem vontam kétségbe a sagítség fontosságát. Éppenhogy azt tartom a legfontosabbnak, hogy szakszerű, jószándékú, türelmes hozzáértéssel kell segíteni minden anyát a szoptatás élményéhez, s ha ez meg lenne minden intézetben, nagyon jó lenne.

60. bajusz9 (válaszként erre: 59. - Komikati@gmail.com)
2008. okt. 5. 16:38

Lehet valamit félreértettünk. Én is eü. dolgozó vagyok 23 éve. Ebből majd 10 évig voltam csecsemősnővér szülészeten. Tiszta lelkiismerettel mondhatom, soha semmire nem legyintettem (és még ma sem teszem), mindig a segíteni akarás vezérelt.

Most is.

Minden tiszteletem mellett, még mindig tartom a véleményem, a leghelyesebb technika mellett sem érdemes fél órákig szoptatni az első 1-2 napban, és ezt az alapján mondom, amit a szülészeten láttam. Mi még akkor minden szoptatásnál kimentünk, és megnéztünk minden Kismamát sikerül-e a szopizás, és ha nem, akkor segítettünk.

Saját 3 gyerekemmel is így csináltam, és semmi gondunk nem volt. Nekem már nem sok tanácsra volt szükségem, elég kialakult nézeteim lettek 27 éves koromra, mégis ha jó ötletet hallottam, azt megfogadtam.

Szóval én még mindig azt mondom, segítsünk egymásnak, de ne mindenki tanácsát fogadjuk el. Meg kell nézni ki beszél.

Az egyik legszőrnyűbb tanács, amit a napokban hallottam az volt, hogy fel kell ébreszteni a csecsemőt éjszaka szopni. És képzeljétek, sajnos meg is fogadta az illető. Azóta tényleg nem alszanak....

Tehát bocs ha félreértettelek, igencsak egy malomban őrlünk.

2008. okt. 5. 14:08

Sajnos úgy látom bajusz saját tapasztalatodból kiindulva lettél ilyen indulatos, és valószínüleg azok a tapasztalatok nem éppen pozitívak voltak.

Szeretnék valamit tisztázni: sok száz(vagy talán sok ezer) kismama tanácsatalan -s olykor keserves-kezdeti próbálkozását láttam már, s én sem vagyok maradéktalanul elégedett azzal amilyen segítséget ehhez az egészségügy ad. Ezt a szerepet is átvették a családtól, bár néha ez nem is olyan nagy baj.Akkor amikor azt mondja a nagyi, hogy"már nekem sem volt tejem, nehed sem lesz!"akkor nem baj, ha kéznél van egy szoptatás ügyben elhivatott és KÉPZETT eü. dolgozó. Számtalanszor cáfoltak az előbbi példára rá. Tapasztalatom szerint,ha sebesre szívta a mama mellét a baba, ott rendszerint(majdnem mindíg) valamilyen szoptatás technikai hiba van. Ez nem (feltétlenül) a mama hibája, hanem valószínüleg nem kapott kellő segítséget a helyes technika kialakításához.És hidd el, az ösztönök működnek, csak időnként túl sok az ellene ható tényező! Lehet, hogy nem fogalmaztam pontosan, de akkor itt naggyon gyorsan szeretném világossá tenni:Engem csak -és kizárólag-a segítő jószándék vezényelt amikor leírtam , amit leírtam.

58. bajusz9 (válaszként erre: 57. - Komikati@gmail.com)
2008. okt. 4. 21:33

Azok a régi ösztönök már rég kitörlődtek, ezt tapasztalatból mondom.

És miért baj az, ha valaki segíteni akar. Attól hogy meghallgatok valakit (és a tanácsát vagy megfogadom, vagy nem), még nem leszek "szorongó, külső tanácszuhatagnak megfeleni akaró ideggombóc".

Hiába akar valaki szeretettel szoptatni a harmadik napon, ha előző két nap sebesre szívta a kisbabája a cicijét minden eredmény nélkül, mert teje még nem volt, csillagokat fog látni, és még a szoptatás gondolatára is kirázza a hideg. Na ez az ami nem használ a harmónikus kapcsolatnak.

És az a véleményem, hogy aki ezt már tudja, annak igenis kutyakötelessége elmondani annak, akinek ez a lehetőség az eszébe sem jut, mert még nincs semmi tapasztalata.

Persze mindenki maga dönti el mit tesz.

2008. okt. 4. 08:34

Szerintetek a benszülött asszony, vagy az anyatgris is kenegeti krémekkel a mellét? Vagy nézi az órát, hogy mennyi ideig engedje szopni a kicsinyét?

Bízzatok magatokban, s abban, hogyha akartok, képesek lesztek szoptatni, s az ösztönötök segít majd! Tulajdonképpen mindegy, hogy ki, milyen módszert alkalmaz, csak egy fontos, hogy a baba és a mama örömét lelje a szoptatásban. Egy szorongó, a külső tanácszuhatagnak megfelelni akaró ideggombóc kismamának nem lehet örömteli a szoptatás, s akkor nem az a babájának sem!

Ha egymásra odafigyelve, szeretettel történik a szoptatás, talán ki sem alakulnak azok a problémák, amiket meg kellene oldani.

56. Akvamarin (válaszként erre: 50. - Bajusz9)
2008. okt. 2. 21:04

Nekem is ez volt a tapasztalatom a szoptatással kapcsolatban:az elején elég 10 percig szoptatni,és nem sebesedik ki olyan gyorsan a mellbimbó,mert akkor lesz védtelen,mikor felázik.

Pár nap után viszont a lányom olyan mohón kapta be,és sokáig szívta is (félóráig is)nekem meg nem volt szívem elvenni tőle.És éreztem,hogy kezd felázni,érzékenyebb lenni a cicim ezért megvettem

az ajánlott krémet.PureLan a neve,és megérte.

Bepanthent is használtam,de csak éjszakára,és a reggeli szoptatás előtt mindig lemostam.A másikat nem kellett.

55. Kicsimkicsim (válaszként erre: 52. - 1397c45af7)
2008. okt. 2. 13:09

Szia, zenét én sem vittem, de ott benn - külön szobát kaptunk a szüléshez a legnagyobb meglepetésemre - szólt valami kegyetlen rossz zenei adó. És láss csodát: jól esett hallani, mert így, bár nagyon fájtam, elterelte a figyelmemet egy kicsit magamról. Lehet hogy csak tizedmásodpercekre, de az is valami.

Nálunk kellett ruha a babának, meg pelus is, bár napi hármat adtak (az meg szobadíszínek elég ugye...), meg evőeszközök is a mamának.

2008. okt. 2. 10:02

A cikk írója valóban saját tapasztalatokat írt, mint ahogyan minden hozzászóló is :) Szerintem a lista azért ezen túlmenően kórházanként elég változó lehet: van, ahol pl. ruhát is kell bevinni a picinek, mert nem adnak.


Én öt hónapja szültem, ugyan császárral, és hozzátennék egy-két tapasztalatot.


Nekem az egyik legnagyobb dilemmám a mellszívó volt, hogy kell-e egyáltalán, szükséges-e megvenni. A kórházban, ahol szültem, 24 órás rooming in volt, igény szerinti szoptatással. A babaváró előadások keretében a gyerekorvos (aki egyben szoptatási tanácsadó is volt)azt tanácsolta, hogy semmi szükség nincs rá, hogy valaki előre megvegye, hiszen csak speciális esetekben van rá szükség - pl. ha annyira koraszülött a baba, hogy nem tud szopni; valami anatómiai eltérés miatt a baba nem tud szopni vagy az anya szoptatni, stb. A mell esetleges túltelítődésére, csomókra tökéletesen elég volt az, hogy az ember a babát minél többször mellre tette (ez a tejtermelésnek is jót tesz), esetleg meleg vizes zuhany, masszírozás, kicsi kézi fejés. Én mellszívót azóta sem használtam, az esetleges csomók miatt kézzel fejtem egy kicsit időnként és az elég volt. Örülök neki, hogy a gyerekorvos ezen tanácsával több ezer Ft-ot tudtam így megspórolni.


Én papír eldobható bugyit vittem be, ami valóban nem tűnt túl alkalmasnak. Az egyik szobatársamnál láttam viszont valamilyen hosszabb, hálós bugyit, ami úgy tűnt, sokkal jobban tartja a betétet mint ez. Én legközelebb lehet, hogy olyat fogok beszerezni.


Én is vettem elöl gombos hálóinget, a biztonság kedvéért pizsamát is, mert én azt jobban kedvelem. Hát, legközelebb azt hiszem, csak pizsamát fogok bevinni, nekem az sokkal kényelmesebb volt (még a császár ellenére is). Sőt az is lehet, hogy szabadidőnadrágot valamilyen pólóval. A pólót is fel lehet húzni szoptatáshoz. Bár igaz, hogy én soha nem kedveltem igazán a hálóingeket.


Mellápoló krémet sem vettem előre, megvártam, lesz-e rá szükség. Végülis a csecsemősnővérek tanácsára GARMASTAN kenőcsöt szereztünk be, ami egy gyógyhatású készítmény, nem befolyásolja károsan a szoptatást.

53. Nikice (válaszként erre: 52. - 1397c45af7)
2008. okt. 2. 08:58

Lutri. Én sem azt mondtam, hogy ez van a lista elején, csak lehet beviszem, nem nagy teher, és mondom a barátném sztorija előtt meg nem fordult a fejemben.

Én is éreztem "minnyámeghalok"-ot, az utsó másfél órában. :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook