Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen kórházi csomagot vigyek magammal babának és mamának egyaránt a SOTE I-es klinikára? Mit adnak és mit nem? fórum

Milyen kórházi csomagot vigyek magammal babának és mamának egyaránt a SOTE I-es klinikára? Mit adnak és mit nem? (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 26. 09:33
Ha gondolod, küld el priviben az emil címedet és elküldöm a szüléstörténetemet.
2009. aug. 26. 09:32

Folyt.köv.


A terhesség alatt kb 13 kilót híztam. Pontosabban 65-ről kezdtem, az első 3 hónapban fogytam, mert nem volt étvágyam, lementem 63-ra és végül 76-tal mentem szülni. 70-nel jöttem ki a kórházból, de a szoptatás során még 3 kilót felszedtem. Novemberben, amikor már sajna nem tudtam szoptatni, elegem lett a hájamból és elkezdtem diétázni, mindennap tornázni. Márciusra már 60 kiló voltam. Jelenleg 58-59 kiló körül mozgok, pedig nem csinálok semmit, csak a fiam elkezdett járni. :)

Egyébként ő most 15 hónapos. Szerencsére jó kisfiú. Csak akkor nyűgös, ha jön a foga.

Hát meg kell hogy mondjam őszíntén, nekem az első hónap nem volt leányálom.

A szülés után becsipődött a derekam. 3 hétig még felemelni se tudtam a fiamat és sírtam, ha lépcsőznöm kellett. Rosszabb volt,mint maga a szülés. Ráadásul első gyerek, teli voltam aggodalommal, túlparáztam mindent. De túl vagyunk rajta. Imádom az én kis pöcsösömet, a legnagyobb ajándék, amit egy ember valaha kaphat. Mára már nyomatja a puszikat, öleléseket, kimutatja mennyire szeret. :)

Akkor még válaszolok az utolsó kérdésedre is, de priviben.

14. Ildi87 (válaszként erre: 12. - Medina07)
2009. aug. 26. 08:37

Ez eddig jól hangzik! :)

Ha van időd, izgatottan várom a további élménybeszámolót! :))

2009. aug. 25. 20:46
Bocs, a bejárattól jobbra van az első helység.
12. Medina07 (válaszként erre: 11. - Ildi87)
2009. aug. 25. 20:46

Azta, mennyi kérdés. :) Nem is tudom, hol kezdjem.

A szülőszoba igen ott, a várandós ambulancia után van. Van egy csengő, azt kell majd megnyomni.

Nekem elfolyt a magzatvizem, így egyből be kellett mennem, pedig csak órákkal rá kezdtek a fájások.

Először felveszik az adataidat, majd a bejárattól rögtön balra van egy vizsgáló, ahol megnézik hány ujjnyira vagy nyitva. Ezt általában az ügyeletes orvos csinálja. Ha már vannak fájások (ha nem folyik el a magzatvized, csak fájások vannak, akkor 3 perceseknél már mindenképp menj be), akkor NST-re raknak és infúzióra kötnek (cukros víz) a későbbi vérveszteség pótlása miatt. Ha nagyon fáj, akkor kérhetsz fájdalomcsillapítót (én nem kértem, igaz fájást se nagyon éreztem, mert magas a fájdalomküszöböm). Ha már kb 3-4 ujjnyira nyitva vagy, akkor kapod az első helységben, ahol a tágulást nézték, a beöntést. Nem vészes, nem kell félni tőle, majd tusolás. Én a végén kaptam egy kis oxytocint (fájáserősítőt)m ami azért már fájt, végül tolás. Ekkor van a gátmetszés, ettől se félj, mert szinte meg se érzed. Aztán jön a kis csomag, akire várva vártál.:) Egy kicsit rád rakják, de aztán viszik is füröszteni, mérni stb, addig téged összevarnak. Nekem ez se fájt annyira, ahogy a retteget varrat szedés se.

Utána 2 órán át csak együtt vagytok, nyugalomba, rá rakjád a hasadra (előtte homokzsákot is kapsz, hogy vissznyomja a méhed), senki sem zavar. Nagyon klassz élmény.

Aztán átvittek egy másik helységbe, ahol megebédeltem, pihentem, már egyedül. Kb 4-5 óra múlva helyeztek el egy szobába és hozták a kisfiamat.

A dokimat csak akkor hívták be, amikor már lassan következett a kitolási szakasz. Addig az ügyeletes orvosok néztek rám, de ők is kedvesek voltak, sőttt, a végén érdeklődve jöttek, hogy fiú-e vagy lány, hogy hívják, stb..

A többit majd holnap, most mennem kell.

11. Ildi87
2009. aug. 25. 18:47

Ez megnyugtató, hogy legalább a szülőszoba jó, és főleg hogy 1 személyes. Ezek hol vannak, a várandós ambulancia után ha megyünk tovább a folyosón?

Remélem el fogom tudni intézni az egy vagy két ágyas szobát, még fizetnék is érte, persze nem hülye sokat, de valamennyit igen. De hát gondolom ha nem lesz hely, hiába fizetek, akkor sem fognak tudni odatenni.

És ha hirtelen csak beesek, 3 perces fájásokkal akkor egyből a szülőszobára kell menni és miután lenyugodtak az események utána raknak fel a gyerekágyas osztályra?

Holnap leszünk 34 hetesek, október 7-re vagyok kiírva, de úgy érzem nem húzzuk ki addig. aztán ki tudja lehet még túl is fogom hordani. Első kis punásom lesz! :)

Szóval akkor pelust, saját rucit, popsitörlőt vinni kell.

A vizsgálatokkor adtál pénzt a doinak, ha igen mennyit és az utolsó hónapban amikor már hetente kellett menni? Mennyit adtál a szüléskor?


és a te pici fiad mennyi idős? te jó ég, hogy tudtál ilyen hamar és ilyen szépen lefogyni? egyátalán mennyit híztál?

10. Medina07 (válaszként erre: 9. - Ildi87)
2009. aug. 25. 18:07

A szülőszoba résszel semmi gond nincs. Bárki is legyen éppen akkor a szülésznő, jól jársz vele, mindegyik kedves. Nekem is csak a doki volt fogadott.

Én 4 ágyas szobába voltam. Háááát, az nagyon gáz. Ráadásul a fürdő helység közös a másik 4 ágyas szobával is, tehát 8 ember osztozkodik rajta és mindkét oldalról van ajtó. Van hogy elfelejtették kinyitni a mi részünket és át kellett szólnunk nekik, hogy nyissák már ki... brr....

Nem tudom, hogy hogy lehet bejutni 1 ágyas szobába, biztos fizetni kell érte.

Nekem reggel 7-re született meg a kisfiam, délután 2-től kb már velem volt, velem aludt, én pelenkáztam, stb...

A szülőszoba klassz, azok 1 személyesek, viszonylag kellemes helységek. Én ott jól éreztem magamat.

Ha bármi kérdésed van, szívesen segítek.

Amúgy mikorra vagy kiírva? Első baba? Fiú vagy lány?

9. Ildi87 (válaszként erre: 7. - Medina07)
2009. aug. 25. 17:47
Igen, sajnos ezt én is hallottam hogy a csecsemősök nagyon udnokok és nemtörődömök, de hát azt a pár napot csak kibírom majd valahogy. Hogy vannak a szobák? 1,2 és 4 ágyasok és a baba mindegyikben ott lehet veled? Az egyágyas szobába hogyan lehet bekerülni...? Bocsi, hogy ennyi kérdéssel bombázlak, de fogadott szülésznőm nincs, csak a dokim, úgy gondoltam szülésznőt azt fogom megkérni aki épp bent lesz és normálisnak találok, a doki meg mindig tök elfoglalt, nem tudom, hogy lesz e még alkalmam ezeket megkérdezni tőle.
2009. aug. 25. 15:25

Bármelyik kórházban jól jöhet...


Okmányok


- személyi igazolvány

- TAJ-kártya

- kismamakönyv

- leletek

- 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat

- apasági nyilatkozat, akik élettársi viszonyban élnek

- elvált vagy különélő szülők esetében az anyakönyvi hivatal ad felvilágosítást


Szülőszobára


- hálóing, ha nem ad a kórház

- ásványvíz (ha engedélyezett az ivás vajúdás közben)

- magas cukortartalmú gyümölcslé a szülés utánra (a vérveszteség miatt ajánlják)

- szőlőcukor a vajúdás időszakára

- apukának szendvics

- papucs

- aprópénz a kávéautomatába (hosszú vajúdás esetén, apának)


Gyermekágy


- eldobható pelenkák (ha a kórház nem biztosítja)

- 2-3 textilpelenka (fej alá, büfiztetéshez)

- popsitörlő kendő

- pipere felszerelés (semleges illatú tusfürdővel)

- pár db elöl gombos hálóing (szinte biztos, hogy összevéreződnek)

- köntös

- puha wc papír

- papírtörlő a wc ülőkére

- 2 pár papucs (egyik zuhanyozni)

- sok alsónemű (lehetőleg sötét színű, vagy eldobható)

- szalvéta, evőeszköz, pohár, konyharuha

- mellápoló kenőcs a mellbimbó kisebesedése ellen (Garmastan)

- mellszívó

- melltartóbetét tejszivárgás ellen (2-3 pár mosható vagy 1 csomag eldobható)

- TENA betét 1 csomag, a szülés utáni vérzésre

- éjszakai intim betét vagy vatta 1 csomag, a vérzés csökkenésekor

- Laktoherb vagy Fitolac szoptatós tea a tejtermelés serkentéséhez

- hazamenetelhez ruhák (a pocak eltűnik, a terhesség előtti ruhák viszont majdnem biztos, hogy szűkek)


Ruhák a babának


(elég, ha apa a távozás napján viszi be)

- body (kombidressz)

- rugdalózó

- kiskabát/pulóver

- anorák (télen)

- sapka (télen egy vékony és egy vastag is)

- takaró

- bébihordozó

2009. aug. 25. 14:35

Én Bán Zoltánnál és Nagy Zsuzsanna volt a szülésznőm. Mindenki nagyon kedves volt a szülőszobán, de a csecsemősök nagyon gázak. Egy csecsemős nővér van, aki normális. Nekem gondjaim voltak a szoptatással, nem akart egyből rácuppani. 3 hétig szenvedtünk, azt mondták a csecsemősök, hogy hisztis a babám. Persze, hogyha erőszakkal nyomja a fejét a mellemhez!!!! :S

De végül türelemmel sikerült.

Még a pelenkázást is alig akarták megmutatni, pedig első babánál ez nem könnyű... :(

6. Ildi87 (válaszként erre: 3. - Medina07)
2009. aug. 25. 13:49
Te kinél szültél?
2009. aug. 25. 13:47

Köszönöm!

Igazából azt nem tudtam, hogy ilyesmit, hogy betét, popsikrém, pelus, stb adnak e. Na meg hogy saját ruhát kell vinni a kicsinek, vagy a kórháziban lesz addig amíg ott vagyunk.

A Patkós doktornál fogok szülni (remélem)!

4. Medina07 (válaszként erre: 3. - Medina07)
2009. aug. 25. 13:44
Ja, még vigyél t2-3 extilpelust is, meg eldobható pelenkázós betétet a pelenkázóra. (Utóbbi nem annyira fontos).
2009. aug. 25. 13:42

Sok hálóing, eldobható bugyi extra betéttel, szoptatós melltartó betéttel, általános tisztálkodási szerek, törülköző, wc papír, stb.

A kicsinek ruha, pelus. Ha jól emlékszem hintőport adnak (a köldökcsonkra), popsikrémet is és pólyát. 6x6-os gézlap kell még a pici csonkjára, valamint popsitörlő.

A körmét nem vágják le, érdemes felkészülni egy bölcsőkesztyűvel, vagy vinni babaollót.

Most ennyi jutott eszembe...

Ki az orvosod?

2009. aug. 25. 13:36

sote II-n szültem, szerintem pelust vigyél nem igazán adnak csak ami a minta csomagokban van, magadnak sok betétet legalább 3 csomag, köntös, stb..


sok hálóing mert a szülés után izzadni fogsz

2009. aug. 25. 13:34
Milyen kórházi csomagot vigyek magammal babának és mamának egyaránt a SOTE I-es klinikára? Mit adnak és mit nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook